Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményed a Gestomix nevű fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményed a Gestomix nevű fogamzásgátlóról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. NessaS
2014. febr. 7. 12:29
SZiasztok! Én általánosságban annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy minden fogamzásgátlót a menstruáció 5. napján kell elkezdeni szedni, mert különben akár egy egész hónapon át lehet pecsételő vérzésetek.
69. wicska
2013. okt. 1. 21:48

Sziasztok! Amint ígértem beszámolok a tapasztalataimról. Tegnap előtt vettem be az utolsó tablettát. A havi hiszti gyorsan elmúlt de volt egy pár napos barnázás a végén, a hasam nem görcsölt annyira mint előtte. A melleim kissé teltebbek lettek, viszont egy kicsit híztam, aminek nem örülök. A libidóban nem éreztem semmilyen változást.

A pattanásaimnak sem tett jót, gyulladtabbak és egyre több van, főleg a hátamon. Remélem hasznos volt amit leírtam. További szép estét!

68. Sunshine5 (válaszként erre: 67. - Wicska)
2013. szept. 17. 13:23
Én múlt héten voltam az éves rákszűrésen és akkor mondta nekem a nőgyógyász, hogy azonnal váltsak a Gestomix 20mg-ról, mert friss kutatások szerint károsítja a májat. ( Bár szerintem majdnem mindegyik károsítja) Azelőtt én 3,5 évig szedtem, de semmi negatív változás nem történt.
67. wicska
2013. szept. 9. 17:03
Sziasztok! Ma kezdem a Gestomixet kissé félek tőle, így a tapasztalatok alapján. A hátam és a mellkasom tiszta pattanás, remélem ezen majd segít, hízni viszont nem szeretnék így is túlsúlyos vagyok. Majd beszámolok a tapasztalataimról!
2013. szept. 8. 08:40
Szed még valaki most is Gestomix 20-at?
65. Babi93
2013. júl. 9. 20:32

Sziasztok!

Én 17 évesen kezdtem el szedni a Gestomixet, 3 évig szedtem, de most úgy gondoltam, hogy ideje szünetet tartani. A gyógyszerrel semmi baj nem volt, kezdetben sokat fájt a fejem, a melleim nagyon feszültek, de 1-2 hónap alatt ezek elmúltak. Amikor elkezdtem szedni nagyon vékony voltam, ( pedig rengeteget ettem! ), de 1 év alatt sikerült közel 10 kg híznom... azóta "tartom" a súlyom... a pattanásaim elmúltak, a hajam kevésbé zsírosodott, szinte kivirultam :)

Most, hogy abbahagytam a hajam újra zsírosodik, pattanások annyira nem vészesek, de a hátamon/vállamon időről-időre megjelennek. Az ekcémám újra előjött, érzékeny lett a fejbőröm, az arcbőröm talán picivel jobban igényli a törődést.

Abbahagyása után szépen meg is jött, pedig nem vártam... 2 hónapig nem is volt gond, minden időben történt, de harmadik hónapnál már késik... nem sokat, eddig csak pár napot, de nem érzem, hogy megjönne... szóval én összességében csak ajánlani tudom.

2013. febr. 24. 22:43
Sziasztok! Én fél éve szedem a Gestomix 20at és elég sok problémám volt/van vele. Igaz a menstruációs fájásaim szinte teljesen eltűntek, a bőröm is szebb lett de emellett viszont rendszeresen szinte mindennap fáj a hasam és ami a legidegesítőbb az egészben, hogy rettentően sokat csökent a hozzáállásom a szexhez. Régebben nagyon kívántam a barátomat, szeretem most is ezzel nincs baj de érzem, hogy nem ugyan olyan mint régen. Rengeteget sírok és sokkal de sokkal ingerültebb vagyok. Hízni nem híztam tőle vagy csak nem vettem észre(elég telt vagyok). Ha óvszert kéne használni félnék, hogy 100%-os védelmet nyújt-e vagy, hogy melyik pillanatban fog kiszakadni... Tud valaki mondani valami olyan fogamzás gátlót ami a vágyat a szex iránt nem csökkenti? Minden mást elviselek, de ez már tényleg idegesítő. :\
2012. aug. 24. 15:35
Én 4 éve kezdtem el szedni a cypromixot, aztán kb egy éve váltottam gestomixre. Már egy ideje fontolgatom, hogy abbahagyom a tablettázást, mivel elkezdtem tőlük hízni... Pont, mielőtt elkezdtem őket szedni, lefogytam 12 kg-t önerőből (így pont ideális lett a testsúlyom..), de ez a 4 év visszahozta, plusz még többet is, mint eredetileg volt... Mivel 20 éves vagyok, nem szeretnék a tabletták miatt túlsúlyos lenni... mellesleg a szexet sem kívánom azóta, pedig azelőtt nagyon kívántam mindig... nagyon félek attól, hogy pattanásos leszek, éshátugye a többi fog. gátló módszer nem olyan biztonságos... de valahogy döntenem kell... esetleg van itt, olyan aki ugyanígy van vele?
62. Eszty92 (válaszként erre: 42. - Hannaaa)
2012. júl. 23. 10:30
Én azt javasolnám, hogy a biztonság érdekében várd ki az első hónapot. Én legalább is úgy csináltam. Így nem kell azon aggódnod, hogy biztos, hogy biztonságban vagy-e.
2012. júl. 23. 10:27
Én két hónapja szedem ezt a fogamzásgátlót, most váltanom kellett, mert acne jelent meg az arcomon és ez nagyon zavaró volt a számomra. Egyéb mellékhatást nem észleltem, úgy gondolom, hogy egyébként jó gyógyszer. :) Mivel a gyártó nem gyárt 1x21-es kiszerelést, ezért kénytelen voltam kiváltani a 3x21-est, így most megmaradt 1 bontatlan levéllel. Ezért szeretném eladásra kínálni, ha érdekel esetleg valakit akkor vagy itt a fórumon vagy e-mailben (esztibabus@citromail.hu) nyugodtan keressen fel. :)
60. Hedi13 (válaszként erre: 59. - Blondegirl19)
2012. jún. 5. 10:33
Mindegyik fogamzásgátló okozhat jóindulatú májdaganatot (is).
59. blondegirl19 (válaszként erre: 56. - Rzww0.o)
2012. jún. 5. 10:02
Jah és nem értem h csinálhat májkárosodást, és ilyen alapon ez bármelyik gátlóval megtörténhetett volna..és ez a G. 20-as(rózsaszín doboz) igen gyenge ennél jóval erősebb és kártékonyabb gátlók vannak.
2012. jún. 5. 09:53
3 hónapja szedem a gestomix 20-at és semmi problémám nincs vele, nagyon jó. Az első pár napban volt egy kis fejfájásom és hányingerem de ez minden gátlónál természetes és az is h mikor elkezded szedni a menszid kb. 12-13 napig is eltarthat, azóta semmi baj nem híztam és semmi mellékhatás..ha pedig vkinek nem vált be arról nem a gyógyszer tehet, hanem a doki valószínű nem a megfelelő gyógyszert írta fel!
57. rzww0.o (válaszként erre: 56. - Rzww0.o)
2012. máj. 12. 08:30
Jah , és lehetséges mellék hatás az hogy ingerültebb vagy!
56. rzww0.o (válaszként erre: 54. - Hedi13)
2012. máj. 12. 08:27
Sziasztok! Az egy méreg, több kárt csinál mint hasznot! Ne egyétek, jobbam jártok! A májat ki készíti!!! Kinek mit vált ki, de képes jó indulatú daganatot csinálni a májon! Szóval ne, nem ér annyit... Már a mi családunk kész van idegileg...Ilyen hülyeség miatt...Mert hogy ez új gyógyszer és hogy milyen jó! Nagyon...:"(
2012. ápr. 18. 06:59
Sziasztok! Van esetleg köztetek olyan, aki PCO szindrómás és Gestomixet szed?
54. Hedi13
2012. márc. 9. 13:37

Sziasztok, van újabb tapasztalat?

Én tegnap kezdtem el szedni és mintha ingerültebb lennék. Sajnos betegség miatt írták fel, amúgy nem szedném.

53. <Ági>
2012. febr. 21. 16:25
Mint ahogy írtam, elkezdtem szedni, amikor megjött annak első napján bevettem az első szemet, szedem szedem ügyesen, de a menzesz még mindig nem múlt el... Valaki tud valamit erre mondani?
52. <Ági>
2012. jan. 31. 12:22

Sziasztok! Én eddig nem szedtem fogamzásgátlót, ma voltam a dokinál felíratni, a Gestomix 20-at írta fel. Majd megírom, mit tapasztaltam...

Van bennem félsz, hajlamos vagyok a fejfájásra, hízásra... hát nem tudom...

Majd írok! :)

L/21

51. noncsi91 (válaszként erre: 50. - Dryad)
2012. jan. 16. 20:25
Szia! Szegeden 4800 Ft-ba kerül! Nemsok változást vettem észre amióta szedem (2 éve), hízni nem híztam, arcom szebb lett, görcseim elmúltak, amik a menses első napján gyötörtek, viszont a libidó az nálam eléggé megcsappant!! Sajnos negatív irányba..nemtudom hogy a gyógyszer okozza-e, de valószínűnek tartom! Bár mindenki máshogy reagál ezekre a hormonokra!
50. dryad
2011. okt. 6. 18:38
Sziasztok! Ez a 3. fogamzásgátlós fórumom a hoxán. Kb. 2 éve szedek valamilyen fogamzásgátlót, 1 évig mercilonz, szintén 1 évig volinát, és most gyártói gondok miatt kénytelen vagyok egy új gyógyszerre váltani, és ezt írta fel az orvosom. Azt szeretném megkérdezni, hogy az ára valóban 5000 Ft körül van? (még nem váltottam ki, netes egészségkalauzon láttam)illetve a mellékhatások tekintetében mennyire vettetek észre változást, akik korábban másmilyent szedtek (én 20-asat kaptam, ahogy néztem a fórumot, van erősebb is)tehát sokkal másabb, és a libidóváltozástól kicsit félek, de asszem ez az előző gyógyzeremnél is tapasztalható volt, remélem most könnyebb lesz!
2011. szept. 29. 23:10
Én 4 évig szedtem Yasminellét, váltottam, fél levéllel szedtem be eddig a Gestomixból, kíváncsian várom a pozitív és a negatív hatásait. Az előző gyógyszertől meghíztam, remélem ez a dolog most elkerül.
48. Nelke86 (válaszként erre: 46. - Bálnapecsenye)
2011. szept. 23. 14:43
Köszi a segítséget! Akkor megpróbálom először a Blahán. :)
2011. szept. 23. 14:25

Gondoltam, én is írok pár sort a tapasztalataimról :)


Nos, én 4 hónapja szedem a Gestomixet. Előtte 1 évig nem szedtem semmit, előtte pedig 3 évig egy másik gyógyszert, amit csak azért hagytam abba, mert ki akartam kicsit tisztulni, most pedig újra szükségem van fogamzásgátlóra, ezért kezdtem el júniusban újra.


Nálam semmi mellékhatás nincs, nem híztam, nem fogytam, ha be akarom magyarázni, talán a mellem nőtt tőle egy incifincit. A bőröm szebb lett tőle, teljesen lehozta a csúnya pöttyeimet a mellkasomról és az arcomról. A libidóm teljesen megfelelő, tényleg, huhh.. van barátnőm ugyan, aki már hagyta abba a gyógyszert azért, mert egyszerűen nem kívánta a szexet, de az egy másik gyógyszer volt. Egyébként pedig nekem erről az a véleményem hogy mások vagyunk. Nem szabad általánosítani egy gyógyszer után, mert ahogy vkinek az Algopyrin sem jön be, másnak lehet hogy évek csak az használ.. szóval akinek gondja van a bogyójával, menjen el nőgyógyászhoz és vagy ne szedjen tablettát, vagy próbáljon ki más fajtát, mert ezerféle van.


Egyébként az alhasam néha nekem is szurkál, de én hajlamos vagyok a felfázásra, szóval nem fogom egyből a gyógyszerre, de nyílván ha továbbra vagy többször is előfordulna, elmennék orvoshoz. A legelső levélnél nekem volt barnás folyásom, de az első gyógyszermentes hét után teljesen megszűnt.. Erre is azt mondta az orvosom, hogy normális.


Igazából nekem bejött, remélem ezután sem lesz vele gondom. Bocsi, hogy ilyen sokat és hosszan írtam, de annak idején nekem is jól esett volna egy hosszabb egyéni vélemény, így ha már egy ember elolvassa, akkor megérte :)

46. bálnapecsenye (válaszként erre: 45. - Nelke86)
2011. szept. 23. 14:16

Én a Blahán vettem már Gestomix 20-at és elvileg 30-as is van, mert kérdezte a gyógyszertáros néni, hogy kéket (30-as) vagy rózsaszínt (20-as) szeretnék :)


Egyébként a Keletinél lakom, itt a környéken majdnem mindig sikerrel járok, bár már néztek a receptre bambán, hogy nincs is ilyenük.. próbálkozni kell :)

2011. szept. 23. 13:44
Sziasztok! Tudja valamelyikőtök, hogy Pesten melyik gyógyszertárban tartanak készleten Gestomixet? Köszi!
44. Szelike11 (válaszként erre: 42. - Hannaaa)
2011. szept. 13. 19:59
Én azért a 14 napot mindenképpen kivárnám.
43. ueszti
2011. szept. 12. 16:45
Én azt vettem észre két heti használat után, hogy sokkal feszültebb vagyok, mindenre felkapom a vizet. Nemrég kezdődött egy kapcsolatom és mikor az első szexuális együttlét volt, akkor még nem szedtem ezt a gyógyszert. Akkor fantasztikus volt az együttlét, viszont, mikor másodszorra kerültünk egy ágyba, már szedtem a gestomax-ot és sokkal kevésbé kívántam a szexet. Tehát én úgy érzem, a libidóm is csökkent. Szeretem a páromat és mivel az első ilyen nagy élmény volt, kétlem hogy az lenne a baj, hogy őt magát nem kívánnám. Az éhségérzetem is megnőtt, ami nem a legjobb, mivel éppen most kezdtem el figyelni jobban arra mit eszem és mozgok. Viszont folyamatosan ennék legszívesebben, ami szerintem nem normális. Más is találkozott ezekkel a mellékhatásokkal? (zárójelben megjegyezném, hogy eddig Meliane-t szedtem és ezek közül maximum az éhségérzet jelent meg annak a használta közben)
2011. aug. 18. 16:13
Hé, segítsetek légyszi,a betegtájékoztatóban azt olvastam, ha a menstruáció első napján elkezdem szedni, akkor egyből hat a tabi, ez igaz, csakmert a dokim is ezt mondta, neten mégis mást olvasni.
2011. aug. 6. 11:33
30-asat? neked elmondta az orvos miért az erősebbet írta fel???valaki tudja mi a különbség?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook