Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Repülési fóbia vagy félelem. fórum

Repülési fóbia vagy félelem. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. nov. 23. 10:47

Sziasztok!


Jó téma ez a repülési fóbia :)

Mindig is vonzottak a gépek , de mivel otthon falun , vidéken laktam , nem is tudtam igazán mennyire.

Úgy hozta az élet, hogy Angliába költöztem , teljesen véletlenül közvetlen két reptér közé.

Ekkor elindult valami lavina ami magával ragadott és rájöttem , hogy számomra ez valamiféle drog. Függő vagyok.

Imádom a gépeket , szinte mindent tudok a géptípusokról , a repülésről , repterekről, légitársaságokról stb. Hobbim és munkám a fotózás, ami ezzel a szenvedéllyel párosulva szerves részét tölti ki az életemnek.

Mivel jól beszélem az angolt , gondoltam jelentkezem légiutaskísérőnek , de az álmok hamar szertefoszlottak , ugyanis mint kiderült , minél többet repülök, annál erősebb a félelem és a fóbia.

Imádok mindent, ami a repüléssel kapcsolatos, csak repülni ne kelljen.

A tünetek közé tartozik, hogy repülés előtt két nappal már nem tudok aludni éjszakánként, csak annyi étel megy le a torkomon, ami elég az életben maradáshoz , utolsó nap egész napos hasmenés , hányinger , rosszullét. A repülőúton sírógörcsök és hasfájás az éhségtől. Nem szeretem az érzést a gyomromban, ami a magasságváltoztatással jár, hintázni se szerettem soha , utálok nagy sebességgel átmenni autóval egy bukkanón. És a tudat, hogy nem tudok repülni, hogy nincs beleszólásom a dolgokba , hogy az életem teljes mértékben rá van bízva valakire és hogy nem tudok kiszállni egy rossz érzés után, még borzasztóbbá teszi a dolgot.

A pont az i-re , hogy a párom bedugja a fülét mellettem zenével és magamra hagy, tudomást se véve rólam . Ha mégis kinéz az ablakon és összeér a tekintetünk, mosolyog rajtam.

Borzasztó érzés.

Nagyon érdekes dolog, hogy undorodom a tollas állatoktól, a madaraktól.

Csak a vaskacsa a kivétel :)

70. correct (válaszként erre: 69. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 17. 18:39
huhh, na, ilyenkor jó, hogy ez egy nicknév :)
69. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 68. - Correct)
2009. febr. 17. 17:03

Pedig aszontam volna: Correct mondta, hogy kiabáljak, ha jön a galamb!


:-))

68. correct (válaszként erre: 65. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 17. 14:15
Tényleg :( ÁÁÁÁÁ Akkor ezt visszavonom, nem ám rám hivatkozni aztán :)
67. Brad
2009. febr. 15. 18:01
Mondjuk azért sokat számít, ha rád tör a roham, és jönnek megnyugtatni. Mondjuk azért ordítozni nem fogok! Szerintem szeptember 11. óta mindenki fél az őrültektől.
66. c42a13b98c (válaszként erre: 64. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 15. 17:48
Tényleg? Én meg azt hittem, hogy ennyivel megoldható egy fóbia...pfff
65. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 63. - Correct)
2009. febr. 15. 17:43

Ja és mostanában speciel nem is üvöltözhet. Mert naggyon erősen lefogják és leszíjazzák. Mert nem tudják, hogy miért üvölt. Nemrégiben több példa is volt rá, igaz, külföldön. Elég rendesen letartóztatták a renitenskedőket.


:-(((

64. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 63. - Correct)
2009. febr. 15. 17:41

Attól, hogy a kisérők kedvesek, a fóbia sajnos megmarad!


:-((((

63. correct (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. febr. 15. 16:55
Nem lesz semmi baj. A kísérők nagyon kedvesek szoktak lenni, ha gáz van veled, megnyugtatnak, még üvölthetsz is :) El leszel foglalva a felszállással, leszállással, és a közte lévő szép táj felülről nézegetésével. Én is tériszonyos vagyok, de a repülési magasságra ez nem vonatkozott.
62. Brad (válaszként erre: 60. - Klimpírozi)
2009. febr. 15. 16:52
uhhh, az kicsit sok. Biztosra mentél :D Legalábbis egyszerre sok.
61. Klimpírozi (válaszként erre: 59. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 15. 16:52
hihetetlen volt több oknál fogva, hisz az még az átkosban volt, és a politikai kísérők siserehadával utzatunk, nehogy a bűnös kapitalizmus szele oldalbavágjon bennünket:)
60. Klimpírozi (válaszként erre: 58. - Brad)
2009. febr. 15. 16:50
na igen, akkor megakasztott az a 2,5 dl és nem volt gond a hajó dűlöngélésével, elaludtam:))
59. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 57. - Klimpírozi)
2009. febr. 15. 16:50
Ez nagy élmény lehetett 18 évesen!
58. Brad (válaszként erre: 57. - Klimpírozi)
2009. febr. 15. 16:47
ijjjj, durva. Látod, a whisky itt is bejön! :D Vizen, levegőben mindegy, csak whisky :S
57. Klimpírozi (válaszként erre: 54. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 15. 16:35
a helikopter, az a szép nagy helikopter...meglesz az, érzem én...a hajó kicsit megborzolta az idegeim, jött a tájfun mögöttünk teljes vehemenciával és a tengeribetegség minden dimenzióját megéltem egy orosz felségjelű hajón, ahol az a jellegzetes orosz szappan szag mindenüvé beette magát, és a sokméteres hullámok meg a z oldalára dőlő 6 emeletes hajó mellé a szappan átható bűze bőszen meghánytatott..18 évesen akkor kaptam először egy vizespohárnyi wiskeyt, aztán se kép, se hang, reggelre megérkeztünk Jokohamaba, a tájfun meg kikötött kicsit arrébb, mi éltünk:)
56. Brad (válaszként erre: 54. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 15. 16:31

mázlista!

Hajósat irigylem, de a helikoptereset nem!

Most is volt a hírekben hogy arra felénk, csepel szigetnél lezuhant egy helikopter, s egyik utasa meg is halt. Pedig csak a szennyvíztisztítót akarták lefotózni fenntről.

55. Brad (válaszként erre: 53. - Klimpírozi)
2009. febr. 15. 16:29

:)

Nem bántom a gyerekeket! :) Amúgy nagyon szeretnek, csak én félek tőlük! :D Volt olyan pici lány, hogy megkérdezte: "kistanár néni milyen virágot szeret?" Másnap oda nyomta a kezembe. Az ilyenekért érdemes élni, de a rosszabbika! Nem az életrevaló kölykökről beszélek, hanem azokról akik otthon is azt a példát látják, amit egy kicsinek nem kéne. A szülők a suli folyósóján ge..znek meg f@.zonak. Na mindegy...ebbe ne menjünk bele, van erről elég topik.

:D

54. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 52. - Klimpírozi)
2009. febr. 15. 16:27

Tényleg nem akarlak cukkolni, de New York-ban helikopteren voltam városnézésen.


Amsterdamban meg hajón (zárt volt:-) a csatornák között és utána még kiúszott a tengerre. Csodálatos volt.

53. Klimpírozi (válaszként erre: 45. - Brad)
2009. febr. 15. 16:07
valamiért az az érzésem, a lányom nem adnám a kezedbe...nem kéne elgondolkodnod pályamódosításon???:)
52. Klimpírozi (válaszként erre: 51. - Virgilius)
2009. febr. 15. 16:06
á, azt azért nem, de átrepülni a városon, azt igen, nagyon szeretném..
51. virgilius (válaszként erre: 39. - Klimpírozi)
2009. febr. 15. 16:04

De azért ugye nem helikopteren akarsz meghalni? :)

Én vitorláztam, de minek. Tök uncsi volt. Repüléstől félek, hajón félek, tériszonyom is van, de vezetni imádok. :)

50. Zizisicc (válaszként erre: 49. - Brad)
2009. febr. 15. 16:02

Gratulálok! Ott 7-8 évesen rögtön oldottad is a problémás helyzetet azzal, hogy átvetted az irányítást, és hidegre (azaz fazékba) tetted a kakast, és így nem maradt meg kezelhetetlen félelmetes helyzetként. :o))

Nos, nem mindig kell az "ellenfél" totális kiirtására törekednünk, legtöbbször elég, ha csak az irányítást ragadjuk magunkhoz - saját magunk, és egy stresszes helyzet felett. ;oDD

49. Brad (válaszként erre: 48. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 15. 15:55

szegény. Sajnálom!

És a pici pelyhes csipogó pipitől is parád van?

Amúgy egyszer kiskoromban bekerültem egy rakás baromfi közé. Szóval a tyúkolba. Sztem mamám nem látta hogy beosonok mögötte, és simán rámzárta az ajtót. Aztán a nagy kakas meg jött és csipkedett meg rúgott! Hát 7-8 évesen be voltam szarva. Még jó hogy élelmes gyerek voltam, zsupsz fel a kerítésre és már kinn is voltam. Aztán visszatértem egy nagy seprűvel és agyonütöttem a kakas. Nem is kell modanom, hogy mi volt másnap az ebéd :D

Ha akkor nem ütöm agyon, lehet én is félnék a tollas jószágoktól.

A púlykától én is félek! Az egy állat! :D

48. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 47. - Brad)
2009. febr. 15. 15:50

Láttam a filmet, direkt gyógyászati célból néztem meg. Akkor is fogtam a fejemet.


:-((((

47. Brad (válaszként erre: 46. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 15. 15:49
Akkor neked Hitchcock Madarak című filme kb. akkora kínzás lenne, mintha nekem ejtőernyőznöm kéne :D
46. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 44. - Brad)
2009. febr. 15. 15:43

Ezt el kell mesélnem! Pár éve, mikor kint voltunk Izraelben, tettünk egy hajókirándulást a Galilei tavon. Tele volt a hajó kirándulókkal. Na, ahogy elindultunk, csapatostól elindultak felénk a sirályok rajokban, kajáért. A sok hülye ember meg dobigálta nekik a kenyereket, ezek meg lecsaptak rá, de már ott voltak a hajón! Én meg fogtam két kézzel a fejemet, hogy rám ne repüljenek és rettegtem és nem mertem körülnézni azon a gyönyörű tájon! A férjem meg üvöltözött, hogy ezt nézd, azt nézd! Én meg még a szememet is eltakartam, hogy ne lássam a dögöket, de hallottam a szárnyukat. Olyan rosszul voltam, hogy alig tudtam a végén kiszállni a hajóból.

Ez se kellemes!


:-(((

45. Brad
2009. febr. 15. 15:40
Húú, most jut eszembe! Gyerek fóbiám is van! Holnaptól 2 hetes tanítási gyakorlatom lesz, de én ezektől úgy félek! Legutoljára valami gettóban voltam tanítani. Roma származású gyerekek előnyben! Megdobáltak valamilyen üveggel, nem műanyag palackkal, hanem rendes üveggel. Meg beszóltak hogy jó a seggem meg a mellem. Aztán meg rácsaptak a fenekemre! Ja és ellpták a ragasztómat és a filceimet. Na ez para a javából. Most nem gettóba megyek, inkább a tanaraktól félek. Húúú, habár még mindig jobban tanítanék, mint repülnék!!!:)))
44. Brad (válaszként erre: 43. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 15. 15:24
Hát de mekkora nagy hajótúra lenne! Én biztos élvezném! Néznék kifelé a fejemből és bámulnám a partot! :D
43. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 24. - Brad)
2009. febr. 15. 15:23

Addig kitalálnak egy Budapest-Tahiti közvetlen hajó-járatot a Duna, a Boszporusz, a Földközi tenger, stb. érintésével. És 1 év alatt kb. megjárod oda-vissza.


:-)))

42. Klimpírozi (válaszként erre: 41. - 7bccfbb08d)
2009. febr. 15. 14:52
akkor ne repülj:))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook