Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves fiam hetente (két hetente) hörghurutos, hörgőgyulladásos. Mitől lehet ez?Mit javasoltok rá? fórum

2 éves fiam hetente (két hetente) hörghurutos, hörgőgyulladásos. Mitől lehet ez?Mit javasoltok rá? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. kikukk (válaszként erre: 51. - MÁRKATA)
2010. febr. 25. 13:23
Próbáld ki a Debreceni Klinikán a Pulmonológiát. Nekünk annó bevált. Jó szakemberek vannak. Kérjél konzultációt. Egyik antibiotikum a másik után nem tesz jót a gyerkőcnek semmiképpen sem. Egy idő után immunissá válik rájuk és egyik sem fog használni. A rectodelt pedig egy igen erős steroind készítmény, igaz, hogy nagyon hatékony, mert mi is kaptuk annak idején, de vigyázzni kell azzal is.
51. MÁRKATA (válaszként erre: 48. - 0e9445d7ac)
2010. febr. 25. 11:54
Sziasztok.Én vagyok ANDI 76 csak megváltozott a reisztrációm.Most is beteg Márk,köhög,lázas.Klacidot és mucopront írtak neki szombaton az ügyeleten.A tegnap este bementünk a kórházba(gyerekosztály).Már a füle is fáj.Cataflán csepp+rectodelt kupp.Ma felvittem a körzetihez ő Ceclor fortét írt még ezek mellé.A klacid tegnap elfogyott,a kórházba nem írtak antibiotikumot.Ma a körzeti azt írt.Most mit csináljak adjam neki vagy nem??,Ahány orvos annyi félét mondanak..A nyiregyi pulmonológust nem tudom elérni.Ennyit a magyar orvostudományról.Ezek szerint,mind mást tanult..A gyermekem meg még mindig nagyon csúnyán köhög....Mit csinálnátok???
50. kikukk (válaszként erre: 17. - 0e9445d7ac)
2010. febr. 22. 22:28

Szia!

Nekem is ugyanez volt a lányommal. 3 éves kora körül állandóan hörghurutos volt, többet volt otthon, mint oviban. Neki is volt tüdőgyulladása, bent feküdt egy hetet a kórházban. Még az immunológiára is elküldtek, hogy a gyerek szervezetében megvan e minden antitest a védekezéshez. De szerencsére ott is minden rendben volt. Voltunk pulmonológián, de szerencsére nem találtak semmit. Mondták, hogy átfordulhat allergiába, de nem történt meg. Ami nekünk használt az a bronchovaxom kúra volt (remélem jól írtam le a nevét). Három hónapig kell szedni ősszel és kialakul a gyerek védekezőrendszere. Nekünk bevált. Az orvosnak tudni kellene, ha rákérdezel. Nálunk 5 éves korára kinőtte a gyerek.

2009. jún. 27. 20:14
szívesen
48. 0e9445d7ac (válaszként erre: 47. - Reni8018)
2009. jún. 27. 18:00
Kössz a választ!Nekünk az alergia eredmény még most sincs meg.Az első vér,elkallódott,a másodikról 30.-a körül kell érdeklődnöm.A gyesem májd februárban jár le.Azt mondta a Dokinőnk,hogy majd akkor visszatérünk rá!!Köszi a segítséged még egyszer...
2009. jún. 26. 13:32
Szia!Igen mi allergiagyógyszert is szedünk,mert a fűfélékre,háziporatkára,és a lisztatkára allergiás.Ja és szükség esetén Ventolint.Ha két gyerköcöd van akkor 10000ft-tal több családit fogsz kapni mint eddig.Közgyógyunk is van,és két évre kaptuk tehát 2010 decemberébe fog lejárni.Az összeg az nekünk 27000ft.A Gyógyszertárba mindig fogsz kapni egy blokkot az egyenlegedről,közgyógyra nemcsak a kötelező gyógyszereit írják hanem az antibiotikumokat,köptetőket stb....Ha lejár a gyesed azt is feltétlen hosszabitasd meg a Máknál,mi egyévre kaptuk mert évente van a felülvizsgálat,de 10 éves koráig jár ha tartósbeteg.Ha érdekel valami írj nyugodtan a közgyógyról is hogy konkrétan mit akarsz tudni.
46. 0e9445d7ac (válaszként erre: 43. - Reni8018)
2009. jún. 26. 10:14
A flixotide mellé ti használtok,illetve szed még valamit a lányod?Ha igen mit?Mert mi most is köhögünk..SAJNOS!!!!
45. 0e9445d7ac (válaszként erre: 44. - Reni8018)
2009. jún. 21. 15:45
Két fiam van,a kicsi beteg.Most kapok kettőjükre 26600ft.Köszike.És esetleg közgyógy jár neked?Az hogy müködik??
2009. jún. 21. 09:34
Hány gyerköcöd van?Mert nekem 2 van és igy kapok 36600ft családit két gyerek után plusz ebbe benne van az emelt családi is.
43. reni8018 (válaszként erre: 42. - 0e9445d7ac)
2009. jún. 20. 20:02
Az emelt családi 23000ft,én is annyit kapok a lányom után,plusz a gyest amit 10 éves koráig javasolhat a szakorvos.Mi is flixotide sprét használunk mindennap 2x1 puff.
2009. jún. 20. 19:20
Obstruktív tüdőbetegségünk van...Eddig minden eredmény pozítív!!A röntgen dió nagyságu valamit mutat a tüdején.Gyógyszert szedünk acc100-flixotide 125 2*1 puff-inhalálunk,naponta kétszer.Megigényeltük az emelt családi pótlékot és a közgyógyot is már.Várjuk a gyógyulást!Ha valaki olvas bennünket és tudja,hogy mennyi az emelt családi írja meg nekem..Köszönöm a segítséget..
41. 0e9445d7ac (válaszként erre: 39. - Bedido)
2009. máj. 6. 13:56
Köszi az ötletet.Kis faluban élünk közel sem lehet itt olyat,hogy természetgyógyászt találni..
40. 0e9445d7ac (válaszként erre: 38. - 0e9445d7ac)
2009. máj. 6. 13:54
Ma felhivtam a kórházat az alergia eredmény végett.Március 11-én levett vér egyszerüen ELKALLÓDOTT!!!!!mondta a drnő,a két kórház között.Majd megismétlik ha meg lessz a nyiregyi eredmény(mármint a hörgőtükrözésé,6 hét)Addig várjunk megint türelmesen..2 éves gyerekkel!!!
39. bedido (válaszként erre: 38. - 0e9445d7ac)
2009. máj. 5. 15:00

Helló!

Az Én lányom 3 éves volt amikor állandó náthával, köhögéssel orvostól-orvosig jártunk. 2 hetente más-más gyógyszer, attól függően, hogy milyen szakorvosnál voltunk. Egy idő után úgy befulladt, hogy éjszakákat nem aludtunk. Kivertem a gyerekorvosnál a dilit, elküldött pulmonológiára, ahol az allergiateszt negatív lett, de azért biztos ami biztos kapott asztmára sprayt, ami persze megint nem használt, meg egy immunerősítő oltást. Tele lett a hócipőm. Utolsó nekifutásra elmentem egy természetgyógyászhoz. Sokan nem hisznek benne, én is kételkedve mentem. Természetes dolgokkal kikúrálta, felerősítette az immunrendszerét. Azóta nem fullad, igen ritkán beteg. Most 7 éves lesz. Folyamatosan jár oviba. Előtte 1 hét ovi, 3 hét otthon.

Szerintem ha van lehetőséged nézesd meg természetgyógyásszal. Veszteni nem vesztesz semmit.

38. 0e9445d7ac (válaszként erre: 24. - 0e9445d7ac)
2009. máj. 5. 13:37
Visszamentünk vásárosnaményba.Alergia eredmény még nincs,az immun eredmény jó.A röntgenen dio nagyságu valami látható.(Etz a fehérgyarmati kórház nem vette észre)Irány nyiregyháza,pulmonológia.Vétvétel verejték vizsgálat,altatásban végzett HÖRGŐTÜKRÖZÉS!6 hét mulva eredmény.Addig is Acc100 2*1,Flixotide 125 2*1 puff.Türelmesen várd meg az eredményt.Menj orvostól-orvosig.Kórházból-kórházig.Pedig a gyermeked "CSAK" köhög!!!!!Bizz meg az orvosokban,és keresd meg ki kezelte eddig félre!!!
2009. márc. 26. 10:17

Az igazán emberi megoldás az lenne, ha nem kéne ilyenkor a polgármester. Házon belül egy kis empátia, egy kis segítőkészség. Nem is tudom ezek a tulajdonságok még léteznek? :(

A mai gyerekek nagy részét már nem erre nevelik...

A felnőttek sem mindig gyakorolják.

Ahol gyerekekkel foglalkoznak ott pedig sokkal több figyelem és segítség kell. Szerintem...

2009. márc. 24. 15:58
Tavaly nekünk tojásallergiánk volt és nem tudták megoldani az ebédet sajnos aki tej allergiás annak se mondván hogy külön konyha kell hozzá nekkünk azt is nehezen akarta a konyha fönök megengedni hogy csak tizorait adjon mert a gyereknek ugyanolyan kell hiába vittem olyat be végül is meg annyira kellett odafigyelni ha bundáskenyeret kapnak neki mást küldjenek de mikor mentem a polgármesterhez hogy ugyan miért nem lehet csak tizorait fizetni meg bundáskenyér helyet mást küldeni akkor egyből hivta a konyhát hogy oldják meg utána már lehetet .De a nyáron már eszegettett tojásos dolgokatbár tisztán tojást nem kap de tojásos tésztát eszik meg sütiket és szerencsére nem jön ki most semmi a gyerekemmen de annyit még mondtam hogy bundáskenyér helyet küljenek neki mást meg ha esetleg rakottkrumpli van szedje neki ki az ovonéni és ezt megteszik ugyhogy sok függ az ovonőtől és ovodátol is hogy hogy áll hozzá sajnos itt nálunk még nem teljesen elfogadott hogy vannak allergiások és szerintem megijjednek nem tudják hogy kezeljék ezt.Ezt én így tapasztaltam gondoltam megosztom veletek.
2009. márc. 24. 15:52

De jó, hogy ilyen ovi is van!

Remélem valahogy az én gyerekeim is meg tudják majd oldani.

Jó egészséget nektek! Ki kell kapcsolnom a gépet. Szia legközelebb!

34. mimmo33 (válaszként erre: 33. - F64f0d9a69)
2009. márc. 24. 15:47

Az ételben használt tej eddig nem okozott gondot, csak a direktben fogyasztott.

De ha a vérvétel eredménye egyértelmüen kimutatja majd a tej allergiát, akkor külön étrendet fognak neki adni.Vannak nálunk az oviban allegiások, vegák, és nekik külön ételük van

2009. márc. 24. 15:44

És az ebédet hogyan oldjátok meg?

Azért érdekel, mert a kis unokám is A vércsoportú és egyszer bölcsis lesz... Róla már most tudjuk, hogy ha az anyukája tejet iszik, gyerkőcnek vannak gondjai.

32. mimmo33 (válaszként erre: 31. - F64f0d9a69)
2009. márc. 24. 15:39

Én az oviban szóltam, hogy a tejet mellőztük az étrendből, és nem is adják neki.Amikor a többiek kakaóznak, vagy tejeznek, addig Máté teázik:)

És már Ő is tudja, hogy a tej önmagában "tabu".Szerencsére más tejterméket nem kellett elhagyni

31. f64f0d9a69 (válaszként erre: 30. - Mimmo33)
2009. márc. 24. 15:34

Már csak egy kis bibi van!

Amikor a gyerkőc bölcsibe, oviba vagy suliba kerül csakis a sok tejes étellel etetik őket.

Nemcsak betegek,de álmosak is tőle nagyon sokan.

Azt hiszem ezzel senki nem törődik.

Legalább abban a formában adnák a gyerekeknek, amelyik mindenkinek jó, vagy legalább nem árt.

De még ettől a hozzáállástól nagyon távol vagyunk.

30. mimmo33 (válaszként erre: 29. - F64f0d9a69)
2009. márc. 24. 15:24

Ezzel egyetértek.

Mi is elhagytuk a tejet , és a hurutus köhögésből is gyorsabban gyógyult.

Voltunk allergia vizsgálaton, de a bőrpróba nem mitatta egyértelműen a tej allergiát, úgyhogy mág hátra van a vérvétel

2009. márc. 24. 15:19

Figyeljétek meg, hogy tej, tejtermékfogyasztásnál több lesz-e a váladék!

Sok kisgyerek szervezete nem tudja feldolgozni a tejet. A tej erős nyálkaképző.

Gyerek hurutos lesz,gyakori a középfülgyulladás.

Az A vércsoportú emberek nem jól tudják hasznosítani a tejet. Náluk ez nem allergia, intolerancia - vagyis nem való nekik a tej. A joghurt, kefír a mozzarella sajt igen. (nálunk ez családi tapasztalat is, de a vércsoportos étrendben is így van leírva...)

Az acidophilus segít a tej feldolgozásában.

A homeopátiás kezelés nagyon jól beválik.

pl. [link]

Én sem gondoltam, hogy a vércsoport és az étrend összefüggése ennyire igaz lehet, de most már megtapasztaltuk.

28. mimmo33 (válaszként erre: 27. - 754c7e07c3)
2009. márc. 24. 13:48

Hát akkor ne.

De ez nem derült ki siti kérdéséből

27. 754c7e07c3 (válaszként erre: 26. - Mimmo33)
2009. márc. 24. 13:41
Főleg, ha allergiás a kamillára.
26. mimmo33 (válaszként erre: 25. - Ea9bff1b44)
2009. márc. 24. 13:35
Kamillás inhalálás nekünk mindig bevállt!Próbáljátok ki!
2009. márc. 11. 19:51
Bence fiam két hetet volt itthon arcüreg gyulladással. A múlt héten ment először suliba, de már megint nagyon fujja az orrát. Mit csináljak? Öt-öt percre leültetem az infra elé, orrcseppezem, meg adok neki Fenistil cseppet és calciumot.
2009. márc. 11. 17:50
Megjöttünk a kórházból.Megvizsgálták Márkot.Vettek vért immunrendszer illetve alergia vizsgálathoz.Egy hónap mulva lessz eredmény.Majd akkor kiderül talán valami.Addig várunk(és köhögünk tovább!).Április 22-ére kaptunk új időpontot...Karcolós vizsgálat nem volt.
23. drnéni (válaszként erre: 21. - 0e9445d7ac)
2009. márc. 10. 14:25
Allergiatesztet (bőrbe karcolós, gyorsan megvan), mellkas rtg, esetleg ernyőfelvétel. Lehet, hogy kérnek labort. Remélem, minden rendben lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook