Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van értelme egy házasságnak, ha minden nap vita van? Szereti egymást a pár, csak beszélgetni, közös programokat nem tudnak együtt végezni. fórum

Van értelme egy házasságnak, ha minden nap vita van? Szereti egymást a pár, csak beszélgetni, közös programokat nem tudnak együtt végezni. (beszélgetős fórum)


2013. febr. 23. 20:06
nincs!
2012. ápr. 30. 22:48

:((

Én hazajöttem. Válok. Ennyi volt. A szomorú csak az, hogy nem tudom, mit hoz majd a jövő: ha nem lenne baj vele idegileg: tökéletes pár lett volna, az alapján, hogy nagyon találtunk. De így ennyi volt: úgy megdobott, hogy megkékült a lábam... a többiről nem is beszélve...

Próbáld meg rendbehozni valahogy, hátha összejön. Nálunk más tál tészta:(... én nektek szorítok!

27. Nőci1
2012. ápr. 30. 21:56
Változatlan,férjem nem talált párt,de nem is akar senkit. Én sem keresek,se vele se nélküle kapcsolatban vagyunk. De egyre jobban azt veszem észre csak rá tudok számítani :-((
2012. márc. 20. 14:22

huha....rá két évre is így vagy???? Még mindig így érzel a volt férjed iránt????

Amúgy mi is így vagyunk. Sokszor azt érzem, hogy utálom a férjem, máskor meg annyira hiányzik, hogy veszek meg...:( Érdekes, ugye???

Kommunikáció 200%... de a természete az 0..imád engem, csak akkor van baj, amikor valami nem úgy történik, ahogyan ő szeretné...

Autoriter, elemző típusúak vagyunk mind a ketten a pszchológus szerint. Nála valami történt gyerekkorban, mert a kötődés nem alakult jól ki, azt hiszi, hogy elveszít, ha csak hátat is fordítok neki, hogy nem hallom, ha nem szólok hozzá. Az apukától pedig "elleste" a "ki az úr a háznál stílust"....s azt velem próbálja gyakorolni, úgy hogy megrázott vagy megszorított. A pszichológus szerint ez is olyan, mintha egy kicsi gyerek megfogná az anyja arcát s maga fele irányítaná hogy figyeljen már rá.

Bonyolult. Gyerek nincs, de van egy féléves házasság, amit nagyon megbántam, amit nagyon elhibáztam... Szeretetre méltó gyerek a drága férjem, akit szeretek, mert igenis nem tudom, hogy miért, de szeretem, de néha annyira bántóan viselkedik, hogy nagyon:(

Nálatok mi a helyzet azóta????

25. Nőci1
2012. márc. 18. 20:30
Hm ez a topic is meghalt :-((( Sajnálom,lehet csak én vagyok ilyen helyzetben?
24. Nőci1 (válaszként erre: 22. - Fecbb24fe2)
2010. júl. 14. 10:15
Az is lehet. Viszont ha valaki nem szereti a másikat akkor ,nem gondol rá, ha bajban van nem ugrik segíteni,nem? Mi mindig segítünk egymáson,és ha kell vigasztaljuk egymást,bajban csak egymásra számíthatunk, másra nem. Fura ügye??
23. Nőci1 (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2010. júl. 14. 10:13
Na igen ebben van valami. Napi gondokról tudunk beszélgetni,ki mit tesz,hogy érzi magát,mit kell befizetni stb.. Mi a baja a gyereknek,és ennyi.
2010. jún. 2. 12:52
nem csak a félelem tart titeket össze az egyedülléttől? ez inkább tűnik társbérletnek, mint házasságnak.
21. Nőci1 (válaszként erre: 16. - 2d5a00656a)
2009. febr. 23. 22:01
Mindketten szenvedünk,ki jobban? Nem is tudom,hol én,hol ő!
20. Nőci1 (válaszként erre: 18. - 200a1d39d3)
2009. febr. 23. 22:00
Kompromisszum az van,csak egyfolytában megalkuvás és a másik énje elnyomása is van!
2009. febr. 15. 19:21
Na ez az, ami szerintem totálisan csőd, és nem fog működni. A jó házasság alapfeltétele a jó kommunikáció, enélkül halott a dolog. És még ha nem is teljesen közös az érdeklődés, fontosak a közös programok. Különben minek együttlenni?
2009. febr. 15. 19:00
Ha szeretik egymást,akkor miért nem lehet békésen megbeszélni a dolgokat?Biztos van ott szeretet??Ezt én kétlem..szükség lenne ott jó nagy adag kompromisszumra,hogy együtt elmehessenek kikapcsolódni,stb...ez is hiánycikk szerintem egy ilyen kapcsolatban...
2009. febr. 15. 18:52

Nem értem, hogy ebben a kapcsolatban hol a szeretet. Én úgy látom, tombol az önzőség, mindegyik a saját akaratát akarja érvényesíteni. Az pedig nem szeretet. Ha nem érzitek jól egymás mellett magatokat, akkor miről beszélünk? Miért akartok mindenáron együtt lenni? Nincsenek boldogtalan házasságok, csak éretlen partnerek.

Olvassátok ela következő könyvet és tartsátok be az útmutatásokat, gyakorlatokat, felér egy terápiával: Nancy Van Pelt: A boldog házasság titka

2009. febr. 15. 18:27

Nőci!

Ha "csak" beszélgetni,közös programot csinálni stb "nem tudtokakkor honnan tudod hogy szeretitek egymást??

Akkor ez nem egy házasság hanem egy függőségi viszony..Sajnálom ha te vagy a szenvedő fé akiről szó van:(

15. a4cf17146e (válaszként erre: 7. - Nőci1)
2009. febr. 15. 18:20
A türelemmel mindenhol gond van a mai világban, eszméletlen türelmetlenek az emberek. Mindkét félnek van gondja, baja, néha még egymással is. A tolerancia nagy úr. Az egymás tisztelete néha olyan nehezen megy, de muszáj kivívni. A nőnek főleg néha nyelnie kell. Azt szokták mondani a szeretet múlik el utoljára. Azt írtad nem tudtok beszélgetni sem semmiről. De egymás problémájáról csak le kellene ülni beszélgetni és ha azt tisztázni tudjátok, akkor lehet a többi programot, más beszélgetős témát elővenni. Szerintem.
2009. febr. 15. 18:06
Ha tudtok kommunikálni, van esélyetek.
13. Nőci1
2009. febr. 15. 17:16
Mi már el váltunk,csak megint megpróbáltuk ,mert hiányoztunk egymásnak,de nem megy.Mikor külön vagyunk azon jár mindkettőnk esze,ki hol van mit csinál épp kivel van! Ha együtt vagyunk ,meg tojjuk le egymást! Na ,ennél hülyébb helyzet van??
12. Nőci1 (válaszként erre: 11. - Hamurapi)
2009. febr. 15. 17:12
Hú! Na télleg így van! Te fogalmaztad meg igazán,ami bennem van! Az tény mostanában ,nem vagyok én sem az ki régen voltam,mindenben a férjnek van igaza,ő keres ő az, aki a családfő!Mert ha a nőnek is melózni kell ,tarja a hátát mindenért ,akkor a nőnek is joga van mindenhez!
2009. febr. 15. 17:08
Van ilyen!Se veled se nélküled.Mert két azonos EGO-ju ember lehettek.Mindketten erősebbek akartok a másiknál lenni.Ne harcoljatok azért,hogy ki hordja a kalapot.Éljetek egymás mellett egyenrangu félként és együtt döntsetek a dolgaitokról Itt derül majd,ki,hogy tudtok e a másik éredekében engedni.akkor menni fog.De ha nem ,jobb ha külön éltek ,mert az egyik szolgának érzi magát és ebben tönkre megy
2009. febr. 15. 17:08
Nehéz téma... Ha máshogy nem megy, inkább váljatok el. Mindig azt mondják, jobb egy jó válás mint egy rossz házasság. Egy barátnőm depressziós volt a szülei miatt. Folyton csak szapulták egymást, nem voltak képesek normális emberek módjára kommunikálni. A 2 gyerek (a barátnőm és az öccse) KÖNYÖRÖGTEK a szülőknek, hogy váljanak el, mert már nem birták hallgatni a reggeltől estig tartó ordibálásokat. Most csend van a válás után, mindenki lenyugodott. És mindenkinek sokkal jobb igy.
9. Merci234 (válaszként erre: 8. - Nőci1)
2009. febr. 15. 17:03

Szia!

én megértelek...én is 20 év után válok PONZ EZ MIATT

a férjemtől...nagyon szerettük egymást.Ő volt a nagy Ő .Aztán kezdett ellaposodni..Nem beszélgettünk soha.Nem mentünk soh aeggyütt sehova.Aztán ez lett a vége.Válunk.2 gyerekünk van.Ők is megsinylették az állandó vitát,meg mindent.Ők kérték már majdnem ,hogy legyen vége.Nektek kell eldönteni,hogy legyen.Még nem késő.De ha nem változtattok .félek ugy jártok mint mi.

8. Nőci1 (válaszként erre: 6. - BosztonCézárja)
2009. febr. 15. 16:58
Igen igazad van,de én sem tudom sokszor mit akarok!!Nem érdekel más pasi,szó sincs róla tisztelem,becsülöm,csak megváltoztam és nem csak én ő is és az egész világ!!Jobban elbeszélgetek egy géppel,mint vele!!Na ez a durva!!
7. Nőci1 (válaszként erre: 3. - A4cf17146e)
2009. febr. 15. 16:55
Már nem mostani házasok vagyunk!Több mint 20-éve együtt vagyunk,de egyre jobban nem megy. csak a szeretet maradt, meg de türelem már nincs!
2009. febr. 15. 16:53

Nőci1!

Szerintem ezt Te döntöd el. Beszélgetni kell, de kettő embernek, aki éli a mindennapi mókuskerékben az inkább saját, mint közös életét, egy idő után nagyon nehéz újra elkezdeni beszélgetni. A gyerekektől meg kell szabadulni néha, bérelni egy csónakot egy csónakázó tóra, (ahonnan nem tud elszaladni az embered), aztán elmondani, hogy mi a helyzet és hogy Neked ez meg ez jó, ez meg ez nem jó.

Persze előtte jó, ha leülsz magadban és összeszeded (egy papírra, hogy mi jó Neked a házasságodban és mi nem).

Sajnos pasifejjel nem tudok jobbat, de azt tudom, hogy ha el akarok jutni A-ból B-be (lehetőleg előre legyen a B), akkor az egyenes út a legrövidebb. Így egyenesen mond meg neki, hogy mit akarsz és figyeljél rá oda, hogy az mit akar. Aztán eldöntitek, hogy hogyan legyen tovább. Menekülni mindig könnyebb, mint dolgozni valamin (csak Magadon tudsz, a másikon nem), így kilépni, elmenni, kirúgni, elköltözni is könnyebb, mint egy megfásult házasságot helyrehozni. Sőt, ha a másik nem partner, mert neki jó meg kényelmes így, akkor lehetetlen Neked tetsző helyzetet teremteni.

Beszélgessetek, találjatok ki rendszeresen közös (gyerekkel + kettesben) és saját programot is.

Szerintem ez működik, legalábbis nálunk.

Ennyit az észosztástól.

2009. febr. 15. 16:53
Mi az elején sokat veszekedtünk. Viszont már vagy 1,5 mi lettünk a minta házasok.. Néha törik a mécses, de ez mindenhol így van
2009. febr. 15. 16:53
Nem tudom hány éves házasok vagytok,eleinte minden nehezebb,de össze lehet csiszolódni.Az biztos hogy sokat kell beszélgetni egymással,mondja el egyik fél a másiknak,mi gondja baja van,és próbáljátok együtt megoldani,de fontos,hogy mindkét fél meghallgassa a másikat,ha ez nem lesz meg,akkor valószinleg nem nagyon akar működni a kapcsolat
2009. febr. 15. 16:44
A szeretet az alapja, a többit meg lehet tanulni. Igenis és a házasélet sem megy mindenkinek egyből zökkenőmentesen, össze kell csiszolódni, meg kell tanulni eymással élni. Ha valóban ott a szeretet.
2009. febr. 15. 16:43
Szerintem felesleges egyut maradni mert ha esetleg még gyerek is van csak o síleli meg mert mást sem hall csak a veszekedést
2009. febr. 15. 16:40
Van értelme egy olyan házasságnak, ha minden nap vita van?Szereti egymást a pár, csak beszélgetni közös programokat, nem tudnak együtt végezni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook