Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabadság elszámolásnál a havi bért a munkanappal vagy a hónap összes napjával kell elosztva kiszámolni? fórum

Szabadság elszámolásnál a havi bért a munkanappal vagy a hónap összes napjával kell elosztva kiszámolni? (tudásbázis kérdés)

2014. nov. 5. 10:33
*... akkor AZT bukta a munkaadó.
7. ◄Ilona► (válaszként erre: 5. - 298dc77b34)
2014. nov. 5. 10:32

"Kissé" régi a téma, de ...

Nagy a baj ezekkel a fórumos "segítő" hozzászólásokkal!

Akár milyen jó szándékú az író, tele vannak ostobasággal és tudatlansággal!


Ha valaki/bárki több szabadságot vett ki, mint amennyi időarányosan "jár", akkor az bukta a munkaadó.


A JELENLEGI törvény szerint EZ VAN!


Nálunk is volt ilyen, ezért megszigorították a szabadságolásokat.

... csak azért, mert 1-2 emberke már az év felénél kivette az éves szabadságát, és szeptemberben leléptek.

A munkaadó pedig csak bambulhatott.

2009. ápr. 27. 09:09
Csak a munkanappal.
5. 298dc77b34 (válaszként erre: 4. - Whitedove)
2009. márc. 2. 08:14
Ez a munkáltató jóhiszemüségén is múlik, de ha többet vettél ki, azt levonják a fizudból.
4. whitedove (válaszként erre: 2. - Zorg27)
2009. márc. 1. 21:12
Szia! Nekem az a kérdésem, hogy ha ez az arányosított szabadság kevesebb, mint amit már eddig kivettem, és felmondok, akkor vissza kell-e fizetnem, illetve levonják-e a fizumból a különbözetet? Köszi!!!!!
2009. febr. 17. 10:47
Én úgy tudom hogy a munkanappal. de attól függ miért érdekel, nem mindegy...........
2009. febr. 17. 09:23

Szia!


Az attól függ, hogy mi célból számolod, ha kilépő vagy és szabadság megváltást kapsz, akkor csak a kilépés napjáig járó szabadságot veszik számításba ami az utolsó munkában töltött napodig jár. Ilyenkor naptári napot számolnak, és átlagolják a munkabéredet és az egy napra járó pénzt szorozzák az adott szabadság napokkal, és ezt fizetik ki! Remélem tudtam segíteni, és nem voltam nagyon bonyolult!!!!


Ha van még kérdésed és tudok, szívesen segítek

2009. febr. 17. 09:17
Szabadság elszám-nál a havi bért a munkanappal vagy a hónap összes napjával kell elosztva kiszámolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook