Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények, tapasztalatok az izzadásról és a verejtékezésről fórum

Vélemények, tapasztalatok az izzadásról és a verejtékezésről (beszélgetős fórum)


1 2
55. rozsimacs (válaszként erre: 49. - Sz.adam)
2012. nov. 22. 22:54
kedves sz.adam! én is hasonló problémákkal küzdöttem. édesanyám rendkívül szégyellte, hogy a lábam folyamatosan izzad, és nem vehetem le a cipőmet idegen emberek előtt, ezért elvitt orvoshoz, aki beadott egy botoxinjekciót. a botoxinjekció lebénítja a verejtékmirigyeket. minden problémám megszűnt egy csapásra, neked is ajánlom! ;)
2012. nov. 22. 09:14

Szia!

Arra nem gondoltál, hogy pszichés eredetű? Talán igy próbálod tudat alatt taszítani az embereket...

De ha már ez a bajod, miért gyüjtöd a verítékedet flakonokba és csapatod ki belőle a sót?

53. pbius
2012. nov. 21. 15:43
szia! szerintem érdemes lenne kipróbálnod a sima dezodorok helyett a gyógyszertári készítményeket, sokkal hatásosabbak , ill. kerüld a műszálas ruhákat!
52. a.n.n.a (válaszként erre: 49. - Sz.adam)
2012. nov. 21. 15:22
Elmehetsz vele orvoshoz, de a túlterhelt egészségügyi rendszerünk miatt nem igazán hiszem, hogy sok időt fognak fordítani a problémádra. Az orvosi műszerekkel történő vizsgálatok igen drágák, és több hónapot kell rá várakoznod. Ha nem olyan a problémád, ami komolyan veszélyezteti az egészséged, akkor valószínűleg nem kapsz annyi figyelmet, de sima laborvizsgálatra beutalhatnak, és az is fényt deríthet a problémára forrására.
2012. nov. 20. 19:06

Kedves sz.adam!


Átérzem a problémádat, mert az egyik barátom is hasonló gondokkal küszködött. Őt is csak futólag vizsgálták meg és nem találtak semmit. Neki egy homeopátiás terápia segített. Szerintem próbáld ki, az orvosok úgysem foglalkoznak ilyenekkel...

50. Anettkava (válaszként erre: 49. - Sz.adam)
2012. nov. 20. 18:55

Szia!

Szerintem ez valami hormonális eredetű dolog lehet,vagy nagyon sok benned a méreganyag.Menj vissza az orvosodhoz és beszéljétek meg,hogy ilyenkor mi is a teendő. :)

2012. nov. 17. 11:52

Sziasztok!

Nagyon nagy bajban vagyok, kérlek segítsetek!

Elviselhetetlen kezd lenni az izzadásom, még most ősszel is folyik rólam a víz. Voltam már orvosnál, de semmi kórosat nem találtak. Szerintetek mi lehet a baj? köszi!

2012. aug. 21. 22:12

Sziasztok!

Nekem is hónalji izzadással van problémám, sajnos. Elég sokan írtátok, hogy a pajzsmirigy alul-, vagy túl müködésével hozható össze a túlzozz izzadás. Én pajzsmirigy alulműködésre szedk gyógyszert, már több, mint egy éve. A pajzmsirigyem ez idő alatt a helyére állt, ezzel ellentétben az izzadással még mindig küszködök, és egyre kellemetlenebb! Ezzel csak annyit szerettem volna elmondani, hogy nem biztos, hogy a pajzsmirigy problémákra szedett hormonok helyre hozzák a dolgot, persze kivételek mindig vannak, és lehet, hogy Én vagyok a kivétel, akinél nem.

2012. júl. 8. 11:06
Én nyár elején elmentem botox hónalj izzadáskezelésre, nekem az vált be. Drága sajna, de nekem megéri, engem nagyon zavart, h nem tudok bármilyen felsőt felvenni, mert folt...Kényelmesebbé teszi a nyarat, h nem kell ezzel foglalkozni, még dezodort se használni -azok úgyse érnek kb semmit...
2012. júl. 5. 14:51
Még egy pont az ODABAN spray-nek! Nekem is bevált, egy próbát bárkinek megér, kb 3000 Ft volt patikában, de olyan kevés kell belőle, hogy szerintem 2 évig is elég!
45. f1e23b97ee (válaszként erre: 44. - E438349773)
2012. ápr. 29. 16:54
Lehet ilyen fajta vagy. Mikor a nap első melegebb sugara megsüt a homlokomon és a mellkasomon nekem is meg lehet látni.
2012. ápr. 29. 16:05
....mondjuk az is igaz h nagyon gyors a jarasom s mindenhova gyalog megyek s mire odaerek beizzadok.. :P
43. e438349773 (válaszként erre: 27. - Csabi4)
2012. ápr. 29. 15:59
ez igy van ahogy leirtad. pszichologiai oka van. legalabbis nalam. ha izgatott vagyok akkor izzadom. ha kiteszem a labam a lakasbol. :) nalam is megvan a folytonos izzadt honalj telen/nyaron. sot a tenyerem is izzad. nincs szaga de epp eleg h masok latjak. s ez kinos. en amugy pirulok is eleget. :) hogyan lehet ezt megszuntetni azt nem tudom. talan nem is lehet.
2012. ápr. 29. 15:26

Sziasztok! Szeretnék én is segíteni, hátha másnak is bejön!!! Kb. 10 éve izzadok, szintén stressz miatt... Amint kilépek az ajtón, vagy jön hozzánk valaki. Az elmúlt 10 évben én is úgy öltözködtem, ahogy ti (fekete felső, denevérujjú blúzok, stb.).

Használtam minden féle izzadásgátló sprayt, stiftet, vettem anti sudoricát, kombináltam gyógyteával, de semmi... Fealadtam... Aztán kipróbáltam a certain drit. Nagy reményeket fűztem hozzá, de semmi. Újra feladtam. Azért olvasgattam az efajta fórumokat és ott hallottam az "ODABAN" nevű sprayről. Adtam egy uccsó esélyt! Megrendeltem, kipróbáltam és hihetetlen, de ez a 3. napja, hogy nem izzadok!!!! Csak egyszer használtam még, a második nap elfelejtettem este befújni magam, aztán meg szörtelenítettem és akkor 24 órán át nem használható. Szóval 1-szer használtam még csak és már annak három napja!

Nem vagyok üzletkötő, nem vagyok terjesztője ennek a cuccnak, szóval nem azért írok ide, hogy ezt a terméket népszerűsítsem. Egyszerűen nekem ez jött be. Hátha neked is :)

2012. jan. 26. 16:07

Sziasztok! Gondoltam elmesélem én is a történetemet, hátha valakinek tudok segíteni. 10 éve fokozott hónalji izzadásom van. Most, hogy pályakezdő vagyok, és lassan elkezdem remélem első munkámat, nem szeretnék én lenni a büdös-lány, így elmentem a háziorvosomhoz. Mivel az SA, Exodor, természetes dezodorok, szappanok, Himalaja sószappan, metenamin oldat, helyes étkezés, sportolás stb. nem használt, sőt egyre erősödik az izzadás. Már nadrágig érő folt is megfigyelhető néha, és nem túlzok.


A háziorvos elküldött hónalji UH-ra, vérvételre és pajzsmirigy laborra, meg bőrgyógyászhoz. A bőrgyógyász ajánlotta a botoxot és a víz-iontoforézist. Mivel a botox 4-5 havonta 150.000 Ft életem végéig, azt nem akartam. A készülék 60 felett van. Használtat sem találtam olcsóbban és hónaljit bérelni sem lehet, így gondoltam, amíg nem derül ki mi a bajom nem fektetek be. Minden leletem jó lett. Ekkor ajánlotta a háziorvos az endoszkópos szimpatektómiát, ami két kockázatos, nem is feltétlen hatékony műtét. Mindkét műtéttel 3-4 napot kell kórházban tölteni, utána akár 1 évig is hegesedési bajaim lehetnek, a szemhéjcsüngés, kompenzációs izzadás stb. tüneteket nem említve. Azért elmentem az általános sebészetre, onnan a mellkassebészetre. Végül megijedtem a sok fórumozó ezirányú hozzászólásaitól, így lemondtam a műtétről. Visszamentem a bőrgyógyászhoz, aki azt mondta a vegetatív idegrendszer okozza az izzadást, mégha nyugodt alkat is vagyok, és nem szorongok. Tehát felír nyugtatót, az hátha hat. Mondanom sem kell nem vettem be nyugtatót, amikor semmi stressz nincs az életemben az ég világon, ezt az izzadást leszámítva. Ekkor a háziorvos elküldött endokrinológushoz. Magánrendelésre mentem, mert fél évet kellett volna várni.

Most jön a lényeg. Kezemben egy negatív pajzsmirigy lelettel, a tüneteimet végighallgatva, felírt pajzsmirigy hormont alulműködésre. Azt mondta, hogy azért lett normális a TSH szintem, mert előtte szedtem Béres cseppet, vasat, alumíniumos izzadásgátlót és Betadine-t használtam, sok ételízesítőt ettem, jódozott sót használtam. Tehát alapból szerinte tuti, hogy alacsony a pajzsmirigy szintem. És bár az izzadás a túlműködés tünete, paradox módon lehet az alulműködéskor is. Most szedem a hormont, megyek pajzsmirigy UH-ra és újabb laborra. Remélem ez a bajom és akkor csak életem végéig hormon, aminek nincs mellékhatása, és elmúlik az hónaljizzadás, hajhullás, körömgyengeség, sárgás tenyér, hideg végtagok, hüvelyi folyás, éjszakai izzadás, fokozott vízszükséglet, száraz bőr, fáradékonyság stb. Ha nem ez a bajom, akkor abbahagyom a hormont és akkor megveszem a készüléket. Amit már sikerült 54-re lealkudni a Pintér Cosmeticnél.

Én amikor mentem a háziorvoshoz fél éve ezzel, egyből az endokrinológiára kértem beutalót, de nem adott, előbb végigjáratta velem a fentieket, még mammográfiára is elküldött ehelyett. Szóval ENDOKRINOLÓGIA!!!

Ma vettem be az adagom negyedét. (fokozatosan kell elkezdeni) Voltam idegenek között, állásinterjún, sétáltam stb. és alig ázott át az ingem. Jó, ez még mindig durva ilyen hidegben, de nekem már nagy szó. Ma még nem is folyt rólam cseppekben a víz, csak nedves a bőröm. Ilyen 10 éve nem volt. Én csak reménykedek, hogy pajzsmirigy bajom van és ezzel megoldódik.

Sok sikert mindenkinek!

És ha nem ez a bajom, és beszerzem a készüléket, írok majd arról is véleményt. Utána meg a műtétről is, ha véletlen végső elkeseredésemben ott kötök ki.

2011. dec. 23. 09:00
nyaron ez normalis,ha ez a problemad viszont fentall egesz even at akkor vszinu idegi eredetu,vagy pajzsmirigy problema is okozhatja,almaecet segit ,de desodorok nem igazan.
2011. nov. 8. 16:00
a fertőtlenítő spray rendkívül leleményes ötlet és hatásos :)
38. deczcool1984 (válaszként erre: 35. - Relaxa3)
2010. dec. 27. 08:34

szia!

Az agykontrollos dologgal jutottál valamire? Én hiszek benne, hogy tudatosan befolyásolni lehet a szervezet hőháztartását és minden olyan külső tényezőt, ami a kellemetlen izzadást okozza. Csak kitartás kell hozzá, és hinni is kell benne! Én hizsek benne és próbálni is próbáltam már többször, de sosem jöttem rá, hogy melyik oldalról közelítsek... Leírnád a tapasztalataidat?


A dezodoros mérgezéssel kapcsolatban abszolút egyet értek, de mivel izzadni sem szeretek, ezért három naponta befújom magam (lefekvés előtt) antisudoricával, és akkor lényegesen szárazabb a másnapom.

Esetleg ilyen kompromisszumon te is elgondolkozhatnál!

37. 6451523b1a (válaszként erre: 36. - Eeab532645)
2010. okt. 31. 12:17
Na!Pipu megmondta a frankót:))
2010. júl. 22. 08:37

Az izzadás természetes dolog,így védekezik a tested hogy hőgutát kapjál.

Mindenki izzad csak van akit nem zavar pláne ha nem büdi.

A dezodorokat utálom ,nem is használtam sohasem.

Ha hőség van járhatsz bármilyen tréningre akkor is izzadni fogsz.

Ha zavar vigyél magaddal váltóruhát az legalább egészséges mint az a sok hülye kencefince!

2010. júl. 2. 00:09

Sziasztok!

Én is ilyen problémákkal küzdök sajnos. Nálam kb. 3-4 éve kezdődött, pont akkor, amikor elkezdtem gimibe járni. Táncos iskolába járok(jártam), ahol minden nap minimum 5-6-órát folyamatosan mozogtunk, mindenki izzadt, így hát nekem sem volt feltűnő....egy ideig. Délután a suliban viszont már annál inkább és nagyon zavart. Nem mondhatnám, hogy emiatt szorongtam, de állandóan arra figyeltem, hogy mikor mi látszik. A legrosszabb terület a hónomalja, de a hátam is elég izzadékony. Nem ülhettem a padban anélkül, hogy ne figyeétem volna magamra, hogy ne vegyek fel olyan pozitúrát, ahol látszanának a foltocskák. Ebből kifolyólag tehát a karom általában a testem mellett volt szorosan, aminek következménye képpen még nagyobb lett a folt. Igyekeztem olyan ruhákat venni, amiken nem látszódik és mindíg irigyeltem a többieket, hogy nekik meg sem fordul a fejükben, hogy valakinek ilyen problémája van. A szüleim buzdítására még régebben jártam agykontrollra. Rengeteg dologban segített már például szemölcsöt tűntettem el vele,"megmondtam" a dolgozatnak, hogy milyen kérdéseket tegyen fel és működött. Mondhatja valaki azt, hogy mázli, de 1 próbát megér nem árthat. Eddig általános deokat használtam, de most úgy döntöttem, hogy nem fogom a szervezetemet mérgezni ezekkel, Mi irányítjuk saját magunkat. Természetesen vannak nem irányítható dolgok, mint például a pirulás. Az izzadás természetes, de ha egy ember számára már zavaró és túlzottan sok, akkor annak oka van. Elég kapkodós a természetem és elég lendületes vagyok, lehet , hogy ebből adódoan vannak ilyen problémáim. Megpróbálom magamban rendszni ezeket és lassabra venni a tempót. Majd beszámolok róla, hogy hogyan sikerült!:):):

2010. máj. 4. 18:45

Sziasztok!


Nálam 6-7 éve kezdődött. Folyik belőlem az izzadság, szag nélkül és csak a hónaljamon. Akkor kezdtem el kötött pulcsikat hordani, nem azt a nagyon vastag fajtát. Még ma is meg van ez a szokásom, 3/4 ujjas, vékony, épp olyan, ami felszívja az izzadságot és nem látszik, csak kellemetlen érzés, de legalább nem látják mekkora folt van ott.


Hosszú illetve rövid ujjút egyáltalán nem hordok, csak ujjatlant, ami a vékony pulcsi alatt van.


Mindent kipróbáltam már. Kisebb nagyobb kihagyásokkal én is az antisudoricát használtam. Nekem is segített, csak mindennap kellett használnom, és rettentően csípett. Tudtam, hogy nem a legegészségesebb, sőt volt olyan, hogy beleizzadtam egy pólóba és kimarta teljesen, nem lehetett kimosni, se hordani ugyebár. Aztán annyit használtam, hogy nem használt. Ezért abbahagytam. Szalagavató előtt viszont úgy gondoltam megint kéne használnom, nehogy valami "csúnya" történjen. Annyit használtam ismét, hogy sebesre marta ki a hónaljamat. Ekkor viszont már alig mertem felemelni a karomat, pedig a keringőben elég sokszor kellett. Nagyon kellemetlen volt, szerencsére senki sem vette észre.


Már több mint 2 éve járok kineziológushoz. Az elején kiderült, hogy nem működik rendesen a hasnyálmirigyem, szedtem rá gyógyszert, ami miatt nem izzadtam annyira, de aztán ismét folyt a hónom aljából a víz. Akkor kiderült, hogy teljes mértékben lelki okai vannak az erős izzadásomnak. Sajnos erre a lelki okra azonban még nem sikerült rájönnünk.


Én mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy ne használjon olyan készítményt, ami tudja, hogy káros. Engem az rettentett el, hogy ha például a hónalj nem tud rendesen méregteleníteni, akkor akár mellrák is kialakulhat. Lehet, hogy ez a fajta izzadás nem a méregtelenítéssel van kapcsolatban, viszont mégiscsak ki akar még onnan jönni valami, és inkább nem fogom vissza ilyen "brutális" eszközökkel, hanem megpróbálom megtalálni az okait.


Remélem, valakinek tudtam segíteni azzal, hogy leírtam az én tapasztalataimat.

2009. okt. 24. 08:35
Én is izzadós vagyok, nagyon, gyerekkorom óta. Hónaljra dove-t használtam, most váltottam a garnierre. Ez is jó. Ha netán érzem a szagomat, megmosom, ujra kenem. Nem szeretem a nyarat, mert tudom jön a csöpödés.. Képes vagyok a karjaimon is verejtékezni, a homlokom tiszta gyöngy. Visszajelzést nem kaptam még, hogy büdi lennék. Már megszoktam, néha ciki, pláne olyan emberekkel, akik nem ismernek. Hát az első randink is júliusban volt, volt vagy 35 fok, izzadtam mint a ló. Peig kis szoknya, és fehér top volt rajtam. "Hát jeleztem, hogy kicsit meleg van" , a párom azóta is emlegeti, pláne, ha ver a víz. Szóval nem ijesztettem el... Télen elég egy póló a dzseki alá, a pulóvereket utálom.
2009. szept. 8. 21:33

ja ezt kifelejtettem!

azt is hallottam hogy aki úszni jár annak nincs ilyen problémája!! Ez igaz???

2009. szept. 8. 21:30

Sziasztok!

Én 17 éves vagyok, és erősen izzadó típus vagyok mind hónaljban mind lábon és kézen!

Nagyon zavar, igaz én nem veszem észre magamon, de már régeb is mondta egy tanárom hogy ez gond (persze négy szemközt). Azóta nagyon nem is izgatott, de most már középiskolába járok és elég sokaktól hallom úgy a hátammögött, hogy eléggé kellemetlen az illatom! Pedig még új vagyok és még egy hét sem telt el az Új sulimban már hallok sajnos ilyeneket, persze teszem a Hülyét hogy nem hallom!

Nos, igaz kicsit túlsúlyos vagyok, de minden nap fürdök/zuhanyzok és mégis ez van!

Kaptam egy tanácsot hogy, hogy ne használjak tusfurdőt meg ilyen tisztálkodási vegyszereket, csak SZAPPANT (BABA)...jó kibróbáltam nem használt! Anyumnak elmondtam hogy mi a hecás és ő mondta hogy használjak szódabikarbónát szappannal! Ezt most próbáltam először hát mondjuk...izzadni izzadok de nem büdöd legalábbis én azt hiszem.

Amúgy Csabi4-nek igaza van, tényleg nagyon stresszes vagyok és ideges meg ingerült, a barátaimat távoltartom magamtól, de hogy miért nem tudom!

Még nem próbáltam ki ilyen ketyeréket de úgylátszik hogy nincs más választásom!

Engem csak a szag zavar de nagyon!!! Nos erre keresek valamit! Már végig olvastam a komikat és láttam javaslatokat is!

Remélem elmúlik a szag, szeretnék végre felszabadulni ez alol!

30. Bea105 (válaszként erre: 29. - Orsikaaa)
2009. jún. 28. 13:49
Szia! Exodort és antisudoricát is lehet a patikában kapni, de én az Exodort ajánlanám, mert nekem pl az antisudorica úgy kicsípte a bőröm, hogy orvoshoz kellett mennem. Az Exodor bevált, azzal semmi gáz nincs, teljesen elmúlt az izzadás. Mindenkinek tudom ajánlani!
2009. máj. 25. 17:32
Ezt az Exodor és a a ANTISUDOCIRA valamiket hol lehet beszerezni? és mennyibe kerülnek? egy sima gyógyszertárban be lehet? köszönöm előre is
2009. máj. 22. 22:47

Sziasztok!


Csabi4-nek teljesen igaza van. Én most leszek 16 éves, és énis küszködöm ezzem a problémával, már közel 4-5 éve.

Az a baj, hogy én ezt nagyon szégyellem. EGész napom abbol áll h milesz holnap... mert reggel felkelek, keresek egy olyan

ruhát, amibe annyira nem látszik meg az izzadásfolt, feketét veszek fel, vagy bő ruhát. elkészülődök, és

mikor kiléptem az ajtón régebben már akkor, de mostmár csak akkor, mikor felszállok a buszra. Reménykedek h nem izzadok,

mondom magamban is h nyugi, nincs semmi baj, biztonságba vagy, szimpatikus emberek vesznek körül engem. De elkezdődik...

Ugy megyek be a suliba, h félek, hogy meglátják, takargatom a honaljamat a kezemmel, aztán próbálok lenyugodni. Néha sikerül

abbamaradnia, és akkor jol is érzem magam. De ha kihiv matekórán a tanár, vagy ha olyan helyzetbe vagyok, akkor megint elkezdek

izzadni. Majd találkozok barátommal, akkor lenyugszok, és telejsen abbamarad, mert vele biztonágba érzem magam. MIkor megyek haza

akkor is, mert már nem találkozok senkivel (remélhetőleg). Hazaérek, akkor teljesen abbamarad. Én nem is szoktam pólókat felvenni,

mert abba könnyebben beleizzadok, és büdös is lesz, a mosás se hozza ki mindig, és majd egyszercsak ki kell dobni... pénzpazarlás!

Aztán jön az este.. megint félek a holnaptól..:( és nagyon bestresszelem magam ezen. Ha egyedül megyek egy társasába,

szétizzadom magam, ugy félek. Kivéve ha a barátommal mek,(de volt már pár eset, hogy megizzadtam akkor is). Szóval már

nagyon elegem van ebből. Sokszor sírtam is már emiatt, hogy milyen lesz az életem. Félek ha megtudják az emberek.. nem vehetek

fel olyan ruhát, ami nekem tetszik. Nem érzem jól magam a bőrömben. Hiszen ki érzi magát jól szétizzadt felsőben a buszon?

Néha, mikor nem izzadtam, mert nagyon-nagyon fáradt voltam, akkor az a nap egy nagyon jó nap volt:) nagyon boldog voltam:)

Most elhatároztam, hogy elmegyek v pszichológushoz, vagy ilyen hormonvizsgálatra. Szerintetek melyikhez menjek elöbb?

Ilyen korban mehetek ilyen vizsgálatra?és a háziorvos utal be oda?

köszi előre is a segitséget.


üdv:szilvi

27. csabi4
2009. ápr. 27. 10:24

KEDVES VENDÉGEK, ÉRDEKLÖDÖK,

r BETEGEKr1;


Kedves betévedő vendégek akik ebben a korságban szenvednek most figyeljetek jól mert leirom ennek az izzadásnak a biologiai szerepét ami már ősidök óta megvan az emberben - a koros izzadásnak semmi köze a méregtelenitéshez ,-erre van a máj-vese szépen elvégzik a dolgukat + akkor mégis mitől is van ?? az sem tünik fel hogy az ember otthon NEM -VAGY ALIG IZZAD MEG ?? -DE AKÁR -10 FOKBAN KÉPES 3PULOVERT IS ÁTIZZADNI ??? ez azért van mert az otthonban biztonságban érzitek magatokat és nincs menekülési kényszeretek még a tudat alattiban sem !! ( KIVÉTELEK AZÉRT VANNAK PL VENDÉGEKET VÁRSZ ...)mert az ilyen izzadás VESZÉLYT FÉLELEMET JELENT ÉS EZ ANNYIT JELENT HOGY AZ AGYUNK IRÁNYIT MINDENT -NEM ÉRZEM JÓL MAGAM -NEM AKAROK ITT LENNI /EZ A MENEKÜLÉSI KONFLIKTUS / -MI LESZ HA.../.EZ A MEGFELELÉSI KÉNYSZER.+ A MEGSZÉGYENÜLÉSTŐL VALÓ FÉLELEM !!!/. EZEKET A DOLGOKAT SOK SZÁZ GONDOLAT KÖZÜL KIEMELNÉM MERT EZEK A LEGGYAKRABBAN ELŐFORDULOK..

AZ IZZADÁST EGY KONFLIKTUS HELYZET INDITJA EL -EZ LEHETT BÁRMI AMIT UGY ÉLTEK MEG -BALESET -KÖZELI ROKON -BARÁT ELVESZTÉSE -SZERELMI BÁNAT -SZÜLÉS , ERÖSZAK KÜLÖNBÖZŐ FORMÁI -DE A LEGTÖBEN MÁR GYEREKKORBAN VAGY AKÁR MAGZATI KORBAN ÁTÉLTÉK -ÉS INNEN ERED AZ HOGY 3 ÉVESSEN A GYEREK KEZE -LÁBA IZZAD

ERRE ITT EGY NAGYON JÓ PÉLDA ( A KÉZ ÉS LÁB IZZADÁS LEGTÖBB ESETBEN VALOS FÉLELMI KONFLIKTUS INDITJA BE -HA HONALJ IS BEKAPCSOLODIK AKKOR MÁR A MEGFELELÉSI KÉNYSZER IS MEGTALÁLHATÓ -AZ EGÉSZ TETEN LÉVŐ IZZADÁSNÁL TÖBB KONFLIKTUS IS MEGTALÁLHATÓ !! EZT 500EMBER TÖRTÉNETÉBŐL SZÜRTEM LE .....+ SAJÁT TAPASZTALATAIM ALAPJÁN !!

Az ember kicsi korában egy rossz emléket szerez, pl. egy kiskutya ráugrik, s ő ettől nagyon megijed. Ez számára lehet egy sokkhelyzet, hiszen egy gyereknek egy tacskó kutya akkora, mint egy felnőtt embernek egy oroszlán.

Ez az emlékkép, az érzés, amit akkor átélt, amikor az a kutya ráugrott, ott él benne. Sok embernél egy ilyen sokk egy életen át dadogással jelzi jelenlétét. Minden pillanatban, amikor egy kutyával találkozik, legyen az bármilyen kutya, egy félelemérzet erősödik fel benne.

Ez a félelemérzet egy hirtelen izzadást indít el az emberben. Ez az izzadás szagos, a félelem szagát hordja magán, és mivel a kutyának sokkalta jobb a szaglása, mint az embernek, így ő is rögtön a félelmet érzi, és abban a pillanatban támad. A kutya csak akkor támad, ha fél, különben nem támadja meg az embert. És ha ez az emlék ott van bent a mélytudatban, akkor ez nagyon felerősíti az emberben a félelmet. Nem tudja megmagyarázni, hogy mitől fél, de bármilyen új helyzet elé kerül, érzi a félelmet, a bizonytalanságot. Ez elég ahhoz, hogy az egész életét úgy élje, hogy ne érezze jól magát a bőrében. Egy váratlan sokkhelyzet, pl. egy erőszakos támadás, is képes ugyanezeket a tüneteket produkálni. . . . . .

ÉS ERRE MÉG RÁADODIK A SOROZATOS STRESSZELÉS MERT AZ IZZADOSOK 99% SZORONG EGYFOLYTÁBAN !! SOKAN NEM MERNEK KÖZÖSSÉGBE MENNI HA EL IS MEGY EGYFOLYTÁBAN SZORONG -ITT MEGEMLITENÉM AZ ALKOHOLT TÖBBEN LEIRTÁK HOGY CSÖKKEN VAGY AKÁR MEG IS SZÜNIK AZ IZZADÁS -EZ ATTÓL VAN MERT AZ ALKOHOL BÁTRABBÁ FELSZABADULTABBÁ TESZI AZ EMBERT -ÉS NEM AZON STRESSZEL HOGY ÉPPEN KI LÁTJA MEG RAJTA A FOLTOT -NEM AJÁNLOM KÚRA SZERÜEN !!!!!!!! UGYANIS MÁSNAP ERÖSEBBÉ VÁLLIK AZ IZZADÁS !!) INKÁBB MAGÁNYOSSAN VAGY SZÜK BARÁTI KÖRBEN ÉLIK MINDEN NAPJAIKAT -AMITŐL PERSZE MÉG ROSSZABB LESZ MERT RENGETEG DOLGOT NEM PROBÁLNAK KI AZ ÉLETBEN AMIT IGAZÁBÓL SZERETNÉNEK -DE JOBBAN FÉLNEK A MEGSZÉGYENÜLÉSTŐL ÉS INKÁBB BELE SEM FOGNAK ..... ÉS AKKOR SZAKSZERÜEN MEGFOGALMAZVA MI VÁLTHAT KI BETEGSÉGET

Milyen konfliktusok okoznak betegséget?

Amelyekre az alábbi 5 kritérium egyszerre teljesül:

Hirtelen bekövetkező

Váratlan, készületlenül érte az illetőt.

Drámai, azaz megütközést kelt. Nem tudjuk elfogadni a helyzetet.

Ideiglenesen nem látható a megoldása.

Nem beszéljük ki senkivel. (Esetleg megemlítettük a tényeket, de nem beszéltünk arról, milyen érzéseket keltett bennünk, és mennyiben sértette elvárásainkat, értékrendünket, olyan erkölcsi értékeket, amelyek nekünk fontosak.)

Az ilyen konfliktus válsághelyzetet idéz elő, az agyunk vész intézkedéseket léptet életbe. Az, hogy milyeneket attól függ, miként éltük meg. Ezek az válság forgatókönyvek az evolúció korai szakaszából származó biológiai logikát követik. Az állatoknál tényleges események indítják be őket, az embernél viszont képzeltek vagy szimbolikusak is.


Ezek az válság forgatókönyvek az evolúció korai szakaszából származó biológiai logikát követik.


EZT EGY KICSIT ELMAGYARÁZOM HOGY MEGÉRTSÉTEK RÉGEN AZ EMBEREK AZ ÉLETÜKÉRT HARCOLTAK -ÉS NEM AZ BÁNTOTTA ÖKET HOGY ÉPPEN KI MIT FOG ROLLA SZOLNI - HA NEM EGY MÁRKÁS EDZŐCIPÖBEN MEGY BE AZ ISKOLÁBA AZ ÉLETÉRT VALÓ KÜZDÉS SORÁN AZ AGY BEINDITJA A MEGFELELŐ VÉDEKEZÉST AMI TÖBBEK KÖZT A VEREJTÉKEZÉST JELENTI -EGYFAJTA FÉLELMI VÉSZ REAKCIÓ -MERT EGY IZZADT EMBERT NEM IGAZÁN KÖNNYŰ MEGFOGNI -GONDOLJATOK BELE EGY BIRKOZÓ MECSBE AMIKOR A BIRÓ MEGSZAKITJA A MÉRKÖZÉST MERT A VERSENYZŐ TISZTA VIZ ÉS 1XRÜEN NINCS RAJTA FOGÁS !!!


az embernél viszont képzeltek vagy szimbolikusak is.( EZ A MILESZ HA..... (AVAGY A MEGFELELÉSI KÉNYSZER ) EZ MÁR AKÁR GYEREKKORBAN KIALAKUL MERT A SZÜLŐ IGAZÁBÓL NEM DICSÉRI MEG A GYEREKET CSAK HA VALAMI TELJESITMÉNNYEL RUKKOLT ELŐ -EZ ENNYIRE EGYSZERŰ -A GYEREK MÉGJOBB AKAR LENNI MERT HIÁNYZIK A SZERETET ÉS EZT CSAK IGY TUDJA ELÉRNI ,MERT MÉG EZ IS TÖBB MINT A SEMMI r30; EBBŐL KIFOLYOLAG MINDENBEN A LEGJOBBAT SZERTNÉ ELÉRNI DE SOKSZOR CSALODIK MAJD AZ ÉLETBEN AMINEK AZ A KÖVETKEZMÉNYE HOGY KISSEBRENDÜSÉG ÉRZÉSE LESZ r30;....


-EBBŐL ADODIK EGY MÁSIK DOLOG A BIRKOZÓK RENDKIVŰL JÓ FIZIKAI ÁLLAPOTBAN VANNAK -TÚLSULY MAX 10 DKG -EZZEL MÁR MEG IS VAN DÖNTVE A KÖVÉRSÉGRE FOGOTT IZZADÁS -ÉS MILYEN ÉRDEKES A FORUMON LÉVŐ TAGOK LEGALÁBB 85%INKÁBB A SOVÁNY VAGY ÁTLAGOS KATEGORIÁT KÉPVISELI...

A KÖVÉRSÉG MÁS SZEMPONTBÓL JÁTSZIK SZEREPET MERT EGYFAJTA KISSEBRENDÜSÉG KOMPLEXUST OKOZ -AMI AKÁR GYEREKKORBÓL IS SZÁRMAZHAT-MERT AKKOR KÖVÉR VOLT ÉS CSUFOLTÁK AZ ILLETÖT -EZ CSAK 1 PÉLDA DE MÁR VOLT RÁ ESET ITT A FORUMUNKON IS


A MAGZATKORI ÉS A SZÜLETÉS KÖRÜLI KONFLIKTUSOKRÓL IS IROK EGY KIS ÖSSZEFOGLALOT + AZ OLTÁSOKRÓL AMI NAGYON SOK BAJ OKOZOJA LEHETT -

+ NÉZZÉTEK MEG EGY MÜTÖTT LÁNY ( 8 HONAPJA KEZDTE EL AZ ÖSSZETETT PROGIT ) VISSZAJELZÉSÉT :

Egy két helyzet van hogy nyirkos vagyok. Lehet hogy akkor egy kicsit jobban stresszelek. A lábamon nem szakad a víz, a mellem alatt nem csurog a hasamig a víz, a hátamon nem ömlik a víz. Fantasztikus!!! Tegnap ruhát vásároltam kb. 10-15-ször öltöztem föl le és mentem ki be a fülkébe , a hátam éppen csak nyirkos volt. Máskor szakadt, ömlött rólam a víz és a 2.-3. próbálás után hazamentem.Fűnyírás,mosogatás,takarítás,táncolás,gyerekkel való készülődés,sétálás,ruhapróbálás,fürdés után közvetlenül, szerinted izzadok? NEM. Ezt neked köszönhetem és KÖSZÖNÖM is.Az a baj, hogy ezt a köszönömet olyan kevésnek érzem, mert nem is tudom mi lett volna ha nem találok rád.Beszéltem Gyöngyivel is, örülök hogy ő is jól van.Remélem a nagy melegben sem lesz nagy melegem.Valamelyik nap a teraszt söprögettem/elég nagy/, odatűz a nap, dög meleg és rólam nem szakad a víz!!

Köszi mindent műtött Andi

UI HIÁBA A MÜTÉT MAGÁT A SZORONGÁST KIVÁGNI NEM LEHETSÉGES MERT EZ AZ AGYBAN EL VAN RAKTÁROZVA !!!!!! ÉS ETTŐL ALAKUL KI A KOMPENZÁCIOS IZZADÁS .....AMIT LEHETSÉGES ENYHITENI -ÉS EGY IDŐ UTÁN MÁR A BETEG SAJÁT AGYA IS ELHISZI NEM KELL MINDEN HELYZETBEN BEINDITANI AZ IZZADÁST MINT VÉSZREAKCIÓT...

26. kiscicalany (válaszként erre: 25. - Dóra92)
2009. ápr. 20. 15:53

Rengeteg megoldás létezik a problémádra, kérdés, hogy nálad melyik válik be, vagy egyáltalán beválik-e valamelyik.

Sajnos én is szenvedek ettől a problémától, nagyjából 14 éves korom óta. Időszaktól, évszaktól, napszaktól függetlenül izzadok, de csak a hónaljamon. Jó, néha nyáron a szandálba, vagy a papucsba is megizzad a lábam, de kinek nem? Ez elsősorban a lábbeli anyagával hozható összefüggésbe.

A hónalj teljesen más kérdés. 15 évesen mentem el ezzel egy bőrgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy borotváljam le a hónaljam, és használjak világos színű felsőket, ami nem tapadd, hogy tudjon szellőzni a bőr. Hónapokig csak világos színű pólókban jártam, pamut anyagból, de semmit se ért. Aztán elkezdtem használni a különböző stifteket, deókat, spray-ket, de mindnél ugyanaz az eredmény: percek múlva folyt rólam a víz. Volt olyan stift, amit be sem szívott a bőröm, hanem ugyanúgy ott maradt, ahogy felkentem.

Aztán megvettem az Exodor terméket, ami erős izzadásra van, 1-2 napig csillapította is, de 3 nap múlva megint volt picike folt a felsőmön. Utána visszatért minden az eredetibe. Aztán megvettem a drága vichy termékeket, semmit sem értek. Aztán a solutio antisudoricát, ami csillapította az izzadást, de nem szüntette meg, így is jókora folt marad délutánra a felsőmön.

Most megrendeltem a Certain dri terméket, egy hete használom, de semmi, ugyanaz mint eddig.


Zsályateával is próbálkoztam, de annyira szörnyű volt az íze, hogy egyszerűen képtelen voltam lenyelni, mert úgy éreztem, hogy mindjárt vissza is jönne.

A pajzsmirigyemet megnézettem, egy kicsit magas az érték, ma elkezdek szedni napi fél tablettát, talán ez segít rendbehozni a pajzsmirigy működésemet, és akkor ez az egész megoldódik. De én már semmiben nem hiszek, legalább 40 féle izzadásgátlót használtam, talán nincs olyan, amit még nem próbáltam.


Próbáld meg ezek közül valamelyiket, vagy mindegyiket, hátha beválik, de nekem egyik sem vált be, és a sok sok ezzel kapcsolatos fórumot olvasgatva sokan vannak ezzel így.


Sok szerencsét neked!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook