Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
12476. Perlitta23 (válaszként erre: 12473. - Ear)
2015. aug. 17. 17:35
Igen, azért kérdeztem Kittybébit, hogy nála milyen tapasztaltok voltak, mert ő Jósvaynál volt! :)
12475. ear (válaszként erre: 12474. - Ear)
2015. aug. 17. 17:05
természetesen: FÜLPLASZTIKA
12474. ear
2015. aug. 17. 17:02
A legnépszerűbb közösségi oldalon is megtalálható ZÁRT csoportunk, a keresőbe beírva: FÜLPLSAZTIKA. A bejegyzéseket csak a tagok látják. Szeretettel várunk mindenkit!
12473. ear (válaszként erre: 12469. - Perlitta23)
2015. aug. 17. 16:29
Elnézést, ha félreérthető voltam: nem Jósvaynál volt a műtétem!
12472. Perlitta23 (válaszként erre: 12471. - Kittybébi)
2015. aug. 17. 07:42
És fel tudsz tenni egy fotót a füledről? :) Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre! :) Egyébként picit fura nekem, hogy nincs is kontroll, a legtöbb helyen vissza kell menni 1 és 2 hónap múlva is. Amúgy neked mennyi ideig volt érzékeny a füled? Meddig vigyáztál rá nagyon? És a fejpántot csak éjszaka hordtad, vagy nappal is, ha olyan helyre mentél, ahol mondjuk veszélynek volt kitéve?
12471. Kittybébi (válaszként erre: 12470. - Perlitta23)
2015. aug. 16. 15:39

2010-ben műtött, és nincs kontroll.

A műtét után egy héttel leveszi a kötést, és utána már nem kell visszamenni:)))

12470. Perlitta23 (válaszként erre: 12468. - Kittybébi)
2015. aug. 16. 08:19
Viszont akkor téged kérdezlek. :) Mikor volt a műtéted, és hány kontroll volt a kötéslevételen kívül?
12469. Perlitta23
2015. aug. 14. 20:18

Köszi! :)

Azt hittem, hogy ear is a Jósvaynál volt, ezért meg is lepett, mert ő nekem nem mondta, hogy másnap vissza kellene menni, de ezek szerint nem is kell. :)

12468. Kittybébi (válaszként erre: 12465. - Perlitta23)
2015. aug. 14. 18:43

Jósvaynál nincs kötéscsere!!!!!

Műtét után egy héttel kell menni és akkor le is szedi, kiszedi a varratokat!

12467. ear (válaszként erre: 12465. - Perlitta23)
2015. aug. 14. 17:08
Erre azt kell mondanom, hogy ez már az dott dokitól függ, ő mondja meg. Az egyes dokiknál vannak eltérések. Még a másnapi kötéscsere sem 100%, az én esetemben viszont így volt.
12466. Perlitta23
2015. aug. 14. 07:27
Nekem már megvan az orvosom. :) Jósvay! :) De köszönöm! :)
12465. Perlitta23 (válaszként erre: 12464. - Ear)
2015. aug. 13. 20:27
Ha már itt tartunk. :) Kötéscsere tehát akkor a következő napon lesz... Oda is csak estefelé lehet majd menni, vagy délelőtt is? Aztán első hét végén kötéslevétel, és utána mikor ellenőrzik legközelebb? Ergo, hány kontrollra kell elmenni?
12464. ear (válaszként erre: 12463. - Perlitta23)
2015. aug. 13. 16:22
A bőrből és a porcból távolítják el a felesleget -ami az elállást okozza-, és alakítják ki a hiányzó ívet. A műtét után előfordulhat kis szivárgás, de ettől nem kell megijedni. Általában ezért is van másnap kötéscsere. Őszintén szólva, szerintem nem nagyon lehet takarni hajjal a kötést. Nem csak egy sima kötés az, hanem nyomókötés. Vagyis a két fülednél kiemelkedik, olyan, mintha fejhallgató lenne rajtad. :) Én is szemüveges voltam, a gumis módszer nagyon jó ötlet.
12463. Perlitta23 (válaszként erre: 12462. - Ear)
2015. aug. 12. 19:27
És csak a porcot vágják? Pontosan a fej és a fül találkozásánál? Mennyire szokott vérezni? Amúgy egy kis kényelmetlenség, hogy szemüveges vagyok. Még nincs sok ötletem, hogy fogom hordani a turbánnal. Arra gondoltam, a két szárára kötök valami gumifélét. :D Vagy a kötésbe kellene egy kisebb lyuk talán. Amúgy a turbán a hajjal egész jól eltakarható?
12462. ear
2015. aug. 12. 12:15
A fülporcban csak hajszálerek vannak, nem hiszem, hogy tartanod kellene bármi bajtól.
12461. Perlitta23
2015. aug. 11. 20:12
Köszi a biztatást! :) Valójában még van egy félelmem, végül is, megoszthatom. :) Hormonális változásra szokott egy görcs lenni a vénáim falában a bal lábszáramban (az izmom nem!), ami iszonyú fájdalom tud lenni napokon át. Jósvay azt mondta, hogy a műtétnek nincs sok köze ehhez, mégis bennem van, hogy oké, lehet járkálni, de ha éppen lenne ez a görcs, félek egy trombózistól, tudom, valószínűleg hülyeség az egész... Meg hát, a fülem messze van a lábamtól, és gondolom a véralvadási folyamatok is ott érintettek, meg amúgy is néznek INR-t...
12460. zuzmika
2015. aug. 11. 18:57
Ne félj semmitől! A lányomban 9 évesen tudatosult,hogy nem hordhat szép hajakat,pedig hosszú hajaú. Egy év hajpántozás után döntötte el,hogy neki abból elég volt :)
12459. Kittybébi (válaszként erre: 12458. - Perlitta23)
2015. aug. 11. 18:54
Ha túl leszel rajta, te is azt fogod mondani, hogy ettől féltem??? :))))))
12458. Perlitta23 (válaszként erre: 12457. - Kittybébi)
2015. aug. 11. 18:49
Igazából mindig is szerettem volna ezt a műtétet, csak a félelem... Azzal nehéz megküzdeni. De hajlamos vagyok mindent nagyon sötéten látni, meg beparázni dolgoktól, szóval elképzelhető, hogy sokkal vészesebbnek látom az egészet, mint amilyen valójában. :D
12457. Kittybébi (válaszként erre: 12456. - Perlitta23)
2015. aug. 11. 15:57
Akkor nem is értem, minn gondolkozol...hajrá, vágj bele!!!! :)
12456. Perlitta23 (válaszként erre: 12455. - Ear)
2015. aug. 11. 09:15
Isten adja, hogy így legyen!!! Tulajdonképpen már csak ez az egyetlen félelmem... De azt hiszem, belevágok! Persze, az ember fél, ha olyan műtét előtt van, ami a maga döntése, és nem muszáj. Talán sokan átélték ezt a tusát önmagukban... Amióta élek, szorongtam attól, ha össze kellett fognom a hajam, és nagyon rossz érzés, hogy semmilyen frizurát nem tudok csinálni jóformán, és úgy gondolom, az embernek a nőiességét is ez el tudja venni bizonyos szempontból.
12455. ear (válaszként erre: 12454. - Perlitta23)
2015. aug. 10. 21:15
Nagyjából úgy van, ahogy leírtad. Egyet biztosan tudok: az elmúlt 8 évben még soha senki nem panaszkodott a fórumozók közül amiatt, hogy kevésbé jól hallana. Pedig voltak elég rendesen elálló fülűek...
12454. Perlitta23
2015. aug. 10. 12:09

Sziasztok! :)


Újra itt. :) Egy 2013-mas oldalon, ahol a Kocsis Tibi fülműtétjéről jöttek a kommentek, valaki ezt írta: "Valóban jobban néz ki így, de azt már kevesen tudják, hogy ez kismértékben tompítja a hallást, mert a tölcsér hatás kevésbé tud érvényesülni. Azoknak az állatoknak, amik számára életfontosságú az óvatosság, nem véletlenül olyan nagyok és - emberi léptékkel mérve - elállóak a fülei..."


Szerintem ez a tompulás függ attól, hogy eredetileg kinek, mennyire áll el. Nekem eléggé, szóval sajnos el kell fogadnom azt, ha vállalom a műtétet, akkor már nem lesz olyan "szabad" a hallásom. Sajnos ez nagyon elszomorít... De valamit, valamiért. Lehetséges amúgy, ahogy ear is mondta, hogy az 1 heti kötés után már nemigen tudja az ember, milyen volt azelőtt a hallása, meg azért sem annyira érezhető, mert a kötéslevétel mind érzésben mind hallásban nagyon felszabadító lehet. Azért kíváncsi lennék olyanra, akinek szintén annyira elállt, hogy szinte merőlegesen, és már túl van rajta, hogy ő mit tapasztalt, valamint, hogy akinek hasonló most, de még nem volt műtétje, hogy az mit tapasztal, ha hátrahajlítja.

12453. ear (válaszként erre: 12452. - Zuzmika)
2015. aug. 7. 21:33
Köszönjük a beszámolót, zuzmika! Lám egy kislány is túlélte, mi meg felnőttek parázunk... :) A fájdalomtűrő képessége viszont nem mindenkinek egyforma. Tényleg voltak olyanok, akik napokig dagadt arcról számoltak be és arról, hogy egy hltig nem tudtak rágni sem. Zuzmika kislányának pedig meg sem kottyant a műtét! Mielőbbi gyógyulást kívánok! :))
12452. zuzmika
2015. aug. 7. 14:56

Sziasztok! Szeretném elmesélni ami történetünket .A lányom két hete múlt 10 éves, és 3 napja műtötték meg az egyik fülét,mert csak egy állt el neki.

A műtétet Dr.Jánky György végezte Budapesten.Csak ajánlani tudom mindenkinek,mert nagyon rendes, korrekt, mindenre válaszol stb, és nekünk az sem volt utolsó szempont hogy ért a gyerekek nyelvén, sok gyerek páciense votl már.

Lányom saját lábán jött ki a műtőből,egyedül öltözött,nem kért segítséget.Nem fájt neki sem akkor, sem most.Bevallom az itt olvasottak alapján féltem az eslős éjszakától, de nem volt baj, nem fájt neki a füle.Sokkal rosszabbat vártunk:) Tegnap volt az első kötéscsere,és nagyon szép a füle, nem kék-zöld-sárga....unokatestvérének egy éve műtötte mindkét fülét más doki,de össze sem lehet hasonlítani a kettő kinézetét.

Szóval mindneki ,aki tétovázik,vágjon bele,mert megéri!

12451. Kittybébi (válaszként erre: 12448. - Perlitta23)
2015. aug. 5. 16:33

Szia!

Én is ugyanúgy hallok a műtét óta!!!:))))

De ha nem lesz 120%os a hallásod, "csak" 100%, de tökéletesen lapos füled lesz nem megéri??? :)))))

DEEEEEEEEEEEEEEEEE :)))))


Engem is Jósvay doki műtött:))

12450. Perlitta23 (válaszként erre: 12449. - Ear)
2015. júl. 27. 07:36
Köszi a biztatást! :) Lehet, hogy tényleg nagyon-nagyon túlparázom! :)
12449. ear (válaszként erre: 12448. - Perlitta23)
2015. júl. 26. 14:39

Ez nagyon érdekes, amit leírtál, és ahogy leírtad. Mosolyognomm kellett közben :)))


Ha hátrahajtod a füledet, akkor kissé érzékeled a "tompább" hallást. De amikor 1 hétig rajtad lesz a kötés, akkor már nem fogod tudni, milyen az éles és a tompa hallás. Szóval akkor nem vezed észre a különbséget. Akkor is megmarad a 120 %-os hallásod. Én egyáltalán nem vettem észre semmiféle változást. Ugyanúgy hallok, mint műtét előtt. Pedig nekem azért nem álltak el annyira, mint ahogy neked, "merőlegesen". Szóval szerintem ez tényleg csak elmélet. :) Vállald be nyugodtan a fülplasztikát!

12448. Perlitta23 (válaszként erre: 12447. - Ear)
2015. júl. 26. 08:40

Szia ear! :)


Nagyon köszönöm a válaszodat! Sajnos nem tudom, hogy fogom megoldani, ha gond lenne, mert 2 óra utazás bejutnom Budára... A hallással kapcsolatos dolog viszont még mindig nyugtalanít... Tegnap újra próbálgattam hátrahajlítgatni, ahogy Jósvay Doktor is csinálta, és határozottan halkabban és tompábban hallok ilyenkor, mintha távolabbról jönne a hang vagy be lenne dugulva a fülem. Sokat filozofáltam egyébként ezen, hogy nekem nagyon elálló a fülem, tehát mondhatni merőleges a fejemre, és amolyan tölcsérszerű. És logikusan arra gondoltam, hogy ha nem is alapvető fontosságú a hallásban a fülkagyló, de ha az olyan, mint egy tölcsér, talán élesebben, tisztábban gyűjti be a hallójáratba a hangokat. De ez csak az én elméletem. Igazából jelenleg ettől tartok a legjobban. Hogy ha nem is fogok "rosszabbul" hallani, de ezt a változást érzékelni fogom, ami kisebb trauma lesz. Elálló fülekkel érzékelem a legkisebb kis neszt is, olyannak érzékelem, mint egy lézeres szemműtét után a sasszemet, csak hallásban. Nem tudom, hogy műtét után is ilyen változást fogok-e érzékelni (rossz irányba), mint amikor magamnak hajlítom be a fülemet. Lehet, hogy az egy más fajta helyzet, mintha már alapvetően rendes szögben áll. De mondok egy példát. Elálló füllel tegyük fel, érzékelek egy halkabb zúgást, de elég erőteljesen. Ha hátrahajlítom a fülem, és benyomom a plusz porcot, szinte egyáltalán nem hallom a zúgást. És ez aggaszt. Miközben mindent megadnék a szép fülekért! De emiatt végtelenül aggódom, mert valóban, szerintem traumaként élném meg, ha elveszíteném ezt a "tűéles" és 120%-os hallásomat, ami most van. Hallásvizsgálaton mondták, hogy átlagon felüli a hallásom. Vajon, akiknek sosem volt elálló fülük, azok mindig tompábban és halkabban észlelték a zajokat? Vagy ehhez az állapothoz képest rosszabb csak "normális" fülekkel, és én hallok valóban túl jól? Ear, neked hogy változott a hallásod, miben lett más? El tudod magyarázni az érzést?

12447. ear (válaszként erre: 12446. - Perlitta23)
2015. júl. 25. 17:01

Szia, Perlitta23!


Igyekszem kimerítően váladzolni:) Életem első műtéte nekem is a fülplasztika volt, úgyhogy tudom, milyen érzések vannak benned. Ennyire nem kell parázni a lehetséges szövődmények miatt! Ha bármi gond volna, akkor Jósvay dokihoz kell menni, vagy őt hívni (hétvégén). A fülbevalót varratszedéskor már visszateheted, de még vigyázni kell a füleidre sokáig, főleg, hogy bele ne kapjanak, vagy fésülködésnél, hajmosásnál. A glükóztolerancia miatt mindenképpen a dokival kell beszélni, illetve ha allergiás vagy valamire. Akár fel is keresheted még egyszer, vagy telefonon, e-mailben kérdezhetsz tőle és elmondhatod neki, ami nyugtalanít. Nem kell attól félni, hogy "zavarod". Ő azért van ott, hogy segítsen mindenben.


A hallás nem fog változni. Amikor elálltak a füleim én is másképp hallottam, de nem jobban, csak máshogyan. A fülkagylók másképp fogták a hangokat, mint amikor hátrébb állnak. Ennek nincs jelentősége. Nekem a két füllyukam sem egyforma, a jobb sokkal kisebb, mint a bal, mivel a fülem így fejlődött. De a hallásom mégis tökéletes. :)

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook