Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
12656. csillag19641965 (válaszként erre: 12655. - Ear)
2016. ápr. 8. 20:22
Nekem most szedte ki a varratokat, az eredmény szuper és nem is volt fájdalmam a műtét után, tudom ajánlani,
12655. ear
2016. ápr. 8. 13:21
Korábban több hozzászóló is PÉTER ZOLTÁNNÁL volt, és nagyon jókat írtak róla. Nekem nincs róla személyes tapasztalatom. Sajnos, már nem emlékszem, mely hozzászólásokban olvasni. A keresőbe érdemes beírni, úgy könnyebben megtaláljátok.
12654. atir9
2016. ápr. 8. 11:49
Dr. PÉTER ZOLTÁN Debrecen, rola van valami tapasztalatotok?
12653. Babka88
2016. ápr. 5. 18:02
Sziasztok! Elnéztést, ha újra felteszem azt a kérdést, amiről már többen többször is beszéltetek, de nem egyértelmű még mindig számomra: Jósvay Doktor jelen pillanatban hol rendel és jelenleg mennyibe kerül nála egy fülplasztika (+ konzultáció)? Köszi a választ!
12652. Bszilvia71
2016. ápr. 5. 04:44

Üdvözlök mindenit!

Nekem április 1-én volt a fülműtétem Pécsen a Da Vincibe. Hasonlókat tudok mondani, mint bbrigi89 egyuttal köszönöm neki is a hozzászólást sok erőt adott. A műtét nem volt fájdalmas érzéstelenItőtöl nem éreztem semmit bódItót nem kértem lebeszéltem magam a félelemről beszélgettünk és közben mondta az orvos mi történik. Kb.2-3 óra múlva elmúlt az érzéstelenItő hatása onnantól kezdve borzalom volt, éjszaka egy percet sem aludtam 4 óránként fájdalom csillapItó amitől nem múlt el a fájdalom csak picit enyhült. Még mindig fáj rá feküdni nem tudok, de napközben már nem igen kell gyógyszer. Ajánlani tudom a hideg borogatást, de az első éjjel annyira fáj, hogy még azt sem tudtam hozzá érInteni. Holnap megyek ellenőrzésre amit már nagyon várok a kötés miatt amit egy picit meg kellett lazItanom és végre láthatom a végeredményt.:)

12651. ear (válaszként erre: 12650. - Csillag19641965)
2016. ápr. 1. 09:17
Én ugyan nem nála voltam, de róla is jókat hallani!
2016. márc. 31. 12:15
Most készülök fülműtétre Debrecenben Dr. Péter Zoltánnál. Valaki volt mostanában ott műtéten.
12649. ear (válaszként erre: 12646. - Bbrigi89)
2016. márc. 30. 15:55
Gratulálok, bbrigi89! A füleid még változnak a következő 1 hónapban, és kb. 2-3 mm-t fognak előre jönni. Tehát nem maradsz UFO-fejű:D A porc teljes gyógyulása viszont kb. 8-9 hónap. Szóval azért csak vigyázz a füledre, de főleg az előtted álló 1 hónapban! További jó gyógyulást!
12648. Eszti.K
2016. márc. 29. 19:00

Sziasztok! :)

Március 11-én sikerült bejelentkeznem telefonon Jósvayhoz, március 23-án pedig mehettem is hozzá konzultációra. Megbeszéltük a műtét menetét, megmutatta, hogy mit alakítana a fülemen, elmondta, hogy a műtét után mikre számíthatok, de ezeket leírtátok Ti is. Május 12-ére kaptam időpontot a műtétre :) Ami engem meglepett -és olyannyira, hogy el is felejtettem megkérdezni a miértjét, de egyébként ezt valaki írta is itt a fórumon- nem lehet pattanás az arcodon, mert akkor nincs műtét. Valaki tudja, hogy miért nem lehet? Ettől az egytől parázok, hogy lesz pattanás az arcomon, mert úgy is idegeskedni fogok a műtét miatt, az idegtől pedig kb mindig kijön egy pattanás.... :D Valakinek esetleg erre valami jó tanács? :) Ti hogy kerültétek el? Alapjáraton egyébként nem pattanásos az arcom, csak ha csokit, fűszereset eszem, vagy az idegesség, stressz miatt. Értelemszerűen nem fogok olyat enni, de a stresszel nem nagyon tudok mit csinálni.

12647. bbrigi89
2016. márc. 25. 13:31
Ó, és még két mondat Jósvay doktorról. Csak ajánlani tudom, profi. Nem ez a cuki-muki fajta, kedves meg udvarias persze, de ami nekem tetszett benne, hogy hihetetlen magabiztosságot és nyugalmat sugároz. Minden rezdüléséből tapintani lehet a profizmust, szóval nálam 10 pontból 20at kap. :)
12646. bbrigi89
2016. márc. 25. 13:19

Sziasztok!

Nekem személy szerint nagyon sokat segített elolvasni a beszámolóitokat, úgyhogy most én jövök, hátha az én sztorim is segít valakinek.

Március 18.-án volt a műtétem, Jósvay doktor úr csinálta az Istenhegyi úton. Bár csak 10:30ra kellett mennem, természetesen már 5:30kor kipattant a szemem. A helyszínen a nővérke bekísért a szobámba, ott adott egy köpenyt, az lehetett csak rajtam és bugyi. Itt jegyezném meg, hogy hajgumit vigyetek magatokkal, én ezt nem tettem, de szerencsére a nővérke tudott szerezni egy befőtteset. Meg kellett mosni az arcomat és fülemet fertőtlenítővel és összegumizni a hajamat. Volt egy kis csúszás, szóval 2 órát rágtam a körmömet, mire bekísértek a műtőbe. Nekem nagyon pozitív volt, hogy szólt végig a rádió, és beszéltek is, akik a műtőben voltak - bár a lényegi résznél csend volt, az összevarásnál kezdtek csicseregni. Kérdezte a doki a műtét előtt, hogy kérek-e nyugtatót, nemet mondtam, ami így utólag visszagondolva hiba volt. Ha rám hallgattok, kértek. Nyugodt típus vagyok, de mikor fel kellett feküdni a műtőasztalra... Ha ott akkor nem kaptam szívrohamot vagy agyvérzést a vérnyomásom miatt, soha nem is fogok. Az érzéstelenítő nem volt kellemes, de túlélhető, nem kell tőle félni. Ami engem inkább rosszul érintett, azok a hangok voltak. Akadt egy-két elég ijesztő... Miután készen voltam, a doki bekötözte a fejemet, tele voltak a füleim vattával, elég tompa lett a hallásom. Ezután visszakísértek a szobámba, felöltöztem, megérkezett a doki, elmondta még egyszer a tudnivalókat, pénzeztünk, aztán indultam is haza. A műtét után kb 2 órával kezdtek fájni a füleim, egyre jobban és jobban. Nekem fájdalom tekintetében nem volt egy fáklyás menet, az első éjszaka az maga volt a katasztrófa, cataflam ide vagy oda. Két órát ha aludtam, azt is folyamatos felkelésekkel. Hajnalban döntöttem úgy, hogy elég a cataflamból jöhet a lórugás, analgetica. Fejfájós vagyok nagyon, erre írják fel nekem ezt a gyógyszert, elég erős. De még ez se segített sokat... Az első nap se volt valami mennyei, már nem tudtam hogy feküdni, mert a nyakam is beállt, fájt az egész fejem, de valahogy kiszenvedtem, és egész jót is aludtam. A 3. naptól már nem kellett gyógyszer, csak az alvásnál szenvedtem, mindig hasra fordulok, ami most ugye nem ment. Ma voltam varratszedésen, az egyik fülemnél fájt, a másik csak kicsit volt kellemetlen, de ezek is csak két pillanatig. És végre hallok normálisan, fenomenális! :D Most elég csúnyácskák, pirosak is, dagadtak is egy-két helyen, fáj is ha hozzáérek, de kit érdekel? Sose többet szégyenlősködés a strandon, ha fúj a szél, az edzésen. Hihetetlen boldogság. :) Megérte, a fájdalom is, a félelem, az idegeskedés, a zsák pénz, mind-mind megérte, szóval aki még gondolkodik az ne agyaljon tovább, vágjon bele! :)Egy dolog érdekelne engem, most elég ufó fejű lettem, de tudom, hogy ez még alakulni fog, kijjebb jönnek még a fülek, de kinél mi a tapasztalat? Mikortól nem lesz ennyire ufó-szerű?

12645. Zsanett02
2016. márc. 23. 17:11

Sziasztok!

Engem március 17-én műtöttek Szegeden. Ma mentem vissza kötéscserére és nagyon tetszett az eredmény. Nem tudom, hogy az elkövetkezendő egy hétben még mennyit fog változni a fülem, de most úgy érzem, hogy nagyon megérte megcsináltatni.

12644. ear
2016. márc. 23. 17:06
A legnagyobb közösségi oldalon is fent vagyunk, mint ZÁRT csoport. Tehát nem láthatják illetéktelenek, hogy valaki tagja a csoportnak!
12643. tancolocsiga (válaszként erre: 12642. - Beszterr)
2016. márc. 22. 20:39
Hajra!!! :) Ha aprilis vegen mutenek nyarra mar gyonyoru lesz. Es Josvayban tenyleg 100% meg lehet bizni ugyhogy minden szuper lesz, drukkolok! :)
12642. Beszterr
2016. márc. 12. 09:07

Sziasztok!

Pár sorral lejjebb írtam, hogy február 16-án kértem időpontot, március 7-én mehettem konzultációra. Most tűztük ki a műtét időpontját ami április 28. lett. Tehát ha nyárra szeretnétek már, hogy meglegyen akkor minél hamarabb lépjetek, mert amint látjátok nekem is kb 2 hónap van a bejelentkezés és a műtét időpontja között.

Egyébként mindenképp a magánklinikára kell kérni időpontot, mert a fülplasztikát csak magán rendelésbe csinálja. Csak szikével műt, de a konzultáción mindent nagyon részletesen elmond. Nekem nagyon szimpatikus és maximálisan rámerem bízni magam. Egyébként már én is úgy voltam, hogy nyárra végre feltudjam kötni a hajam, ne legyen az, ha véletlenül vizes lesz a hajam azon görcsölök ki látja meg a kis dumbó füleimet ..

12641. gfhi (válaszként erre: 12611. - Rawin)
2016. márc. 5. 12:17
Szia! Megtudnád mondani az orvosod nevét aki a lézeres műtétedet csinálta?
12640. tancolocsiga (válaszként erre: 12636. - Atir9)
2016. márc. 3. 11:59

Szerintem mar csak a maganrendeloben rendel az Istenhegyi uton, sztem nyar elottre meg siman megoldod, sztem varratszedes utan mar egesz nyugodtan strandolhatsz, bar mondjuk 3 het amig nem szabad megeroltetned magad, szoval attol fugg mennyire intenziven strandolsz :D de erted sztem vizbe nyugodtan mehetsz meg pancsikalhatsz de mondjuk en egy ilyen aquaparkos csuszdazassal varnek azert egy honapot, nehogy vmi baleset erje a fulidet


nekem josvay mutotte es o tenyleg nagyon megbizhato, hacsak nem vki mas szemelyes tapasztalata alapjan talalsz vkit azert vigyazz, mert sokaknak rontottak mar el, az meg tenyleg nem eri meg!

2016. márc. 3. 11:45
Sziasztok, aki nyarra akarja h meglegyen sztem meg siman belefer Josvay - nem tudom pontosan mennyi a minimum varakozasi ido, de nekem 2 hete volt varratszedes es mar tok jol nez ki a fulem, picit meg undi a hatulja (amit am rohadtul nem lehet latni) szoval sztem 3-4 hettel a mutet utan mar lehet boven mutogatni, igazabol izles dolga h milyen hamar vallalod be de nekem egyaltalan nem volt olyan csunya varratszedes utan
12638. Eszti.K (válaszként erre: 12636. - Atir9)
2016. márc. 2. 20:38
Ugyan ezek érdekelnének engem is, és annyira nem is ragaszkodom Jósvayhoz, csak megbízható legyen a munkája. Valószínűleg pár hónapon belül munkát váltok, nem akarok máshol kapásból hiányozni emiatt... ugyanakkor a műtétet sem szeretném tovább húzni :)
12637. Timike955 (válaszként erre: 12635. - Atothp)
2016. márc. 2. 13:39
Szikével műt Jósvay.
12636. atir9 (válaszként erre: 12612. - Tancolocsiga)
2016. márc. 2. 13:38

Köszönöm a válaszokat :)


Hogy rendel Jósvay, valamint tudtok nekem elérhetőséget adni? Kórházban rendel vagy van magánrendelője is? :)

Szeretném én is nyár előtt megcsináltatni.Azt esetleg tudjátok, hogy a műtét után mennyi időnek kell eltelnie, hogy nyugodtan lehessen vele strandolni(július elején megyek nyaralni) ? :)


Olvastam itt, hogy igen be van táblázva,kicsit aggódom, hogy addig nem fog összejönni a műtét.

Jósvayn kívül tudtok már megbízható orvost ajánlani?

12635. atothp (válaszként erre: 12628. - Tancolocsiga)
2016. márc. 1. 19:46

Szia,

Mivel műt Jósvay szikével vagy lézerrel?

12634. Eszti.K (válaszként erre: 12633. - Beszterr)
2016. febr. 27. 21:55
Hú, hát az kicsit sok idő :( Telefonon keresztül jelentkeztél be hozzá? Ha igen, meg tudod adni a számát légyszi? Nyáron szeretném már összefogni végre a hajam :) És köszönöm a gyors választ!:)
12633. Beszterr
2016. febr. 26. 20:20
Én február 16-án kértem időpontot konzultációra és március 7-re kaptam. A konzultáción fogjuk kitűzni a műtét időpontját, gondolom az is kb 1 hónapra rá lesz..:(
12632. Pötyi88
2016. febr. 26. 20:02

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik e/ volt e valakinek csak 1 oldali fülkorrekciós műtéte?? Mennyire volt sikeres? Olyat is csinálnak ? ( gondolom).

Illetve, ha jól olvasom - a kompressziós pánt vagyis "turbán" 1 hétig - a varratszedésig van ? Utána pedig "csak" éjszakánként a fejpánt, ugye?

Előre is köszönöm segítségeteket!

12631. Eszti.K
2016. febr. 26. 15:23
Jósvayhoz egyébként mennyi idő bekerülni a konzultációra nagyjából? Kb mennyi idő telik el a konzultáció és a műtét között? Valaki tudna elérhetőséget adni? :)
12630. tancolocsiga (válaszként erre: 12629. - Ear)
2016. febr. 23. 19:30
Köszi ear :))))
12629. ear (válaszként erre: 12628. - Tancolocsiga)
2016. febr. 19. 13:02

Köszönjük a színes, humoros beszámolót! Nagyot nevettem azon, hogy a kozmetikai pántot kivették a drogériák az árukészletből, mert rajtunk kívül senkinek nem kell :D


A videómegosztós helyekhez és egyéb idegen nyelvű webes kereséshez szeretnék egy kis segítséget adni. Pár nyelven tudok 1-2 kulcsszót, amire érdemes rákeresni:


ANGOL: otoplasty (before and after), prominent ears, protruding ears, ear pinning

NÉMET: Segelohren, Ohren anlegen

OLASZ: otoplastia, orecchie a sventola

FRANCIA: otoplastie, oreilles decollées

PORTUGÁL: otoplastia, orelhas de abano

SPANYOL: otoplastía, corrección de orejas

2016. febr. 19. 08:46

Na tegnap voltam varratszedésen, úgyhogy gondoltam ideje megírnom egy kisebb beszámolót, mert nekem is sokat segített olvasni amiket mások írtak, úgyhogy remélem az én élményeim is segítenek azoknak akik még csak tervezik/gondolkoznak rajta.

Szóval először is csak annyit kezdésnek, mint mindenki más, hogy Jósvayról csak jót tudok mondani - nagyon profi, kedves, türelmes ember. Nyilván a vég-vég-végeredményt még nem látom, de egyelőre tényleg csak jót tudok mondani, nagyon meg vagyok vele elégedve mint orvossal, főleg hogy látom hogy sajnos másoknak a szenvedés után milyen rossz eredményeik lettek!

A műtét maga tényleg nem egy nagy ügy, persze, az első pár szurit érezni, de azt se nevezném egy kifejezetten nagy fájdalomnak. Aztán a hangok se olyan durvák mint amire én számítottam, csak hallod hogy ott valamit dolgoznak a füleden, de közben ment a rádió, úgyhogy én teljesen jól elvoltam a műtőasztalon (ezelőtt csak altatásban műtöttek, szóval nem volt még ilyen élményem). Aztán mire hazaértem, kiment az érzéstelenítő, bevettem a Cataflamot, de az első pár órában még annyira fájt, hogy arról álmodoztam összetöröm az összes tányért a lakásban :D De ez csak pár óra volt, 11 után már egész jól aludtam - hiába kell első 2 éjjel félig ülve aludni, a fájdalom kifáraszt, szóval lehet azért aludni, pedig én elég rossz alvó vagyok már alapjáraton is. De másnap már tök jól voltam, eleinte napi 3, aztán 2 cataflammal (de ez persze ízlés kérdése hogy ki mit érez jónak, azért ne adagoljátok túl magatokat :D) de leginkább csak unatkoztam itthon, meg egy idő után csak nagyon feszült a kötés alatt a fülem, úgyhogy már én is vártam nagyon hogy levegyék (még annyi, h 3. éjszakától kezdve én az oldalamon, nyakpárnával aludtam, ami egy isten áldása volt, nekem a behajlított kéz annyira nem jött be, úgyhogy nagyon ajánlom egy nyakpárna beszerzését!). A varratszedés is picikét kellemetlen volt, de nem vészes, az egész megvolt 10 perc alatt a kérdéseimmel együtt (mindent ahogy érzek, csináljak, csak ne erőltessem meg magam 3 hétig, meg fejpántban aludjak 5 hétig). A fejpántos alvástól amúgy kicsit féltem, hogy nehogy lecsússzon de nem volt azzal se gond egyáltalán (legalábbis ma éjszaka, még csak egyet aludtam vele), csak a nagy fejpántozásban majdnem elaludtam kontaktlencsében ami elég para lett volna :S Amúgy ma felraktam a szemüvegem és semmit nem érzek, úgyhogy aki szemüveges és nem akar kont.lencsét hordani kötéslevétel után az is megnyugodhat szerintem :)

Még annyit akartam, hogyha már megvolt a konzultáció, akkor vadásszatok le egy tépőzáras fejpántot, nekem kicsit rémálom volt, mert a dm-ben már nem árulnak, szóval keressetek rá hogy kozmetikai fejpánt és lehet rendelni online (személyes átvétellel is Budapesten, vidékről nincs tapasztalatom, de lényeg hogy intézzétek el előre, ne hagyjátok utolsó pillanatra mint én aki balgán elhitte hogy bárhol lehet ilyet venni - sajnos már levették az árukészletről a drogériákban, gondolom rajtunk kívül senki se vette :D)

Lényeg a lényeg, izgulni nem kell max izgatottnak lenni (na ne annyira mint én, mert 140 volt a pulzusom a műtét előtt, xanax után meg 110 :D pedig tényleg nem féltem, csak teljesen fel voltam pörögve hogy végre történik a csoda :)), már nagyon várom hogy teljesen szépek legyenek a füleim (kötés alatt egész sokáig fájdogált, persze kibírhatóan, csak paráztam, hogy milyen sokáig fáj már, de mióta levette, azóta tényleg csak érzékeny, teljesen felszabadultak a kis fülek a fogság alól :D). Még aki készül és tud angolul van csomó videó youtube-on (otoplasty recovery meg hasonló kulcsszavakra jönnek fel), én azokat is nézegettem készülésképp, mert jó azért látni is nem csak itt olvasni - persze azok közül is voltak bénábbak meg jobbak, de jó volt látni hogy mire számítsak - meg lehet örülni hogy itthon egy fantasztikus szakember munkája nem 10ezer dollár ;)

Na remélem adtam hozzá valamit azoknak akik még csak készülnek rá, sok sikert és szép füleket mindenkinek! :)

12627. tancolocsiga (válaszként erre: 12626. - Perlitta23)
2016. febr. 19. 08:22
Fú basszus, ez elég parán hangzik! Szerintem ha nem lett belőle semmi akkor nincs nagy para, én úgy képzelem el hogyha tényleg kiszakadna ott a varrás azt tuti éreznéd meg de én azért egy telefont elejtenék a dokinak... Aztán szólj, hogy mit mondott, mert ezekután én lehet örökké fejpántban alszom inkább :D
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook