Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelent az a kifejezés, hogy "gyomorsav okozta angina"? fórum

Mit jelent az a kifejezés, hogy "gyomorsav okozta angina"? (tudásbázis kérdés)


7. eb3745168d (válaszként erre: 5. - 021ff75d72)
2009. febr. 17. 12:43

Köszi a teljeskörű tájékoztatást! :)

Csak hallottam ezt a kifejezést, és nekem is nagyon sokszor van olyan, hogy felgyorsul a szívverésem, rámjön a rosszullét, és úgy érzem a gyomorsav marja a gyomromat is közben , és ez borzalmas érzés. a pulzusom ilyenkor 140-re is képes felmenni, ami alapesetben nekem 55-60 szokott lenni! :S

6. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 4. - Eb3745168d)
2009. febr. 17. 09:36
Azért azt ne felejtsük el ha fáj az azt jelenti hogy a gyomorsav marja azt a területet ezért gasztroenterológushoz kell fordulni aki ír sósav beállító gyógyszert.
2009. febr. 17. 09:35
Amennyire én tudom,a reflux nem csak asztmás betegeknél léphet fel,hanem bárkinél.A gyomorsav okozta inger miatt állandó köhécselés is van.Nem teljesen ártalmatlan,hosszú távon el is rákosodhat.De vannak rá jó gyógyszerek,nekem is szednem kell.Mivel ebben az irányban elég széles a gyógyszerválaszték,nem biztos,hogy az elsöre felírt gyógyszer egyböl a legjobb is lesz.Nálam harmadik menetre lett kitalálva,melyik nekem a legjobb,ezt már kb.10 éve szedem.Ha nem használt volna,akkor gyomorszáj szükítö mütét lett volna,de szerencsére,így nem.Viszont egy életre szednem kell.Ha 30-40 kg-ot le tudnék fogyni,ami sajnos nem esélyes,akkor valószínüleg magától elmúlna.Sajnos tévedni is könnyü a diagnózis felállításánal.Apósomnál is "egyszerüen reflux" lett diagnosztizálva erre kezelték,aztán fiatalon 59 évesen szívbetegségben halt meg.Csak a boncolásnál derült ki a téves diagnózis.Sajnos késön,ez miatt a férjem 10 évesen elvesztette az apját!Még egy esetet ismerek.Egy ismerös éppen kiváltotta a refluxra felírt gyógyszert,aztán még a patika elött összeesett,megállt a szíve,meghalt,68 évesen.Na nem akarom az ördögöt a falra festeni,remélhetöleg tényleg egyszerü reflux és az elsö gyógyszer megold mindent.Bocs,hogy ennyit írtam,de a téma pont tegnap jött szóba itthon.
2009. febr. 17. 09:01
Értem. köszönöm szépen
2009. febr. 17. 08:58
Ezt a betegséget úgy hívják, hogy reflux. Ez asztmás betegeknél fordul elő, amikor a gyomorszáj nem zár jól, ezért az étel és a gyomorsav visszajön a nyelőcsőbe, sőt akár a szájba is. Ilyenkor úgy érzi az ember, hogy a szíve, a mellkasa fáj és szorít, mintha anginás szívbetegsége lenne, holott csak a felböffenő gyomorsav okozta bántalmakról van szó. Nem veszélyes, de érdemes a gyomrot kivizsgáltatni, mert jó gyógyszerrel meg lehet oldani a problémát.
2009. febr. 17. 08:49
az angina fájdalmat jelent
2009. febr. 17. 08:46
Mit jelent az a kifejezés, hogy "gyomorsav okozta angina"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook