Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Furfangos találóskérdések fórum

Furfangos találóskérdések (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. máj. 9. 21:49

A nap kérdése:


Melyik a kakukktojás??

a./ Petőfi

b./ Ezüst

c./ Arany

214. toro32 (válaszként erre: 207. - Beathryche)
2009. márc. 8. 15:45

VAGY...

ikertestvére volt a nővére,akinek a palija volt a pasi,aki megtetszett neki.Eljátszotta a saját temetését és helyérelépett a tesójának.

213. toro32 (válaszként erre: 207. - Beathryche)
2009. márc. 8. 11:18
Talán álmodta az egészet!És,hogy megint találkozhasson a pasival,egy újabb temetést kellett megálmodnia hozzá!!
212. 64fa0801a6 (válaszként erre: 210. - Beathryche)
2009. febr. 27. 21:16

Na azért erre nincs szükség...


Nekem csak állandóan kattog az agyam, és ha kell, de tényleg csak akkor, ha kell, tudok kombinálni...

2009. febr. 27. 10:57

:) :) :)


jajj :)

2009. febr. 27. 10:38

Kezdjek megijedni? A városi história szerint, ez egy amerikai pszichológus évtizedekig tesztelt pszichotesztje. A válaszotok tökéletes. Ám ez itt most nem számít jó eredménynek, ugyanis az évek során rengetek emberen tesztelték. A legtöbben, olyan válaszokat adtak, mint "összejött a nővér a pasival" stb..., azonban a börtönben élő pszichopata gyilkosok között, szinte mindegyik a "helyes" választ adta! Ezek szerint, aki rájön a megoldásra, az potenciális pszichopata :))))

Érdekes egyébként, hogy a baráti körömben 10-20 emberrel már megcsináltattam, de senki nem esett bele a pszichopata válaszba :) Úgyhogy fhajnalrita és SSissykke: különlegesek vagytok :) (aki személyesen is ismeri őket, az azért kezdje el kitörölni a számukat a mobiltelefonból)

Szép napot

209. SSissykke (válaszként erre: 207. - Beathryche)
2009. febr. 27. 10:21

Azért, mert ha az előző temetésen is ott volt a leendő férj, akkor valószínűleg a nővére temetésére is eljön.... :S


Ez így durva

2009. febr. 27. 00:07

Talán azért, hogy a temetésen újra találkozik álmai Pasijával, vagy esetleg a Nővérének lehetett a Pasija?? De ha megöli a Nővérét, akkor előbb-utóbb úgyis hűvösre kerül, a történetben, akkor meg mi értelme volt??


De nem is az van leírva, hogy ezen a temetésen, hanem "egy" temetésen...

2009. febr. 26. 23:16
Fiatal, egyedülálló lánynak meghal az édesanyja. A temetésen ott van az egész család, ő, a nővére, az apja, nagynénik, nagybácsik. A sors fintora, hogy egy temetésen hozza össze a sors a férfivel, akire egész életében várt, és akibe igazán bele tudna szeretni, de elfelejtenek telefonszámat cserélni egymással. Telik, múlik az idő, majd a nő hetekkel később, megöli a nővérét. Miért tette?
206. Setna (válaszként erre: 205. - Toro32)
2009. febr. 26. 21:52
Mindenki ügyes, aki rájött!
205. toro32 (válaszként erre: 202. - Setna)
2009. febr. 26. 21:34
csuklott a cowboy :)))
204. Setna (válaszként erre: 203. - Megryan)
2009. febr. 20. 22:53

Meg is kaptam, és elismerésem. Hálából még egy:


Nicolette Steel, a múlt századi eleji kalandornő, amolyan modern, feminista Robin Hood-ként működött, azaz kifosztotta a gazdag férfiakat, és a szerzeményből támogatta a szegény lányokat (különösen saját magát)A feladat, kitalálni, kit milyen álöltözetben fosztott ki.


Fletcher kapitány, aki sosem volt milliomos, óriási szerencsének tartotta találkozását a dél-ázsiai hercegnővel.

Nicolette fiatal újságírónőként szabadította meg áldozatát - aki nem újságíró és nem is Tom Doves volt - egy felbecsülhetetlen értékű ezüst ritkaságtól.

A szenátor, aki egy "ártatlan" ügyvédnőt próbált pártfogásába venni, nem Ruttlers gróf volt, de nem is az, akitől egy Rembrandt-festmény tűnt el.

Készpénzt a szerencsejátékostól lopott, aki szintén nem Ruttlers gróf volt.

Dr. Miles-t, a pszichiátert nem egy belga turista álcájában fosztotta ki.

Peter Wilkins bottal üthette az aranyrúdja nyomát, de Nicolette nem mint ügyvédnő vagy táncosnő szerepelt ebben a kalandban, viszont a nyakában ekkor már ott hordta a nemrégiben zsákmányolt gyémánt nyakéket.

203. megryan (válaszként erre: 197. - Setna)
2009. febr. 20. 18:33
Megírtam priviben a megoldást.
202. Setna
2009. febr. 20. 17:10

Remélem, nem ismeri senki, úgyhogy ezt adom fel:


A cowboy döngő léptekkel, lóhalálában csörtet be a vadnyugati ivóba, és egy pohár vizet rendel. A csapos rápillant, majd hirtelen előkapja a pisztolyát a pult alól, és a levegőbe lő.

- Kösz - bök egyet a kalpján a cowboy, majd kisétál.


Mi is történt itt?

201. 40163fd81d (válaszként erre: 199. - Megryan)
2009. febr. 19. 18:22
Én azért tippeltem az A -ra annó,mert aki ennyire józan életet él,és elutasít minden szenvedélyt és kellemes dolgot az életben ,az csak egy megveszekedett őrült lehet!:DDD
200. Setna (válaszként erre: 198. - 707655fba1)
2009. febr. 19. 18:19
Szép! Akkor agyalok is a következőn...
199. megryan (válaszként erre: 79. - Megryan)
2009. febr. 19. 16:35

Válasz a korábbi két érdekes kérdésre:


A - jelölt: Franklin D. Roosevelt

B - jelölt: Winston Churchill

C - jelölt: Adolf Hitler


És mellesleg:

Ha az abortusz-kérdésre igennel válaszoltál, akkor épp megölted Beethovent.

198. 707655fba1 (válaszként erre: 196. - Setna)
2009. febr. 19. 15:44
8 a fiúnak, 4 az anyának, 2 a lánynak, 1 a zarándoknak.
197. Setna
2009. febr. 19. 14:46

És jöjjön egy másik azoknak, akik szeretik ezt a típust:


Remek hét volt ez a Mikkamakka óvoda gyerkőcei számára. Hogy, hogy nem, minden egyes ovis napon (azaz hétköznapon) születésnapost köszönthettek, és persze pukkadásig ehették magukat édességgel, ráadásul mindig másfélével, mivel valamennyi ünnepelt mamája egy –egy tortát illetve mellé még valamilyen egyéb csemegét hozott be, de kétszer ugyanazt sosem kapták.

Fecó anyukája csemetéje kedvencével, egy hatalmas csokitortával érkezett.

Borcsi nem egy nappal Fanni után ünnepelt.

A Fanni szülinapját közvetlenül megelőző napon jó néhány doboz vaníliás karika érkezett a torta mellé.

Nem Borcsi születésnapján kaptak epertortát, de aznap sem, mikor Ádi mamájának kosarából frissen sütött sajtos pogácsa került elő.

Az óvó nénik nem tartották éppen a legfényesebb ötletnek, hogy az oroszkrém-torta mellé éppen egy tálca franciakrémest hozott be a kedves szülő.

Csütörtökön mindenki alaposan becsemegézett a házi készítésű diótortából, pénteken pedig Lilike nagy napja következett, és bár a kislány nagyon szerette volna a tortán kívül egy kis négercsókkal is megvendégelni a csoportot, édesanyja meggyőzte, válasszon valami mást, hisz a lurkók a héten tartott egyik születésnap alkalmából már kaptak négercsókot.

A keddi születésnapos édesanyja úgy gondolta, hogy nem süteményt vagy kekszet visz, hisz édességnek már ott lesz a torta, inkább az ovi felé menet megállt a piacon, és vett egy nagy kosár szőlőt.

A szőlőből még aznapra is maradt két fürt, mikor a túrótorta-rajongó csöppség születésnapozott.

Fejtsétek meg, mikor volt Borcsi születésnapja, és miféle csemegéket vittek be a mamájával az óvodába a jeles nap örömére!

196. Setna
2009. febr. 19. 14:43

A következő feladvány is még évekkel ezelőttről rémlik, és körülbelül így hangzik:


Ali ibn-Manszúr, a rablóvezér haldoklott. Ágya mellé hívatta hát szedett-vedett bandáját, és mindenórás feleségét, s valamennyi haramiát megeskette a Prófétára és Allah kilencvenkilenc nevére, hogy bár a közösen zsákmányolt javakat szétoszthatják maguk közt, az asszonyt és a születendő gyermeket nem semmizhetik ki. Volt ugyanis Alinak tizenöt szép tevéje, s úgy rendelkezett, hogy azokhoz a rablók nem nyúlhatnak, mert bizony az állatok a nőre és a születendő gyermekre szállnak. Kivéve, ha a feleség, Aisa, nem teljesíti férje végakaratát, mely mindössze annyi volt, hogy amennyiben Aisa fiút szül, a gyermek kétszerannyi tevét kapjon a csordából örökrészül, mint az anya. Ha viszont lánya születnék, akkor a leány jussa feleannyi teve, mint az anyáé. Világos beszéd volt, Aisa nem is gondolt rá, hogy bármiféle gondjai lesznek majd emiatt. Ha fia lesz, hát az kap tíz tevét, neki magának marad öt, ha pedig leánykát küld az ég, akkor azé lesz a kisebbik csordarész.

Ám két nappal a férje halála után Aisa ikreket szült: egy fiút és egy lányt. Törte is a fejecskéjét erősen, mit tegyen most az örökséggel. S mondanunk sem kell, hogy a rablók is ott sündörögtek, máris arra készülődve, hogy viszik a tevéket, hacsak Aisa nem talál ki hamar valami okosat, mellyel nem szegi meg Alinak tett ígéretét. Ám épp akkor vetődött arra egy Mekkába tartó zarándok. Mikor a veszekedést hallván kifaggatta az asszonyt, s az elmondta neki, hogy így meg úgy, a vándor erősen elgondolkodott. Majd mosolyogva kijelentette, hogy megtalálta a helyes módot az elosztásra, de a segítséget nem adja ingyen. Mikor meghallgatták a tanácsát, s hogy mit kér cserébe, Aisa és a haramiák is elámultak, de mivel semmi olyat nem találtak a javaslatában, mely sértette volna a hajdani vezér óhaját, csak eszerint cselekedtek, és a zarándok által kért jutalmat is megadták. Mi lehetett a megoldás?

195. Setna (válaszként erre: 194. - Manhattan22)
2009. febr. 19. 14:41
Azaz! Erre gondoltam, mint egyik lehetséges megoldásra. Csak szerintem még felvennie sem kellett semmit a leejtett kő helyett, hisz mikor elejtette, mondhatta azt a királynak, hogy itt aztán a csupa fehér meg fekete kő közt meg nem találják már, melyik volt az, viszont nézzék meg, melyik maradt a zacskóban - merthogy ő akkor ugye a másikat húzta ki... És persze gratulálok, ügyes!
194. Manhattan22 (válaszként erre: 190. - Setna)
2009. febr. 19. 09:09
Valoszinu, ahogy kivette, mindjart le is ejtette a foldre...Majd gyors lehajolva egy feheret vett fel, hisz a zsakban a fekete maradt...S, ha a kiraly azt mondta 1 feher + 1 fekete volt benn, akkor, ami leeshetett, az nem lehetett mas, mint a feher:)
193. 40163fd81d (válaszként erre: 161. - 40163fd81d)
2009. febr. 19. 07:38

A megfejtés pofon egyszerű,tiszta matematika.

Addig kell inni a teli korsóból,amíg a folyadék szintje pontosan el nem éri az alja felső pontját,mert így ugyanannyi levegő lesz benne,mint amennyi sör.(egy téglalapot ha két ellentétes sarkával összekötünk,két egyforma háromszöget kapunk)

192. 40163fd81d (válaszként erre: 180. - Klaudiaklaudia)
2009. febr. 19. 07:34
Én egy gőzhajón lévő gyújtósfára gondoltam,de nem akartam butaságot írni,gondoltam ,hogy nem az,mindenesetre jobban illik rá a meghatározás ,mint a csónakra.
191. Klaudiaklaudia (válaszként erre: 190. - Setna)
2009. febr. 19. 00:25
Felvett egy fehér követ és úgy csinált mintha azt húzta volna ki?:D
190. Setna
2009. febr. 19. 00:13

A szép és okos, ám annál szegényebb leány apját börtönbe veti a király. A leányzó audienciát kér őfelségétől, hisz az apja csupán egy vekni kenyeret lopott, hogy legyen mit enniük. A király a palota kertjében fogadja, s mivel megtetszik neki a szemrevaló kérelmező, és egyébként is jó kedvében van, megkéri, hogy egy pillanatra forduljon el, majd a következő lehetőséget kínálja:

-Nézd csak a kertem ösvényeit, gyermekem! Láthatod, hogy mind fehér és fekete kavicsokkal van felszórva. Én az imént, míg elfordultál, felvettem egy fekete és egy fehér követ, és betettem ebbe a kis bársonyzacskóba. Ha behunyt szemmel a fehéret húzod ki, apád szabad lesz, ám ha a feketét, még ma meghal, te pedig a rabnőim közé kerülsz.

A lány egy pillanatra elsápad, mert ő a palota tükörként csillogó falára nézve tisztán látta az imént, hogy őfelsége KÉT FEKETE követ tett a zacskóba. Azonban csalással mégsem vádolhatja a királyt, le sem leplezheti, hisz ő itt a legnagyobb úr... Ám aztán arca felderül, s belenyúl az erszénykébe... Az apja egy órán belül szabad lett. Mit találhatott ki a lány? (Mi itthon két teljesen logikus megoldást is összehoztunk, szóval hajrá!)

189. Manhattan22 (válaszként erre: 187. - Klaudiaklaudia)
2009. febr. 18. 23:23
Igen, valoszinu...:) Koszi:D
188. Klaudiaklaudia (válaszként erre: 184. - 64fa0801a6)
2009. febr. 18. 23:23
Igaz,de ennyit talán elnézhet neki,ha megmentette az életét:DNajó vicc volt,logikus igy már a megfejtés!:)
187. Klaudiaklaudia (válaszként erre: 185. - Manhattan22)
2009. febr. 18. 23:22
A harmadik meg talán Roosevelt volt!Úgy tudom!
186. Setna (válaszként erre: 184. - 64fa0801a6)
2009. febr. 18. 23:19
Mindenkinek gratulálok!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook