Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
12626. Perlitta23
2016. febr. 19. 07:51

Sziasztok!

5,5 hónapja lett már megműtve a fülem, de az éjjel történt egy nagyon picit baleset. A hátamról fordultam volna át a jobb oldalamra, de a jobb fülem éle egy gyűrődésbe "megakadhatott", és kicsit elkezdte kifelé hajlítani. Éreztem, hogy feszít, fáj, mintha szét akart volna repedni a fülem hátsó felületén, de végül is nem történt semmi baj, alakilag nem változott semmi. Szerintetek kell még aggódnom ilyen jellegű kis balesetektől?

12625. Rawin (válaszként erre: 12624. - Atothp)
2016. febr. 16. 15:35

Nekem anno 220e Ft-ba került. Hozzá kell adni a min. négyszeri utazási költséget (konzultáció, műtét, kötéscsere-varratlazítás, varratszedés).


Magánklinikán történt, ahol nincs TB finanszírozás, bár egyébként alapból sincs ezekre a műtétekre hivatalosan támogatás.


A műtét alatt kérésemre zene szólt, így kellemesebben éreztem magam a műtőben. Mivel nem vittem saját CD-t, az orvosét (Sade) hallgattuk közben. (Egy kiskamasznak talán ez jó hír lehet, hátha izgulós típus.)


Kaptam számlát és minden hivatalos papírt is a végén. A többit inkább üzenetben küldöm el.

12624. atothp
2016. febr. 16. 09:51

Rawintól szeretném megkérdezni, hogy neked hol csinálták, ki és mennyi volt? Nekem 12 éves kislányom van akinek eláll és most már nagyon zavarja. Szeretném megcsináltatni. Mivel egyedül nevelek két gyereket fontos, hogy ne valami csillagászati árat kapjak, de az is fontos hogy jó legyen. Nem szeretnék neki csalódást okotni.

Köszönöm

2016. febr. 15. 11:40
Sziasztok! Eloszor is koszi az eddigi valaszokat, tulvagyok a muteten es majd irok egy rendes beszamolot csak lenne egy eleg egeto kerdesem a fejpanttal kapcsolatban! Irta mki meg doktorur is mondta h bmelyik dm-ben lehet kapni, na en amikben neztem nem volt, sot, fodraszati szakuzletben sem... Mar a tepozarrol is letettem, csak mar egy olyan jo lenne ami eleg szeles, mindenhol csak ezek a vekonyak vannak.. Szoval tud valaki barmi konrketat mondani hogy hova tudnam elkuldeni a draga csaladomat ahol nektek sikerult venni? Nem tudom mit csinalok ha csutortokre nem talalok, azt megse lehet hogy nem alszom 5 hetig :DD Barmi infot nagyon-nagyon megkoszonnek de tenyleg!!!! KOSZI :)
12622. Perlitta23
2016. febr. 8. 20:28
De hozzáteszem, mindenki más, minden szervezet más, csak gondoltam megírom a tapasztalataimat. Egy kis garatérzékenység és sűrűbb nyelegetés szerintem még nem indok a műtét elhalasztására. De az is nyilván tény, hogy influenza-időszak van. Bár az alap, hogy a lehető legkevesebb emberrel találkozz ilyenkor, bár úgysem fogsz vágyni közösségbe menni a turbánnal. :D Aki nem érzékeny a Cataflamra, szerintem annak nagyon jó, a torokgyulladást szépen helyrehozza. Meg műtét után is nagyon jó, nekem órákra teljesen megszüntette a fájdalmat (kötés).
12621. Perlitta23
2016. febr. 8. 20:23

Sziasztok!


Én is náthásan indultam neki, mármint, 1 héttel a műtét előtt begyulladt a garatom. A háziorvosom nem írt fel antibiotikumot, mert vírusos fertőzés volt, de a műtét napjára már alig éreztem egy kis kaparást a torkomban, meg picit a garatomon csorgott is a nyavalya, de ennyiért nem kell szólni, én nem szóltam, mert se hőemelkedésem, se semmim nem volt, csak picit még éreztem a garatomat. Semmi bajom nem lett műtét után, és amúgy az arcom jellemzően pattanásos, mindig van 1-2, bármit csinálok, és ezt ő is láthatta, de ez nem okozott gondot. És Jósvay szikével műt, nem lézerrel, én legalábbis nem tudok lézerről. Amúgy én Cataflammal gyógyította meg magma, volt rá vagy 4 napom.

12620. ear (válaszként erre: 12619. - Eszti.K)
2016. febr. 7. 21:57
Utóbbi kérdésre tudok válaszolni: a szemüveg nem nyomja ki a fület :) Viszont amíg a kötés a fejeden van, addig valahogyan meg kell oldani a szemüveg felkötését, mert a kötés alatt nem tudod feltenni a füledre. Egyébként én műtét után átálltam kontaktlencsére :)
12619. Eszti.K
2016. febr. 6. 11:04

Sziasztok! :)

Ez a lézeres műtét engem is érdekelne, tudtok ajánlani valakit, aki ezzel a technikával dolgozik?? :)

Illetve lehet hülye a kérdés, de van olyan közületek, aki szemüveges, és átesett ilyen műtéten? A szemüveg nem ront a fül állapotán, nem nyomja kifelé?

12618. zsolti500
2016. febr. 5. 15:01
az engemet is érdekelne hogy Dr jósvay lézerrel vagy szikével szokót e műteni
12617. bbrigi89 (válaszként erre: 12616. - Tancolocsiga)
2016. febr. 5. 09:39
Nálam is ugyanez van vagy két hete. Fájdogál a torkom, érzem, hogy valami nem kerek, de nem jön ki komolyabban a megfázás. Mindenesetre itt a hétvége, pihenj, gyógyítgasd magad, és ne parázz! :)
12616. tancolocsiga (válaszként erre: 12615. - Bbrigi89)
2016. febr. 4. 14:31
Igen nekem is ezt a kettot mondta... En is mar hetek ota nyomom az immunerositest de szerintem nagyon raparaztam... Es nem is olyan h kijott rendesen csak igy erzem a torkom meg az orrom kornyeken hogy bujkal bennem, annyira rossz, borzalmas lenne ha a nagy lelki rakeszules utan megse tudna muteni :S
12615. bbrigi89 (válaszként erre: 12614. - Tancolocsiga)
2016. febr. 4. 09:26
Akkor tényleg nem műt, ha beteg vagy. :( Akkor sem, ha pattanásod van... Én a helyedben neki esnék valami turbó gyógyító kúrának. Aszkorbinsav - koncentrált c vitamin - mindenképp, esetleg egy szauna - nekem az mindig segít, kamillás gőzölés még jól jöhet szerintem. Én azóta nyomom magamba az aszkorbinsavat + béres csepp kombót, mióta megkaptam az időpontot.
2016. febr. 3. 16:16

FONTOS KERDESEM LENNE!!! Nagyon jo lenne ha valaki tudna segiteni mert kicsit meg vagyok ijedve :( Szoval egy het mulva lesz a mutet, viszont anno Josvay mondta mikor bejelentkeztem, hogy ha pl nathas vagyok akkor nem mut, es lehet tulsagosan raparaztam vagy tenyleg jarvany van, de egyre jobban annak erzem magam :( es nagyon ki vagyok borulva mert nyilvan lelkiekben mar tokre rakeszultem, arrol nem is beszelve hogy kivettem 2 het szabit, amit aztan ugyanennyit nem is tudnek csak ugy kivenni a kozeljovoben :( szoval nem tudom, volt vkinek barmi hasonlo elmenye vagy tud valaki vmit mondani erre? barmi megnyugtatonak orulnek :( annyira rossz lenne ha ennyi keszules utan most megse mutene meg

elore is nagyon koszi <3

12613. bbrigi89 (válaszként erre: 12607. - Atir9)
2016. jan. 28. 09:38
Én tegnap voltam konzultáción, időpontot pedig március 18-ra kaptam. Mondta, hogy eléggé tele van...
12612. tancolocsiga (válaszként erre: 12607. - Atir9)
2016. jan. 27. 20:51
200ezer lesz, en november vegen voltam konzultacion de en mondtam hogy februarra gondoltam (szabik miatt) es mondta hogy az jo is, mert a januar mar elegge be van tablazva, ugyhogy ennyit tudok iranyadasnak mondani, valszeg ennel hamarabb is tud! Amugy nagyon normalis a konzultacion es ingyenes es abszolut azt mondta, h semmi baj ha meggondolom magam, csak szoljak, szoval nem is kell rogton raszannod magad szerintem, hanem csak elmehetsz egy konzultaciora azert hogy feltedd az osszes kerdesed es aztan eldontod :)
12611. Rawin (válaszként erre: 12609. - Beszterr)
2016. jan. 27. 18:26

Szia! A lézeres kifejezésen azt kell érteni, hogy az orvos nem szikével vág fel, hanem lézerrel, amely egy kisebb kézi gépecske. Mivel vágás közben az elvágott hajszálerek végét leégeti, ezért a seb nem, vagy csak kevésbé vérzik, viszont olyan illata van, mint a disznópörzsölésnek.

A bőrt a fülporcról továbbra is szikével fejtik le, nekem legalábbis így csinálták. Kissé zavaró, amikor hallod, ahogy kapirgálnak, de egyáltalán nem fáj.

Lézeres kés ma már mindennapos, a fogorvosom is azzal dolgozik. Sokkal jobb és fájdalommentesebb a szikénél.


Az első, elrontott fülplasztikámat 10 éve csinálták, szikével. Maga a műtét nem fájt, viszont az érzéstelenítő elmúltával 4 napig szinte kibírhatatlan volt a fájdalom. Nem mellesleg műtét közben a vér a nyakamba csorgott. Hatalmas turbánnal jártam, mint egy török basa, majd fejpántoztam, ahogy elő volt írva. A fülem mégis egyrészről amorf formájú lett, a jobb oldali fülkagyló elején éles vágott heggel, másrészről továbbra is elállt. A kettő fül mind méretben, mind formában teljesen különbözött.


A korrekciós műtétemet 2 éve végeztettem el, már az új lézeres eljárással. Semmi, vagy minimális fájdalmam volt az első 2 napon, gyógyszert sem kellett bevennem. Nem turbánt kaptam, hanem egy egyszerű rugalmas hálós kötést (mint egy szimpla fejpánt). A varratok és a fülem közé szivacsot tettek (magyarán szivacsot is varrtak a fülemre, úgy rögzítették), hogy a varrat ne fájjon, ne dörzsöljön annyira, ne vágjon be.

2 hét után a fülemet szabadon lehetett akár rángatni is. Én alig mertem hozzájuk érni, de az orvos jól meghuzigálta őket és megnyugtatott, hogy ezek már így maradnak, higgyem el. És valóban.


Most tökéletes az eredmény, álmomban sem gondoltam volna, hogy a füleimből normálisat még ki lehet hozni.

(Mindkettő műtét Bp-től távol, egy vidéki klinikán történt.)


Mindenkinek azt tanácsolom, hogy bátran vágjon bele, a fájdalomtól ne féljen, mert nincs sok, és a végeredmény megéri!

12610. ear (válaszként erre: 12609. - Beszterr)
2016. jan. 27. 15:20
Szerintem ma már minden komoly orvos azzal dolgozik. A sebgyógyulás jobb és szebb is. Meg talán ezért is csak 1 napig volt fájdalmam, másnap már nem.
12609. Beszterr
2016. jan. 25. 17:40
Gondolom az drágább, viszont hamarabb gyógyul. Nemde? Én most határoztam el magam, hogy megteszem ezt a lépést, ezért érdekelne, hogy a lézeres műtét pl. hogyan történik, és utána meddig kell fejpántot viselni. Jósvay is csinálhat lézerrel?
12608. ear (válaszként erre: 12606. - Beszterr)
2016. jan. 25. 15:05
Nekem 2010-ben is lézerrel csinálták. Ez nem újdonság, csak nem szoktak annyira beszélni róla, mert ma már ez a természetes.
12607. atir9 (válaszként erre: 12604. - Tancolocsiga)
2016. jan. 25. 11:49
Szia. Mennyibe kerül most Josvaynál a műtét? Valamint mennyi idö telt el konzultácio és a mütét között? Érdekel, hogy ha ráveszem én is magam a mütétre akkor durván mennyi idö alatt van meg.
12606. Beszterr
2016. jan. 23. 18:34

Sziasztok!

Engem is érdekelne ez a lézeres technika.Próbáltam rákeresni neten, de nem találtam semmit róla :( Mennyibe került, illetve hogyan történt a műtét?

12605. Timike955 (válaszként erre: 12603. - Szdorina88)
2016. jan. 23. 18:03

Szia.

És ez a lézeres műtét mennyibe került? Nem is hallottam még hogy lézerrel is tudják csinálni.

2016. jan. 23. 17:07

Sziasztok! Nekem mar nagyon kozeledik a mutet, Josvay csinalja feb 11-en... Neha elegge izgulok, neha meg kevesbe, tudom h annyira nem lesz veszes, de inkabb olyanok miatt aggodok h az 1 het es a varratszedes utan mi lesz meg hogy leszek, mennyire fogom tudni elni az eletemet ha kozben csomo mindent nem lehet csinalni - nekem annyit mondott h emelgetni meg sportolni nem szabad de h ugy kb ti mennyire voltatok lekorlatozva? Meg nagyon fogok parazni nehogy visszahajoljon pl :D A fejpantot ugye tuti csak ejjel kell hordani? Ugy remlik, hogy ezt mondta de mar anny mindent olvastam, h jol elbizonytalanitottam magam :D Meg lattam, h van aki evekkel kesobb se tud az oldalan aludni vagy meg faj, szoval ilyenek miatt felek kicsit ugyh barki aki mar tul van rajta, megnyugtatna kicsit ezekkel kapcsolatban? Nem ismerek senkit irl akinek lett volna ilyen mutetje ugyhogy csak titeket tudlak kerdezni :)

Kosziii <3

12603. szdorina88
2016. jan. 21. 20:26

Sziasztok!

Nekem Karasz Tamas mutotte a fulem.Lezeres technikaval.Elso este volt csa kotesem,utana 2 ejszaka varratszedes utan.Es a legfontosabb,semmilyen fajdalmam nem volt.Az orrommal egyszerre mutott.Egy szemoldokszedes jobban megviselt mint ez az egesz.Nagyon jol megcsinalta. En csak ajanlani tudom!!

12602. ear
2016. jan. 13. 15:57
Huh, így felment az ára...? Nagyon sokáig, évekig nem emelt árat, 140 ezerért csinálta. Most meg szerintem hirtelen emelt sokat. Én 6 éve kissé sokalltam a 170 ezret Szombathelyen...:D Persze, megéri gyűjteni, spórolni rá, mert a sikeres műtét midenért kárpótol.
12601. bbrigi89 (válaszként erre: 12577. - GreenAngel333)
2016. jan. 13. 11:04
Megkérdezhetem, hogy mennyiért csinálták neked? És ki volt a doki? Nekem is 200at mondott Jósvay
12600. nyilas34 (válaszként erre: 12597. - Ear)
2016. jan. 13. 10:17

Köszönöm az elérhetöségeket,ha szükség lesz rá megkeresem őket.Remélem nem lesz,mert belátják,hogy így nem jó és megcsinálják újból.:)


Bichi!Sokba került a korrigálás?Ugylátszik nem vagyok,voltam ezzel egyedül.:(

12599. agiv
2016. jan. 12. 16:23
Ti mikor mertétek a fületek mögé tenni a hajatokat?
12598. Bichi (válaszként erre: 12589. - Nyilas34)
2016. jan. 12. 13:53

Mi pont így jártunk kb 8 éve a fiammal. Őt a Bethesdában műtötték tb alapon, altatásban. Mikor végleg lekerült a kötés, akkor látszott, hogy gyakorlatilag semmi nem változott. Vissza is mentünk, sőt kontrollon is beszéltünk róla a dokival. Mindig azt mondta, hogy majd még alakul, de mivel olyan a füle porcozata, nem lehetett ennél jobbra megcsinálni.

Pár év múlva magán úton megcsináltattuk, és láss csodát tökéletes lett. Mi nem a pénz miatt mentünk először sem tb-sre, csak nem sejtettük, hogy így járunk. Sajnáltam nagyon, mert szegény gyereknek 10-11 évesen kétszer kellett átesni ezen a tortúrán, de megérte...

12597. ear (válaszként erre: 12596. - Nyilas34)
2016. jan. 12. 13:40
Őszintén szólva: én nem voltam ilyen helyzetben. De talán tényleg a betegjogi képviselőhöz, esetleg a Magyar Orvosi Kamarához vagy a MPHEST-hez (Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társasághoz) lehet fordulni. Utóbbi kettőnek van honlapja is, csak be kell írni a keresőbe.
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook