Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a pánikroham legjobb gyógyszere? fórum

Mi a pánikroham legjobb gyógyszere? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
110. Topika1208 (válaszként erre: 107. - Atrebor)
2015. máj. 15. 06:25
Nekem a gyulladás csökkentő,és a folsav segített!Teljesen tünetmentes vagyok! ;)
2012. ápr. 11. 13:27
Nyugalmat erőltetsz magadra és légszomj esetén szabálytalan levegővételekkel próbálj másra gondolni. Nálam a szabálytalan,de szapora levegővételekkel együtt magamban dalolok, vagy számolok. Semmi esetre sem hagyom, hogy eluralkodjon felettem a pánik ,szorongás, félelem.
108. Hetty85 (válaszként erre: 82. - Vivorka)
2012. ápr. 3. 09:55
Sziasztok! Vivorka hozzád lenne a legnagyobb kérdésem! A Kinezológus mi alapján jön rá a problémára? Hány alkalom után? És hogyan tud segíteni? Azért kérdem, mert mostmár nekem ő az egyetlen lehetőségem, és nem értem a működését.Nagyon szeretnék bízni abban,h ő tud segíteni, de nem értem,h hogyan mikor én magam se tudom,h belőlem mi váltja ezt ki. Nem tudom, mi az amit nem tudok feldolgozni.. :(
107. atrebor
2012. márc. 26. 16:36

Sziasztok!


Nekem eddig szerencsére csak párszor volt pánikrohamom, sokáig nem is tudtam, hogy ez az. Nekem eddig olyankor jött elő, amikor nagyon stresszes időszak volt és kivétel nélkül éjjel (kb olyan 8 alkalommal eddigi életem során, most 24 vagyok). Én ilyenkor a reszketés miatt eddig mindig beálltam a zuhany alá. Volt olyan elképzelésem is, hogy lázas vagyok és biztos attól reszketek, de nem érdekelt, mert a meleg víz mindig megnyugtatott, illetve ilyenkor sok vizet is szoktam inni. Azt olvastam, hogy 3 fajtája van attól függően, hogy melyik jellemzőbb tünetek állnak együtt (a légszomjas, az émelygős-gyomoproblémás és a fejfájós-zsibbadós), mindhármat tapasztaltam már, legutóbb a fejfájószsibbadó-megőrülök-halálfélelmem van érzés jött éjjel (előtte kb 9 hónapja volt utoljára pánikrohamom). Páromat hagytam aludni, kiültem a nappaliba és rögtön elkezdtem megpróbálni összeszedni magam. Én azt vallom, hogy minden fizikai tünet csak tünet és a legtöbb betegségnek lelki oka van, nekem eddig ez az elgondolás működött és segített most is a kontrollt visszaszereznem. Hamar rájöttem, hogy stressz okozza ezt az állapotot, amiről még nem tudtam, hogy ez a pánikroham, ezért még jobban meg voltam ijedve. Elkezdtem az EFT-s technikát, itt már említettétek valahol, viszont ezt nemcsak neked tudja valaki csinálni, magadnak is csinálhatod- feltéve persze ha vagy olyan állapotban. Tanultam sok relaxáló technikát, légzőgyakorlatot, jógázást, Bach-cseppeket, ezek jól szoktak nálam működni egyéb stressz helyzetben, az EFT-t eddig még nem nagyon használtam,talán csak egyszer de nem csináltam elég ideig. Na most szinte teljesen rendbe rakott, kb 15-20 perc múlva már sokkal jobban voltam, azért ittam egy kis Bach-os elsősegélycseppet. zóval a fejfájós meg a légyszomjas esetben én ezt nagyon ajánlom, gyomorpanaszoknál és émelygésnél pedig 6-8 deci vizet szép nyugodtan leküldeni, utána forró fürdő, nekem ezek váltak be. Agykontroll is jó nagyon.

106. fannikapanni (válaszként erre: 49. - 6a75fa19e6)
2010. dec. 13. 15:45
szia!én ugyanígy vagyok abba a cipőbe járok mint te...!nekem a frontint irta fel az orvos utána pedig a xanaxot!nekem éjjel nappal ki kell nyitnom az ablakot mert meg akarok fulladni,köhögök!rohamszerűen tör rám a köhögés.a pulzusom 110.de viszont a Hova tabletta is nagyon jo!itt fáj ott fáj a hátam majd beszakad.a bevásárlo központokba el akarok ájulni ,szédülök hányingerem van.nem kapok levegőt.nekem a TITOK cimű könyv jot tett.!!ajánlom mindenkinek.olyasmi mint az AGYKONTROLL!
105. fannikapanni (válaszként erre: 1. - TRYXY74)
2010. dec. 13. 15:29
hát szerintem az hogy nyugalom legyen a családba!no stresszzzzzz!az a legfontosabb tényező meg az hogy egészség legyen !
104. TRYXY74
2009. dec. 30. 16:18

Sziasztok:)

reg jartam itt ,de csak azert mert mar azt sem tudom milyen is volt mikor Panikrohamos voltam:)

en mar egy fel ee semmilyen gyogyszert nem szedek es kepzeljetek nagyon is elek:)

Kivanok mindenkineg egy panikmentes evet es a mi fontosabb egy szeretetben gazdagot is:)..az segit csak igazan a telyes gyogyulasban:)...legalabbis nekem az segitett:)


BUEK MINDENKINEK:)

2009. dec. 8. 11:40
Szerintem ez a pánik betegség olyan mint a fogyókúrázóknál a jo-jo effektus.Sajnos bármikor visszatérhet.Sajnos én legalábbis ezt tapasztalom.
2009. dec. 7. 23:47
Sziasztok, én 13 éve vagyok pánik beteg, most tavasszal volt kb szeptemberig egy fantasztikus időszakm, amikor megtapasztaltam milyen újra élni, felhőtlenül boldognak lenni..stb, leálltam szinte az összes gyógyszerrel ami szintén kemény menet volt, illetve a pánik még gondolati szinten sem volt jelen. Aztán valami történt, nem tudom mi és most újra ott tartok ahol a part szakad. Visszatért minden, sőt most megspékelődött köhögési rohamokkal is. De remélem te nem esel vissza, gratula a gyógyuláshoz.
101. zebracsikó (válaszként erre: 100. - Villanita)
2009. aug. 18. 15:27
mennyire vagy nyitott az alternatív gyógymódok fele?
2009. aug. 18. 14:44

Sziasztok!

Én 23éves vagyok, 13éves korom óta pánikbeteg. Eleinte csak a járműveken jött rám a rosszullét aztán sikerült minden alkalommal el is ájulnom. Akkor még senki sem gyanakodott erre, pedig az apukám is pánikbeteg. Teherbe estem tavaly, egész végig semmilyen panaszom nem volt, de sajnos a kisfiunk halva született a köldökzsinór miatt pont egy héttel a kiírt időpont előtt. Az óta iszonyatosan érzem magam. Nem emésztem magam, tudom erről senki nem tehet. Ez április 25-én történt. Most újra teherbe estem, aminek nagyon örülök, vagyis azt kéne tennem, de sajnos olyan szorongásom van és rendszeres pánikrohamaim, hogy nem hagynak örülni. Nem aggódom túl a terhességet, és ezért is nem értem mért van ez az egész. Homeopátiás szert szedek egy szedatif PC nevű szert, ami nem nagyon akar könnyíteni a helyzeten, mást meg ugye nem szedhetek... Voltam már pszichológusnál is, de reményvesztett lettem. Tud valaki javasolni valamit, hogy legalább ezt a 7hónapot kibírjam valahogy, hogy ne tegyek kárt a kisbabámnak se azzal, hogy gyógyszert szedek se azzal, hogy állandó rettegésben él velem.

Üdv mindenkinek

2009. aug. 17. 18:41

yess:)...Sziasztok:)

Csak annyit szeretnek mondani,hogy oda stova mar 2 honapja nem szedek semmien gyogyszert:)...ez asszem a legjobb hir amit egy panikrohamos elmondhat:)...

Nagyon jol erzem magam:),es ezt kivanom mindenkinek aki ebben a betegsegben szenved:)

koszonom a sok segitseget:)

Jaj es majdnem elfelejtettem-roham???-semmi:)...tehat panikra semmi ok:)

kivanok nektek jobbulast es nagyon nagy onbizalmat,mert ez az ami nekem is hianyzott:)..de megtalaltam:)...itt volt bennem de nagyon melyen elasva:)...de sikerult valakinek leporolni es most minden ok:)

minden jot nektek:)......Onbizalmat:)

98. TRYXY74 (válaszként erre: 97. - Annabell99)
2009. máj. 10. 21:30

Szia koszontlek a csapatba !!:))....szornyu viszont mint latod sokan szenvednek ebben a betegsegben.:(((

A gyogyszerek hasznalnak ,de mar jo volna leszokni roluk .....ez viszont negyon nehez!!!

Mlyen doki irt neked gyogyszert???Mit szedsz es hanyszor egy nap???

97. Annabell99 (válaszként erre: 85. - TRYXY74)
2009. máj. 10. 16:15
Igen,en is csak a paromra es a gyerekemre gondolok,hogy mi lenne veluk nelkulem.De igy sem szeretnek elni,mert ez igy nem elet,csak azon gondolkodom neha hogy miert pont engem valasztott a sors ezzel a panik csapassal?Jobban vagy mar?Hasznalnak a gyogyszerek?
96. Annabell99 (válaszként erre: 93. - Doxikri)
2009. máj. 10. 16:05
Nagyon orulok annak hogy gyogyszer nelkul tudsz elni es ennyire meggyogyultal,sajnos nekem sehogy sem megy,sem gyogyszerrel sem az nelkul.Szornyu dolog a jovore gondolnom,es meg szornyubb a multra,amikor arra gondolok nagyon faj,hiszen nincs multam az elmult 4 evben,mert folyamatosan csak a panik volt az eletemben.A fiamat sajnalom,nem tudom elvinni sehova,pedig sok mindent szeretnek mutatni neki,mas orszagban szerettem volna elvinni,de sajnos csak az uzletig tudom neha elvinni,amikor nem szedulok.Igy semmit nem er az elet szerintem.....
2009. máj. 10. 15:50
Sziasztok!Orulok annak hogy itt ezen az oldalon en is megoszthatom banatom azokkal akik ugyanugy szenvednek abban a betegsegben mint en.Panikbetegsegben szenvedek en is,lassan 4 eve,de keson mentem orvoshoz es hiaban a gyogyszer,erzem hogy nem sokat segitett.A legszornyubb hogy nem tudok utazni,minden jarmuben ram tor ez a szornyu panik,neha meg az uton az uzletig is szedulok,dolgozni szeretnek,de nem tudok,pedig megprobaltam mar.Ugy erzem igy nem er semmit az eletem,hiszen fiatal vagyok,a 20 _as eveimben jarok,sokkal tobbet szeretnek,ez nem elet,es nem tudom miert pont en?A legszornyubb senki sincs aki megert,hiszen senki sincs az ismeroseim kozt ebben a betegsegben de nem is kivanom senkinek.Szeretnem ha valtanank nehany szot, nehany levelet,mert teljesen egyedul vagyok ezzel a panikkal,es jol esne beszelnem valakivel,aki ugyanabban a cipoben jar mint en.Irjatok,kerlek,elore is koszonom!
94. correct (válaszként erre: 93. - Doxikri)
2009. márc. 30. 23:52
Nekem már hat a ma esti Frontin....nagyon gyenge, 0,25...
93. doxikri (válaszként erre: 88. - Lucy22)
2009. márc. 30. 23:25

Szia!

Nekem kb. 4 éve kezdődött. Iszonyú rohamaim voltak,/kivert a víz, aztán fáztam, szédültem, de úgy, hogy mozdulni sem bírtam, aztán hasmenés, hányás jött sokszor egyszerre. A Fürdőbe alig tudtam kimenni. Közben végig levegőre akartam menni, meg hideg vizet inni. Egyedül talán halálfélelmem nem volt, csak dühöt éreztem, hogy legyen már vége és miért pont én..../

1 évig vizsgálgattak, míg rájöttek, hogy mi bajom. Kaptam Frontint, attól úgy elaludtam, hogy elfelejtettem a páromért és a gyerekért menni.

Jött a pszichiáter, de csak gyógyszert írt fel állandóan. Paroxatot szedtem meg xanaxot , de ettől teljesen apatikus lettem. Viszont a rohamok nem múltak. Aztán Cipralexet kaptam, meg nyugtatót. Attól sem lett jobb.

Ha a párom nem áll mellettem és nem ért meg nem is jutottam volna túl rajta. Kb. 1 éve nincs állandó munkám, fél éve itthon vagyok és azóta nincs roham. A gyógyszereket sem szedem.

Aki ezt nem élte át nem is érti, hogy mi ez!

Mindig attól féltem, nehogy a kocsiban vezetés közben jöjjön rám a roham.

A környezetemben elég sok embernek van, főleg nőknek, csak szégyellik, meg sokszor nem is tudják mi bajuk.

Ami a szexet illeti, amikor a gyógyszereket szedtem nem is érdekelt a szex különösebben. Volt, hogy aktus közben jött rám a roham....na az nagggyyyooon rossz volt. Bár szerintem az orgazmus maga, nem váltja ki a rohamot. Csak előtte ne jöjjön rád!

Szóval szerintem nyugalom, életmódváltás és toleráns család, ez a titka remélem.

Az én életemben azóta is vannak olyan történések amitől bárki kiborulna, de mindenen túl kell lépni. Másképp nem megy. Persze vannak dolgok amiken nem lehet.......

92. correct (válaszként erre: 87. - TRYXY74)
2009. márc. 30. 09:05
Igen, igazad van! Nekem is kell a nyugdtság hozzá, meg egyéb fontos dolgok is. Örülök, hogy jobban vagy, habár gyógyszerrel, de azt egyszer elhagyhatod :)
91. TRYXY74 (válaszként erre: 90. - Lucy22)
2009. márc. 29. 20:48

Szia.

Sajnalom ,de dokit nem tudok ajanlani,talan azert mert eleg nagy koztunk a tavolsag ;-))

Egy igazi pszihiater vegighalgat,rakerdez stb....en is eleg sok idot szoktam nala tolteni.Neha ,mint utoljara meg viccelodtunk is.Ha nem halgat meg vagy hamar leraz miszerint ir gyogyszert nem ertem???

90. lucy22 (válaszként erre: 89. - TRYXY74)
2009. márc. 29. 20:13

Szia! A gyógyszer hatóanyaga a paroxetin. Tegnap este sokkal jobban voltam meg napközben is. De megfogadom a tanácsod:)

És tudsz vmi jó dokit? Mert az enyém elég gyorsan leráz. . .

89. TRYXY74 (válaszként erre: 88. - Lucy22)
2009. márc. 28. 23:01

Szia!!!

Elore is azt szeretnem mondani,hogy nem ismerem a gyogyszeret amit kapsz....de szerintem az nem jo hogy ennyi mellekhatast erzel.En amit szedtem es szedek sajnos meg mindig eleinte csak kabitott es jol tudtam-tudok alunni tole.

Szerintem vissza kellene menni a dokihoz es megmondani mit erzel,mert a fogyas sem jo...tolem orokke megkerdi a testsulyom valtozott-e??

Pszihiater irta-e fel a gyogyszert???

88. lucy22
2009. márc. 28. 20:05

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem hozzátok, mert kétségek között vagyok. 3 hónapja volt az első pánikrohamom, azóta csak kisebb zsibbadások voltak meg szívdobogás. Elmentem dokihoz és felírta nekem a gyógyszert(paroxetin-ratiopharm-ot). Bevettem kedden este és hajnalban olyan erős rohamom volt mint soha. Arra keltem, h megfeszülnek az izmaim, remegek és egy furcsa különös szúró érzés öntött el, mintha higed testtel egy forró fürdőkádba ültem volna be. A gyógyszertől egész nap rosszul vagyok, kitágult a pupillám, megy a hasam, remegek, lefogytam 4 kilót stb. szinte az összes mellékhatást. Nagyjából így tudnám leírni.

A doktornő nekem mondta h aszedem a gyógyszert, akkor eleinte rosszabb lesz.

Az első kérdésem az lenne, h nálatok meddig volt csak ez az "átmeneti" rosszab állapot? Ha szedem a gyogyit akkor tényleg jobb lesz majd?

A másik h tudtok-e arról valamit,h a fogamzásgátló hatását befolyásolja-e valahogy? És még egy fura kérdés, h a szexuális életetekre hogyan hatott? pl egy orgazmus nem vált ki egy rohamot? Tudom furcsán hangzik, de érdekelne.

Válaszotokat előre is köszönöm. És mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!

87. TRYXY74 (válaszként erre: 86. - Correct)
2009. márc. 27. 15:10

Szia!!!

Remelem most mar jobban vagy,mert en igen.

Na de ugy ,hogy a dokinal jartam es megemelte a gyogyszeradagot :-(((( Igen sajnos edig napi egy tablettat vettem be mostantol masfelet kell szednem.Eddig ket havonta jartam hozza (dokihoz),most jovo honapban is kell menni:-(((

Szerintem ahoz ,hogy a gyogyulas igazi es telyes legyen nyugottabb elet szukseges(stresszmentes!!!)....addig maradnak a gyogyszerek :-(((9

86. correct (válaszként erre: 85. - TRYXY74)
2009. márc. 27. 00:59
Szia! Nálam is előjöttek! Tegnapelőtt olyan durva volt, hogy.....
2009. márc. 25. 22:57

Hello!! Azt hiszem ujra ramtort vad erovel a panik.

Mar azt hittem lasan kimaszok belole na de ujra itt van.NAGYON ROSSZ!!!!


Mar jo volna aludni,de ki mer elaludni pedig mar bevettem a gyogyszerem.Es mi vanha reggel mar nem ebredek?Mi lesz a gyerkoceimmel,szuleimmel,parommal ....nekem ugylehet mar mindegy lenne ....de ok??

2009. márc. 23. 21:33

Sziasztok!!


Meg mindig szedem a gyogyszert,igaz mar csak negyedet es meg mindig elek!!!!!:-)))

Meg erzem az "aramuteseket"amit a gyogyszer csokkentese okoz ,de probalok nem megijedni.Talan meg egy ideig el fog tartani a telyes "tisztulas",de bizom mert olvasva masok pozitiv elmenyeiket megtelek en is erovel es hittel."FOG EZ MENNI NE ADD FEL"ezt mondogatom tukorkepemnek,menni fog mert szep az elet es erdemes elni.Ha masert nam is a gyarkocokert muszaj !!!!!

2009. márc. 23. 13:01
7 évvel ezelőtt, amikor a kisfiam másfél éves volt, pánikbeteg lettem és depressziós. Én ezt az állapotot azelőtt nem ismertem. Mindig nevettem és majd kicsattantam a jókedvtől. Aztán jött a terhesség, 9 hónap szoptatás, ami teljesen kimerítette a testem. Na a hab a tortán egy haláseset volt, és akkor úgy éreztem nem élem túl. Jött a pszichiáter, gyógyszerek és 27 évesen olyan voltam, mint a saját árnyékom. Nem volt életcélom. Egyszer zöldségszeletelés közben "valaki" megszólalt bennem. "így akarok leélni az életed? gyógyszerekkel? mint egy zombi?" Ismeritek ezt a belső hangot? Nekem itt változott meg az életem. Változtattam. A táplálkozásomon, a lelkem hangjait is meghallgattam és tudaosítottam mi miért történik. Ma már nincs pánikbetegség! Azóta elváltam, egyedül nevelem a kisfiam és segítem az embereket. De egyetlen szem gyógszer nem kellett hozzá!!!!!! Minden bennetek van a megoldáshoz! Ez a betegség lesz a segítőtök abban, hogy boldog életet élhessetek! Nem megy egyik napról a másikra, de az élet is elég hosszú. Annyi jó dolog történik a gyógyulás közben, hogy teljes mértékben megerősít és önbizalmat ad! De először a fizikai testet kell helyretenni, aztán a lélek és a szellem is felzárkózik hozzá!!!!! Saját tapasztalatból mondom, minden megváltozott és boldog az életem.
2009. márc. 19. 13:02
Én Zoloftot és Frontint szedtem,de nem használt.A kineziológus viszont teljesen kigyógyított,és nem kell félni,hogy visszaesem,mert az okot szünteti meg.
2009. márc. 18. 19:07

Sziasztok !

Egy honapja felere csokkentettem a gyogyszeradagomat es az este mar nem birtam a gyotrelmet, be kellet vennem egy egesz tablettat:-(((En nem vagyok egy jo gyogyszer-szedo ez a legnagyobb baj,mert neha elfelejtem bevenni es az meg rosszabb.

Kivanok mindenkinek aki ezzel a betegseggel(mert ez betegseg nem HISZTI)kuszkodik kitartast es sok-sok-sok onbizalmat es hitet abban ,hogy nincs semi ok a PANIKRA !!!!!!

GYogyulast.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook