Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
20334. tutu79 (válaszként erre: 20332. - Pirosch)
2021. dec. 29. 14:46
Igen, már korábban is ez volt a cél, hogy egy nagy hálózatot hozznak létre vidéki klinikákkal. Csak jött a Covid és nem tudták lebonyolítani. Nem is tudtam hogy van fb csoport, köszi az infót.
20333. Anikó88 (válaszként erre: 20332. - Pirosch)
2021. dec. 29. 09:01

Szia,

köszi szépen. Amikor láttuk a neten ezt az új weboldalt, akkor a férjem írt a pesti klinikénak, és azt írták ugyanaz a telefonszám Szegeden.

Amikor megkaptam a védettségit akkor kérdeztem őket, hogy odaadjam-e lemásolni (mint a személyit), de azt mondta a hölgy, hogy ők nem kérhetnek védettségit, ezért el sem kérhetik. Ez még nyáron volt, de kórházba is mehetsz védettségi nélkül. Maximum beszólogatnak, hogy miért nen vagy beoltva, mint egy ismerősömnek.

20332. Pirosch (válaszként erre: 20331. - Anikó88)
2021. dec. 28. 19:53
Sziasztok, ma tette fel a facebookos csoportba az admin, hogy a Szote-hez fog tartozni, a telefonszámot még nem tudta megmondani. A munkatársak ugyanazok lesznek. Én már lejövök az életről ennyi változtatás után. Na mindegy. Arról tudtok valamit, hogy a szegedi klinikára csak védettségivel lehet bemenni?
20331. Anikó88 (válaszként erre: 20330. - Tutu79)
2021. dec. 20. 13:46

Köszi:) Na kiderült, hogy működik csak más néven. Egy ismerősöm szegedi,így elment megkérdezni. Azért nem telefonáltam, mert november végén beszéltem a dokimmal, és azt mondta, hogy decemberben leállás lesz.

Férjem az új honlapon lévő email címre írt. Azt válaszolták, hogy maradt ugyanúgy a szegedi telefonszám. Szóval működik az intézet:)

20330. tutu79 (válaszként erre: 20329. - Anikó88)
2021. dec. 20. 13:28

Szia,

Esetleg próbáltad hívni őket? Bár úgy tudom dec közepén leállnak egyébként is, fertőtlenítik a műtőt és a biológiát, ilyenkor egy embrió sem maradhat ott.

Én szept voltam citológián, akkor is volt egy leltár.

November közepén amikor IVF em volt, akkor már február végére adtak időpontot első telefonos konzira. Ebből gondolom, hogy nem szűnik meg az intézet, lehet más lesz a fenntartó, vagy üzemeltető, de akkor nem adtak volna időpontot. Gondolom, remélem. Az esélyes, hogy kelet és nyugat magyarországi régiókat alakítanak ki.

Szerintem próbáld felhívni őket, hogy szeretnél tájékoztatást kérni, a honlapon olvastad a változást és érdeklődnél, ez hogyan érint téged :)

20329. Anikó88
2021. dec. 20. 09:22

Sziasztok!

Valaki tud valami infót a szegedi intézetről? Egy ismerősömnek azt mondták, hogy decemberben azért nem indulhat a lombik, mert intézményváltás lesz, és leltár lesz decemberen.

Viszont ma ránéztem a Kaáli oldalára, és ez szerepel ott:

Intézetünk neve és honlapja megváltozott.

Az új név Dunamenti REK Reprodikciós Központ KFT röviden Dunamenti REK KFT.

Honlapunk a www.dunamentirek.hu címen,

központunk a budapest@dunamentirek.hu elektronikus levélcímen érhető el.+

VISZONT az új oldalon csak Budapest, és Győr szerepel. Orvosok is közt csak ezek a dokik vannak.

Voltam múlthéten háziorvosnál, és a doki megkérdezte hova járunk, és szegedet mondtam. Erre ő azt kérdezte, hogy nem szűnt meg az intézet? Én meg mondtam, hogy csak államosították...

De most nem tudom mi lehet. Januárban kellett volna telefonálnom a következő lombik miatt. Van ismég 3 fagyasztott embriónk.

Örülnék ha valaki tudna valami friss infót:(

20328. tutu79 (válaszként erre: 20327. - Beus0921)
2021. nov. 29. 03:51

Szia, Q10 et nyugodtan szedhettek mindketten. Meg kb egy rakás vitamint tudnék mondani.

Hát most dec közepén leállnak, valószínű azért nem tudnak mit mondani, mert ők se látják hogy januárban mennyire lesz tele a műtő. Nem tudnak tervezni.

Szerintem nagyon teltház van most. Meg nekem az is a véleményem hogy szegeden gyenge a biológia és hát azért ez elég sok mindent determinál.

Nektek sok sikert az úton..

20327. Beus0921 (válaszként erre: 20320. - Penny2)
2021. nov. 28. 23:58

Szia! Mi is hozzá járunk...

Mi még a legelején tartunk,1 vérvételünk volt. Icsi lesz nálunk. De semmilyen információt nem kaptunk,hogy szedjünk-e bármi vitamint,vagy hogy mi lesz a következő lépés...

2021. nov. 15. 21:31
Bocsi rossz csoportba irtam 🙈
2021. nov. 15. 21:27

Sziasztok!

Sok sikertelen lombik után kezdtem el keresgélni más megoldason.

A Klinikák közül melyiket ajanlanatok meg egy utolso saját sejtes beultetesre? Esetleg ahol utanna gordulekenyebben menne donor megoldas is. Fontos hogy picsi is macs is legyen mert azt eddig nem probaltul.

Köszönöm

20324. Penny2 (válaszként erre: 20323. - Tutu79)
2021. nov. 8. 19:58

Húú, hát emésztgettem, amiket írtál. Végül ma úgy döntöttem, hogy Gal babaváró pluszt kezdem el, hozzá q10-et és egy kis R alfa liponsavat, ja meg B komplexet - ezeket yiyától. Ez is sok...

Én sima IR-es diétát tartok változó ch bevitellel, de én igazoltan IR-s vagyok és gyógyszert is szedek.

Hogy vagytok, mi újság?

20323. tutu79 (válaszként erre: 20322. - Penny2)
2021. nov. 6. 13:41

Szia ez nagyon szuper, fantasztikus.

Egy darabig én is szedtem Astaxanthin-t a yiyától, meg valami no name gyártótól, de sajnos nekem az AMH-m 1 év alatt 0,8-ról lecsökkent 0,67. Pedig mindent IS szedtem. Ti melyiket szeditek?


A dr úr a Pharma Nord Myoquinon-ját írja fel mindenkinek. Úgy gondolja hogy a Q10 jelentősen javít a petesejt minőségén.

Emellett még a D vitamint, Velfem-et és a Inofolic-ot, DHEA-t szokta ajánlani.


Hát én már eléggé beleástam magam ebbe a témába korábban.

Az inofolic myo-inozitolt és folsav-at tartalmaz és szerintem elég drága. Én helyette a WTN myo-inozitol por-át szedem ami töredékébe kerül valamint folát-ot mellé, mert hogy a folsav már elavult formula. A kettő vitamin kb fele annyiba kerül mint az inofolic. Egyébként IR-re ajánlják.


A velfem meg R-Alpha liponsav, magnézium és B6. Az R-Alpha liponsav szintén az IR-re jó, németországban a cukorbetegek a gyógyszer mellé kiegészítő terápiaként kapják.


A DHEA-at egy darabig szedtem, de utána olyan nem túl jókat olvastam róla, hogy inkább elengedtem.


Amit mi még most pluszba szedünk, ezt nem ajánlotta a dr úr, magamtól szedem az a NAD+ és resveratrol komplex.

A NAD+ a B3 vitamin egyik származéka, csak nagyon sok B3 vitamint kellene ahhoz szedni hogy nagyobb mennyiségű NAD+ kerüljön a szervezetbe. A sejtszintű fiatalodásért felelős.

A resveratrol pedig a petefészek érzékenységét javítja. Egereken végzett kísérletetek legalább is ezt bizonyították.


Férfi oldalon a profertilt ajánlja, egy darabig mi is azt szedtük, de mivel a havi adag 17 e ft, leváltottuk más kiegészítőkre. És képzeld igaz ugyan 2 év alatt, de párom spermaképét teljesen jóra feltornáztuk. Most is viszonylag jó lett a spermaképe.


Szóval szerintem elég sok mindent el lehet érni ezekkel a táplálék kiegészítőkkel. De persze számomra a legjobb lenne, ha tartanék egy speckó IR diétát.

Ismered esetleg az Endocare-t és Tűű profot? Honlapján egy speckó IR diétát ajánl, nem tudom ez mennyiben tér el a "hagyományos" IR diétától. Neked esetleg erről van infód?


Köszi szépen előre is :D

20322. Penny2 (válaszként erre: 20321. - Tutu79)
2021. nov. 6. 12:43

Én/mi egy ideje már leálltunk az ipari mennyiségű vitaminok szedésével. Amit szinte folyamatosan szedtünk az az Astaxanthin. Most néztem, hogy el kellene kezdeni a vitamin kúrát és, hogy mit honnan rendeljek. Viszont mielőtt időpontot kértem nézettem egy Amh-t, mert, ha 0,1-0,2 vagy mérhetetlen, akkor máshol folytattuk volna. Képzeld, 0,5 lett! Akkor volt ennyi, amikor 2017-ben volt ennyi.

Van újság a bogyókról?

20321. tutu79 (válaszként erre: 20320. - Penny2)
2021. nov. 6. 09:17

Hajrá hajrá. Most elég jó formában van a dr, remélem addig kitart.

Ti milyen táplálék kieg szedtek?

20320. Penny2 (válaszként erre: 20319. - Tutu79)
2021. nov. 5. 20:57
Jajj, hát csak belevágunk megint 🙈, dr. Z-vel Szegeden! 11-én konzi, nem tudom...lesz ahogy, én boldog lennék egy kis embrikével, akit egészségben világra hozhatok 😅! Megyek utánad 😉😘
20319. tutu79 (válaszként erre: 20318. - Penny2)
2021. nov. 5. 18:48

Köszönöm szépen, teljesen igazad van :)

Ti hogy álltok? Veled/Veletek mi újság?

20318. Penny2 (válaszként erre: 20317. - Tutu79)
2021. nov. 5. 18:21
Egy babóhoz egy jó petesejt is elég, neked 3 lett! Fel a fejjel, gondolok Rád! Jelentkezz majd be, hogy hogy alakultok 🤞🍀❤️!
20317. tutu79 (válaszként erre: 20316. - Penny2)
2021. nov. 5. 17:26

Szia,

Sajnos nem annyira. Az előző 2 stimunál, amikor pergoverist kaptam 8-8 petesejtem lett.

Most viszont csak 3 érett + 2 éretlen. Ma volt a leszívás, de tegnap előtt majdnem leállította az orvos a kezelést, mert az egyik tüsző kirepedt még a stimu 7 napján és utána a többi tüsző egyszerűen megállt a növekedésben. Úgyhogy a stimu utolsó két napján dupla adag menopourt kaptam azért hogy egyáltalán legyen mit leszívni.

Így lett 3 petesejtem :(

Holnap derül ki hogy megtermékenyültek e, vagy az egész stimu semmit nem ért, amire 5 hónapot vártam, mert egyszerűen nem tudtam bejutni az intézetbe.

Ez van, még emésztem a dolgokat.

20316. Penny2 (válaszként erre: 20281. - Tutu79)
2021. nov. 5. 14:31

Szia!


Bevált az új cucc?

20315. tutu79 (válaszként erre: 20314. - Dry0)
2021. nov. 4. 14:45

Bár én lehet megpróbálnám első körben a körzeti nőgyógyászt és ott az összes vizsgálatot megkérni.

Mármint IR, 3 és 21 napi hormon panel, Pajzsmirigy hormon panel, és trombofília panel. Hátha változtak a szabályok és már mindegyiket ki tudja írni. Meg ha kell akkor beblöffölném, hogy a családban volt trombofília, pajzsmirigy meg cukorbetegség. Hát nem tom mennyire lesz jófej az orvos. Én ezeket mind magánba csináltattam költöttem is rá egy vagyont.

Csak ez a 3 vizsgálat kb 100 e ft magánban.

20314. Dry0 (válaszként erre: 20313. - Tutu79)
2021. nov. 4. 14:33
Értem.
20313. tutu79 (válaszként erre: 20311. - Dry0)
2021. nov. 4. 14:24
Hát ha jól emlékszem 12 e Ft volt. De magánban is leveheted a vért, pl Synlabnak vannak elég jó csomagjai, csak akkor nincs aki kiértékelje a leletedet, és ha mondjuk probléma van vele, akkor úgy is orvoshoz kell fordulnod.
20312. tutu79 (válaszként erre: 20309. - Dry0)
2021. nov. 4. 14:22
Akkor még szerencséd is lehet, mert rögtön a telefonos konzi után tudtok menni a HIV vérvételre. Ha jól emlékszem akkor kb 11-12 h között veszik le a HIV vért.
20311. Dry0 (válaszként erre: 20310. - Tutu79)
2021. nov. 4. 14:22
Megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül Magony doktornál egy ilyen alkalom?
20310. tutu79 (válaszként erre: 20308. - Dry0)
2021. nov. 4. 14:20

Hát az igazság az hogy én ezeket mind magánba csináltattam meg, mert nem bírtam kivárni a várólistát.

Szegeden ém Dr Magony Sándor nál voltam, DE azt látni kell hogy míg a lombikos orvosok egyetértenek abban hogy pl a TSH-nak 1,5 körülinek kell lennie a teherbeeséshez az endokrinológus viszont elfogadja az értéket 4-ig. Szóval eleve ellentét van a két szakma között.

Én Magony Dr magánrendelésére mentem, ő pedig a vérvételeket kiírta a klinikára. Szóval csak egyszer találkoztam vele, mert a TSH-m 2,4 ami szerinte elfogadható és nem ad rá gyógyszer, a lombikos orvos meg azt mondja hogy kicsit magas. :( Ez van....

20309. Dry0 (válaszként erre: 20307. - Tutu79)
2021. nov. 4. 14:20
Úgy 19 körül.
20308. Dry0 (válaszként erre: 20306. - Dry0)
2021. nov. 4. 14:16
Azt se tudom hol keressek itt Szegeden TB-s endokrinológust. Ha elmegyek kiírja nekem ezeket a vérvételeket ha megmondom mire kell? Bocsánat de nem vagyok egy nagy orvoshoz járós.
20307. tutu79 (válaszként erre: 20306. - Dry0)
2021. nov. 4. 14:16

Igen, ott vesznek vért, de csak pár fajta vért tudnak bevizsgálni helyben, pl TSH, E2, Progeszteron, FSH, LH. Minden mást beküldenek a nagy laborba.

Szóval a HIV vért is leveszik majd elküldik a Derkovits fasorra.

Jan 17 után mikor jön meg neked kb?

20306. Dry0 (válaszként erre: 20305. - Tutu79)
2021. nov. 4. 14:02

Óriási segítség, hogy ezt leírtad, ezek egyenként is hetek plusz az eredmény megérkezése. Végig olvasni is hosszú :)

Ott helyben vesznek vért? Pl. a HIV-hez?

20305. tutu79 (válaszként erre: 20304. - Dry0)
2021. nov. 4. 13:48

Szia Örülök, hogy sikerült, még jó hogy telefonáltál.

Igen tehát ahogy írtam 20292 hozzászólásomban:


1) Telefonos konzi

2) HIV hepatits szűrés

3) Rák, STD, gomba, bakteriológiai szűrés


Akkor fogsz először találkozni az orvossal személyesen amikor Rák szűrésed lesz. Ezt a ciklus közepén fogják elvégezni.

A HIV hepatitiszt eredmény nélkül nem kezdenek el semmilyen kezelést, még orvossal sem találkozol, csak egy vérvétel lesz. Pontosan azért mert nyilván HIV hepatitisz es betegekkel nem foglalkoznak.

Tehát telefonos konzi, HIV és rákszűrés. Szóval ezeket mire összeszeded szintén egy pár hónap. Ezért tartott nekem is fél évig hogy eljussak a stimulációig.

Szeretném hangsúlyozni hogy ezek a centrumok lombik kezelést ajánlanak, nem keresik az okát a meddőségnek. Ez szerintem egy hatalmas probléma.

Viszont amit te megtehetsz az a következő, és ezt én azért is ajánlom neked, mert ÉVEKET spórolsz magadnak.

A következő vizsgálatokat nem végzik el a Kaáliba, mert egyrészt nincs rá se eszközük se kapacitásuk, viszont nagyban befolyásolja a termékenységet.

1) Inzulin Rezisztencia vizsgálat (belgyógyász-endokrinológus, vagy nőgyógyász szakorvos írja ki). A petesejt és a sperma minőségét rendkívüli módon befolyásolja az IR. Mind neked mind párodnak érdemes megcsináltatni.

2) 3 napi és 21 napi hormonpanel neked (nőgyógyász írja ki)

3) Pajzsmirigy hormon panel neked (endokrinológus írja ki)

4) Hormon panel párodnak (endokrinológus írja ki)

5) trombofília panel (nőgyógyász írja ki)


Szóval én megkeresném a körzeti nőgyógyászt és endokrinológust, hogy írja ki ezeket a vérvételeket, és megcsináltatnám.


Remélem tudtam segíteni.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook