Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek fórum

Szegedi Kaáli-s lombikosokat keresek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
20484. Kathrinne (válaszként erre: 20482. - K.Csilla1988)
2022. okt. 28. 16:43

Szia!Ismerős a nem túl kedves hölgy mivel kb.mindenki olyan undok ott sajnos 1-2 kivétellel:)Nekem nyáron meg kellett csináltatnom az éves vizsgálatokat máshol mivel nekik nincs kapacitásuk erre holott nekik kellene ezeket elvégezni.Mindegy elintéztem aztán mentem volna mivel időpontom volt de hiányzott 1 dolog majd elküldtek hogy menjek vissza januárban a hiányzó vizsgálati eredménnyel roppant kedvesen:) Megkérdeztem normálisan hogy miért nem lehet ott ezt az 1 db dolgot megcsinálni erre a megszokott válasz hogy nincs erre idejük sem kapacitásuk,oldjam meg ahogy tudom és ennyi volt.Felhívom őket mikor meg lesz a hiányzó és ráfogok kérdezni hogy tuti bevagyok e írva mert nem szeretnék hogy odamegyek majd elküldenek:)

Már erre az évre nincs időpont hiába is hívod őket.Másik tanácsom hogy csináltasd meg az összes vizsgálatot előre mert ezzel is csak az idő fog menni.

Ezeket kérik:-HIV,HBsAG,anti-HCV,VDRL-vérvétel

-Rákszűrés és emlővizsgálat

-Hüvelyváladék általános bakteorológiai vizsgálata

Trichomonas vaginalis,Chlamydia trachomatis

Férfi oldalon kell:-Spermiogram

-Vizeletből Trichomonas vaginalis,Chlamydia trachomatis

-HIV,HBaSG,anti-HCV,VDRL-vérvétel

Januárig ezeket intézzétek el és mikor hívod őket mond hogy már minden meg van:) Akkor nem tudják az időt húzni.

Mióta betört ide is az államosítás ennyire durván azóta a szolgáltatás minősége rettenetesen megromlott,ez az igazság.

20483. 11Tina11
2022. okt. 22. 14:03

Sziasztok!

FET-re készülünk. Úgy tudom, hogy Szegeden december második felében teljesen leállnak. Meg tudnátok mondani, hogy december első felében szoktak-e esetleg FET-et csinálni.

2022. szept. 26. 17:40
Sziasztok, tudnátok segíteni abban, hogy mennyire nehéz Szegeden a lombik kezelésre bejutni? Múlt héten laparoszkópos műtét után rögtön IVF kezelést javasolt az orvosom, ezért megkerestem a szegedi intézetet, először e-mailben mert a weboldalukon azt írták e-mailben lehet jelentkezni. 2 nap múlva vissza írtak, hogy a héten 13 és 14 óra között hívjam őket időpontért. Nagy lelkesen ma a megadott időpontban felhívtam őket, egy nem túl kedves hölgy 1 perces hallgatás után közölte, hogy idén már nincs időpont, telefonáljak január elején. Arra hogy januárra tud-e időpontot adni azt mondta nem lehetséges időpont foglalás januárban telefonáljak. Ebbe még bele is törődnék ha tudnám, hogy januárra kapok időpontot, de mi a garancia, hogy januárban megint nem mondják, hogy telefonáljak 3 hónap múlva. Megéri őket többször hívni, hátha kapok időpontot? Még csak a nevem vagy a telefonszámom se írták fel, nyilván nem azért mennék mert annyira ráérek, szeretnék még azelőtt legaláb esélyt, hogy kiujjul at endimetriózisom. Köszönöm előre is ha valaki válaszol :)
20481. tutu79 (válaszként erre: 20480. - Aniroz)
2022. aug. 17. 20:39

Nincs mit, kitartás.

Egyik kedvenc mondásom, in the end everything will be all right, if is not all right, is not the end :) :) Szóval csak előre... tovább....

20480. Aniroz (válaszként erre: 20479. - Tutu79)
2022. aug. 17. 12:34
Koszonom, h valaszoltal!
20479. tutu79 (válaszként erre: 20478. - Aniroz)
2022. aug. 16. 22:06
Szia, az attól függ. Ha lesz leszívás, de beülti nem, akkor meg kell várni a három hónapot. Ha viszont leszívás sem lesz akkor elviekben nem kellene, de a hormon terhelés miatt ajánlatos. Egyébkent pl a pesti kaáliban, a terhességi vérvétel negatív eredményekor már lehet is jelentkezni a kövi konzira és stimura. Szegeden, szóba se állnak az emberrel a vérvétel után 3 hónapig.... Legalább is én ezt tapasztalom....Elgondolkodtató
20478. Aniroz
2022. aug. 16. 15:27

Sziasztok,


Nem tudjatok veletlenul, hogy ha nem kerul sor beultetesre, akkor is ki kell varni a 3 honapot?

20477. tutu79 (válaszként erre: 20476. - Fürkészdarázs)
2022. aug. 5. 22:08
Volt FET em, arra azt ajánlották hogy inkább fizessem ki, mint hogy elhasznaljak 1 tb alkalmat, ez 180 e volt, plusz a gyógyszerek 50 e, mert ugye ilyenkor nem írjak ki tbre. Illetve az első lombikot még fizetősen kezdtük. Az első vizsgálatokért még fizettem, a stimu előtt váltott államira. Onnantól lett ingyenes.
20476. fürkészdarázs (válaszként erre: 20467. - Tutu79)
2022. aug. 5. 07:42

Szia!

Én úgy hallottam, hogy elindult az intézetben a genetikai vizsgálat a barátnőm is volt mostanában, szerintem hívd fel az intézetet és érdeklődj a vérvételes Erikánál.

20475. fürkészdarázs (válaszként erre: 20467. - Tutu79)
2022. aug. 4. 15:15

Szia!

Megkérdezhetem, hogy miért kellett fizetned?

Nem TB-re ment a kezelés és a kivizsgálás?

20474. Minnie86 (válaszként erre: 20471. - Krisztina09)
2022. aug. 4. 10:01
Szia! Apa gondok vannak nálunk is. Mi mindketten kaptunk emiatt beutalót a 2. sikertelen IVF után immunológiára és genetikára is. Alacsony spermaszám a probléma. Most megyünk vizsgálatokra augusztusban majd. Illetve mi nem várjuk meg az 5 sikertelenséget itthon, mi kimentünk közben Brno-ba. Túl vagyunk az első konzultáción is, és kint kezdjük a 3. IVF ciklusunkat. Idén töltöm a 36-ot, így már nincs időm évekig próbálkozni. Kint a labor, embriológiai fényévekkel előrébb jár. Ott sem 100 % a siker. Nincs garancia rá, hogy sikerül elsőre, de jobbak az eredményeik. Szerintem immunológiát, genetikát mindenképp ajánlott mindkét oldalon nézetni .
20473. Kathrinne (válaszként erre: 20471. - Krisztina09)
2022. júl. 17. 12:10
Szia!Nekem lett terhesség a 3.stimuláció után csak nem maradt meg.Szerintem nálunk apuka probléma lehet mert egyre rosszabb a spermakép és így az immunológia meg méhtükrözés is felesleges volna de persze ez csak az én véleményem hisz nem vagyok orvos.Gratulálok a babához!Jó ilyet olvasni.Akkor nekem is van még esélyem 36.évesen.
20472. Kathrinne (válaszként erre: 20470. - Tutu79)
2022. júl. 17. 12:07
Köszönöm a jókívánságot!Neked is sok sikert kívánok!Nekem létrejött a terhesség egyszer csak nem maradt meg.Missed ab lett.
20471. Krisztina09 (válaszként erre: 20470. - Tutu79)
2022. júl. 12. 18:13

Szia!

Az immunológiai vizsgálathoz szólnék hozzá. Volt 6 stimulációm Szegeden. Márton Virág Doktornő mivel 3 stimuláció után sem lett terhesség elküldött immunológushoz. Pesten voltam Végh Juditnál. Az eredmény magas NK ölősejtet és Th1 túlsúlyt állapított meg. 2 lombik stimu előtt/alatt szedtem bődületes mennyiségű szteroidot, de sajnos akkor sem sikerült. Tavaly nem szedtem semmit sem csak a kötelező gyógyszereket és vitamint. Ma vagyok 38+2 napos terhes. Fagyasztott embriót kaptam vissza. Tehát nem mentem sokra az immunológiai vizsgálattal és a szteroidokkal. Amúgy meg Zádori doki azt mondta, hogy teherbeesés segítésére nem való a szeroid, mert ellazítja a méhfalat.

Amúgy Dalma Doktornő is küldi a betegeit immunológiára.

Jaaa, lassan 44 éves leszek.

20470. tutu79 (válaszként erre: 20469. - Kathrinne)
2022. júl. 11. 16:05

Szia, hát az igazság az hogy már van egy közös gyerekünk csak kis tesót szerettünk volna. A korom miatt, nemsokára 43, külföld egyből donort ajánlana.. Donort én már nem szeretnék. Idén volt egy spontán terhességem, spontán vetéléssel a 8. héten. Egy lombiknál sem indult el soha semmi, pedig mind állítólag 4AA, 4AB embriók voltak. Pesten még gondolkozom, de azt is borzasztó nehezen tudjuk kivitelezni. Voltam 3 intézetben konzin, elsőre profibbnak tüntek. Bár a lombikban igen magas a szerencse faktor.

Brnói intézetek szoktak webinárt tartani, a fb hírdetik. Érdemes csatlakozni ezekre, ingyenesek. Múltkor kb 2 órás volt, abból 1 órán keresztül Bagócsy csak a kérdésekre válaszolt. Azt mondta hogy a donor petesejtesnek a sikerrátája is csak kb 70% náluk, vagyis 3 donoros próbálkozásból 2 sikerül. Saját sejtes esetén 50% alatti.

De nem mindig az embriók minőségén múlik, van amikor a megtapadással v a kihordással van a gond. Az a baj hogy itt szegeden pl az immunológiai meddőséget abszolút nem vizsgálják. És akik ezzel küzdenek azoknak még a donor sem megoldás csk a béranyaság, de azt meg kevés országban engedélyezik. Na de hátha össze jön nekem még egyszer spontán és meg is marad. Sok síkert, szerencsét és jó egészséget kívánok neked az úton....

20469. Kathrinne (válaszként erre: 20468. - Tutu79)
2022. júl. 9. 22:42
Igen,néha olyan érdekesek....Külföldre nem gondoltatok?Mi is oda megyünk ha lemegy az 5 lombik ezt megbeszéltük.Nincs sok fontos vizsgálat ami kellene főleg az embriók vizsgálatára gondolok mivel nem mindegy milyen minőségűt ültet hisz ezen áll vagy bukik az egész.Nyilván számít az anyuka egészségi állapota is de azért szerintem ha már addig eljut hogy beültetik akkor az embrió a másik nagyon fontos része a sikernek.
20468. tutu79 (válaszként erre: 20467. - Tutu79)
2022. júl. 9. 17:45
Iszonyú itt a várólista... és az inkorrekt hozzàállás.. kb olyan hangnemben beszélnek az emberrel ami más normális helyen nem megengedett...
20467. tutu79 (válaszként erre: 20465. - Kathrinne)
2022. júl. 9. 17:38
Hát erről most nem győztél meg így 3 az intézményben eltöltött lombik után.... 2019 óta járok ide.....Nekem még időpontot sem mondtak, csak annyit telefonba, hogy egyszer, majd, valamikor Erika felhív.... Pedig nem kis összeget hagytam már itt...
20466. Kathrinne (válaszként erre: 20458. - Nileve80)
2022. júl. 9. 14:39
Majd megy az email mert szeptembernél előbb úgyse fognak fogadni tehát akkor ráér.Várd ki mikor megérkezik.Ha augusztus közepére sem jön meg a mail akkor hívd fel őket mert lehet elfelejtették akkor.
20465. Kathrinne (válaszként erre: 20456. - Tutu79)
2022. júl. 9. 14:33

Vannak még ezek a vizsgálatok.Miért ne lennének?Azt ők csinálják meg ott.Csak nekem azt mondták hogy szeptembernél előbb nem tudják megcsinálni.Én meg elintéztem máshol és így nem telik az időm feleslegesen mivel mikor megyünk szeptemberben már minden meglesz és lehet indítani a ciklust gond nélkül.Majd megcsinálják az altatás előtti vérvételt meg vizeletvizsgálatot és ennyi.

Nem szívatnak nyugi!

20464. Kathrinne (válaszként erre: 20459. - Wica84)
2022. júl. 9. 14:29

Nekem azt mondták hogy szeptembernél előbb nem tudják a vizsgálatokat megcsinálni amik kellenek a lombikhoz tehát a vérvétel(Hiv szűrés),trichomonas,chlamydia szűrés,rákszűrés,hüvelyváladék általános vizsgálata.

Hívd fel őket és kérdezd meg mikor tudsz menni a vizsgálatokra.Én már elintéztem máshol,nem várok szeptemberig mert az akkor októberi ciklusindítás volna és az időm megy.Ha ugyanazt mondják mint nekem akkor intézd el tb-re vagy magánban ezeket a vizsgálatokat magyarán mire konzultáció lesz már addigra elintézel mindent.Nekem nincs tapasztalatom méhtükrözéssel mert még nem volt és inkább ki is hagynám.Átjárhatóságim volt,az nem fájt mivel átjárható vagyok de az az inszeminációhoz kellett vagy nem csinálták volna meg.Szerintem a méhtükrözést még ne erőltesd de majd mondja az orvos hogy mit kér.

20463. Nora7
2022. júl. 7. 16:02

Sziasztok!

30 éves vagyok,én túl vagyok a vérvételen és a vizsgálaton. De sajnos teljes petefészek kimerülésem van.Most még eredményeket várunk és utána ajánlotta doktor úr,hogy a méhemet stimuláljuk,hátha úgy még sikerülhet donorral.Csak,hogy itt Magyarországon ez nem igen működik.Esetleg valaki akivel hasonló történt vagy tapasztalatok.

20462. Nileve80 (válaszként erre: 20461. - Pirosch)
2022. júl. 6. 15:20
Szia. 2 gyerek után lett elkötve. Nekem azt mondták hogy akkor is fizetős ha indokolt volt. Amúgy 41 vagyok. Azt mondta a hölgy, hogy 700.000 ft
20461. Pirosch (válaszként erre: 20452. - Nileve80)
2022. júl. 5. 10:25
Szia, miért lett petevezeték elkötésed? Ha önmagadtól.kétted 3 gyerek után, akkor fizetősen mehetsz lombikra, ez kb másfél millió legalább. Plusz az életkor ugyanúgy játszik, mint egy sima meddő nőnél 45 év felett nincs beavatkozás
20460. Wica84 (válaszként erre: 20458. - Nileve80)
2022. júl. 4. 20:41
Szia! Nekem is eltelt kb. 1 hét mire küldték. Ezt az elő konzultációd elött két héttel kell visszaküldeni, hogy legyen idejük kielemezni az adataidat. Szóval, ha szeptemberre van időpontod az első hívásra, akkor még sajnos ráérnek kiküldeni neked.
20459. Wica84 (válaszként erre: 20451. - Kathrinne)
2022. júl. 4. 20:31

Nagyon köszönöm a választ. Nálunk az inszeminációt kizárták. Akkor, ha jól értem, a következő ciklus elején a maradék vizsgálat, annak az eredményei 2 hét. Ezt követő ciklusban, már a stimuláció?

Mi a tapasztalat a méhtükrözéssel kapcsolatban?

20458. Nileve80 (válaszként erre: 20455. - Kathrinne)
2022. júl. 3. 18:29
Azt is mondták,küldenek egy email amit ki kell tölteni,különben nem hív fel a doki. De még semmi email :(
20457. Nileve80 (válaszként erre: 20455. - Kathrinne)
2022. júl. 3. 18:27
Azt mondták, az első konzultáción Dr Wellinger fog hívni telefonon.
20456. tutu79 (válaszként erre: 20451. - Kathrinne)
2022. júl. 2. 15:23

Rák szűrés, virológia, antrális tüsző mérés nincs már a cilus 14. napján???

Lehet engem szivatnak itt, nekem így volt még tavaly, és most is azt mondták, hogy először vérvétel, aztán UH, és utána stimu. Vagy orvos páciens függő?

20455. Kathrinne (válaszként erre: 20454. - Nileve80)
2022. júl. 1. 22:05

Szükséges vizsgálatokat el kell végezni előtte amit ott meg is csinálnak.

Rákszűrés,Trichomonas,Chlamydia szűrés,HIV vérvétel,hüvelyváladék általános vizsgálata az alapok.Párodnak szintén kivéve a rákszűrést és neki spermiogram is kell.Majd elmondják ezeket a dolgokat.Ha mentek szeptemberben akkor ezeket megejtitek és a következő hónapban már mehettek is ha minden igaz de 2 hónap múlva már biztos tehát október-november lesz belőle valami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook