Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
12026. zsoka01
2014. jún. 18. 19:00
Ma túl voltam a varratszedésen. Így 1 héttel a műtét után megosztom a tapasztalataim azokkal, akik még nem tudják, hogy bele szeretnének-e vágni, vagy éppen a felépülés alatt aggodalmaskodnak. A műtét napján nem lett volna szabad sminkben mennem, egyből lemosatták velem a kezelés előtt. Ahogy felfektettek a műtőasztalra lefertőtlenítették az arcom és a fülem, és már jött is az injekció, ami olyan, mint bármikor máskor (pl. fogorvosnál), tehát lehet érezni, de nem jelent fájdalmat. Az érzéstelenítő elvileg 2 órán át hatott volna, de 6-7et bírt így addig teljesen fájdalommentes voltam. Utána cataflamot szedtem, de semmit nem ért, lüktetett az egész fülem. Sajna épp kánikula is volt, így megszenvedtem az 1. nappal. A 2. és innentől következő 6 napban a legrosszabb a folytonos húzó, szorító erő volt a fejemen, a fülemen. Ebbe bele tudtam őrülni néha, mert senki nem figyelmeztetett, hogy bár nem lesz szó szerint értendő fájdalmam, de helyette jön ez. Amikor front jött egészen durván lüktetett, szúrkált, nyílalt, máskor csak a húzást éreztem. Az alvás volt a másik nehéz téma, bárhogy feküdtem, egyik helyen biztosan húzodott a kötés, és úgy éreztem, mintha a varrat is ezt tette volna. Nem volt kényelmes póz, már csak mikor hullafáradt voltam sikerült álomra szenderülni. De végre eljött a 7. nap. A varratszedés, még annyira sem rossz, mint az injekció, szinte csak csiklandozás volt. Az eredmény... Ma még csak annyit láttam, hogy piros, és ahol jobban meg lett kínozva ott kék véraláfutásos, de mindenhol puffedt az fülikém. Az 1. hét alatt ezerszer mondogattam, hogy újra nem csinálnám, de végü megérte a szenvedés. Most, hogy lekerült a kötés, teljesen fájdalommentes minden, hacsak persze nem macerálom a füliket. Mindenkinek kitartás a továbbiakhoz! Még én is kíváncsian várom 1 hónap múlva a végleges végeredményt. :)
12025. zsoka01
2014. jún. 17. 12:51
Sziasztok! 25 év után végre én is rászántam magam a fülszépítésre, holnap megyek varratszedésre, már nagyon izgatott vagyok. Nekem csak 1 hétig kellett ezt a marha szoros kötést viselnem, ha még egy hét lett volna, beleőrülök, annyira húz. Az első nap a cataflam még annyit se ért, mint egy pohár víz, szóval voltak fájdalmaim rendesen :( És én nem Jósvay doktornál voltam, hanem Dr. Juhász Péternél szóval kíváncsi vagyok, milyen tapasztalatom lesz. Holnap mesélek. :)
12024. Kittybébi (válaszként erre: 12022. - Grace87)
2014. jún. 16. 14:03

A hajhullás a kötéstől lehet, több mindenkinek volt. El fog múlni.

Húúúú de gáz ma doki :(

Én azért hozzá mennék, mert ő műtött, ő tudja, hogy mit és hogyan csinált.

De ne egyedül menj, és vidd be az illetőt magaddal a dokihoz is!!!!

12023. MDora90 (válaszként erre: 12022. - Grace87)
2014. jún. 14. 22:49

szia!

Szerintem először is menj el háziorvoshoz nézesd meg vele, abban ő is fog tudni segíteni ha be van gyullokadva. Mindkétszher ugyan az az orvos műtött? Nem tudom merre laksz de pesten Jósvay doktort ajánlja mindenki, esetleg hozzá érné meg elmenni, h miért lehet ez.

12022. Grace87
2014. jún. 14. 13:52

Sziasztok!

Engem ismét megműtött az orvosom, mert ugye elsőre nem sikerült, sajnos megint nem 100 %-os sikerrel. De ez a legkevesebb problémám. Volt olyan, akinek még műtét után is 2-3 hónappal gyulladt volt a füle? A bal oldali elég piros még mindig és azt gondolom maradt benne varrat, visszamentem a dokihoz, aki már idős, és nem látott semmit, de inkább azért mert egy kontár (sajnos) nem akarok hozzá visszamenni, mert még molesztált is (tudom nagyon hülyén hangzik, de akár hányszor nem tudott valaki elkísérni a kontrollra folyton ölelgetett, meg puszilgatott (mondván, h milyen szép vagyok, az elején annak tudtam be, h úgy kezel, mint a gyerekét, de ez később elég nyilván való lett, hogy ő nem így gondolja :(. A lényeg , hogy nagyon kiszolgáltatottnak éreztem magam a legutolsó alkalommal így nem akarok többé hozzá visszamenni. Valakinek van ötlete, hogy mi tévő legyek ilyen helyzetben ? Kihez mehetnék el, hogy nézze meg a bal fülem , van-e benne még varrat? attól piros-e ? Az a baj, hogy a műtét óta nagyon hullik a hajam is, gondolom a gyulladás miatt lehet összefüggés. Kérlek szépen segítsetek! Nagyon el vagyok keseredve, ha tudom, hogy ez lesz a vége, nem vállalom a korrekciós műtétet sem :(

Köszönöm szépen

12021. Lilla5 (válaszként erre: 12015. - Renege202)
2014. jún. 9. 19:30

A varratszedés nekem is fájt, de így két héttel a műtétem után már csak akkor fáj, ha hirtelen durván hozzáér vmi.

Alváshoz javaslom vegyél nyakpárnát C -betű formájút. Mi a jysk-be vettünk memóriahabosat. Nagyon bevált. Középre be tudod rakni a füled,így semmi nem nyomja. A kendő azért nem jó,mert nem rugalmas és így valóban lecsúszik.Max nappalra lehet jó.

Én kozmetikai fejpántot használok, viszont frottírt vagy állíthatót nem találtam sehol.

A sima pamut bevált, de a műszálas kidörzsölte a fülemet főleg, ha beizzad a nagy melegbe.

Az normális ha fáj egy idő után a porc, ahogyan nyomja a fejpánt vagy a kendő. Nekem a műtét előtt is fájt egy nap után, ha egész nap fejpánt volt rajtam. Vedd le egy negyed órára, vagy fél órára, hogy megpihenjen a füled.Attól nem lesz semmi baja.

Remélem tudtam segíteni.

12020. ear
2014. jún. 3. 19:15
Nagyjából 9-12 hónap a porc teljes regenerálódása!
12019. DaNaD (válaszként erre: 12017. - Renege202)
2014. jún. 3. 02:25
Nekem még műtét után fél évvel is érzékeny volt. Fájt ha piszkáltam vagy ráfeküdtem akár már 5 percre is...
12018. Kittybébi (válaszként erre: 12017. - Renege202)
2014. jún. 2. 20:05

A húzódás és a fájdalom, érzékenység teljesen normális!!!! akár hónapokig is!!!!!

uh nyugi ;)

12017. renege202 (válaszként erre: 12016. - DaNaD)
2014. jún. 2. 19:53

Ha nem érek hozzá, akkor húzódik, ha elmosolyodom, vagy ilyesmi.

Ha hozzáérek, akkor fáj. De ha normális, az szuper. Csak az rossz, hogy ennyire nem tudok aludni miatta. Meg nem igazán olvastam ilysmit, hogy másoknál előjött volna. A doki is azt mondta, hogy furcsa, nem szokott már fájni...

12016. DaNaD
2014. jún. 2. 18:41

Akkor is fáj ha nem érsz hozzá?

Az normális hogy akkor fáj ha piszkálod, még fog is egy ideig az biztos,de ha a doki azt mondja hogy minden rendben, akkor bitztos nincs baj!

12015. renege202
2014. jún. 2. 11:27

Sziasztok!


Én április 17-én műttettem meg a füleim. Nekem elég sok minden másképp alakult, mint amiket itt olvastam.

Az egyik, hogy nekem borzalmasan fájt a varrat szedés. És mondjuk ahogy itt azt valaki írta, én is nagyon szédültem utána, teljesen leesett a vérnyomásom, pedig én ettem előtte rendesen. Érdemes erre is figyelni, talán másokkal is előfordul (nekem nagyon jól jött volna, ha nem egyedül megyek a varratszedésre, azt hittem, csak egy kis semmiség. Hát nekem nem az volt.)


Viszont ami azóta aggaszt, hogy most már több, mint egy hónap eltelt, és még mindig nagyon fájnak a füleim.

Voltam kontrollon is emiatt pont a műtét után 4 héttel, de azt mondta az orvos, hogy nem látszódik, hogy lenne baja, majd elmúlik a fájás is.


Az érdekelne, van más is, akinek esetleg ilyen sokáig fájt a füle?

Esténként nem igazán tudok jól aludni, folyamatosan felébredek, hogy fáj a fülem (a kendő szorítja, ha lazábbra veszem, simán lecsúszik). Napközben ha hozzáérek, akkor fáj. Főleg a pereme, meg belül, illetve fura módon ott is, ahol kinő a fejemből (vagy oda csak kisugároz).


Igazából csak jó lenne tudni, hogy másnak is volt-e hasonló tapasztalata.

köszi szépen.

12014. ear
2014. máj. 31. 13:30
Gratulálok!:) Most már tényleg túl vagy a nehezén. A füledre még ezután is kell vigyázni, de nyugodtan moshatsz hajat óvatosan.
12013. Lilla5
2014. máj. 30. 19:10

na ma végre levették a kötést és kiszedték a varratokat. Nem volt valami kellemes ,de túl vagyok rajta és a füleimnek is felüdülés, hogy nem nyomja és dörzsöli a kötés. Azt mondta a doki, hogy sokkal szebben gyógyul,mint általában szokott.Szép tiszta a seb, aminek örülök, de annyira érzékenyek és nem esett jól, hogy megbolygatták.Ezért a hajmosást holnapra halasztom. Egy napot még kibírok.Nagyon tetszenek az új füleim.Remélem ilyenek is maradnak.

Jobbulást a többi sorstársnak is.

12012. Lilla5
2014. máj. 28. 13:19
Műtét utáni 4. napomon kicsit bedagadt a szemem alja és kicsit lila is lett, mint akinek behúztak és egy kicsit a nyakamon is látszik sárgásan, hogy azért jól megbolygatták szegény fülikéket,de az 5.napra elmúlt a szemem alatti duzzanat és javul a kékség is, bár szerencsére alig észrevehető.Ma ittam egy kálcium pezsgőtablettát,hátha enyhíti a duzzanatot és már csak 1,5 nap a kötéslevételig:)
12011. Lilla5 (válaszként erre: 12010. - Ear)
2014. máj. 27. 18:49
Igen, tudom, hogy a gyógyulás jele, csak tényleg nehéz elviselni. Bár napról-napra jobb a helyzet.
12010. ear
2014. máj. 27. 12:18
A viszketés a gyógyulás jele. Én is ezzel vigasztaltam magamat, mást nem tudtam tenni. Arra gondoltam, nem baj, ha viszket, de legalább már simulnak a füleim! :D
12009. Lilla5 (válaszként erre: 12008. - Cataracthun)
2014. máj. 27. 10:04
Hű Te aztánkorai vagy.Igen a hallójáratom is szörnyen viszket, de napról-napra jobb.Már számolom anapokat péntekig.Akkor veszik le a kötést.
12008. cataracthun (válaszként erre: 12007. - Lilla5)
2014. máj. 27. 06:02
Szia! Mas megoldas nem nagyon van, minthogy elviseled. Nekem a hallojaratommal volt ilyen problemam, majdnem a falra masztam tole, viszonylag hamar megszunt az erzes. Rengeteg turelem kell hozza! :)
12007. Lilla5
2014. máj. 26. 20:19
Hali Mindenki!Én még új vagyok és ez a műtét utáni 3. napom.Ti hogy bírtátok ezt a folyamatos szörnyű viszketést. Én elég nehezen viselem emiatt a kötést. Próbáltam kicsit hűteni a füleimet így a kötésen át, de most meg mintha egy picit bedagadt volna a szemem alja.Bár lehet, hogy ez a műtét miatt van.Ti tapasztaltatok hasonlót?Van valami tippetek a viszketésre?
12006. X.gyongyi
2014. máj. 26. 09:07
köszi az információkat :) lenne aki jön velem,de két hétre a szüleim nem fognak birni elkisérni.
12005. MDora90
2014. máj. 25. 15:14
Ingyenes a konzultáció, legalábbis Jósvay doktor úrnál, de vana kinél fizetős ez is. Nem tudom, hogy miylen papír kell hozzá h nem múltál még el 18, de felnöttként is kell valaki aki hazakisér, mert a turbán miatt nem hallasz rendesen, legalábbsi nekem ezt ajánlották.
12004. X.gyongyi
2014. máj. 25. 13:28
Köszönöm:) és a konzultációért kell fizetni?:) tudom,hogy nincs életkorhoz kötve, de mivel nem magyarországi vagyok ezért nem a szüleimmel jönnek, és ha jól tudom, akk kell szülői aláírás.
12003. MDora90
2014. máj. 22. 20:44
Szia! Jósvay doktor úr fülplasztikát csak magánklinkán végez és 160 ezer ft. Kedves aranyos, így az első találkozás után, a klinika meg nagyon szép. Nincs kötve életkorhoz a fülműtét :)
12002. X.gyongyi
2014. máj. 22. 15:55
sziasztok! én is régóta szenvedek az elálló füleimmel és ha betöltöttem a 18.-ik évemet szeretném megműteni.Sokat olvastam Dr.Jósvayról.Annyi érdekelne h kb mennyiért csinálja és, hogy magánklinikán is dolgozik a Szent Imre korházon kívül? Előre is köszönöm 17/l
2014. máj. 22. 10:09
Koszi a valaszokat, masnak nem feltuno h kiall azt mondjak annyi kell :P, en vartam h majd teljesen a fejemhez fog lapulni de nem es csak felul all kicsit ki(kb1cm) de ezert nem muttetnem meg megint, ennyi belefer :), gondoltam h hordom megint ejjel nappal a pantot de ien jo idobe nappal inkabb hagyom szelleozni es csak ejjelre teszem fel. A viszketes meges remelem hamar elmulik majd mint elso 2 hetbe a zsibbadas is.
12000. cataracthun (válaszként erre: 11998. - Torok edina)
2014. máj. 22. 06:43

Picit nekem is kiall a bal fulem teteje (ez a fulem volt jobban elallo), nem annyira szembetuno, de en latom. :D Azt azert le kell szogeznem, hogy korantsem ugy es annyira, mint elotte, igy en nem foglalkozom vele, ennyi szabalytalansag masnak is fellelheto a fuleiben. Ha nagyon zavaro, akkor en mindenkeppen visszamennek a dokihoz, es elmondanam neki a dolgot.

Hamlas korpasodas szerintem termeszetes velejaroja a folyamatnak, mint ahogy a viszketes is. Hamarosan elmulnak ezek a tunetek! :)

11999. MDora90 (válaszként erre: 11998. - Torok edina)
2014. máj. 21. 20:28
szia! Én ma voltam konzultáción és nekem azt mondta a doki h két helyről kell kivenni porcot abból a felső részből ami neked most eláll és még ott h a fejhez lapuljon, lehet h neked onnan nem vettek ki és azért áll el, de lehet h rosszul gondolom. Ezt a korpásodást meg többen is mondták h a fejpánt alatt ilyen lett.
2014. máj. 21. 16:31
Sziasztok, 1 honapja volt fulmutetem minden rendben volt, fajdalom minimalis 1het utan vettem le a kotest felszivodo varratot kaptam m nem volt lehetosegem visszamenni kontrolba. 2hetig ejjel nappal hordtam a fejpantot majd csak ejjel.Mindenkepp jobb mint volt de felul a fulecsk csak kijjeb alnak mint ahogy kepzeltem :( szoval nincsenek a fejhez simulva egyaltalan hatul pedig erzek 1 vastag borredot ha jol megnezik az mondjak h latszik is h pluszba van ott vlmi kis bordarabka az idovel le fog jonni mint a seb? A pant alatt nagyon korpasodik a hajam ez az egyik a masik pedig h most kezdett el nagyon nagyon viszketni egni es hamlik is ez igy normalis 1 honappal a mutet utan foleg h eddig nem volt vele semmi baj meg csak dagadt sem es lila sem volt. Elore is koszi szepen aki vagy akik valaszoltok :)
11997. cataracthun (válaszként erre: 11994. - MDora90)
2014. máj. 20. 16:09

Meg ha szabad is barmit csinalni, akkor sem javaslom. Neha amikor veletlen odakapok a fulemhez, akkor azert eleg kellemetlen, fajo erzes. Pl. olyan sportot ahol fennall a veszelye, hogy hozzaerhetnek, odakaphatnak azt en hanyagolnam egy darabig. Uszast sem kezdtem meg el ujra, pedig lassan 2 honapja mutottek. Az uszosapka elotte is elegge elnyomta a fejem, meg szeretett lecsuszni, minden surun igazgatni kellett, tortura volt, gyurogetni a fulem a sapka ala, stb... (Most meg plane!) Lassan viszont tervezem, hogy visszaszokatom magam a vizhez.

1-2 honapot adnek a fuleidnek, hogy magukhoz terjenek. Bar lehet en vagyok vele csak igy, de most kezdtem ujra a megterhelobb fizikai munkakat (pl. favagas).

De az orvost mindenkeppen kerdezd meg errol!

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook