Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam a köhögéstől öklendezik és hány. A hányás hasmenés után most ebben szenved. Most 2, 5 éves, segítsetek, mit tegyek? fórum

Kisfiam a köhögéstől öklendezik és hány. A hányás hasmenés után most ebben szenved. Most 2, 5 éves, segítsetek, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. aug. 15. 07:52
Ezt a hányással kísért köhögést kinövi a gyerek?
39. videotip (válaszként erre: 38. - Hellcat)
2010. febr. 26. 23:42

Állítólag a jó idő okozza ezt a változást.

A fül-orr-gégész azt mondta, hogy sajnos ez van, csak a jó idő segít, mármint az enyhe :). Elmeséltem anyukámnak, hogy micsoda bolondsággal etett az orvos, mire ő is helyeselt. Állitólag amikor én ovis voltam, ugyanez volt. Beteg gyerek, gyógyszerek semmit sem érnek... egy idős doktorbácsi ment be az ovinkba és mesélte el az óvónőknek, hogy nem fertőz a dolog, de nem tud már mit adni, ez van meg kell várni a jó időt. Ne zavarják haza a gyerekeket, mert nem tud velük mit kezdeni... és tényleg mindenki hirtelen meggyógyult a jó idő megérkeztével... ez 35 éve volt :)

2010. febr. 23. 22:49
Naa dejó:):) örülök neki nagyon^^
37. videotip (válaszként erre: 36. - Hellcat)
2010. febr. 23. 08:58
Képzeljétek, megoldódott a helyzet :) Megfázott a fiam, jó erősen náthás lett, s mintha a náthával a köhögés is "kiürült" volna belőle. Hihetetlen, mintha a megfázás gyógyította volna meg... Semmi extrát nem adtam neki... Nem is hiszem magam sem.
36. Hellcat (válaszként erre: 35. - Videotip)
2010. febr. 8. 14:08
Sajnálom szegényt:S mondjuk nekem is ezt mondták anno, hogy "kinövöm".nagyon sokat szenvedtemvele,és éjszakákat virrasztottunk át anyummal:s:S sajnos kb. 14 éves koromig nem igazán múlt el.Talán meg kellene próbálni elvinni a kisfiadat ilyen sóbarlangba.Hátha jót tenne neki
35. videotip (válaszként erre: 34. - Hellcat)
2010. febr. 8. 09:03
Sicencod cseppeket kap, még nincs két éves, tablettával nem próbálkoznék még. Egész éjjel megy a hidegpárásító is. A hidegben jobban, többet köhög, a melegben szárazabban. Igyekeztünk már ezt is próbálgatni, még sikertelenül. :( A fülészeten azt mondták, hogy csak a jó idő hoz majd gyógyulást, állítólag nagyon sok gyerek van most így, mint a fiam.
2010. febr. 2. 12:12
Sinecod tablettát próbáljátok meg:) nekem ez segített.14 éves koromig ebben szenvedtem, már féltem aludni is.Most 22 vagyok és szerencsére "kinőttem":)ha nagyon ingerli a köhögés és érzi h hánynia is kell, akkor hajoljon be a hűtőbe és lélegezzen mélyeket, vagy engedd meg a forró vizet a kádban és a gőzben lélegezzen kicsit.Ki kell tapasztalni, hogy melyik segítene neki:)
2010. febr. 1. 08:21

Sziasztok!

Tanulságos volt ez a fórum. Hasonló cipőben járok a kisfiammal, de gyakorlatilag minden itt leírt javaslaton túl vagyunk.

Kisfiam még nincs 2 éves fekvéskor nagyon köhög, köhögő rohamai vannak, amik sokszor hányásba, de minimum öklendezésbe torkollik. Eleinte hurutos a köhögése, ami a roham végére száraz, mélyről jövő köhögéssé fajul. Öklendezés, hányás a vége. Az orra ha folyik, akkor porszívózzuk sterimar spray előtte. Nappal köptetőt és hörgőtágítót (Spiropent)kap, éjjelre köhögéscsillagpítót és kúpot. Köptetőnek sokmindent kapott már, szinte a teljes palettát. Ultrahangos hideg párásító működik egész éjjel, kinderluuf-al bekenve lefekvés előtt, feje megemelve. Láza, hasmenése nincs. Gyakorlatilag nincs több ötletem. Ez az állapot nálunk már közel 2 hónapja tart, a háziorvos nem csinál sokat. Legutóbb felírt antibiontikumot, mert épp folyt az orra és ráfogta a köhögést arra, hogy hátrafolyik neki a cucc. Lassan kimerülünk családilag. Tegnap éjjel is mindent kihányt, amit sikerült megennie. Nektek hogyan oldódott meg a probléma? Hova vigyem, mert a háziorvos, csak szétteszi a kezét. Ma még egy utolsó próbát teszek, elviszem, de aztán... Kérlek osszátok meg velem mi lett a ti problémátok megoldása. Köszönöm!

2009. febr. 21. 09:40
Valószinűleg slejmet hány!Nálunk már 8 éve tart ez,de én ha már hallom hogy köhög,elkezdek neki köptetőt adni és orrxseppethasználni (nekünk a heim pálos orrcsepp jött be) igy nem jutunk el odáig,hogy a gyomrába csurog a váladék!
31. Katimi
2009. febr. 17. 21:55

Szia! Manóm öklendezve köhögött kb. 1 hónapja. Az orvosunk(aki homeopata) ajánlotta az Ipeca homeopátiás golyócskát. Nekünk segített! Utánanéztem a google keresőben és van egy oldal, ahol a köhögés minden fajtájára találni hom.orvosságot, részletesen van leírva a tünet, könnyen be lehet azonosítani így a baba betegségét és a gyógyuláshoz szükséges gyógyszert.

Általános tanács erre az esetre, hogy orrszívóval távolítsd el a váladékot előtte tengervizes orrspray, utána orrcsepp, köptetőt ébredés után add (pl.Stodal) lefekvés előtt kb. 2 órával már nem szabad, hisz a hatása akkora jön ki, mire szegény baba aludna, lefekvés előtt köhögéscsillapítót kell kapnia. Jobbulást a Picinek!

30. _kleo_
2009. febr. 17. 13:27

Nekem is nagyon köhögős, hányós a nagyfiam, szerencsére 1-2 nap után javul magától az erős köhögés. Ha nagyon durva, akkor én Sedotussin kúpot adok neki, az hat. 2 éves kortól lehet adni, de vényköteles.


A köhögésre a hársfa tea, a hársméz és az erdei fenyő olaja jó. Egy kis ibrikbe pici víz, pár csepp illóolaj, és éjszakára a radiátorra teszed. Mellé egy nedves törölközőt, hogy párás legyen a levegő. Ezen kívül próbáld rávenni, hogy hason aludjon, hogy ne hátrafelé csorogjon a váladék. Kitartás, gyorsan javul magától is. Ilyen erős köhögésnél köptetőt én nem szoktam adni, mert az is ingerli.

29. c95c921ae7 (válaszként erre: 14. - TÍmea27)
2009. febr. 17. 00:33
Szia, az én gyerekeim is elég köhögősek. Mindkettő asztmatikus hajlamú, bár a lányom kezdi kinőni.:-) A fiam szintén mindent kihány a köhögéstől. Ilyenkor nem kell tea, cola meg ilyesmi., mert nem gyomorrontása van, hanem ugye a köhögés indítja be a hányást. Hagy egyen, igyon amit szeretne. Annyiból nem is rossz, ha hány, hogy a sok lecsurgott váladék kijön. A párnaemelés(illetve a kiságy fejvégi emelése) jó szokott lenni. Nekünk nagyon bevált az ultrahangos hidegpárásító a szobában. Ha nem lázas vidd ki a levegőre(a száraz hideg nem baj,sőt, csak a szél)Este a köhögéscsillapító, de napközben a köptető a jó, köhögje fel mielőbb a cuccot. Ha hány a köhögéstől még lehet, hogy hörgőtágító(Spiropent) is kell, mert a beszűkült hörgők nehezen gyógyulnak, tisztulnak, s ezért erőlködik nagyon. És szívasd az orrát nonstop! Jobbulást!
2009. febr. 16. 07:22
Kb 2 napja tart a köhögés, de ma este már nem köhögött. Náthás az tuti.
27. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 21. - L.Niki18)
2009. febr. 15. 20:43
Esti köhögés akár arcüreggyulladás is lehet! Ilyenkor elviszem azért a fül-orr-gégészhez, nézze meg. Főleg, ha már hosszabb ideje tart a köhögés.
2009. febr. 15. 20:38

Ha hurutos a hányás, arra a kamilla a legjobb. Már ha meg tudjuk itatni a kicsivel, nekem mindig bevált, még akkor is, ha kiskanalanként adagoltam.

A lándzsás utifűszirup oldja ugyan a hurutot, de a gyomor faláról is, és ha köhög a kicsi, akkor azt a feloldott nyákos-hurutot hányja ki szegény.

Alaposan meg kellene nézni amit kihány.


Jobbulást a kis illetékesnek :)

25. 318512f90e (válaszként erre: 12. - 52d3e0b8a8)
2009. febr. 15. 20:34
igen,igen, totál igazad van, én is szerettem volna leírni, de gyorsan be kellett fejezzem a mondatom, mert jöttek...:)
24. mtt80 (válaszként erre: 23. - Mtt80)
2009. febr. 15. 20:32
Azt akartam írni, hogy mind jó szerintem. :)
23. mtt80 (válaszként erre: 21. - L.Niki18)
2009. febr. 15. 20:29

Igazából nem nagyon tudok segíteni, mert ez gyerekfüggő, hogy kinek mi szokott segíteni. Az előző hozzászólásomból láthatod, hogy mi is sokféle gyógyszert kipróbáltunk mire abbamaradt a köhögése.

Amiket írtál, az mi jó szerintem! Ja, és párásíts a szobájában!

Jobbulást nektek is!

22. mtt80
2009. febr. 15. 20:27

Mi is így jártunk pár hete. Az én kisfiam is annyira köhögött, hogy meghányatta. A colát mi is próbáltuk, nekünk bevált. Persze nem szabad sokat.

Én is a párásítást javaslom és persze a köhögés elleni gyógyszert, amit a doki javasolt.

Mi is kaptunk köhögésre és hányásra is kúpot.

Egyébként mi köhögésre sok féle gyógyszert próbáltunk, mert egyszerűen semmi nem akart használni. Először Rhinathiol, majd a Sinecod, utána Erigon szirup, végül Prospan szirup.

Jobbulást kívánok!

2009. febr. 15. 20:15
Sziasztok! Csatlakozom! :-) Először is jobbulást Tímea a gyerkőcödnek! Tudna valaki valamit tanácsolni? Kisfiam esténként néha köhög, folyik az orra, tüsszög - tehát náthás. Mit/miket adjak neki? Eddig adtam neki lándzsás útifű szirupot, cebion multivitamint, hársfateát, és teáztatom (gyerektea) ja és cseppentettem most estére az orrába nasivinnel. Köszi előre is a válaszokat!
2009. febr. 15. 19:32

én hársfateát sok sok mézzel itattam a fiaimmal

mikor nagyon köhögtek

2009. febr. 15. 19:09
Gyógyteák közül jó ilyenkor a kamilla. A bodza és a hársfa is jó, de azok picit izzasztanak (inkább láznál jó).
2009. febr. 15. 19:03

Igen, hideg kóla kortyonként.


A lándzsás útifűsziruppal vigyázz, a lányom 2 és fél évesen kapott, és kiütéses lett tőle. A oktor nénik szerint az egyik legallergénebb gyógynövény.SEm előtte, sem azóta nem volt semmire sem allergiás /most 6 éves/


Párásíts be a szobát amennyire csak tudod. Jobbulást!

17. g1977g
2009. febr. 15. 19:00
a colát nekünk is ajánlotta a doktor nénink. állítólag a kubu is jó, azt nem próbáltuk. a teát hidegen kell adni, sokszor keveset, ez is bevállt nekünk. meg a citrom fagyi, de ebből is sokszor keveset. a hideg nyugtatja a gyomrot.
16. wanda8
2009. febr. 15. 18:57
Mi Rhinathiol köptetüt adtunk neki,amikor köhögött.A kúpot nem szeretem,mert hasmenést vagy hascsikarást csinál.Sok tea és olyan dolgokat etess vele ami megfogja a hasmenést,pl.babán,krumpli,keksz....
15. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 14. - TÍmea27)
2009. febr. 15. 18:36

Ezt a kólás dolgot nem próbáltam.


Akkor azért köhög, mert csurog le a váladék az orrából!

Ilyenkor azt csinálom, hogy megemelem a párnáját, bekapcsolom a párásítót, van sókristály mécsesünk (a lámpa jobb, de ezt sikerült beszerezni). Bekenem a hátát Baby luuf krémmel a délutáni és az esti alváshoz. Orrszívás nagyon sűrűn, Sterimárral spriccelni és orrcsepp.

Köptetőt napközben kap + Calcimusc 3xfél ampullával. Ez 2-3 nap alatt kihozza a náthából!

14. TÍmea27 (válaszként erre: 13. - 52d3e0b8a8)
2009. febr. 15. 18:18
Igen folyik az orra is.Ma pl.már evett reggel és délben is,de már sikerült délutáni alvásnál hányni.Délután sokat alszik mert éjjel is csak forgolódik szegény a köhögés miatt.Inni iszik és nincs lázunk sem.A köhögés ami igazán zavaró mert felkavarja a kis gyomrát.Valaki azt mondta próbáljam ki a hideg colát kortyonként adni.-Ti hallottátok ezt már ez jó,próbálta ezt már valaki,vagy ez egy újabb elég rossz tanács amit kaptam?
13. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 7. - TÍmea27)
2009. febr. 15. 18:07
Az orra is folyik?
12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 9. - 318512f90e)
2009. febr. 15. 18:07
És van, aki allergiás erre a növényre!!!!
11. szenyó (válaszként erre: 7. - TÍmea27)
2009. febr. 15. 18:05

Jó az a kúp is!


Anno jártunk ebben a cipőben, de elmúlt nála.:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook