Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A félszocpolt fel lehet venni megelőlegezve használt házra, vagy csak a szocpolt lehet megelőlegezve felvenni (új házra)? fórum

A félszocpolt fel lehet venni megelőlegezve használt házra, vagy csak a szocpolt lehet megelőlegezve felvenni (új házra)? (tudásbázis kérdés)


16. vviki2 (válaszként erre: 15. - Pemete)
2009. febr. 22. 13:59

Abban nem vagyok biztos, de mi a Bencére simán megkaptuk utólag. Nézz utánna, szerintem jár!

Neten sokmindent megtalálsz. Segítenék, de így is túl sok időt töltök a gép előtt....:-D

15. pemete (válaszként erre: 13. - Vviki2)
2009. febr. 18. 19:13

Tényleg ilyet lehet, hogy utólag kérvényezem?

És ha mi nem kaptunk, mert még nem volt meg a gyerek, akkor most megigényelhetem utólag?

2009. febr. 18. 17:48
Nekünk nem engedték a szocpolt előre felvenni,pedig terhes voltam a másodikkal. Azt mondták csak utólag lehet majd belerakni.
13. vviki2 (válaszként erre: 11. - Dézsa)
2009. febr. 18. 16:47
Nekünk simán ment a félszocpol (fiatalok otthont. tám.) intézése a lakásvásárlásnál. Simán megkaptuk a lányom után. Aztán másfél év után benyújtottuk a kisfiamra is (akkor volt majdnem egy éves) és őrá is megkaptuk utólag. Persze nem kp., a kölcsönünket csökkentettük vele.
12. Zsumi1 (válaszként erre: 11. - Dézsa)
2009. febr. 18. 16:36
igen, ezeket a sorokat olvasva ismét rádöbbentem, hogy ha a banki ügyintéző nem tud segíteni egy szocpol felvétellel, vagy fot-tal kapcsolatban akkor elég nagy bajok vannak a bankok oktatási rendszerében... ez azért szomorú, mert elvileg tanácsért megyünk hozzájuk... :(
11. Dézsa
2009. febr. 18. 14:24

Ha fiatalok otthonteremtési támogatása címén veszed fel a félszocpolt, akkor talán lehet esély.

Talán... De akkor sem megelőlegezett, hanem a következő gyerek születése után a régi kölcsön összegét csökkenthetik 700e-el.

Mi nyáron kezdjük járni ennek a kálváriáját, ezért mondom azt, hogy talán, mert a törvényben találtun erre volatkozó mondatot, de az egyszerű banki ügyintéző ezt nem ismerte.

10. vviki2
2009. febr. 18. 14:21

Legalábbis eddig így volt. Új lakásnál ha van 1 gyermek, és szeretnétek mégegyet, akkor megelőlegzik. Így 2 gyermekre jár. (Félszocpolnál nincs ilyen.)

Ha már máshogy van, akkor erről nem tudok....:-S

2009. febr. 18. 14:19
Nem. Ha már megvan a baba, őrá megkapjátok + aláírjátok a másodikat (aki még csak tervben van) s így 2 gyerekere jár. De csak a szocpol. A félszocpol csak a meglévőkre jár.
2009. febr. 18. 13:37
Tehát, ha megvárjuk a vásárlással, míg meglesz a baba, akkor is csak egy gyermekre lehet, ha jól értem.
7. Serry (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2009. febr. 17. 09:49
Ez nem így van, akkor sem lehet.
6. raticic (válaszként erre: 5. - Pemete)
2009. febr. 17. 09:30
hát igen, nekünk is az lett volna.De gondolom inkább az építkezést pártolják, mert élénkíti a gazdaságot, stb. Csak arra nem futja a keretből...
2009. febr. 17. 09:28

Egyébként nem tudod, hogy ez miért van így?

Nekünk anno nagy segítség lett volna az a majd félmillió forint is...

4. kathlee (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. febr. 17. 09:25
csak a második babánál lehet előre aláírni.
3. raticic (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. febr. 17. 09:22
Igen, úgy értettem.:( Köszi a válaszod, további szép napot! :)
2009. febr. 17. 09:20
Azt hogy megelőlegezve azt úgy érted, hogy még nincs meg a baba? Mert ezesetben a válasz nem. Mi is így akartuk, már 7 hónapos voltam mikor igényelni akartuk, de közölték, hogy csak akkor jár ha már megvan a gyerek:(
2009. febr. 17. 09:19
A félszocpolt fel lehet venni megelőlegezve használt házra, vagy csak a szocpolt lehet megelőlegezve felvenni (új házra)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook