Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsga központok-ki melyikben volt, tapasztalatok? fórum

Nyelvvizsga központok-ki melyikben volt, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)

1 2
2014. júl. 30. 16:30

Sziasztok :)

Van olyan, aki az augusztusi nyelvvizsgára jön, németből, középfokon?

36. prog2 (válaszként erre: 35. - Prog2)
2014. ápr. 9. 13:30
Még annyit az előzőhöz, hogy meg kellett érte dolgozni, de igazságosak és korrektek voltak az értékelésnél...
35. prog2
2014. ápr. 9. 13:28

LEXINFO Bp.

Elsőre sikerült a B2 írásbelim!

:)

2013. márc. 19. 10:41

Az Origo vizsgán áprilistól nem lesz magyarról idegen nyelvre fordítás! :o


[link]

2012. júl. 12. 11:44
Türr István Képző- Szombathely, egyelőre csak egy A1 em van, az is németből. :D
32. N.Jucc
2012. júl. 12. 11:20

Sikerült a NYELVVIZSGÁM! :-) Korábban egy másik fórumon olvastam egy angol tanárnőről, én is és a barátnőm is hozzá jártunk és tényleg nagyon jól tanít. Minket 4 hónap alatt készített fel a sikeres üzleti nyelvvizsgára (nem húzta az időt, hatékonyan magyarázott, sok feladata és tétele van).

Én is tudok infot adni róla annak, akit érdekel.

E-mailben (juditnagy1989@gmail.com ) szívesen válaszolok a kérdésekre, és megadom a Tanárnő elérhetőségét. További szép nyarat mindenkinek! Jucy

2012. ápr. 15. 17:39

Szia.

Nekem ECL felsőfokú angol nyelvvizsgám van és maximálisan elégedett vagyok vele. A szóbeli vizsgáztatók korrektek voltak, arra mentek rá, hogy mit tudunk és nem fordítva. Illetőleg hozzánk passzoló témákat kaptunk, így pl egy fiúpár az autóversenyről, nekem meg pl a klímaváltozásról kellett beszélnem. Az írásbeli kicsit nehéz volt, az esszéket pedig nagyon lepontozták, de nem csak nekem. Ott talán egyedül az a nehézség (meg mások mondják, hogy az ECL-nél a labor is nagyon nehéz, de szerintem nem). Én csak ajánlani tudom. Nem tudom, hogy van e nekik szakmai vizsgájuk, de ha igen akkor sztem mindenképp ezt válaszd :)

2012. ápr. 15. 10:45

Sziasztok!


BME angol középfokú szóbelire készülök idén nyáron.

Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor kihúzod a képet, a hozzátartozó témáról pl FAMILY általánosságban kell beszélned, vagy FAMILY témakör egy alpontjáról, mert az egy konkrét tétel? Pl: a Family-n belűl csak a • family models (only child, large family, single-parent families) vagy csak a

• division of tasks within the family vagy csak

• generations living together


Nagyon köszönöm a segítséget:)

2012. márc. 23. 18:29

Sziasztok!


Angol gazdasági szakmai nyelvvizsgára felkészítő könyveim eladók. Nekem nagyon sokat segítettek és elsőre sikerült a nyelvvizsga.

Barta Éva,Loch Ágnes:Angol Írásbeli feladatok közép és felsőfok: 1.500 Ft

Görgényi István,Várkonyi Andrea: Felkészítő az angol gazdasági nyelvvizsgákra (CD-vel): 3.000 Ft


Ha valakit érdekel, az alábbi e-mail címre írhat:

mfa1973@gmail.com

28. shuky (válaszként erre: 27. - Shuky)
2012. jan. 26. 09:19
ja és német könyvek :)
27. shuky
2012. jan. 26. 09:19

Eladó kitöltetlen könyvek:


1, KITEX (B. Zuba Mariann, Karácsonyi László Tamás, Kovács Krisztina, Révné Lőrincz Anna)

TOURISMUS, HIN UND ZURÜCK

Felkészítő és gyakorlókönyv a német szakmai nyelvvizsgákra (középfok B2)


2, KITEX Gyakorló vizsgafeladatsorok alap-, közép- és felsőfokon (Idegenforgalmi szakirány)


Érdeklődni: shuky85@gmail.com

2011. okt. 8. 18:08

Kedves Mindenki!


Sikeresen letett (szóbeli 100%, írásbeli 89%) francia zöld út gazdmen nyelvvizsgára használt jegyzeteim és megrendelt feladatgyűjteményeim, CD-vel együtt baráti áron eladók!!


Az alábbi, magántanárral kidolgozott, begépelt felkészítő anyagok+ munkafüzetek segítségével garantáltan nem érhet meglepetés a nyelvvizsgán!

- szóbelire kidolgozott diagramelemzések és szituációk!

- írásbelire az összes lehetséges levéltémák kidolgozva, példákkal + hasznos szófordulatok, kifejezések!

+ szóbeli és írásbeli mintafeladatokat tartalmazó munkafüzet, és hallás utáni értés CD, munkafüzettel együtt!!


Részletekért érdeklődni lehet az alábbi email címen: agnes.zolyomi@gmail.com

25. shuky
2011. jún. 16. 10:46

helo


szereztem egy új példányt a


B. Zuba Mariann - Karácsonyi László Tamás - Kovács Krisztina - Révné Lőrinc Anna :


Tourismus, hin und zurück című könyvből!


Akit érdekelne: chab.horvath@gmail.com

2011. ápr. 5. 03:12

A középfokú TELC német szóbeli tételeket eltudná nekem valaki küldeni !


Érdekelne, hogy milyen részletességgel, terjedelemmel stb. kell a témákról( utazás, film, zene, könyv, sport esemény) beszélni.

Aki most volt belőle vizsgázni esetleg eltudná nekem küldeni őket.

Előre is köszönöm.

email címem : dorinakoszegi89@gmail. com

23. noahh
2011. márc. 19. 13:39

Sziasztok!


BME középfokú angol nyelvvizsgára vannak valakinek feladatsorai?


Előre is köszi!

22. bodgie
2011. márc. 17. 19:49

Sziasztok!

Májusban megyek BGF idegenforgalmi középfokú angol nyelvvizsgára. Tudna nekem valaki segíteni, hogy a szóbeli milyen? milyen témák vannak? A nagy témaköröket tudom, csak például azon belül ilyenekről, hogy lovasturizmus, biciklisturizmus például kell beszélni? Vagy a különböző magyar városok miről híresek például?

Köszönöm segítségetek :)

2010. márc. 17. 13:07

Sziasztok!


2009. novemberi Zöld utas nyelvvizsgán volt valaki?

Milyen levelet kértek, és alapjába véve nehéz volt?


Köszönöm, aki válaszol

20. maya80
2010. márc. 2. 09:48
Rigó utcain voltam, és nincs semmi rossz tapasztalatom.
19. shuky
2010. jan. 25. 15:01

Hello


eladó a három alábbi könyv:


1, Berczelédi Zsolt - Deák Ágnes - Jánki Zsuzsanna :Készüljünk a BME nyelvvizsgára

Német középfok HALLÁS UTÁNI SZÖVEGÉRTÉS 2 CD melléklettel


2, Lőrincz Zsolt: Német nyelv az idegenforgalomban, a vendéglátásban, a szállodaiparban


3, B. Zuba Mariann, Karácsonyi László Tamás, Kovács Krisztina, Révné Lőrincz Anna - Tourismus, hin und zurück /felkészítő és gyakorlókönyv a német szakmai nyelvvizsgákra/ (KITEX)


Természetesen mindegyik kitöltetlen...


Ha érdekel írj emailt, az árban megegyezünk.. ;)


chab.horvath@gmail.com

18. fadigflo (válaszként erre: 17. - Dancingqueen)
2009. febr. 17. 17:13
ha elhatározod magad, menni fog :)) én szurolok.
17. dancingqueen (válaszként erre: 16. - Fadigflo)
2009. febr. 17. 16:07
oké,mindenképpen:)))azt hiszem májusban nekifutok...v április,ahogy lesz hely,és idő...és persze pénzem.Jó lenne már túllenni rajta:Scsak félek,mert sima angolt is jóóóóópár éve tanultam,és mivel nem is használtam,ezért biztos,hogy megkopott az is jócskán...és kérdés,mennyire tudok egyedül felkészülni...de azon leszek
16. fadigflo (válaszként erre: 15. - Dancingqueen)
2009. febr. 17. 16:05

szívesen :)


a regisztráció csak pár perc, megéri :)


Majd számolj be, milyen volt, sikerült e ( majd ha lesz eredmény) :)

15. dancingqueen (válaszként erre: 14. - Fadigflo)
2009. febr. 17. 15:58

köszönöm fadigflo:)egyre szimpatikusabbak:)megnéztem,a könyv sem olyan szenzációsan drága(2000)azt hiszem,ha már 20-30 ezerért vizsgázik az ember,akkor ez már igazán nem számit:)jaja,megtaláltam kozben,hogy letolthetok a dolgok,csak regelni kell az oldalra,meg minden...majd amikor befizetem,megkérdezem őket,hogy ugyan az-e a konyv,m ami fent van


köszi mégegyszer:)

14. fadigflo (válaszként erre: 13. - Dancingqueen)
2009. febr. 17. 15:52

No :)

Azt nem tudom, hogy ugyanaz van e fönt neten, de zt hiszem igen, bár... lehet új kiadású könyv is, lehet, hogy megérné megvenni. Nem tudom mennyibe kerül... a tanfolyamra sem jártam, pedig újabban már van próbavizsga is ( bár ez is fizetős, persze), azt viszont jónak tartom.

A lényeg: minden nyelvvizsga euro szintű már, viszont ennél a nyelvvizsgánál vettem egyedül észre, hogy tényleg életszerű dolgokról van szó. Nem csak száraz tények, nem csak "tanároskodás" a vizsgázók felett, hanem partnerkapcsolat egymás közt, legyen az diák, felnőtt, ...


Szókincs. Gondolom a szóbeli részre gondolsz: nekem nagyon tetszett, első igazi szóbeli angol vizsgám volt. 1.: kép(regény)ről kellett beszélni, folyamatosan, ami eszedbe jut (kapsz felkészülési időt). Aztán jön a párbeszéd (azt hiszem), mert ugye párosan vizsgáztok. Majd a szituáció, kapsz egy kis kártyát és el kell játszanod a szitut a vizsgáztatóval. Úgy tudom ez Euro és EuroPro-nál megegyezik.


A hallgatás talán valamivel könnyebb, mint ECL-en, pl., bár nálunk volt egy kis gikszer...


Írásbeli résznél érdemes odafigyelni a nyelvtanra, a többi talán már gyerekjáték.


Nekem fordítás nem volt, ismerősömnek igen (ő is eurot tett, csak németből ugye), de azt mondta nem vészes. Hallgatásnál van talán úgy, hogy angolul hallod, magyarul írod? ! Ebben nem vagyok biztos. De továbbra is bátran ajánlom! :)


És a legjobb, hogy van fórum a neten, ahol lehet beszélgetni a hasonló helyzetben lévő fiatalokkal is, továbbá a nyelvvizsga szervezőitől is. :)

13. dancingqueen (válaszként erre: 12. - Fadigflo)
2009. febr. 17. 15:37

hu,jól hangzik:)már fel is hívtam őket,24 ezer huf a kető együtt...nem is olyan vészes,és egészen normális az oldaluk is. köszi,eddig azt hiszem,ez a legszimpibb:)

szóval,akkor azt mondod,könyvet nem kell megvenni,mert az is cakli-pakli fent van neten?akkor,tanfolyásra nem is jártál?

szókincs pl mennyire gáz?kicsit tartok tőle,mert hát ugye kétnyelvű,tehát visszafele fordítás is lehet...:S

12. fadigflo (válaszként erre: 10. - Dancingqueen)
2009. febr. 17. 15:31
Egy ismerősöm megvette németből, segített neki. Nekem is megvolt angolból és nekem is segített, de amúgy fölösleges, mert mind fent van neten. :) Hallgatás is, minden. 1 hónap vagy kevesebb sem kell az eredményhez.
2009. febr. 17. 15:30

szerintem több infót kapsz, ha megnézed a honlapot: www.euroexam.hu


Az angol és német Euro nyelvvizsga az általános nyelvtudást értékeli. Ezt várják el a felvételiken a pluszpontokért, és a legtöbb egyetem, főiskola ezt követeli meg az államvizsgához is.


Több intézmény ír elő ma már üzleti szaknyelvvel bővített vizsgát a diplomához. Az itt tanulóknak, ide készülőknek ajánljuk az EuroPro angol nyelvvizsgát, mely a szakmai, üzleti célú angoltudást (English for Business and Professional Purposes) értékeli és üzleti szaknyelvi bizonítványt ad.


Mindkét vizsgarendszerben alap (B1), közép (B2), és felső (C1) szintre lehet jelentkezni. A szintek az Európa Tanács követelményeinek éppúgy megfelelnek, mint a magyar akkreditációs rendszernek.



Melyik szintet válasszam?

B1 - Alapszintű Euro és EuroPro nyelvvizsga


Alsó középhaladó szintű nyelvtanulóknak ajánljuk, akik bizonyságot szeretnének nyerni nyelvtudásukról, vagy meg szeretnének ismerkedni a vizsgarendszerrel, és gyakorolni szeretnék a vizsgatechnikákat. Kiváló alapozásul szolgál mindazoknak, akik később magasabb szintű Euro vizsgát szeretnének tenni. Teljes értékű, államilag elismert alapfokú angol és német vizsga, melyet számos munkahelyen is elfogadnak.


Bővebben az Euro/EuroPro B1 nyelvvizsgáról.



B2 - Középszintű Euro és EuroPro nyelvvizsga


Felső középhaladó szintű nyelvtudással rendelkező tanulóknak ajánljuk, akik a felvételihez, diplomához nélkülözhetetlen nyelvvizsga oklevelet kívánnak szerezni. A hazai munkahelyek többségén szintén B2 szintű nyelvtudást, középfokú nyelvvizsgát várnak el.


Bővebben az Euro/EuroPro B2 nyelvvizsgáról.



C1 - Felsőszintű Euro és EuroPro nyelvvizsga


Felső haladó, akár az anyanyelvi szintű nyelvhasználatot megcélzó nyelvtanulóknak ajánljuk, akik a legszélesebb körben elismert szintű nyelvtudásról szeretnének oklevelet szerezni. A C1 szintű nyelvvizsga maximális pontszámot jelent hazai egyetemi felvételiken, de általában ezt követelik meg külföldi egyetemi tanulmányokhoz is. Munkahelyeken idehaza és külföldön széles körben elfogadják.


Bővebben az Euro/EuroPro C1 nyelvvizsgáról.

10. dancingqueen (válaszként erre: 6. - Fadigflo)
2009. febr. 17. 15:28

jah,euro nyelviskola kft:)zsír:)köszi,megnézem a lapjukat:)nekem egyébként egynyelvű is tök jó lenne:))))


kérlek,aki ír,az meséljen nekem,hogy volt e tanfolyamon,megvette-e a könyvet,mennyit ért,stb,stb...

9. fadigflo (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2009. febr. 17. 15:27
Szakmait is :)
2009. febr. 17. 15:27

Euro Nyelvvizsga Kft.

(akkreditált nyelvvizsga központ, az akkreditáció dátuma: 2001.10.29.)

Cím: 1012 Budapest, Vérmező u. 4.

Telefon: (1) 225-8755 Fax: (1) 316-2491

Web cím: [link] »

E-mail: info@euroexam.org »

EURO kétnyelvű nyelvvizsga: alapfok (B1), középfok (B2), felsőfok (C1) »

EURO PRO nyelvvizsga: alapfok (B1), középfok (B2), felsőfok (C1) »

EURO egynyelvű nyelvvizsga: alapfok (B1), középfok (B2), felsőfok (C1) »


A nyelvvizsga központhoz akkreditált nyelvvizsgák:


* angol általános, egynyelvű (Euro, 2006.10.27.)

* angol általános, kétnyelvű (Euro, 2001.10.29.)

* angol üzleti szaknyelvi, kétnyelvű (EuroPro, 2001.10.29.)

* német általános, egynyelvű (Euro, 2007.08.28.)

* német általános, kétnyelvű (Euro, 2007.08.28.)



Ott, angol, kétnyelvű: EUROPRO.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook