Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
12716. Eszti.K (válaszként erre: 12714. - Itszus)
2016. máj. 15. 22:54

Kb én is egy negyed órát lehettem ott műtét után :) Én a 2. éjszaka feküdtem rá először, de idővel kellemetlen érzés volt, így eléggé kínlódok éjszakánként, pedig az első éjszakám tök jól telt el.

Minket amúgy akkor ugyan azon a napon műtöttek :) Te láttad már az új füleid ezek szerint, jó neked :) Csütörtökön lesz a varrat szedés neked is?

12715. Eszti.K (válaszként erre: 12713. - Joey)
2016. máj. 15. 22:49

Olvastam itt a fórumon, hogy valakinek az orvosa nappalra is ajánlja. De szerintem jobb csak éjszakára, hisz éri levegő a sebet :) Meg gondolom munkába / iskolába nem szívesen járnál vele. A Te orvosod nem ajánlott semmit ezzel kapcsolatosan?

Én szerintem nagyon jól viseltem az egészet, még a doktor úr is megdicsért, hogy egy rezzenés sem volt az arcomon :) Utána sem fájt igazán, csak érzékeny, de napról napra egyre kevésbé érzékeny. Az alvás részét viselem nehezen, mert nem szeretek háton aludni. Meg a várakozást, hogy meglássam végre az új füleimet :D Neked mikor volt a műtéted, hogy élted meg az egész folyamatot? :)

12714. Itszus (válaszként erre: 12709. - Eszti.K)
2016. máj. 15. 22:32

Kedves Eszti,

15 perccel a műtét után. :)

Már aznap ráfeküdtem. Egyáltalán nem tudok csak at oldalamon aludni. Így már aznap ráfküdtem.

12713. Joey (válaszként erre: 12712. - Eszti.K)
2016. máj. 15. 22:29
Értem:) akkor nappalra le lehet venni.. és most hogy érzed magad még fájnak ? :)
12712. Eszti.K (válaszként erre: 12711. - Joey)
2016. máj. 15. 18:17

Szia! :)

Én majd csak 4 nap múlva tartok a varrat szedésnél, de nekem Jósvay úgy mondta, hogy utána 5 hétig éjszakára kell még a fejpánt :)

12711. Joey
2016. máj. 15. 18:12

Sziasztok! :D

Kötéslevétel után ki meddig hordta a fejpántot ?

12710. Tarita (válaszként erre: 12707. - Beszterr)
2016. máj. 15. 14:30
Beszterr!Töltöttem fel képet. Megpróbáltam úgy,hogy egyértelműen látszódjon a "probléma" Szóval amint látni lehet,eredetileg sem volt kis méretű fülem. Műtét után nem lett teljesen lapos,mert az számomra olyan természetellenes. De a jobb felül furán lett behajlítva és jobban el is áll,ahogy vette fel a formát. A ballal teljesen meg vagyok elégedve.Azt hiszem vissza fogok menni Jósvay doktor úrhoz egy kis igazításra,mert engem nagyon zavar és emiatt csak otthon fogom össze a hajam.
12709. Eszti.K (válaszként erre: 12708. - Itszus)
2016. máj. 14. 15:07

Szia!

Nekem is csütörtökön volt délután a műtétem, csak nekem Jósvay doktor úrnál, lentebb olvashatod is a beszámolómat, úgyhogy nem írom le külön :) Sajnálom, hogy rossz élménnyel távoztál, nekem szerencsére nem volt ilyen borzasztó. Viszont csak 15 percig műtöttek, vagy műtét után 15 perccel jöhettél is haza?? Új kötéseket kaptál reggel? :) Én kb 7 órát egyhuzamban végig aludtam az első éjszakámon, pedig sosem aludtam még háton, meg nem is szeretek :) Most a 2. éjszakámon talán jobban fájt, mert már oldalt feküdtem. Ti hány nap után feküdtetek elsőnek rá a fületekre amúgy?

Nincs képed a megduzzadt fülről? :) De jó neked, hogy már láttad a füled formáját, én nekem sajnos jövőhét csütörtökig várnom kell vele :(

A kötés nekem nem mozog a fejemen egyáltalán... fájdalomcsillapítót meg már nem is szedek, csak este, alvás előtt :)

12708. Itszus
2016. máj. 14. 14:11

Sziasztok,

csütörtökön,délután László doktor műtöt. Számomra horror volt a folyamat annak ellenére,hogy csak az érzéstelenítőt éreztem. 15 perc után el is jöhettem haza. Reggel közözésre vissza kellett menni. Szörnyű éjszakám volt,nagyon fájt és most is fáj. Ez már elviselhető. Kék,lila duzzadt. Elég csúnya. Formára viszont jó lett. Bízom benne,hogy gyorsan lemegy a duzzanat.A kötés csúszkál a fejemen. Naponta 2 kataflámot szedek rá. Nem gondoltam,hogy ilyen szenvedős.

12707. Beszterr (válaszként erre: 12706. - Tarita)
2016. máj. 13. 18:07

Teszel fel fotót a füledről, hogy alkothassunk véleményt? Mert ez így elég furán hangzik :)

Nekem egy hete vette ki a varratokat, és már sehol sincs bedagadva, illetve szinte egyformára formálta a két fülem.

Ha ennyire nem vagy megelégedve, szerintem érdemes lenne Jósvayhoz visszamenni, elvégre ő műtött, és tudja, hogy mit csinált ott a füleiddel.

12706. Tarita
2016. máj. 13. 17:11
Sziasztok! Hát az én érzéseim a végeredménnyel kapcsolatban elég vegyesek. Nekem most már két hetr kiszedte Jósvay doktor úr a varratokat. A bal fülem formája nagyon tetszik. Nem túl lapos hanem olyan természetes. Viszont még mindig van benne két nagy duzzanat ami reggelre beteríti a fülkagylóm. A jobb fülemben ilyen nincs,viszont vagy nem fort össze rendesen a porc, vagy nem is tudom.. A teteje kijjebb áll mint a másiknak. Ami annyira nem is lenne gond,ha pl a másik is lapos lenne. De nem az. Így elég furán festek. Nem is csak amiatt mert jött kijjebb,hanem inkább amiatt ahogy meg lett törve a porc. Ahogy megtörte,kicsit hátrahajlította és ahogy jött előre..most olyan hogy egy vastagabb tollat simán be tudok tenni a törésbe. Eléggé el vagyok keseredve emiatt,mert most eljutottam oda,hogy megint nem fogatom össze a hajam :( Azt szeretném kérdezni,hogy valaki volt már hasonló helyzetben? Akit a doktor úr műtött, azok közül valaki visszament már hozzá "reklamálni"? Én most nagyon elgondolkodtam rajta,mert nem két fillérről van szó. Viszont tartok attól, hogy nem csinálná meg ismét. Esetleg rajta kívül tudnátok ajánlani jó plasztikai sebészt Pesten? Gondolkodtam még dr. Juhász Péteren,illetve dr. Jánky Györgyön.
12705. Eszti.K (válaszként erre: 12703. - Ombree)
2016. máj. 13. 15:25

Nekem is volt a műtét alatt pattanás az orromon, de nem volt megérve, meg előtte sem, csak egy nagy piros dudor volt ott. Én kentem előtte krémmel (Akneroxiddal), gondolom ez fogta vissza :) Egyébként előtte 2 héttel még beteg is voltam, tüszős mandulagyulladásom volt, a műtét napján köhögtem még kicsit, de már lázas nem voltam, illetve a mandulám sem volt megduzzadva.. a vérképem rossz is lett így, mert ugye jelezte, hogy gyulladás van a szervezetemben. Ettől a kettőtől féltem, hogy vagy beteg leszek, vagy pattanásom lesz... :D


Merész vagy, hogy mersz frissen műtött füllel repülni :) De szerintem sem mehetsz előbb varratszedésre, hiszen a szerződésben így állt: " Az új formát speciális nyomókötéssel rögzítjük, amit 1 hétig érintetlenül hagyunk, mert eltávolítása, elcsúszása, elmozdítása az elérhető eredményt, a fül alakját veszélyezteti. Erre a páciensnek figyelnie kell a műtét utáni időszakban!"

12704. Eszti.K
2016. máj. 13. 15:17

Sziasztok! Tegnap estem túl a műtéten, Jósvay doktor úr által. Mikor megérkeztem, kaptam egy külön szobát arra a pár órára, és előkészített egy kedves hölgy a műtétre. Fel kellett fognom a hajam ilyen konty szerűbe (nekem kellett vinnem hajgumit), sminket le kellett mosnom, arcomat és fülemet le kellett fertőtlenítenem, illetve át kellett öltöznöm ilyen műtéti ruhába, a bugyi maradhatott csak rajtam, ami az enyém. Alá kellett írnom egy papírt, amire le voltak írva a műtét utáni teendők, illetve a lehetséges szövődmények, stb. Ha szerettem volna, kaptam volna nyugtató bogyót, de nem kértem, mert nem idegeskedtem :)

Bekísért az egyik segéd a műtőbe, ahol zenét kapcsoltak, lefertőtlenítették újra az arcomat és a füleimet, majd megkaptam az érzéstelenítőket a fülembe. A műtőasztalon feküdve azon agyaltam amíg várakoztam, hogy mekkora egy hülye vagyok, de igazándiból nagyon akarom ezt az egészet. :D Először a jobb oldali fülembe kaptam az érzéstelenítőt, mert azzal kezdtünk. Sokkal rosszabbra számítottam, szinte egyáltalán nem fájt az érzéstelenítő. Mondjuk én közben direkt számomra kedves dolgokra tereltem a gondolataimat, így nem is nagyon figyeltem, hogy mi folyik körülöttem. Elkezdte a műtétet, a hangok sem voltak közben vészesek :) Majd jött a bal oldal. Azon az oldalon valamiért kissé fájt az érzéstelenítő, de azt a pár pillanatot ki lehetett bírni, na meg a végeredményért szinte bármit... :D A műtét kb 1 órát vett igénybe. A műtét végeztével turbánt kötöttek a fejemre, és visszakísértek a kis szobámba, ahol kaptam egy bögre teát, majd megint aláírtam egy papírt, illetve kifizettem a műtétet, és jöhettem is haza :) Jövőhét csütörtökön kell visszamennem varratszedésre, nagyon várom már, hogy lássam az új füleimet :)

Az első éjszakám ugye tegnap volt, hát nekem személy szerint nagyon furcsa háton feküdni (egyébként a doktor úr mondta, hogy nyugodtan feküdhetek rajta, ha nem fáj.. de nyilván fájt még tegnap, így ezt inkább kihagytam :D ), hajnali 2-fél 3 körül sikerült elaludnom, és 7 órát aludtam egyhuzamban :) Talán az alvás a legidegesítőbb része az egésznek, mármint azoknak, akik az oldalukon szeretnek aludni. Nevetni és rágni egy kicsit kellemetlen érzés. Még arra leszek kíváncsi, ha elkezd zsírosodni a hajam, hogy fogom bírni azt, hogy nem moshatom meg, mert mindig viszket a fejem olyankor, és amúgy is 2-3 naponta mosom. De egyébként teljesen kibírható az a "fájdalom", amivel jár ez az egész :)

5 hétig kell a varratszedés után használnom éjszakára fejpántot, én azt a helyi fodrász-, kozmetikai kellékes boltba vettem, tépőzáras és pamut, eddig nagyon szimpatikus, de majd 1 hét múlva megtudom, hogy jó-e. DM-be néztem először én is, de amit ott találtam, annak az anyaga is furcsa volt, meg nem volt túl vastag a szélessége, illetve nem állítható. Fizikai terheléstől és hajolástól 1 hónapig el vagyok tiltva, illetve olyan tevékenységektől, amik arcpírt okozhatnak. 2 hónapig pedig külső behatásoktól, pl. küzdősporttól, vagy akármilyen tevékenységtől, ami közben megsérülhet a fülünk, óvnunk kell, mert akkorra erősödik meg a heg rendesen.

Összegezve az egészet azt tudom mondani, hogy mindenki merjen belevágni, akit pszichésen bántja a füle kinézete, vagy elveszi az önbizalmát, mert teljesen kibírható az a fájdalom, ami ezzel együtt jár. Viszont az az érzés felbecsülhetetlen, hogy ezentúl nem kell a füleim miatt aggódnom, én személy szerint mindig letűztem a hajam a füleimnél csattal, hogy véletlenül se látszódjanak ki... összefoghatom a hajam, így nem sülök meg annyira nyáron, lehetnek különböző frizuráim, hajmosásnál ki tudok küszöbölni plusz egy napot, mert összefogom gyorsan a hajam, a strandon nem kell stresszelnem, ha vizes lesz a hajam, és innentől bárhol, bármikor nyugodtan össze merem majd fogni a hajam, így csomó mindent könnyebb lesz elvégeznem, mert nem lepi be az arcom az egész hajam :) Legalábbis remélem, mert még nem láttam a végeredményt :D de bízom benne, hogy jó lesz :)

12703. ombree (válaszként erre: 12702. - Beszterr)
2016. máj. 13. 13:16

ilyesmire gondoltál?

[link]


nem fog ez nagyon melegíteni?


hát remélem,hogy csak olyan pattanásokra gondol :D

csütörtökön lesz a műtét és 1 hétre rá csütörtökön repülök áá :S akkor kedden nem tudja kiszedni pl?

12702. Beszterr (válaszként erre: 12701. - Ombree)
2016. máj. 13. 13:03

Úgy tudom kedden, illetve csütörtökön vannak műtétek. Ha kedden lesz a műtéted, akkor egy hét múlva kedden veszik ki a varratokat. Sajnos ezt az időt nem lehet lerövidíteni, mivel ennyi idő kell ahhoz, hogy a bőr nagyjából összeforrjon, és megtartsa az új fület.

Szerintem a lényeg az, hogy sárga, éppen kifakadni akaró pattanásod ne legyen,de a szárító kencéiddel próbálkozhatsz, hátha a bőr alatti pattanásokat is visszahúzza.

Fejpántot én a dm-ben vettem de azt két napig hordtam, annyira szorított, aztán leváltottam egy sokkal lazább fejpántra amit a h&m-ben vásároltam. Viszont az néha picit felcsúszik, de nem annyira, hogy egyáltalán ne fedje a fülemet, és amúgy is éjjel ha felkelek megigazítom.

12701. ombree (válaszként erre: 12700. - Beszterr)
2016. máj. 13. 12:09

Köszönöm, hát akkor vagy elmegyek kozmetikushoz vagy az itthoni szereket használom majd, igazából ilyen fehér nagyra duzzadt pattanás nincs inkább akne avagy leszáradt pattanások vannak. Vannnak itthon ilyen pattanásszárító kencék.

Avagy még ilyen kis dudor van ami nem látszik meg semmi csak fáj:D

a műtét után a varratot hány napra rá szedik ki? csak mert ott lehet lesz egy kis probléma mivel a műtét követő 7 vagy 8. napra repülőjegyem van..

esetleg ha úgy alakul a 6. napon is kiszedik vagy hogy megy ez?

fejpántot olvasgattam valahol dmben lehet venni, nemtudom van-e belőlük különböző méretű avagy melyik fajta a legjobb így műtét utánra

12700. Beszterr (válaszként erre: 12699. - Ombree)
2016. máj. 13. 11:49

Szia!

Igen sajnos ez így van. Engem is jól átfésült a műtét előtt, hogy tutira ne legyen semmilyen pattanásom. A herpesz az immunrendszer legyengülésére utal, pattanás meg azért nem lehet, mert a belőle távozó folyadékban bacik vannak, ami nem túl jó a frissen műtött területen.

Műtét előtt nekem is rittig kijött 2 pattim, én kamillás főzettel tisztítgattam, illetve fogrémmel szárítgattam le. Az immunrendszerem erősítésére pedig vitamint szedtem.

A műtét árát a műtét után kell kifizetni. Bekísérnek majd a kórterembe ahol visszaöltözhetsz és oda fog bemenni a doktorúr a zárójelentéssel, akkor kell oda adni neki az összeget.

Sminket semmiképpen se viselj a műtét napján.

Illetve nem menstruálhatsz, de gondolom ennek alapján tűztétek ki az időpontot.

12699. ombree
2016. máj. 13. 10:56

Sziasztok.

Pár nap múlva következik Dr. Jósvay Jánosnál a fülplasztikám.

Volna pár kérdésem hozzátok:


Eléggé megijedtem, mert kaptam olyan emailt, hogy herpesz vagy pattanás az arcon illetve a füleken kizáró ok.. hát nekem az arcon van pattanás csak egy pár.. még a füleken megértem, de az arcon? vagy ilyenkor most mi a helyzet?


Másik pedig, hogy voltam már ugye konzultáción de vagy nem mondta nem kérdeztem, de a műtéti díjat mikor kell befizetni? a műtét napján vagy hogyan?


Milyen kizáró okok lehetnek a műtét alól? Nagyon szeretném, ha a megbeszélt időpontban megműtene.. a szükséges papírok meg is vannak hozzá.


Köszönöm!

12698. tancolocsiga (válaszként erre: 12694. - Beszterr)
2016. máj. 11. 12:42
A kozmetikai tepozaras fejpant trukkos, de ha rakerestek pl argep meg ilyen oldalakat feldob es akkor lehet rendelni, meg csomo helyen felreteszik es at tudod venni szemelyesen (en a hugomat ugraltattam amig otthon fetrengtem bekotott fejjel :)). Persze videken pl gozom sincs hogy lehet megoldani, de jo az a tepozar, bar ha meleg van akkor lehet melegebb mint a sima
12697. tancolocsiga (válaszként erre: 12685. - Ear)
2016. máj. 11. 12:26
jaj nagyon koszi a valaszt, ear, valahogy tokre azt vettem le masok beszamoloibol h ez csak kozvetlenul varratszedes utan volt! akkor megnyugodtam :)
12696. Beszterr
2016. máj. 9. 11:07

Ja, egyszer hideg van egyszer meg meglehet sülni.

Én csak éjjelre hordom, úgy gondoltam, hogy nappalra azért hagyok neki egy kis szabadságot, illetve így a sebet is éri egy kis levegő és hamarabb gyógyul, meg amúgy is nekem éjjelre elég is a fejpánt amennyire szétszorít reggelre...:)

Töltöttem fel ide képet, ha rámész az adatlapomra láthatod :)

12695. Itszus (válaszként erre: 12694. - Beszterr)
2016. máj. 8. 06:53
Így legyen,elég szélsőséges az időjárás. A fejpántot éjjel nappal hordani kell? Furi gondolom sok év után. Van előtte'utána képed?
12694. Beszterr (válaszként erre: 12693. - Itszus)
2016. máj. 7. 10:49

Hamar eljön a csütörtök, hidd el :))

Nekem pamut fejpántom van. Egyébként nekem azt mondta a doki, ha nem elég szoros a fejpánt akkor lehet rá még egy kendőt kötni amivel megerősíted, hoyg ne csússzon le. Vagy még láttam, hogy sokan kozmetikai pántot vettek, ami állítható. Azt viszont nem tudom hol tudsz beszerezni.

AMúgy pont jó időd lesz, nem lesz nagy meleg, esős idő lesz, műtét után ez kedvező, nem sül be a fejed :D

12693. Itszus (válaszként erre: 12684. - Beszterr)
2016. máj. 7. 06:35
Vettem tegnap a DM-be egy fejpántot,hát nem mondom,hogy ez jó , de majd a doki megmondja. Izgulok már ,csütörtök már itt lehetne. Várom mint egy gyermek a Mikulást. Túl lennék rajta és jön a meleg is. Félek majd nehezen viselem a kötést. A fejpántod műszálas?
12692. Beszterr (válaszként erre: 12686. - Ear)
2016. máj. 6. 16:10

Vigyázok rá ahogy csak lehet. Ma már nyilvánosság elé is mentem velük, és képzeljétek...édesanyám kolléganője megjegyezte, hogy milyen jól áll nekem a copf. Hogy látott kiengedett hajjal is de ez sokkal jobban áll. És ő nem is tudta hogy plasztikázva volt. :D

Annyira jól esett, hogy az egész világnak megakarom mutatni őket mostmár :D Pedig még kissé duzzadtak és lilácskák.

12691. Beszterr (válaszként erre: 12690. - Maddi)
2016. máj. 6. 16:05

Jósvay doktor 200.000-ért csinál két fület, de szerintem máshol is így mozognak már az árak sajnos.

Mondjuk ezesetben neked felével kell számolnod. Viszont szerintem jobb túl lenni egyszerre mindkét fülön, én nem bírnám ki kétszer ezt az élményt :D

Meg a kötéssel is elég sokat szenvedtem már a végére, idegesített, viszketett alatta.

Ha teheted inkább még gyűjtögess, de persze ez a te szíved joga. Elhiszem,hogy minél hamarabb túl akarsz lenni rajta, én is így voltam vele :))

12690. maddi
2016. máj. 6. 14:47
Bár most arról se nagyon van fogalmam, hogy hol tartanak az árak, elég régóta foglalkoztat a gondolat, hogy belevágok.
12689. maddi (válaszként erre: 12688. - Ear)
2016. máj. 6. 14:46
Én is így tippeltem. Köszi ☺.
12688. ear (válaszként erre: 12687. - Maddi)
2016. máj. 6. 14:42
Természetesen lehet, hiszen vannak, akiknek csak az egyik fülük áll el. Ez esetben körülbelül az ár felével kell számolnod.
12687. maddi
2016. máj. 6. 14:35

Sziasztok!

Már régóta olvasgatlak benneteket, és nekem csak egy kérdésem lenne: lehet csak az egyik fület megcsináltatni?

Persze mindkettőmre ráférne a plasztika, de nekem egyben nincs annyi pénzem egyrészt, másrészt szerintem könnyebb lenne az éjszakai pihenés, ha nem egyszerre lenne mindkét oldal háborgatva.

Köszi a választ előre is ☺.

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook