Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha refluxos vagy mivel csillapítod a savad? Vagy esetleg műtét szóbajöhet? fórum

Ha refluxos vagy mivel csillapítod a savad? Vagy esetleg műtét szóbajöhet? (tudásbázis kérdés)


18. gaby70
2009. nov. 15. 08:34
Nekem a Acidophilus Plus segített,és teljesen rendben vagyok,persze odafigyelek nagyon az étkezéseimre.
2009. nov. 14. 19:17
Én Ranitidint szedtem, de nem vagyok vele megelégedve.
16. agis (válaszként erre: 15. - Momo65)
2009. nov. 12. 10:50

A niacid, az szerintem Noacid :)


Egyébként teljesen igazad van a tiltott ételekkel kapcsolatban, azonban a paradicsommal nem értek egyet. Kerülni kell még a nagyon hideg illetve nagyon meleg, és szénsavas ételeket. Fél év odafigyelős étkezéssel a helyzet sokat javulhat. Ha nagy a baj, érdemes olcsóbb proton pummpa gátlók helyett (pantoprazole)mint Noacid,inkább Nexiumot felíratni, (esomeprazol)ami drágább, viszont néhány hónap alatt teljesen helyrehozza a refluxot.

15. momo65
2009. nov. 11. 18:12

Sziasztok!

Nekem 3 éve diagnosztizálták a refluxot és a rekeszizomsérvet, eddig Controloc-ot, most Niacidot szedek (mert u. a. a hatóanyag, csak olcsóbb). Felmaródásaim voltak. Eddig a legjobban, a csoki, ( főleg a fekete) okozott gondot, a gasztrodokim szerint is ez a legerősebb savképző. Már 3x voltam tükrözésen, de olyan ügyes a dokim, hogy nem fájt, inkább kellemetlen volt( ha kell valakinek, megadom az elérhetőségét). Most pénteken megyek hozzá, kérni egy újabbat, mert a kialakult candidiázisomra szedett cuccok miatt, megint mar ott lennt, a gyomorszájnál. Amit biztosan tilos: cigi, kv( legalábbis töményen), paradicsom, ecet, savas gyümölcsök, alkohol!, mustár( pedig imádom-főleg a dijonit), torma, minden csípős erős élelmiszer és fűszer, csoki, kakaó.

Ennyit tudok, talán segít valakinek:)

2009. márc. 2. 20:18
úgy hallottam hogy a tej csak ideiglenesen jó mert az is tartalmaz savót és egy kis idő elteltével az is okozhat savat ,most megint qumatel minit szedek ha fenn van aztán várok még egy két hónapot majd irány újra a gasztroenterológia..........
2009. márc. 2. 18:31
én tejet iszom, csak legvégső esetben megyek a dokihoz tablettáért. igyál meg kb.2dl tejet.
12. agis
2009. márc. 2. 18:16

a legjobb hatóanyag reflux esetén a pantoprazol (háziorvos is felírhatja) sokkal jobb hatása van mint pl. a quamatelnek. a naxium ha nincs rá szakorvosi javallat, méregdrága.

diétával könnyen konzerválható, pl. ne igyál szénsavasat, alkoholt megint ne, nincs cigi, nincs KV, fűszereset se egyél. nem kell megijedni, a lakosság 70%nak van refluxa, csak sokaknál még nem produkál tüneteket.

11. bige (válaszként erre: 9. - 036bf4cfe4)
2009. márc. 1. 21:30

szia!


köszi.:)))

azért írtam, hogy nem biztos, mert nem vagyok szakember, csak nekem így mondták

2009. febr. 28. 05:41
Nekem van többek között reflux betegségem (meg rekeszsérvem, meg kisebb fekélyek a nyelőcsövemen). Én teljesen kiiktattam az étrendemből a savas ételeket, a tejeseket stb. Így két hónapja (igaz diétával is összekötöttem) megszünt az összes panaszom. A célom a gyógyszer elhagyása is.Nincs gyomorégés, nincsenek gyomorfájdalmak, gyomorgörcsök.
9. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 8. - Bige)
2009. febr. 27. 22:58

"A savas reflux jellegzetes tünete a gyomorégés. Van akinél a reflux gyomorszáj-táji fájdalmat, esetleg émelygést, savas büfögést okoz, olykor a sav feljön a torokba, szájba"


A gyomorégés már reflux. Ugyanis nem a gyomor ég hanem a nyelőcső gyomorszáji része.

8. bige
2009. febr. 27. 22:20

én úgy tudom - lehet, hogy nincs igazam,- a reflux és a gyomorsav túltengés nem ugyanaz. A refluxnál nem zár rendesen a záróizom. gyomorsav túltengés esetén jössz vissza a sav, de kialakulhat belőle reflux, ha nincs kezelve. Reflux esetén viszont a gyomortartalom is visszajön, nem csak a sav.

Nekem is jön a sav, és reggelente megiszom egy pohár frissen facsart citromlevet egy pohár vízben - és az kordában tartja. a citrom ugyanis - bármilyen hihetetlen, de -lúgosít. Savlekötést nem javaslom, mert az csak tüneti kezelés, az okot nem szünteti meg

7. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 6. - Dorottya84)
2009. febr. 17. 18:23
Ha nem hat a gyógyszer akkor jelezni kell az orvosnak. Van rengeteg gyógyszer, nem mindenkinek jó egy adott gyógyszer ezt az orvos nem tudhatja.
6. Dorottya84 (válaszként erre: 4. - 3c2c8696c4)
2009. febr. 17. 18:19
Már volt gyomor tükrözés és a gyógyszer amit kaptam inkább felerősítette a savam........ha jól emlékszem Nexium volt és Antagel de nem vált be.....
5. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. febr. 17. 09:47
De milyen gyógyszer nem vált be? Van rengeteg. és ha ennek ellenére fáj gasztroenterológushoz kell menni ahol megnézik a gyomor nyelőcső állapotát.
2009. febr. 17. 08:10

Szia!

Nekem is refluxom van, a műtét sem mindig biztos....

Szedhetsz, Controlokoz,Zantakot,Ranitidint,Qamatel,Nexium,ezek gyomorsav termelését csökkentik. Almagel,Antagel,Malugel,ezek közömbösítők. Van ami a gyomor nyálkahártyáját védik:Ulgogant.

Este lefekvés előtt csak keveset egyél,emelt fejrészen aludj, ne hordj szűk derekú ruhát,

DE a legjobb ha orvoshoz elballagsz, ő megmondja mi legyen a teendő!

2009. febr. 17. 07:37
A gyógyszer nem vált be és a torkom már úgy érzem hogy szét van marva,és bevallom őszintén azóta kissé félek is mióta hallottam hogy ha a sav szétmarja a nyelő csövet akkor az későb akár daganatos megbetegedéshez is vezethet! No meg egy életen át gyógyszerek...................úgy tudom egy könnyű egyszerű műtéti eljrással elvégezhető,és utána nincs többé gond.
2009. febr. 17. 00:18
Milyen műtét? Számtalan jobbnál jobb gyógyszer van ami kordában tartja a savat.Gasztroenterológushoz kell menni aki megnézeti hogy nincs e felmaródás és gyógyszert ír.
2009. febr. 16. 21:31
Ha refluxos vagy mivel csillapítod a savad? Vagy esetleg műtét......?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook