Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
20304. Dry0 (válaszként erre: 20302. - Tutu79)
2021. nov. 4. 13:16
Sikerült 17-ére kapnom egy időpontot, szintén Wellinger doktorhoz kerülök. Viszont nem bemenni kell, hanem telefonálni fog. Mióta megy így? Ez most a Covid miatt van?
20303. Dry0 (válaszként erre: 20302. - Tutu79)
2021. nov. 4. 07:32
Hú köszi.
20302. tutu79 (válaszként erre: 20297. - Dry0)
2021. nov. 3. 17:40
Szóval ma is ott voltam, ma 18 időpontot adtak ki és kezd betelni Január, szóval ha még nem hívtad, hívd minél előbb :)
20301. tutu79 (válaszként erre: 20300. - Sohaneaddfel)
2021. nov. 3. 08:03
Nekem anno ugyanezt mondták Zádorira bár az nem most volt. :) De tegnap azt is hallottam a váróban hogy most jelenleg pár nap különbséggel adják az időpontot mindegyik orvoshoz. Tegnap Dalmánál voltak a legtöbben. Ti hogy álltok most?
20300. Sohaneaddfel (válaszként erre: 20297. - Dry0)
2021. nov. 2. 20:15
Annyit hozzá tennék, hogy én mikor jelentkeztem kérdeztem hogy kinél van hamarabb időpont ☺️ Így lett Wellinger.
20299. tutu79 (válaszként erre: 20298. - Tutu79)
2021. nov. 2. 14:22
Szerintem hívd fel őket ma vagy holnap, mert MOST adnak időpontot januárra.
20298. tutu79 (válaszként erre: 20297. - Dry0)
2021. nov. 1. 17:24

Hát ha akarsz egy kicsit gyorsítani a folyamaton szerintem hívd fel őket hónap közepén, múltkor hallottam azt mondták többeknek hogy hónap közepe fele telefonáljanak. Nagyon sokan keresik őket, ezért akik még nincsenek a rendszerbe pontosan úgy sem emlékeznek hogy mikor hívták, szóval hátha így idén még meg lesz a telefonos konzi és a HÍV hepatitisz.

Dr úr a következő vitaminokat szokta ajánlani:

Q10 Mioquinon

DHEA

Velfem

Inofolic

D vitamin

Férfiaknak profertil

Ezeket is szeditek? A multivitamin nem specifikus szerintem. Ilyenkor már azért több kell.

Egyébként nálunk a páromnál volt gyenge spermakép, egy marék vitamint szedett naponta, és ennek köszönhetően fél év alatt sikerült jóra feltornázni. Persze az én petesejtjeim még nem tökéletesek. Na de majd hátha most :D :D :D

Meg teljesen őszintén én egy pár vizsgálatot megcsináltatnék privátba, hogy amikor már lesz a telefonos konzi az orvossal, legyen miről beszélni.

Pl mai napig nem vizsgálják az Inzulin Rezisztenciát, holott a férfi és női termékenységet és nagyon befolyásolja, a petesejtek és a sperma minőségét.

Nem vizsgálják a trombofília panelt, holott sokaknak azért nem sikerül a beültetés mert leiden mutációjuk van.

A férfi oldalt pedig elég hiányosan vizsgálják.

Ha gondolod akkor részletesen leírok mindent, ha érdekel. De azért kívánom hogy még az első konziig sikerüljön nektek a baba, és hátha akkor nem kell ezen végig mennetek.

20297. Dry0 (válaszként erre: 20296. - Tutu79)
2021. nov. 1. 14:44

Az jó ha magam választhatok. Köszi, hogy őszintén leírtad a véleményed.

Azt mondták, hogy csak november végén próbálkozzak időpontot kérni.

Szedünk multivitamint mindketten.

20296. tutu79 (válaszként erre: 20295. - Dry0)
2021. nov. 1. 10:23

Te választod ki az orvosod. Úgyhogy bárkit választhatsz. Az első találkozás előtt megkérdezik, ki legyen. Dalma nagyon hangulat ember, a jó oldala viszont hogy nagyon szervezett is. Persze nála is van rengeteg siker story, de ha olyan napja van, akkor nem lehet kérdezni. Nekem egyszer egy UH t és a punkciót csinálta mert szabin volt az orvosom. Hát örültem, amikor a kezelőorvosom vissza jött. Még Virágot dícsérik nagyon, de neki tavaly novemberben babája született. Lehet csak jövőre jön vissza. Én Zádorihoz járok, velem nagyon emberséges. Csak néha nem jól szervezett. Pl elfelejt gyógyszert felírni és nekem kell visszatelefonálni hogy kimaradt. De próbálja minden szituációból kihozni a maximumot. Pl nekem az első lombikomat le kellett állítani és átminősítette inszeminációvá, ezzel megspórolt nekem 1 TB alkalmat.

De egyébként sokat tudtok magatokon segíteni ha elkezdtek vitaminokat szedni. Ez javítja mind a petesejt mind a sperma minőségét.

Mit mondtak mikor telefonáljatok? December közepén teljes leállás van. Ilyenkor fertőtlenítik a műtőt és a bilógiát és 1 embrió sem maradhat. Gondolom ezért sem vesznek fel most új betegeket.

20295. Dry0 (válaszként erre: 20292. - Tutu79)
2021. okt. 31. 20:15
Nagy hála minden szavadért, igyekszem megerősíteni a lelkem. Esetleg azt le tudnád írni, hogy Dalma dr-nő mivel szokott kiborítani? Hogy dől el, hogy kihez kerülök?
20294. tutu79 (válaszként erre: 20293. - Sohaneaddfel)
2021. okt. 26. 18:34
Jó volt olvasni soraid hogy ilyen alapos. Megy a drukk neked...
2021. okt. 26. 16:30

Sziasztok.

Én Wellingerhez járok és maximálisan meg vagyok elégedve vele, kicsit hosszabb a várakozási idő, volt hogy fél 8ra mentem laborba és utána 1 óra körül végeztem.ért rengetegen járunk 😶 De viszont nagyon alapos, és bármilyen kérdésem van el magyaráz mindent, akár többször is. Látott valamit ami nem tetszett neki, menzesz 2.napjan egy 16mm és tüszőt és vissza hívott újabb UHra úgy hogy aznap csak helyettesített. Hogy biztos minden rendben legyen mielőtt long protokollos lombik lesz.

20292. tutu79 (válaszként erre: 20291. - Dry0)
2021. okt. 25. 20:30

Kicsit leírom részlezesebben

1. Telefonos konzi

2. HIV, hepatitis

3. Rák szűrés, std, gomba


Szóval telefonos konzira normál esetben is 2-3 hétre adnak időpontot. Ott átbeszéltiek a jelenlegi státuszt. Utána amikor következőleg megjön kell bemenned neked és a párodnak is HIV, Hepatitis vérvételre. Ennek megvárják az eredményét PAPÍRON, hiába fogod látni az EESZT te az eredményt hamarabb, ők akkor is csak a labor által megküldött papìrt fogadják el. Ami szintén min 2 max 3 hét. Ezután pedig jön a rák szűrés és társai, amit a ciklus középidőben vesznek le. Ha itt bármit találnak, rögtön csúszik az egész egy hónapot. Tehát normál edetben is, ha minden oké az 1-3 pontig min 3 hónap telik el. Sajnos ez van, te úgy tudod gyorsítani a folyamatot, ha megcsináltatsz vizsgálatokat magánba, de ezek elég sokba kerülnek, mert ugye pl a hiv hepatitis, std mindkettőtöknek kell.

Jelenleg 3 orvos rendel. Zádori dr, Dalma drnő, Wellinger dr. Zádori az intézményvezető. Emberileg nagyon kedvelem, nekem ő az orvosom. Dalma dr pont az ellenkezője, mindig kiborít. Az aszisztense is elég érdekes. Wellinger dr 1 éve van ott nem sok tapasztalattal. Remélhetőleg Virág drnő is visszajön valamikor. Akkor talán javul majd a helyzet. De rengeteget kell sorban állni és várni. A rekord nekem tavaly nyáron volt a tűző napon 2,5 kint, majd még 1,5 bent. Nem akarom elvenni a kedved, inkább azért írzam le ezeket hogy vegyél páncél inget. Nehéz nagyon. Át kell szellemülni az intézményhez....

20291. Dry0 (válaszként erre: 20290. - Tutu79)
2021. okt. 25. 19:35
Sajnos nem tudok máshová menni, én is 40 felett vagyok kicsivel. Pont sűrgős lenne, 5 hónap az nagyon sok. Azért ennél kicsivel kevesebbre számítottam. uhhh.
20290. tutu79 (válaszként erre: 20289. - Dry0)
2021. okt. 25. 17:31
Mennyire ragaszkodsz Szegedhez? Mert ha a pestre járást meg tudod oldani akkor érdemes több helyre bejelentkezni. Időpontot mindig le lehet mondani. Az első telefonos konzi még nem számít betegfelvételnek az oep irányába. Az első vérvételtől, ami szegeden a hiv, hepatitis számítják a betegfelvételt. Nekem idén 5 hónapba került mire eljutottam a stimulációig úgy hogy egyikünknek sincs semmi baja, csak 40 fölött vagyunk. Nagyon lassab haladnak a dolgok....
20289. Dry0
2021. okt. 25. 10:15

Ma szerettem volna időpontot kérni az elsődleges konzultációra, de nem adnak. Annyit mondtak, hogy majd november végén próbáljam újra. :( :( :(

Valaki hallott már a Pozitív Családtervezési Ambulanciáról? Kaptam egy ilyen infót is, de hiába keresek rá nem találok semmi konkrétat. Hátha valaki tudja, hogy miről van szó.

20288. Anikó88 (válaszként erre: 20284. - Dry0)
2021. okt. 23. 10:42

Nagyon szívesen! Igazából ezt is ilyenkor fel kell dolgozni, hogy természetes módon nem lehet baba. Valaki például nem is hajlandó lombikra menni. Van aki pedig mindent megtenne érte. Én interneten is nagyon sokat olvastam. Ami persze nem mindig jó, ha neten olvasol. Viszont nekem jó előre felkészülni, néztem youtube-on is lombikos videókat. Jók az ilyen fórumok, mert tudsz olyan emberekkel beszélni akik ebben a helyzetben vannak. Nem mindenki tud a környezetében erről beszélni.

Mindenképpen telefonálj, úgyse azonnal kapsz sajnos időpontot. Addig is még van időd felkészülni. Decemberben leállás is szokott náluk lenni egyébként.

20287. Anikó88 (válaszként erre: 20283. - Rambacska)
2021. okt. 23. 10:36

Szia! Hétvégén nem dolgoznak, de nekem azt mondták, hogy ha hétvégén jönne meg akkor hétfő reggel menjek (így telefonálás nélkül) a vérvételre reggel fél8-ra. Ilyen esetben hétfőn kezdődik a stimuláció majd.

Sok sikert kívánok!

20286. tutu79 (válaszként erre: 20284. - Dry0)
2021. okt. 23. 09:00
Szia, hát én nem húznám sokáig a telefonálást. Én pénteken voltam és már azt mondták telefonos konzira idénre nem adnak időpontot. Én június óta várok és most tudom elkezdeni a stimut, szóval csomó hónapot kell várni.
20285. tutu79 (válaszként erre: 20283. - Rambacska)
2021. okt. 23. 08:57
Szia. Szombaton nem dolgoznak amióta állami. A ciklus 2. V 3. napján szokták kezdeni a stimut. Ha ma jött meg akkor ugye hétfő 3 nap szóval elviekben még okés is lehet. Hány naposak a ciklusaid? Egyébként a vérvételen ösztradiolt szoktak nézni, nem tudom hogy vasárnap bárhol leveszik e a vért magánba. Meg ha hétfőn indulsz nincs is sok értelme lehet.
20284. Dry0 (válaszként erre: 20278. - Anikó88)
2021. okt. 23. 08:43
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, reménnyel töltött el. Az egész olyan ijesztőnek tűnt eddig. Most eldöntöttem, hogy nem húzom tovább az időt és Hétfőn telefonálok. Köszönöm szépen a segítséget!
20283. Rambacska
2021. okt. 23. 07:28
Sziasztok! Én most kezdeném a 2.lombik programot. Az első lépés mondták, hogy ha megjön a havi és nagyon erős akkor telefonáljak, mert vérvételre kell menni. Természetesen szombat hajnalban vagyis ma jött😏Nem tudja valaki hogy szombaton vannak e Kaaliban? Vagy hogy tudnám megoldani a vérvételt?
20282. Anikó88 (válaszként erre: 20280. - Tutu79)
2021. okt. 22. 18:16

Köszönöm😢

Neked sok sikert kívánok! Nekem még nem volt Rekovelle+Menopour.

20281. tutu79
2021. okt. 22. 17:01

Sziasztok,


A Rekovelle nevű gyógyszert próbálta már valaki?


Nekem most Rekovelle+Menopour kombót írt fel az orvos. Valakinek bármi tapasztalat?


Az előző stimu alatt Pergoveris+Cetrotide+Ovitrell+Gonapeptyl kombót kaptam.

20280. tutu79 (válaszként erre: 20279. - Anikó88)
2021. okt. 22. 17:01
Nagyon sajnálom <3 <3 <3
20279. Anikó88 (válaszként erre: 20274. - Hope :))
2021. okt. 22. 09:52

Szia Hope!


Megvolt nálatok végül a lombik? Mi újság?


Nálunk megvolt az 5. lombik is. Most sem lett szerencsénk:( Kémiai terhesség lett. Pedig lombik előtti hónapban volt endometrium biopsziám is. Csinált a doki 4 db tüszőt is, otthoni próbálkozásra. 2 embriónk nem ébredt fel a fagyasztásból, így őket azonnal el is veszítettük. Aztán 2 szép embrió be lett ültetve. Mégsem sikerült:( Teljesen el vagyunk keseredve:(

20278. Anikó88 (válaszként erre: 20277. - Dry0)
2021. okt. 22. 09:44

Szia! Nagyon sajnálom! Viszont sok olyan történetet olvastam, hogy akinek elzáródotta petevezetéke, és azért megy lombikozni, hamarabb sikerül neki, mert nála csak ez a fő probléma. Míg másnál összetettebb probléma van. Kívánom, hogy nektek is hamar sikerüljön majd!

A Kaáli intézetben megcsinálnak minden kötelező vizsgálatot ingyenesen mindkettőtöknek. Be kell először konzultációra jelentkezni, és utána jönnek majd a vizsgálatok. Dokid elmondja majd milyen vitaminokat kell szedni (nekem C+D, q10, omega 3, E vitamin, folsavpor).

Gyógyszerek amiket ingyenesre hirdetnek azok dobozárasak 300 Ft, viszont a doki dönti el, hogy milyen gyógyszer lehet jó számodra, és olyat ír fel. Nekem például kell váralvadásgátló is (kb 1000 Ft). Ami nem dobozáras gyógyszer volt nekem az max 3000 Ft volt.

Lombiknál a ciklus elején ultrahangra kell menni+vérvétel. Megkapod a gyógyszereket. Pár nap múlva megint UH. Petesejtleszívás altatásban történik. Pár napra rá beültetik az embriókat. 2 hét múlva kiderül az eredmény.

Ha kérdések van még, akkor írj nyugodtan:) Próbáltam sok mindent leírni neked.

Egyébként én is teljesen kiakadtam amikor megkaptam az orvosomtól a papírt, hogy lombikra kell menni. Egész délután sírtam. Aztán eljött a lombik ideje, és rájöttem, hogy ez nem is olyan borzasztó mint ahogy gondoltam. Persze szúrkálni kell magad (vagy a párod téged, ha nem bírod), ami rossz, de kibírható. Mondom én, aki tűfóbiás (engem férjem szokott szúrni).

20277. Dry0
2021. okt. 21. 19:22

Sziasztok!

Most derült ki, hogy mindkét oldalon elzáródtak a petevezetékeim. Nagyon rosszul érintett, mivel készültünk a pici érkezésére. Lombikosoktól kérdezném, hogy mi ennek az egésznek a menete, milyen lépések vannak és mikor mennyibe kerülnek az egyebek, gyógyszer, vizsgálat stb.? Köszönöm előre is a válaszokat. Hátha segít újra reményt találni, mert most csak bőgök egyfolytában.

20276. Ivett24 (válaszként erre: 20273. - Grétike)
2021. máj. 17. 13:39

Végül kezdtél az oltás után?

Nehéz, mert minden doki mást mond a kezdésre. Valahol még tartják a 2 hónapot a 2. oltás után, valahol azonnal kezdenek.

20275. Grétike
2021. máj. 15. 16:08
Nem ideillő, de tudnátok jó fogorvost ajánlani Szegeden?Szeretném átnézetni a fogaim lombik előtt.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook