Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a száraz hajjal, hogy fésülhető legyen? fórum

Mit lehet tenni a száraz hajjal, hogy fésülhető legyen? (tudásbázis kérdés)


22. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 21. - 6342d2631c)
2009. febr. 23. 09:14
Szai. Lécci privibe megírni a kellékeket és hogy mi mennyibe kerül. Köszike:)
2009. febr. 21. 16:28
Használj minden hajmosásnál hajpakolást (fodrász kellékesnél lehet kapni: literes kókusztejes hajpakolás,kék/fehér latte a neve),jól fésüld át és ha teheted hagyd rajta 10 percig,majd öblitsd ki.Mielőtt száritanád a hajd fújd be öblitést nem igénylő hajkondicionálóval(ezek általában 2 komponensűek),de azt is fodrászkellékesnél vedd meg!De ha nagyon száraz akkor használj hajolajat,csak mértékkel mert ha sokat teszel rá zsiros hatása lesz.Ha úgy gondolod én összeállitok neked egy csomagot amivel otthon ápolhatod a hajad ha nem találsz a fodrászkellékesnél effajta szereket.Privátba elküldöm mi mennyibe kerül!Nem vészes és sokáig elég,mert nagy kiszerelésűek.Üdv: viki fodrász
2009. febr. 18. 13:19
Jaj de aranyosak vagytok:)) Ennyi tanács. Á én nem szőke vagyok hanem vörös. Komoly:) Nem is álna jól a szőke.Na aztán most próbálgathatom a tippeket tanácsokat.)) Köszi mindenkinek.
19. mandulaszem (válaszként erre: 17. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 18. 12:19

Anyukámnak ugyanolyan típusú a haja, mint neked. Reggelre hatalmas kifésülhetetlen csomók vannak benne. Ő is a gliss kur-t használja hajmosás után. Sokkal kevésbé is kócolódik neki.

Sosem felejtem el azokat a keserves délutánokat, amikor hajmosás után fésültem ki belőle a csomókat. Neki is fájt és nekem is. Próbáld ki. Elseve pumpás is hasonlóan jó.

Ja és még valami. A schauma hajegyenesítő (lila) samponjától alig gubancolódik a hajam, sőt, szinte majdnem szögegyenes beszárítás nélkül.

18. MelisUK (válaszként erre: 17. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 18. 12:12

Milyen gyakran vágattatsz a hajadból? Azt ajánlom, hogy kb másfél vagy két havonta vágass belőle, egészségesebb lesz és a hajvég is sokkal szebb, nem töredezik.


Milyen színűre festeted a hajad? Netán szőkére? Akkor az is rátesz még egy lapáttal, hogy gubancolódjon. Más színnel nincs tapasztalatom, a saját hajamon a szőkítés ártalmait tapasztaltam csak - tönkre teszi a hajat.


De arra azért figyel oda, hogy ne tépd a hajad, próbálj ne idegeskedni a gubancok miatt. Persze, sok idő, hogy kiszedd belőle, de ha sietsz és téped, attól csak még rosszabb lesz a hajad. Próbálj ki valami tápláló hajpakolást eleinte minden hajmosásnál, majd hetente. Rendbe kell, hogy szedje a hajad.

És addig is, amíg nincs, akkor tegyél még több balzsamot a hajadra. És jó, ha tudod, hogy tényleg nem mindegy, hogy milyen balzsamot és sampont használsz, márkán belül is az egyik tökéletes lehet, a másik meg sz@r. Én rengeteg termékcsaládot próbáltam már, az egyiktől száraz lett a hajam, másiktól vörösödött, nagyon soktól extrán zsírosodott, de a balzsam csak nagyon kevés volt jó. Hol szállt a hajam, hol kifésülhetelen volt, hol meg olyan, mint a babahaj, puha és lapos. Addig kell próbálkoznod, míg meg nem találod a neked megfelelőt.

Én pl a dezodorokkal is ugyanezt csináltam, hosszú évek alatt végigpróbáltam rengeteg dezodort, de sehogy se voltam megelégedve velük, míg egyszer megtaláltam a tényleg nekem tökéleteset. Rengeteg idő és pénz, de megérte. Végre nincs büdös dezodorszagom, utáltam érezni a deók szagát magamon, most már csak a másokét érzem, ha megölelek valakit vagy megpuszilok. (Nem az izzadságszagra gondolok, hanem azokra a gusztustalan dezodor szagokra.) No, eltértem a tárgytól. A lényeg, hogy ha nekem is sikerült megtalálni, akkor neked is fog. Sok sikert!

17. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2009. febr. 18. 11:51
Ezt a gubancot lassan csak ollóval lehet tenni ellene. El is megyek szombaton fodrászhoz.
16. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2009. febr. 18. 11:49
Köszi, de ez nálam képtelenség. Kézzel még ugy sem tudom hiszen a hajam a fej hátsó részénél a legkritikusabb. Becsomósodik. Hátul a melltartó pántjáig ér a hajam. Nagyon nehéz vele bírnom. Igaz sok már az ősz hajszálam is ezért festem. Nem szoktam hajszárítót használni. Mindíg magától szárad meg. Nagyon köszönöm a tippeket mindenkinek.
15. MelisUK (válaszként erre: 10. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 18. 11:25
Lehet, hogy fésűvel kezded fésülni? Ez lehet a gond. Úgy én is szenvednék az enyémmel. Először a kezdeddel fésüld ki, a gubancokat az ujjaiddal szedd szét, s csak ezután használd a fésűt - és persze ezt is csak és kizárólag ritka fogút.
2009. febr. 18. 11:21

Érdemes olyan sampont venni, amit nem reklámoznak a tv-ben és fodrászsampon. Én pl a TRESemmé fordrászsamponnal, balzsammal és hajpakolással vagyok maradéktalanul megelégedve.

Én csak hajmosás után fésülöm meg a hajam, de előtte még mikor a tusolóban vagyok és a balzsam a hajamon van, akkor kézzel kifésülöm. A balzsam minimum 5 percig áll rajta. Heti egy alkalommal hajpakolást is használok.

Majd megtörölve a hajam használok hajvégápolót, majd kézzel kifésülöm a hajam, ha gubancos mégis, akkor gyerekeknek való kifésülő spray-vel befújom a végét még, de ez nagyon ritka. Ezután jöhet a fa fésű, ezzel is kifésülöm. Én éjszakára be szoktam fonni, reggel kiengedem, majd legközelebb csak akkor fésülöm, ha újra hajat mosok. Így nem töredezik a hajam, sokkal hosszabbra megnő, egészséges. Ja, és persze soha nem szárítom. A fésülés nem tesz jót a hajnak, főleg nem a göndörnek.

A TRESemmé termékcsaládban különféle samponok, balzsamok, és egyéb termékek (hab, lakk, stb) vannak hajszínnek megfelelően, száraz hajra, mélytisztító, hajvasaláshoz való, dúsító, stb. És természetesen van a márkán belül hajszárító, hajsütő, hajvasaló.

Ha nem tudsz ilyen fodrászkellékeket beszerezni (fodrászok tudnak rendelni és fodrászkellékesnél is előfordulhat), akkor lehet, h elég az is, ha a balzsamod cserélgeted addig, míg a neked legmegfelelőbb meg nem találod. A boltban megvehetőkből meg voltam elégedve a rózsaszín Elséve-vel (vagy Elvive) és a Pantennel.

Ha hosszú a hajad, akkor ne használj mindenféle extra dolgokat válltól lejjebb, mert az egész el fog nehezedni és a fejedhez fog lapulni a haj. Elégnek kell lennie a balzsamnak és a hajvégápolónak. Habot is inkább a tövéhez használj, kevesebbet a végére. Ugyanez áll a lakkra is.

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - 82a31ed4c7)
2009. febr. 18. 10:29
Nekem a párom kinlódik a fésüléssel,mert én kitépem a felét..elég száraz nekem is....de köszönöm a tippeket,asszem érdemes kipróbálni ezeket:))
12. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 11. - Dancingqueen)
2009. febr. 18. 10:21
ok köszönöm a tanácsokat. Megveszem és kipróbálom:)
2009. febr. 18. 08:43
kallos,placentás hajpakolás,baromi nagy tégely,és tök olcsó,viszont annál jobb. csak ajánlani tudom
10. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2009. febr. 18. 07:31
én is csak hajmosáskor fésülüm ki mert csak ekkor lehet akkor is balzsamosan. De még ekkor is szenvedek a kifésüléssel.
9. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 2. - Dancingqueen)
2009. febr. 18. 07:30
icipicit hullámos, de nagyon enyhén, de nem ez miatt nem tudom fésülni.
8. d879a0c5b4 (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2009. febr. 17. 16:59
Igen, én is így teszek... Különben kitépném a szálakat, a maradéknak meg összetörném a végét...
2009. febr. 17. 16:50
de egyébként,nekem is göndör,és szerintem felesleges fésülni inden nap...csak hasmosáskor elég:)
6. correct (válaszként erre: 3. - D879a0c5b4)
2009. febr. 17. 16:44
Nekem is, meg a kislányomnak is minden reggel ovi előtti fésülködésnél :)
2009. febr. 17. 16:44
a glis kurnak is vannak pumpás hajápolói, amit nedves és száraz hajra is lehet használni.
2009. febr. 17. 16:43
Gliss Kuur hajspray, tökéletes, a rózsaszín színű és a sárga (átlátszó) direkt szárazra, több tucatnyi ápoló összetétellel.
2009. febr. 17. 16:43
Nekem gliss kur kencém van, pumpás, törékeny, fénytelen hajra. Nekem segít..
2009. febr. 17. 16:37
elseve-nek van nyomos-pumpás méhpemhő balzsam,direkt száraz hajra. miért,ennyire göndör a hajad?v hh nem tudod fésülni szárazon sem?
2009. febr. 17. 16:36
Festem a hajam, de fésülni egyáltalán nem tudom, csak akkor amikor megmosom, de azt is csak ugy ha balzsamos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook