Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
18954. Gérvágó (válaszként erre: 18949. - Bianconera)
2018. júl. 19. 22:01

Örülök, hogy szépen fejlődnek a babácskáid. :)


Holnap lesz vérvétel és ha elég magas lesz a HCG-m, akkor remélhetőleg megnéznek ultrahanggal is. Így mondta Virág, és remélem, Dalma is így gondolja majd holnap.

Igen, korai az UH, de talán az első HCG vérvétel is korai volt, mert már ET+14. napon ott nyomultam a Kaáliban. Még csak aznap kellett volna először tesztelnem. De így legalább lesz egy megerősítés, hogy emelkedik-e a HCG (remélem, igen).


Másik szempont, ami miatt kellene nekem most az UH, hogy elkezdtem a G1 intézetben a lipid infúziós kezelést az immunológiai eredményem miatt. Az első infúzió a ciklus elején, a lombik kezdetekor volt. A második az 5. hét környékén kell, ha már látszik a petezsák. És a harmadik majd a 7. hét környékén, ha szívhang is lesz.

18953. Hope :)
2018. júl. 19. 21:04

Bianconera, DiósnéPa olyan jó hallani, hogy jól vagytok és szépen fejlődnek a kicsik, csak igy tovább!


Gérvágó, sok szerencsét holnapra! Majd írj, h mi volt.


Hannácska veletek mi ujság, hogy bírod? Én már nagyon tesztelhetnék vagyok de még sok van addig.


Lányok van egy furi kérdésem. Kb a Et.3-4 óta olyan szűk lett a hüvelyem h alig bírom feltenni a kis utrogestan kapszulákat. Tapasztalt valaki ilyet?

18952. Bianconera (válaszként erre: 18950. - DiosnePA)
2018. júl. 19. 19:26

De jó :), gratulálok. Én dolgozom még. Rá is szoktak csodálkozni, de megbeszéltem a dokimmal,és azt mondta, hogy ha panaszmentes vagyok, akkor a 24-ik hétig enged. Irodában dolgozom, néha persze kényelmetlen az ülés, de olyankor sétálok egy picit.

Egyébként tényleg mindig van min aggódni :D.

18951. DiosnePA (válaszként erre: 18950. - DiosnePA)
2018. júl. 19. 17:49
Javítanék 6,1 mm 😀. Elírtam bocsi.
18950. DiosnePA (válaszként erre: 18949. - Bianconera)
2018. júl. 19. 17:23

Szia!


Szuper, hogy jól vagytok ti is és a babák is! Hihetetlen, hogy már a 13. hetet töltitek. Dolgozol még vagy már végig otthon leszel?


Én voltam 6 hetes ultrahangon ahol kiderült, hogy két babácska növekszik. Mindkét baba 61 mm és pulzál a szívecskéjük.


Nagyon örülünk hiszen két babáról álmodni sem mertünk de még mindig hihetetlen. Azt hiszem én is csak a 12 hetes genetikai ultrahang után nyugszom meg, bár azt gondolom, hogy mindig lesz min izgulni már de próbálom azért elengedni a félelmeket.


Mindenkinek megy a drukk továbbra is! 😉

18949. Bianconera
2018. júl. 19. 15:52

Ha még aktuális a doki kérdés, én Zádori doktor úrhoz jártam - anno, amikor elkezdtünk lombikozni csak ketten voltak Krizsán doktornővel, nekem őt ajánlották, de aztán maradtam nála, amikor a kistesó projekthez kértük az időpontot, igaz, a doktornőknél hamarabb sorra lehetett volna kerülni 6-8 hónap volt akkor a várakozás TB-re, a doktorhoz 1,5 év, de kitartottam, nekem ő bevált, szimpatikus, normális, de biztos Dalmáék is azok.

Hannácska, drukkolok!

Gérvágó, holnap lesz uh? Nem korai még? Azt mondják, hogy 6-ik hét előtt nem érdemes ultrahangozni, mert nem nagyon látszik még semmi, max. a petezsák. Remélem, minden rendben lesz!

Diósne, ti hogy vagytok?

Én tegnap csináltattam meg a Prenatest-et, eredmény jövő hétre, persze egyúttal kértem egy ultrahangot is, aszerint minden oké a babákkal, már 73 és 74 mm-esek, és nyilván egy fiú, egy lány kombó - persze ez még nem 100%. Vicces, hogy "még csak" a 13. hetet töltöm és már úgy érzem, mint ha ezer éve terhes lennék, de biztos a Kaáli miatt is, hogy oda is sokat kellett járni, aztán beültetés után 8-ik hétig véralvadás gátlót kellett szúrni, aztán meg a sok vizsgálat, de még remélem, messze a vége :).

Sok sikert mindenkinek!

18948. katica 619 (válaszként erre: 18947. - Gérvágó)
2018. júl. 17. 06:07

Köszi a választ:))Hát nem egyszerű,ez a gyógyszer kêrdés.

Igen, az a két tolmács volt régebben is,akkor ez nem változott.

Mindenkinek egy kalappal továbbra is!!!

18947. Gérvágó (válaszként erre: 18945. - Katica 619)
2018. júl. 16. 17:39

Kezdtük 500 mg Meforal-lal, egy darabig jó volt, aztán romlott a terheléses véreredmény.

Akkor váltottunk Inozitol-ra, egy darabig szintén jó volt, de aztán megint romlott.

Utána visszamentünk 250 mg Meforal-ra, ezt szedem most.


Azt mondta a doki, hogy van ilyen, hogy egy darabig jó a gyógyszer, aztán "kimerül".


Dr. Naszódy Péter az orvosom Kecskeméten.

2018. júl. 16. 15:59
Sziasztok! Nagyon szorítok mindenkinek! Pihizek, fő a nyugalom, vigyázzatok magatokra! Még egy pár nap és nekünk is kiderül hogy lesz e kisteso! Mindenki nagyon várja a családban! Puszi nektek! Várom a jó híreket! Szép napot!
18945. katica 619 (válaszként erre: 18944. - Gérvágó)
2018. júl. 16. 15:41
Megkérdehetem az IR-re milyen gyógyszert kapsz,és ki az endokrinológusod?
18944. Gérvágó (válaszként erre: 18943. - Hope :))
2018. júl. 16. 13:43

Örülök, hogy megnyugtató választ kaptál.


Hétszáz-valamennyi lett a HCG-m (ET+14), a nagy izgalomban nem jegyeztem meg pontosan, de az érték terhességre utal. :)


Pénteken vissza kell mennem újabb HCG vv-re, és ha legalább dupla ennyi lesz az értéke, akkor UH-t is csinálnak. De a doktornő szerint akár 1800-2000-re is felmehet addig.


Ma az orvosok közül csak Dr. Márton Virág dolgozott, mindent ő csinált és mindenkivel ő foglalkozott, sokat is kellett várni. Az asszisztensek is jóval kevesebben vannak a szokásosnál.


Márton doktornő NAGYON szimpatikus volt, kifejezetten kedvesen fogadott a nagy hajtás ellenére is. Ebből a mai kb. negyedórás konzultációból nekem az jött le, hogy életkorának megfelelően fiatalos, nyitott, modern gondolkodású orvos lehet.


Pénteken már Szöllősi doktornő is dolgozik, vele fogok találkozni.


Pirosch, nekem is IR-em és PM alulműködésem van. Rendszeresen járok vele endokrinológushoz, gyógyszerrel és diétával kezeljük. Úgy néz ki, a pozitív tesztig eljutottam, remélem, tovább is tudok menni.

Nekem ezeket a dolgokat rögtön az elején vizsgálták, mikor elmentem a nőgyógyászhoz, hogy nem jön a baba. Ezért kicsit furcsállom, hogy van, akit hagynak lombikozni anélkül, hogy ezt kivizsgálnák.

18943. Hope :)
2018. júl. 16. 12:12

Köszi lányok, hogy leírtátok a saját tapasztalataitokat. Ma azért felhívtam a Kaálit, beszéltem a drnővel, ő is megnyugtatott, hogy a transzfert követő vérzés nem veszélyezteti a kimenetelt, ugyh mostmár tényleg nincs más dolgunk mint várni.


Gérvágó, voltál ma hcgn, ugye szép nagy lett? Mit mondott a doki?

18942. Gérvágó
2018. júl. 15. 21:22

Nem tudom, mi történt most szombaton, én is hívtam őket összesen ötször, de semmi. Pedig máskor beszéltem már velük szombati napon is.


Az udvari parkoló nem kicsi, reggel fél 8-ra általában mégis mindig tele van, tehát van forgalom rendesen.


Márciusban volt az első lombikom, akkor mindig láttam a 2 román tolmácsot több hölggyel és házaspárral. Most júliusban a második lombiknál csak a fekete hajút láttam, a molett szőkét nem. De tolmács nélkül is voltak román páciensek, szegények meg is szenvedtek kicsit a nyelvi akadályok miatt.


Nekem Dalma az orvosom, és teljesen elégedett vagyok vele, az intézeten belül nem is mennék át máshoz.

Mindkét transzferemet Krizsán doktornő végezte. Az ő stílusa kicsit szigorúbb, olyan hagyományos "felsőbbrendű orvos" érzete volt. Az ultrahangfejet kicsit gyorsan tette be, az furcsa volt, de egyébként teljesen fájdalommentes volt mindkét transzfer.

Dalma stílusa közvetlenebb, barátibb a hangvétele, és egyenrangúnak érezteti magát velem. Az ultrahangot finoman kezeli. :)


6 inszeminációm volt (nem a Kaáliban), mindig elég sokat véreztem utánuk. Aggódtam is, hogy így van-e értelme a dolognak...

A transzferek után nem volt semennyi ilyen jellegű vérzésem. Punkciók után is csak minimális maszatolás volt.

18941. Pirosch (válaszként erre: 18938. - Hope :))
2018. júl. 15. 18:55
Köszönöm szépen 😊😊😊😊
18940. emilyrose (válaszként erre: 18938. - Hope :))
2018. júl. 15. 18:24
Hope,egy inszeninációkór engem is megkínózott a klinikán egy tapasztalt orvos. Egyszerűen nem találta a méhszájamat. Se előtte,se utána nem volt gondom vele. Megnyugtatásul,nem a méhedbő vérzel ahol a babajelöltek vannak,hanem a katéterrel ,vagy inkább a fogóval amivel megfogja a méhszájadat megcincálta ott a hüvelyedett meg a méhnyakat.😕
18939. katica 619 (válaszként erre: 18938. - Hope :))
2018. júl. 15. 14:15

Köszi a választ:)na akkor biztos a gém utcánál van mozgás rendesen,és ezért nem látni,a körút felől nagyon senkit.

Most is sok a külföldi páciens?

Régebben bisznisz szinten hordta a lányokat két tolmács.

18938. Hope :)
2018. júl. 15. 14:02
Katica és Pirosch kérdéseire válaszolva. Valóban a Csongrádi sgt-on vannak, ha autóval mész a Gém utca felől tudsz beállni az udvarba. A régieken kívül van 2 dr.nő. Én csak őket ismerem a régieket nem. Szőlősi drnő nagyon közvetlen, barátságos, jó fej. Márton drnő is nagyon kedves de ő inkább az aranyos kategória, bár ő is mosolygós és ő is szokott viccelődni, de Dalma közvetlenebb egyből úgy beszél veled mintha régről ismerne. Kinek mi jön be mindenki maga dönti el. Nekem szimpatikusak mindketten. A Szeged környékieknek ami talán előny lehet, h Virág drnő a klinikán is dolgozik tehát akár végig is tudja vinni a terhességet. Számomra ez nagy előny lenne, ha szegedi volnék. Szőlősi drnőről nem tudom, hogy van e magánja, dolgozik e máshol is vagy csak itt. Remélem tudtam segíteni.
18937. katica 619
2018. júl. 15. 13:26

Sziasztok.Mindendenkinek egy kalappal,kitartás!

Mi nem lombikozunk,de szedegi vagyok,régen jártam mikor még a klinika mellett volt a Kaáli.Szeretnék érdeklődni hogy tényleg a csongrádi sgt-on vannak-e,mert sose látok mozgást,ami fura a klinika elôtt mindig nagyon sokan voltak.És ha jól értem már 4 dr van? Régebben csak kettő volt,Krizsán,és a fiatal pasi neki nem tudom a nevét.Én a drnőhöz jártam,de nem voltam megelégedve.Köszi előre is az infókat.

18936. Hope :)
2018. júl. 15. 13:20

Sziasztok!


Gérvágó gratulálok! Nagyon izgultam érted, s nagyon jó azt olvasni, hogy sikerült!


Diósné, Bianconera nektek továbbra is jó egészséget és sok sok ragaszkodást a kicsiknek!


Hannácska, veletek mi ujság, h vagytok?


Nekünk pénteken (13-án) volt a beültetés, hát nem volt túl szetencsés napunk, most kezdünk kicsit megnyugodni és reménykedni a továbbiakban. Dalma szabadságon van így Virág csinálta. Sajnos komplikációk akadtak, nagyon hosszú és fájdalmas volt a transzer. Virág is bele izzadt míg sikerült. Azt hittem már meg sem tudja csinálni. Mint kiderült nem pont ott van a méh szájam mint másnak(kicsi balra áll), persze ő ott próbált bejutni ahol lennie kellett volna. Mondanom sem kell, hogy nem sikerült neki. Miré szétszurkált és jól megkínzott csak megtalálta a befelé vezető utat.Így nagy megkönnyebbülésünkre sikerült helyükre juttatni a két kis preembriót. Nem tudom, megannyi uh és rákszűrés ellenére, hogy nem momdta eddig senki, h nem ott van a méhszájam mint másnak. A dr.nő mondta h lehet egy kis vérzés. Amikor kis vérzést említett arra számítottam, hogy annyi mint punkció után, vagyis szinte semmi. Míg Szegeden voltunk nem is volt semmi de mire haza értünk, már az volt a szerencse h tettem tisztaságit, másképp tuti át ázok. Ez a vérzés kisebb mennyiségben ugyan de kitartott szombat reggelig. Én is próbáltam őket hívni egész nap de nem vette fel senki, pedig úgy tudtam h szombaton is vannak. Tévedtem! Mára hál Istennek nincs semmi, de azért kicsit izgulok miatta. Férjem attól fél, hogy még a vérzéssel elmentek a kicsikéink. Szerintetek erre van esély? Én bízom bennük, h velünk vannak, de azért bele ültette a bogarat a fülembe.

18935. Pirosch
2018. júl. 15. 10:16
Sziasztok. Új vagyok itt,bár már volt egy sikertelen lombikom néhány éve Krizsán doktornőnél. Azóta kiderült az inzulinrezisztenciám,a pajzsmirigyalulműködésem, de szép lassan újra belevágnék,de most már másnál, mert a doktornővel nem voltam annyira elégedett. Kit tudnátok javasolni az intézetből? Illetve IR-rel,pm alulműködéssel kinek milyen tapasztalatai vannak a lombik terén?😊 előre is köszönöm
18934. DiosnePA (válaszként erre: 18933. - Gérvágó)
2018. júl. 14. 10:55

Gratulálok a pozitív tesztekhez! 😀 Mindenesetre mindenképp menj hétfőn a Kaáliba vérvételre illetve lehet, hogy progit kell emelni a barnázás miatt.


Én megvagyok köszönöm, attól eltekintve, hogy a derekam görcsöget. Emlékszem annak idején amikor a lányommal terhes voltam 17 éve ugyanez volt. Kedden megyek az orvosomhoz emiatt is plusz szeretném látni, hogy biztos minden rendben van odabenn. A kíváncsiság kedvéért nézettem egy ismételt hcg-t. Ugye ET+14 napon volt 856 a hcg rá 7 napra 10985. Nem tudom ez mennyire számít jónak de remélem az.


Bianconera nagyon szuper, hogy már itt tartozók, tuti a genetikai uh-on minden rendben lesz.

18933. Gérvágó
2018. júl. 14. 09:25

Timon, Bianconera, köszönöm a biztatást. :)


Képzeljétek, tegnap (ET+11) és ma reggel (ET+12) is pozitívak lettek a tesztek. Ma erősebb a csík, mint tegnap, ráadásul ma 2 különböző tesztet is használtam.

Az enyhe barnázgatás és görcsök maradtak.

Ma már 3x hívtam a Kaálit, de nem veszik fel. Szerintetek hétfő reggel (ET+14) odamehetek megbeszélés nélkül hcg vérvételre? Ahhoz is fél 8-ra kell menni?


Bianconera, remélem, minden rendben lesz veletek. Hihetetlen, hogy már betöltötték a babák a 12 hetet. :)


DiosnePA, hogy vagy?

18932. Bianconera
2018. júl. 13. 20:44

Köszönöm Timon.

Gérvágó, remélem, hogy minden rendben lesz, és pozitívat tesztelsz. Hematóma is okozhat vérzést. Drukkolok!

18931. kokonut
2018. júl. 13. 10:14

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek. A HIV, Hepatits eredeményekért hova kell menni Szegeden? Felhívtam az SZTK-t, ott azt mondták, hogy ők azt nem látják.

18930. 8ed80e4016 (válaszként erre: 18929. - Gérvágó)
2018. júl. 12. 15:10

Bianconera vigyázz magatokra ❤️


Gérvágó sokat gondoltam rád azért még ne temesd hátha történik vmi csoda és sikerült 😊

18929. Gérvágó
2018. júl. 12. 07:27
Sziasztok! Én sajnos ET+8. nap óta nagyon enyhén vérezgetek, barnázgatok. Júl.16. hétfőn lesz az első hivatalos tesztnap. Még nem teszteltem, de nincs jó előérzetem, úgy érzem, megint nem sikerült. Persze majd tesztelek, de nem akarok túl korán sem. Addig meg persze minden gyógyszert változatlanul használok. De már lemondtam a sikerről. 😢
18928. DiosnePA (válaszként erre: 18909. - Gérvágó)
2018. júl. 11. 20:03
Hogy vagy? Mizu feléd?
2018. júl. 11. 17:39
Sziasztok! Ma 2 embrió került a pocakba Dalma doktornő által! Szorítok mindenkinek! Pihizzezek, fő a nyugalom! Puszi nektek! Jó egészséget mindenkinek!
18926. Hope :)
2018. júl. 11. 14:17

Sziasztok!


Bianconera örülök, hogy jól vagytok, gratulálok az ikrekhez, és további jó egészséget kívánok! Majd továbbra is jelentkezz, hogy mi ujság veletek.


Hannácska gratulálok a sejtekhez! Hányan vannak a finisben, mikor mentek transferre? Ha jól számolom nektek holnap lesz. (Már ha magunkhoz viszonyítok) Nektek is Virág fogja csinálni?

Én is túl vagyok a punkción, tegnap leszívtak 6-ot. Valóban nem volt vészes az egész. Ma telefonáltam, hogy mi a helyzet a sejtecskéinkkel, hát valahogy jobb hírekre számítottam. A 6 ból csak 4 volt használható, 2 nek dupla magja volt, igy azok nem alkalmasok semmire. Ma meg mondja a biologus, h a tegnap a 4 ből csak 2-tőt tudott megtermékenyíteni. Az egyik az szépen beindult de a másikkal még nem lehet tuni h mi lesz, illetve egy harmadik is beérett mára, megpróbálja azt is megtermékenyíteni. Ez annyira nem rossz hír csak jó lett volna ha 1x ebben az életben valami gördülékenyen megy. Szóval péntekig izgulunk tovább, hogy mi lesz.

18925. Bianconera
2018. júl. 10. 10:52

Sziasztok!


De jó, hogy ennyien vagytok már a célhoz közel. Remélem, aki túl van a beültetésen, jól van és pihen sokat.

Diosne szép magas eredmény, lehet, hogy ikrek? :)

Én pénteken leszek 12. hetes ikrekkel, kicsit furcsa volt a gondolat elsőre, de már megszoktam, viszont a hasam óriási nagy már most :). A babák jól vannak, szépen nőnek, jövő héten megyek majd a genetikai ultrahangra és a Prenatest-et is megcsináltatom. Sajnos a cukorterheléses vérvétel után kiderült, hogy magas a 2 órás értékem, így most 180 grammos szénhidrát diétára vagyok fogva - nagyon nehéz, mivel pont a gyümölcsöket és az édességet kívánom :(. Dietetikussal még nem sikerült beszéljek, mert szabadságon van a kórházi, de azért számolom a szénhidrát bevitelt, és igyekszem nem nagyon túllépni a napi limitet.

Szorítok mindenkinek!

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook