Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Immunglobulin A(IgA) hiányos gyermekek szülei beszélgessünk, kinél milyen tünetek és tapasztalatok vannak? fórum

Immunglobulin A(IgA) hiányos gyermekek szülei beszélgessünk, kinél milyen tünetek és tapasztalatok vannak? (beszélgetős fórum)


10. ibi75
2009. szept. 11. 19:12

[link]


ezt a linket kaptam, majd elolvasom

9. ibi75 (válaszként erre: 8. - Ee50b7c391)
2009. szept. 11. 19:08

Jesszusom, szegényke :(

Én nem tudok még erről semmit, csak egy hete tudom, hogy van valami.

Még nem is olvastam semmi konkrétumot, de majd utána nézek.

2009. szept. 11. 10:57

Sziasztok!

Még anno én indítottam ezt a topicot,időbe tellett mig végre beindult, de örülök.

Mi 14 hónaposak vagyunk , fél évesen 0.07 volt most 0.08


Nálatok milyen tünetek jelentkeztek amik ahhoz vezetett hogy megnézzék az IgA-t ?


Mi most megyük majd tejtesztre mert az alacsony iga eredményeképp a huson kivül semmi állati eredetű dolgot nem fogad be a szervezete.Se tojás se tej.Legalábbis eddig. Most majd kiderül, de folyamatosan felülfertőződött beleket találnak nála és havi rendszerességggel kap Kliont.Ez állitolag annak az eredménye hgy ennyire alacsony az A tipusu védekezőanyag a szervezetében.

Van valaki akinál ugyan ez a helyzet?

2009. szept. 10. 22:08
Az én 2 éves lányomnak is rossz az IgA értéke, ami most 0,1 volt (kiemelkedően alacsony). 3 hónap mulva kontrollra kell menni :(
6. misz (válaszként erre: 5. - Palenkas)
2009. szept. 7. 20:55

Sajnos ezt nem tudom. A mi leletünkön szépen fel volt tüntetve, hogy IgA és az eredmény, mellette meg a referencia tartomány.

Szerintem jogod van megkapni a leleteidet. Én kérném a helyedben.

2009. aug. 31. 13:19

Ez fedi a "A típusú védőanyag"? kifejezést szerintetek?

Mert ha igen, akkor az én kisfiamnak is van ilyen problémája. Vérvételkor mondták meg, hogy az 'A típusú védőanyaga" szinte nulla. Neki hasfájása volt nagyon sokáig 5,5 hóig, és ezért vettek vért. A véreredményt nem adták ki, csak a doktornő mondta ezeket az értékeket.

4. misz
2009. aug. 31. 00:06

Az én kislányomnak volt. 8 hónaposan diagnosztizálták. Nálunk a szájpadlásán lett 2 nagy fehér folt, ami nem múlt semmilyen kezelésre. Azt mondták 2 évesen kinőheti, vagy 6 évesen.

Hála Istennek 2 évesen a kontrollvizsgálaton már normális volt az IgA szintje. Azóta minden rendben.

3. MKES
2009. aug. 29. 20:19
Nekem van egy anyuka ismerősöm,akinek a kisfia ebben a betegségben volt.
2009. febr. 13. 21:02
Ja elirtam a nevét:tehát IMMUNGLOBULIN A
2009. febr. 13. 20:58

Hónapok óta bélbolyhok ledörzsölődése miatt ételfelszívódási zavar van 7 hós lányomnál.

Kiderült,az IgA szintje a normális 4 helyett 0.07

:-(

Van köztetek hasonló problémával küszködő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook