Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
12686. ear (válaszként erre: 12684. - Beszterr)
2016. máj. 6. 13:49
Nekem elég sokáig fájt a fülem, miután ráfeküdtem és pl. átfordultam a másik felemre. Ez azért van, mert a porc teljes regenerálódása kb. 9 hónap. Szóval a varratszedéssel még nincs vége a gyógyulási folyamatnak. Legalább 3/4 évig még nagyon vigyázni kell a fülekre, minden szempontból.
12685. ear (válaszként erre: 12679. - Tancolocsiga)
2016. máj. 6. 13:45
Nem fog úgy maradni örökre :) Már nem emlékszem pontosan, nekem mikor tért vissza az érzet a füleimbe, de azt tudom, hogy több hónap volt, talán egy fél év is!
12684. Beszterr (válaszként erre: 12683. - Itszus)
2016. máj. 6. 09:15

Jósvay dokinál csináltatod?

Kipróbáltam fejpántot este, hát nem csúszott le, atombiztosan ott maradt a helyén, viszont nagyon szétszorította a fejem. Egy picit a fülijeim is fájtak miután levettem.

Az érdekelne mondjuk, hogy akiknek már volt műtétjük mikortól tudtak normálisan ráfeküdni a fülükre? Én még nem igazán tudok :( Mert kicsit fáj még úgy, meg nme is annyira merek. Azt találtam ki, hogy van ilyen felfújhatós nyaktámaszunk, talán azzal tudnék aludni az oldalamon ha a lyukba teszem a fülem :D

12683. Itszus (válaszként erre: 12682. - Beszterr)
2016. máj. 5. 23:05
Uh,örülök, hogy így örülsz. Várom már. Utána beszámolok. Tájékoztass kérlek a gyógyulásról.
12682. Beszterr
2016. máj. 5. 20:57

Sziasztok!

Ma végre elérkezett a nap, levették végre a kötést és kiszedték a varratokat. Kicsit kellemetlen volt a varratok eltávolítása, de hát a szépségért meg kell szenvedni :D

Kb. 10perc alatt megvoltunk. Ezután megnézhettem a szép új fülecskéimet. Hát ámultam és bámultam. Annyira furcsa még, hogy ennyire a fejemhez simulnak. Mondjuk még elég furán néznek ki, bevan dagadva a felső része illetve belül is picit, na meg piros és lila színekben pompázik.

Az számomra még kicsit szokatlan, hogy nem érzem a füleimet. Tehát ha hozzájuk érek, olyan mintha elhaltak volna, vagy mintha nem is hozzám tartoznának. Ahhoz tudom hasonlítani, mint mikor a fogorvosnál elérzéstelenítenek és nyomkodhatod az arcodat meg csipkedheted mert akkor se érzel semmit, na ez kb olyan most. De a doki azt mondta, hogy ez pár hét múlva elmúlik.

Amint hazaértem megmostam a hajam, hát fenomenális érzés volt illetve végre kitisztítani a füleimet, annyira viszkettek már a kötés alatt. :D

Akik félnek belevágni azoknak csak annyit tudok mondani, hogy minden szenvedést és pénzt megér. Legalább is az én esetemben, kiskorom óta szenvedek ezzel a problémával. Nem tudom elmondani nektek, hogy mennyire boldog vagyok, hogy végre emberek közé mehetek felfogott hajjal.

Jósvay Doktort mindenkinek csak ajánlani tudom. Tökéletesen megvagyok elégedve a munkájával, illetve nagyon kedves ember, és az ott dolgozók is mind nagyon aranyosak. Mintha nem is kormázban lennél. :)



Kedves Itszus!


Én DM-ben vettem egy fekete fejpántot. Nagyon jó szoros, mondjuk ez ma fog kiderülni mennyire jó :D

Remélem sikerül találnod.

Valaki azt mondta, hogy a Bijou Brigitte-ben vett, de én ott pl. nem találtam ilyen jó szoros fejpántot.

12681. Itszus (válaszként erre: 12671. - Beszterr)
2016. máj. 5. 18:07

Szia,


fűl pántot hol szereztél be?

Én is oldalt tudok csak aludni, már előre aggódom tudok-e majd aludni. :)


I.

12680. Itszus
2016. máj. 5. 18:01

Szasztok,


nekem jövő héten lesz ilyen műtétem. Akinek volt tudna mesélni illetve tanácsot adni mire figyeljek.

pl. hol lehet fűl pántot vásárolni arra az esetre amikor leveszik a kötést.


köszi

I.

2016. máj. 5. 12:33

Sziasztok, annyit szeretnek kerdezni hogy akinek szinten volt ez az erzeketlen erzes a fulben az meddig tartott? Nekem lassan 3 honapja volt a mutet, de a jobb fulem felso resze meg mindig teljesen erzeketlen es sztem nem valtozott sokat... Tudom h mindenki irta h elmulik, de nektek meddig tartott h normalisra visszaterjen az erzete? Nem akarom h igy maradjon orokre :)

Koszi a valasz(oka)t elore is!!!

12678. ear (válaszként erre: 12676. - Tarita)
2016. máj. 4. 15:21
Szó sincs 0,5-1 centiről, az nagyon sok lenne...! 2-3 mm-t szokott még előre jönni általában. De ez mindenkinél egyéni. Ha Jósvay csinálta, akkor nyugodt lehetsz. :)
12677. Tarita
2016. ápr. 30. 19:23

Illetve még azt szeretném megkérdezni,hogy másnál is elöfordult az,hogy a füle felső részét,amikor hátrahajlította az orvos,az egyik oldalon sokkal érzékenyebb és keményebb a törésnél. Illetve a fülemben az egész kagyló belül fel van dzzzadva,puha. Ez idővel le fog lohadni? Mert elég csúnya,mert az egész fülkagylót beteríti. Ui:

Jósvay doktor műtött. Bocsi a sok kérdésért

12676. Tarita
2016. ápr. 30. 08:18
Sziasztok! Annyit szeretnék kérdezni azoktól,akiknek már régebben volt a műtétjük,hogy kb mennyi idő, amíg a fül "beáll" , felveszi a végleges formáját? Kb mennyit fog még előre jönni és melyik részen? Lehet hülyén hangzik a kérdés,de persze izgulok kicsit. Csütörtökön volt a varratszedés és nekem annyira nem laposak most sem a füleim. Minimális eltérés van a kettő között,de ez engem nem zavar. Ezt mondta is a doktor úr, hogy így lesz. Szóval ha ilyen maradna, vagy nem változna sokat,akkor nagyon meg lennék elégedve. Csak megijedtem kicsit,mert volt olyan,aki azt írta,hogy csupán 1-2 mm-t fog még előre jönni,de volt olyan is,aki már 0,5-1 cm-ről. Az az én füleim esetében nem lenne olyan szerencsés:(
12675. Bszilvia71 (válaszként erre: 12666. - Encsyi)
2016. ápr. 29. 20:41
Nekem mér az első éjszaka lazItanom kellett a kötésen, egy hét múlva kötés csere után pedig magamnak cserltem a gézlapot a pánt alatt és fertőtlenItettem sprével . A doki engedélyével.
12674. Bszilvia71 (válaszként erre: 12670. - Atir9)
2016. ápr. 29. 20:34
Ha meg lesz a műtét tudni fogod, hogy mikor kell rá pánt vagy kötés érzni fogod, hogy mikor nem lesz rá szükséged.:)
12673. Bszilvia71 (válaszként erre: 12664. - Encsyi)
2016. ápr. 29. 20:31
Hát lehet, hogy rá lehet feküdni, de én még most is óvatosan fekszem rá pedig pont ma 1 hónapja, hogy műtöttek.. :)
12672. Bszilvia71
2016. ápr. 29. 20:26
Sziasztok! Olvasom, pár embernél. hogy csúszással kezdődött a műtét. Engem Pécsen műtöttek és nagyon figyelt rá az orvosom, hogy egy percet se kelljen rá várnom egyszer késett 10 percet, de hIvott is telefonon hogy neharagudjak pár percet késni fog.
12671. Beszterr
2016. ápr. 29. 09:21

Sziasztok!

Tegnap volt a műtétem Jósvay doktornál.

4re kellett odaérnem, de nagyon nagy csúszás volt, mert fél6kor vittek csak be a műtőbe. Addig viszont ott üldögéltem a kórteremben a cuki kis műtős köntösbe és gézzel körbetekert fejjel. Elkell mondanom, hogy mindenki egytől egyik nagyon kedves volt, próbáltak viccelődni, még zenét is kapcsoltak a műtőben ami véleményem szerint kicsit halkan ment :D

Aztán elkezdtük, először a jobb fülembe kaptam sok sok szurit, hát nem volt kellemes, de kilehetett bírni. A műtét legdurvább része az volt amikor vágták a fülem, azt mégegyszer nem élném át. Mintha egy kartonpapírt vágnának nagyon közel a füledhez... Amúgy is rosszul vagyok ilyesféle dolgoktól, de ahogy belegondoltam hogy mit csinálhatnak vele...én picit beszari vagyok és remegtem még úgy is hogy kaptam nyugtatót. Az összevarrásnál már nem volt gond, ott eltudtam volna aludni. Ezután kaptam egy baromi nagy kötést a fejemre. A műtét kicsivel több mint 1óráig tartott. Miután készen voltunk kikísértek a szobámba ahol a kedves nővértől kaptam egy forró teát. Amíg elkortyolgattam kész is lett a zárójelentés és haza is jöhettem. Személy szerint nem fájt/fáj annyira, ennél durvábbra számítottam, viszont aludni egyáltalán nem tudtam , kb 3órára tudtam elszundítani megszakításokkal. Sajnos nagyon kényelmetlen háton feküdni:( A doki azt mondta, hogy nyugodtan lehet az oldalamon aludni, de én valahogy nem merek ráfordulni a frissen műtött fülecskéimre. Inkább nem alszok :D

Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre, de azt csak egy hét múlva fogom látni.

Majd akkor is adok beszámolót, hogy milyenek lettek a fülecskéim :)

12670. atir9
2016. ápr. 27. 17:46

Ma voltam konzultáción, elmesélte a plasztikai sebész a műtét menetét, árat. Engem különösebben a gyógyulási idő érdekelt, mivel nyaralás előtt szereném megcsináltatni.

Varratszedés után 2 hetet mondott ameddig kell fejpántot hordanom napközben is, hogy védjem a fülemet. Töübbeknél olvastam, hogy csak éjszakára kellett hordani. Nem szeretném ha elfertőződne, felszakadna a seb, meg nyilván vigyázni is fogok rá, de szerintetek azzal ártok ha munkába nem teszek fel pántot, csak itthon és éjszaka?

12669. atir9
2016. ápr. 27. 10:29

Sziasztok!

Miskolcon műtöttek már közületek valakit? :)

12668. Nikó05
2016. ápr. 25. 16:52

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Nekem is elállóak a füleim és szeretném ha helyreállítanák, de nem tudom, hogy kihez lenne érdemes mennem. Legfőképp Nyíregyházán, vagy Debrecenben keresek egy plasztikai sebészt, aki jól megtudná csinálni.Tudtok esetleg ajánlani valakit?

12667. Tarita (válaszként erre: 12666. - Encsyi)
2016. ápr. 25. 15:21
Hát nekem eléggé véres belül a gézlap is meg a kötés is :( nem szivárog,hanem megkeményedett. Megróbáltam a kötés alá nyúlni,de a gézlap nem is a fülkagylón van,hanem mögötte. Gondolom az ív képzés miatt.Az irritálja a fülem hátulról. Plusz a kötés is elég szoros.Hát remélem,hogy ez nem rendellenes,mert kezdek kicsit aggódni :(
12666. encsyi
2016. ápr. 25. 09:48

Szia!

Nem érzem, hogy megszívta volna magát a gézlap. Kicsit néha elmozdul, de nekem maga a kötés nyomja már a füleimet nagyon. Szerintem már csak attól fáj, mert kétszer van ráhúzva.

De ha lefertőtleníted a kezed akkor kicsit arrébb tudod húzni, nem?

12665. Tarita (válaszként erre: 12646. - Bbrigi89)
2016. ápr. 24. 22:01
Szia! Szerencséa vagy, hogy te már túl vagy rajta? Megkérdezhetem, hogy neked volt-e olyan tapasztalatod,hogy a kötés alatt az egyik gézlap miután "megszívta" magát és megkeményedett,picit elmozdult és hátulról nyomta a füled? Közel a sebhez.
12664. encsyi
2016. ápr. 24. 09:48

Sziasztok!

Pénteken volt műtétem. Mindkét fülem csináltál. Maga a műtét két órát tartott. Viszont nekem vettek is ki porcot meg raktak is be és nagyon vékony volt ott a porc, úgyhogy lehet azért volt ilyen hosszú. Egy örökké valóságig tartott, de nem fájt. A hangok viszont durvák voltak, főleg mikor mondták miket kérnek :D Utána vettem be egy fájdalomcsillapítót, de pl éjszakára már nem kellett, úgyhogy kb napi eggyel elvagyok. Pár napig antibiotikumot kell szednem, mert mégiscsak porccal dolgoztak.

Az alvás a legnehezebb, elég kényelmetlen hanyatt fekve aludni, most éjszaka már kicsit oldalra feküdtem, le is csúszott kicsit a kötés, de visszaigazítottuk.

Tegnap voltam kötözésen, a doki elégedett volt az eredménnyel. Én is megnézhettem, nagyon kis furi volt, mintha nem is az én fülem lenne, de tetszett. Nyilván még fog alakulni, mert a közepe sokkal jobban a fejemhez van lapulva, mint a teteje meg az alja.

Két hét múlva lesz a varratszedés, addig heti 2-3x megyek, hogy ránézzen.

A kiskutyámtól viszont egy ideig teljesen el kell szeparálnom magam, még ha kicsit megsimogatom akkor is fertőtleníteni kell a kezem, talán ez a legnagyobb próbatétele az egésznek :D szerencsére van aki foglalkozzon vele addig.

Van valami tapasztalatotok, amit ajánlanátok? Alvással pl, rá lehet fordulni? Nektek mit ajánlottak? Félek, nehogy valamit rosszul csináljak. :D :S

12663. Tarita
2016. ápr. 22. 15:23
Sziasztok!Én tegnap voltam műtéten Jósvay doktor úrnál. Igazság szerint maga a műtét nem tartott addig,mint a várakozási idő. Ami még így sem volt idegesítő,mert a klinikán dolgozók annyira aranyosak. Olyan volt mint egy szállodában :) aztán eljött a nagy pillanat. 17:45-kor már a műtőasztalon feküdtem. Mindkét fülembe kaptam pár érzéstelenítőt,ami fele annyira sem volt kellemetlen,mint amire számítottam. Olyan volt mint egy sima szuri. Ez volt az egészben a legkellemetlenebb. Aztán elkezdődött a lényegi munka 😀 háát, voltak hangok rendesen. Mint amikor krepp papírt vágnak. Ahol durvább volt a porc,ott jobban bele kellett vágni. A végén összevarrta és már kész is volt. Az egészből nem éreztem semmit. Éjfél körül elkezdett lüktetni a fejem,de lényegében nem volt fájdalmam és azóta sincs. Szerencsés vagyok,mert fájdalom csillapítót sem kell szednem. Április 28-án varratszedés. Nem tudom, hogy milyenek lettek a füleim,de biztos, hogy sokkal jobbak, mint amilyenek voltak. A doktor úr nagyon kedves, mindenkinek csak ajánlani tudom! Úgyhogy szerintem, aki hezitál, hogy csináltasson-e vagy sem, az nyugodtan merjen belevágni,mert közel sem olyan vészes,mint ahogy elképzeljük.
12662. Eszti.K (válaszként erre: 12653. - Babka88)
2016. ápr. 19. 17:14

Szia!


12. kerület, Istenhegyi út 31/b szám alatt rendel. 200.000 Ft most nála a műtét, a konzultáció pedig ingyenes :)

12661. Bszilvia71 (válaszként erre: 12658. - Ear)
2016. ápr. 12. 18:58
Köszi :)
12660. Bszilvia71
2016. ápr. 12. 18:57
12659. ear Köszönöm szépen a választ.. :)
12659. ear
2016. ápr. 12. 12:24
Kedves műtét előtt álló fórumozók! A FB-on találtam egy oldalt, neve: Plasztikai Orvosok Fekete Listája. Azt hiszem érdemes utánanézni, kihez NE menjünk plasztikai műtétre. A FÜLPLASZTIKA csoportban is közzétettem.
12658. ear (válaszként erre: 12657. - Bszilvia71)
2016. ápr. 11. 14:47
Igen, ne aggódj! Az érzékelés csak fokozatosan fog visszatérni, de újra minden a régi lesz. Kivéve a füled állását :D
12657. Bszilvia71
2016. ápr. 8. 23:00
Egy hete mütöttek és ma szedték ki a fedő varratokat a többi varrat majd felszivódik. Jó lett nagyon csak még dagadt, piros és most nagyon viszket. Hozzá nyúltam a fülem felső részéhez és érzéketlen remélem ez normális???
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook