Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
12206. livcsi088
2014. okt. 30. 18:47
Ja és nektek milyen volt az első benyomás közvetlenül miutan lekerult a kötés? Sokat alakult még utána lévő napokba. Csak hogy ne kapjak infarktust ha nem úgy fog kinezni egyből mint ahogy elképzeltem... :)
12205. livcsi088
2014. okt. 30. 18:45
Toki22 koszonom a biztato szavakat:) nekem jövő kedden veszik le a kötést, mintha évek lennének ezek a napok..olvastam itt hogy valakinek masnap volt kotescsere nekem Viszont nem mondta a doki csak hogy varratszedesre menjek egy hét múlva. A vatta amit a fülembe tomott eléggé atverzett es már annyira megkemenyedett hogy rettenetesen szurta a fejem úgyhogy nagynehezen kiszedtem a kotes alol, ugye abbol nem lehet baj???már négy napja volt verezni nem hiszem hogy fog már. Mondjuk nem bantam volna ha masnap ujra kötözi nekem is.
2014. okt. 30. 18:21
igen, a zsibbadás nekem is jelen van :D szerintem ez normális, ez is idővel biztosan el fog múlni :) addig meg örüljünk neki, h nem éreznénk ha vki egy tűt próbálna átszúrni rajta :D mondjuk irány fülbelövésre! :P
12203. toki22
2014. okt. 30. 18:07

Sziasztok!


livcsi88 nekem is olyan szorító kötést rakott fel a doki, hogy alig bírtam létezni. A nyakamnál úgy szorított, hogy nem tudtam nyelni, egy pohár vizet sem tudtam inni. Magamnak meglazítottam én is. Szorítania kell az első napokban az biztos, ezért túl lazára nem szabad venni a kötést. Szerintem ne aggódj, ezen mindenki átesik és a végeredmény általában szép lesz :)


Nekem holnap lesz két hete, hogy megműtötték és 3 napja szedte ki a varratokat és még mindig mindenféle színben pompáznak a füleim. Nagyon érzékenyek, ha valaki csak a közelébe megy már ütök is oda reflexből :D Emellett van ez a zsibbadás főleg a fül tetejénél ami nem nagyon akar elmúlni.


Dreame fülzúgás szerintem nem a műtéttől van, utánaolvastam a neten és elvileg semmilyen hallójárati szövődménye nem lehet a műtétnek.

Nekem nem volt se fülzúgás se dugulás.

Miután levették a kötést neked nem zsibbad a füled teteje? Olyan mintha be lenne lidokainozva, ha egy tűt átszúrnék rajta lehet még azt se érezném meg.


Rakok majd fel before-after képet csak egyenlőre az after kép még nem érte el a tökéletes eredményt, remélem majd jövőhéten már okés lesz :)

12202. livcsi088
2014. okt. 30. 16:50
Sziasztok! Én még új vagyok itt,27-én műtöttek, kerdezni szeretnék hogy van-e olyan koztetek akinek nagyon szoros volt a kotese?én konkretan alig lattam tőle ugy osszenyomta a fejem, ma lazitottam rajta es beneztem a kötés alá(lehet nem szabad ilyet:) )na és úgy láttam mint ha egyel több hajlat lenne Bene vagyis mintha elől is latszana a varras de elég deformalt lehet csak attol van hogy annyira duzzadt?kicsit most beijedtem nem e nyomta el annyira a kötés hogy a végén csúnyan forrjon össze..? :(
12201. ear (válaszként erre: 12200. - Dreame.a.r.)
2014. okt. 30. 11:05
Nekem nem. Inkább olyan érzésem volt, hogy előre hajolnak a füleim. Persze ez nem volt igaz.:)
2014. okt. 29. 20:57
Köszi! amúgy a bal fülem mintha el lenne dugulva már pár napja...gondolom a zúgás is innen jön. Dugulásérzés sem volt nálatok?
12199. ear
2014. okt. 29. 20:34
Amúgy nagy gratula mindkettőtöknek! :D
12198. ear (válaszként erre: 12197. - Dreame.a.r.)
2014. okt. 29. 20:33
Igen, 1-2 mm-t jönnek előre a fülek. Fülzúgásról nem tudok beszámolni. Szerintem az nincs összefüggésben a fülplasztikával.
2014. okt. 29. 16:03
ja és még annyi, h a fülzúgás normális a műtét után??!
2014. okt. 29. 14:42

Sziasztok!


Én is túl vagyok a varratszedésen, és csatlakozva hozzád, toki22, nekem sem volt valami kellemes :D

Na de gondoltam ezt már tényleg simán kibírom, csak lássam már végre az új füleim!

Nos, a tükör előtt én is ámultam-bámultam rendesen, annyira jó volt látni a szép új, bár még kicsit minden színben pompázó, új füleim! :-) Szóval varratszedés pipa, két hét múlva még lesz egy randi a dokival, lecsekkolja, hogy szépen gyógyul-e. Remélem, innentől már lassan beállnak a megfelelő helyre, és a színek is eltűnnek a füleimről. :D bár a doki azt mondta, nem ez a végleges forma, még kicsit majd előrébb jönnek a füleim, de szerintem pont úgy lesz tökéletes !:D

Szóval most a gyógyugatás fázisába léptem, innentől már csak várni kell :)

Még mindig azt mondom, hogy nagyon megérte! Remélem, még évek múlva is így gondolom majd. :)

12195. ear (válaszként erre: 12194. - Toki22)
2014. okt. 29. 08:41
Nekem tényleg fájdalommentes volt a varratszedés. Júliusban műtöttek, decemberig volt érzékeny a fülem. Szerintem egy laza kocogás nem fog ártani a fülednek. Képet teszel fel?
12194. toki22
2014. okt. 28. 23:36

Sziasztok.


Ma szedték ki a varratokat a füleimből. Eléggé fájdalmas művelet volt, annak ellenére, hogy több helyen olvastam, hogy fájdalom mentes. De a végeredmény kárpótolt, egyszerűen nem ismertem magamra a tükörben. :)


Miután hazaértem egy érdekes dolgot tapasztaltam. Mégpedig mind a két fülem zsibbad. Nem fáj, nem viszket hanem zsibbad. Utánanéztem a neten és az esetek 4-5%-ban jelentkezik a zsibbadás ami akár hosszú hetekig is tarthat, legalábbis a cikk írója szerint. Amit még észrevettem, hogy nagyon érzékeny mind a két fülem. Érintésre sőt még a levegőre is nagyon érzékeny.


Vettem egy tenisz pántot de nem tudtam felvenni mert nagyon szorított, helyette egy vékony sapkát húztam fel. Holnap veszek valami speciális erre az esetre kitalált fejpántot.


ear neked a varratszedés után meddig volt még a füled érzékeny?

Egy dolgot elfelejtettem megkérdezni a dokitól. Szeretnék már elmenni futni, de azt mondta hogy még pihentessem pár napot. Ha holnap elmennék egy lazát kocogni mi bajom lehetne belőle?

12193. ear (válaszként erre: 12192. - Dreame.a.r.)
2014. okt. 25. 22:03
Teniszpántot vagy ún. kozmetikai pántot. Utóbbi mérete állítható (legalábbis ami nekem volt).
12192. dreame.a.r. (válaszként erre: 12191. - Ear)
2014. okt. 25. 19:49

Köszi! :)


Még annyit, h milyen fejpántot ajánlatos venni?

12191. ear (válaszként erre: 12189. - Dreame.a.r.)
2014. okt. 25. 17:39

Isten hozott a fórumban! Éppen a minap voltunk 8 évesek! ;) Gratula a siekres műtéthez, remélem, meg leszel elégedve az eredménnyel.


A leírásod alapján mondhatom: szinte ugyanezt éltem át. Már másnap éreztem a viszketést a fülemben, és tudtam, hogy ez jó jel. Varratszedés után bulizni nyugodtan lehet szerintem, de még sokáig vigyáznod kell a füleidre, nehogy megüsse véletlenül valaki vagy beleakadjon valamibe. Az pokoli érzés. Fejpánttal tudod védeni, és szerintem a buliban is viselhető.

12190. toki22
2014. okt. 24. 14:56

Szia!


Amikor voltam a dokinál kötéscserén megkérdeztem tőle mikor végezhetek bármiféle intenzívebb mozgást. A varratszedés utáni 1 héten még pihentetnem kell azt mondta. De szerintem ezt feltétlenül kérdezd meg tőle szombaton, hogy vállalható e a buli 2 hetes fülekkel.


ear köszi a biztatást :) Remélem tényleg jól fognak kinézni. Tegnap délután voltam ünnepi rendezvényen aminek a végén osztogattak lufikat és mindenki kívánhatott egyet amit rá kellett írni a lufira. Majd a végén egyszerre kellett felengedni őket. Szerintem sejtitek mit írtam a lufimra :)

2014. okt. 24. 09:04

Sziasztok!

Nagyon örülök, h rátaláltam erre a fórumra, mert épp tegnapelőtt műtötték a füleim! :)

Sok élményről és tapasztalatról olvastam már itt, amik elég megnyugtatóak voltak, így hát örülök, h ide tévedtem. ;)

Szóval tegnapelőtt este fél 7re már túl is voltam a műtéten, ami 5kor kezdődött egy magánklinikán. Mindennel meg voltam elégedve, nagyon aranyos volt mind az orvos és mind az asszisztenciája, aki szintén egy nagyon kedves néni volt. Mindig kérdezték, h minden oké-e, szóljak azonnal, ha valami nem frankó.

Hát ugye az érzéstelenítő szurik fájtak rendesen, főleg amit a később műtött fülembe kaptam, de mondták, h nagyon jól tűrtem a dolgot. Utána meg már semmit nem éreztem, szinte majdnem el is aludtam műtét közben :D Szóval elég gyorsan túl lettünk rajta, alig másfél óra múlva már úton is voltunk haza.

Viszonylag sajnos hamar kiment az érzéstelenítő hatása, szóval otthon már rohantam is a fájdalomcsillapítóért, aminek a hatására persze elég sokat kellett várni… :S Na mind1, gondoltam ennél már úgyis csak az éjszaka lesz vészesebb :D Hát, igazam is lett… de ezt már mindenki, aki átesett ezen a műtéten tudja, szóval nem is részletezem, annyi legyen elég, hogy nem ez életetek legkellemesebb éjszakája :D de ugye azt mondják, a szépségért meg kell szenvedni …:D

Másnap már meglepően kisebb fájdalommal ébredtem (a kemény 4 órás alvásom után :D ) ami aztán alig fokozódott a nap további részében, persze egy fájdalomcsillapító azért még jól jött.

Ami meglepő volt még, nem tudom, van-e hasonló tapasztalat, h már rögtön másnap délután elkezdett viszketni a fülem… lehet ez máris a gyógyulás jele?? Annak nagyon örülnék… :)

A dokival szombatra beszéltünk meg kötéscserét, az ezzel kapcsolatban leírt élményeitek alapján fel vagyok készülve mindenfélére a látványt illetően :D De hát idő kell mindenhez, és ennyit már kibírok :) Aztán jövő szerdán meg ha minden jól megy, le is veszi a kötést, és kiszedi a varratokat, bár azt mondta, lehet ezzel várunk péntekig… amit én nem igazán szeretnék azért :D főleg, mert péntekre már be is van írva egy kisebb buli a naptárba :P

Szóval annyi lenne a kérdésem, h szerintetek varrat és kötésszedés után 2 nappal már lehet bulira vállalkozni? :D Nyilván nagyon vigyáznék a fülemre, meg a hajamat sem kötném fel, de akkor is… jó lenne addigra már kimozdulni is…

Bárki, aki tud ezzel kapcsolatban valami okosságot mondani, nagyon szívesen fogadom! :) Majd még jelentkezem a továbbiakban a fejleményekkel!

Amúgy csak annyit mondanék azoknak, akik még nem biztosak abban, h belevágjanak-e, hogy bátran tegyék meg! Csak jó dokit és klinikát kell választani, és sínen lesz minden! :) Bár még nem láttam az eredményt, de még így is bátran mondom, h minden kis fájdalom és kellemetlenség ellenére, egy jó doki által végzett műtét hosszú távon nagyon is megéri! :)

12188. ear (válaszként erre: 12186. - Toki22)
2014. okt. 23. 13:56
A viszketés a gyógyulás jele, a duzzanat meg majd leapad. Jó úton jársz a siker felé:)
12187. ear (válaszként erre: 12185. - Markviktor)
2014. okt. 23. 13:54
Igazad van! Nekem sem tökéletesen egyformák: a bal fülem jobban sikerült, az volt a kevésbé elálló. A lényeg, hogy már nem feltűnők.
12186. toki22
2014. okt. 22. 21:27

Nagyon szuperek lettek az új füleid Viktor gratula hozzá :) Én is kiegyeznék valami hasonlóval a végén.


Tegnap délután a doki lecserélte a kötésemet és megnézhettem a füleimet. A pozíciójával elégedett voltam, szépen lapul a fejemhez, viszont nagyon megviseltnek tűntek szegények. Kék, zöld volt nekik mindenféle színe és fel van kicsit dagadva. Mondjuk 4 nappal a műtét után gondolom ez normális. Jövőhéten kedden állítólag kiveszik a varratokat.


Jelenleg felváltva fájnak és viszketnek a füleim a kötés alatt. Ha viszket az nagyon intenzív, a fájdalom annyira nem vészes.


Majd rakok fel én is képeket ha meggyógyultak. Remélem nem rémképek lesznek.

12185. markviktor (válaszként erre: 12184. - Ear)
2014. okt. 22. 20:44
Köszi. :) Persze, abszolút! Ugyan az egyik fülem egy kicsit jobban kiáll, de megmondom őszintén, egyáltalán nem érdekel. Teljesen jó ez így, nekem tökéletes. :)
12184. ear (válaszként erre: 12183. - Markviktor)
2014. okt. 22. 20:20
Gratulálok, Viktor! Óriási a változás. Meg vagy elégedve?
12183. markviktor (válaszként erre: 12169. - Ear)
2014. okt. 22. 15:27
Raktam fel képet. :) Mától végre már csak este kell pántoznom. :)
12182. ear (válaszként erre: 12181. - Toki22)
2014. okt. 22. 11:21
Én is lazítottam a kötésen, mert olyan szoros volt, hogy nem bírtam volna ki egy hétig. A füledet úgysem a kötés tartja a helyén, hanem a varratok.
12181. toki22
2014. okt. 21. 00:24

Sziasztok,


Előre is boldog szülinapot a fórumnak :)


A fájdalom nagy részén már túl vagyok szerencsére, most kezdi felváltani a viszketés.


Ma voltam átkötözésen. A doki azt mondta, hogy jól néz ki mind a két fülem. Megnéztem a tükörben és tényleg lapul a fejemhez ami biztató :) Még ilyen kékes, zöldes, pirosas de 3 nappal a műtét után ez normális.


Az új kötés amit kaptam nagyon szoros lett és elszorította a fejemet annyira, hogy nem tudtam nyelni és enni. Egy pohár víz megivásával is meg kellett küzdenem. Kénytelen voltam a kötést meglazítani. Így már sokkal jobb, tudok inni és enni is. Viszont most a kötés nem szoros. Remélem nem lesz gond belőle. Kicsit még mindig nehezen tudok nyelni és a torkom táján egy picit be van dagadva. Remélem nem valami szövődmény alakult ki. Nektek volt valami hasonló tapasztalatotok?

12180. ear
2014. okt. 20. 18:01

Kedves toki22 és MINDEN FÓRUMTÁRS!


Holnapután, 22-én lesz a topic 8 - azaz NYOLC éves! (2008. október 22.) :)


A kötés átvérzése természetes, nem kell belőle nagy ügyet csinálni. Fájdalomcsillapításra Algoflex vagy Cataflam nagyon jó (tapasztalataim szerint).

12179. toki22
2014. okt. 18. 15:23

Sziasztok!


Teljesen véletlenül találtam rá erre a fórumra és kb a 40 oldaltól végig is olvastam. Én is szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat és esetleg úgy adódik tanácsot is kérnék.


Tegnap volt a fülműtétem délután, és már az első éjszakán túl vagyok, ami eléggé kellemetlen volt. Este 8 körül elkezdett elmúlni az érzéstelenítő hatása, de ami ennél is rosszabb volt, hogy nem találtam itthon semmilyen fájdalomcsillapítót.Mondta az orvos, hogy kicsit fájhat a műtét után, én meg mondtam magamban ha csak kicsit fog fájni akkor nem kell fájdalomcsillapító. :) Pont annyira fájt egész este, hogy 2 órát sikerült aludnom azt is részletekben.


Reggel viszont azt vettem észre, hogy a kötés bal oldalon kicsit átvérzett. Nem tudom, hogy ez természetes dolog e vagy pedig valami nem stimmel, de a nap folyamán nem lett rosszabb a helyzet ezért nem idegeskedek emiatt. 21-én délután kell visszamennem ellenőrzésre.

Remélem, hogy minden rendben lesz. Majd megírom a további tapasztalataimat, hátha valaki a jövőben hasznát fogja venni. :)

12178. ear (válaszként erre: 12177. - Hajni0404)
2014. okt. 17. 11:01
De tudsz. Hajlítsd be a karodat könyékben és az így keletkezett "lyukba" tedd a füledet. Érdemes kipróbálni.
12177. Hajni0404
2014. okt. 16. 21:48

Fél év?? Jesszus :)

Na erről nem tudtam, de akkor türelmes leszek..

Ezek szerint akkor még egy ideig nem tudok jókat aludni oldalon :)

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook