Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
12746. indianerika (válaszként erre: 12745. - Ombree)
2016. máj. 20. 10:03
Kedves ombree! Nem tudom milyen fájdalomcsillapítót szedsz, én cataflam-ot toltam, de gyakorlatilag fájdalom nélkül nyomom 3 napja. Persze ez mindenkinek egyéni, de nekem azt tanácsolta a doktor úr, hogy ebben az esetben a fájdalomcsillapítót megelőzés céljából is lehet szedni, mert ha egyszer elkezd fájni, onnan már a gyógyszer nagyon nehezen húzza vissza, a kezdeti fájdalmat viszont hatékonyan lehet csillapítani. Nem tudom írt-e neked receptre valami erőset a doki(nekem még a bölcsesség fogam miatt volt itthon egy doboz cataflam, mert akkor sem kellett belőle bevennem).Egyébként azt kicsit furának tartom, hogy a sebész nem ad automatikusan receptet valami erős fájdalomcsillapitóra. Ha nagyon rossz, azt javaslom a házi orvosoddal irass valami lórugást fel, ne szenvedj!!
12745. ombree (válaszként erre: 12744. - Rawin)
2016. máj. 19. 23:25
hehe:D akkor jó megnyugodtam.. hát eléggé fáj gyógyszer meg nem hat lóó** se :d
12744. Rawin (válaszként erre: 12743. - Ombree)
2016. máj. 19. 23:21
Az első műtétemnél nekem is nagyon fájt, miután kiment az érzéstelenítő hatása. Fagyasztott pizzát tettem rá, mert csak az volt otthon. Elég hülyén néztem ki :o)) Mint Leila hercegnő oldalkerekes frizurája a Star Warsból...:)
12743. ombree
2016. máj. 19. 23:03

Sziasztok. Nos mai nap került sor a műtétre:D

Nagyon rendesen és normálisak, szuri volt fájdalmas picit, meg a hangos nem voltak valami jók mikor így szeletelték fel a fülemet:D de fájni nem fájt..

nemtudom nektek, hogy telt az első nap, de nekem már kiment az érzéstelenítő és eléggé fáj.. pedig már vettem be fájdalomcsillapítót is.. és zsibbad lüktet :(

12742. indianerika (válaszként erre: 12741. - Beszterr)
2016. máj. 19. 16:55
Kedden este lesz a varratszedés. Én is nagyon várom már, tuti elsírom magam ha olyan lesz a végeredmény, mint a tiéd. A turbánommal jól elvagyok, ma éjszaka már egész jó pózban aludtam végig az éjszakát, gyógyszer nélkül. Eddig 4 gyógyszert vettem be kedd óta, de azt is csak a fájdalom megelőzése érdekében. Szerencsére nem fáj. Néha feszül, de ennyi. Szerintem már nem is veszek be gyógyszert. Szóval már számolom vissza a napokat :)
12741. Beszterr
2016. máj. 19. 11:57

De aranyos vagy, köszönöm!!! :))

Nekem is nagyon tetszik a végeredmény, ezt mutatja az is, hogy mióta varratszedés volt szinte csak felfogva van a hajam :D Az sem érdekel, hogy még nincs tökéletesen begyógyulva és még van elől is pici seb rajta.:))) Várom már nagyon a te végeredményedet is!!! Mikor lesz varratszedés? Hogy bírod a kötést? :D

12740. indianerika (válaszként erre: 12739. - Beszterr)
2016. máj. 19. 10:34
Úr Isten, de széééép lett!!!!!Én is ilyet szeretnék!!! Abszolút olyan, mintha ezekkel a fülekkel születtél volna! Teljesen természetes! Gratulálok és jó egészséget!
12739. Beszterr
2016. máj. 19. 08:37

Kedves Fórumtagok!

Én is raktam fel új fotókat a jelenlegi állapotomról :))

12738. Tarita
2016. máj. 19. 08:29
Pötyi88! Úgy örülök,hogy szép fülid lett :) De hol vannak a képek? :)
12737. Pötyi88
2016. máj. 18. 14:48

Sziasztok!

Itt vagyok és már újra munkába is álltam :-)

Nos a varratszedés minimális kellemetlenséggel jár, az már a legkevesebb. Utána meglestem a fülecskéim. Ugyanis már nem lapátook!! :-D na jó, csak az egyik oldali volt az. Szóval én nagyon elégedett vagyok. :-) :-) Megmondom őszintén a saját elgondolásom szerint én rosszabbra számítottam. Az én füleim nagyon nem voltak egyformák. Az egyik sokkal jobban kiállt és olyan másabb is volt. Nyilván minimális különbség van a kettő között. De ezt mások nem gondolnám, hogy észrevennék :-) Nagyon remélem, hogy így is maradnak!! Igyekszem nagyon vigyázni rájuk! Most egyébként baromi érzékenyek :-D kényelmesebb volt a turbán! :-D Komolyan. Picit kékek, itt-ott duzzadtak. De ez teljesen normális.

Este teszek fel képeket nektek!

Kitartást mindenkinek :-)


Ui: nagyon klassz ez a kis közösség!!

12736. Tarita
2016. máj. 18. 12:39

Rawin,Indianerika,Beszter!Nagyon aranyosak vagytok,hogy így próbáltok vigasztalni. Nos eljutottam odáig,hogy megpróbálok nem túl sokat agyalni ezen,mert úgysem lesz jobb.

Visszaolvastam a fórumon és pár évvel ezelőtt volt egy srác,akinek szintén ez okozott problémát. Őt is Jósvay doktor műtötte egyébként. Megnézte a füleit és megműtötte ingyen,bár véleménye szerin nem volt feltűnő az asszimetria. Emberségből jeles. A srác írta,hogy a második műtéttel tökéletes lett.Szóval megpróbálom. Nem amiatt,hogy ingyen megcsinálja,mert természetesen ha fizetni kell,akkor fizetek. Csak legyen lapos és olyan szép,amilyet szeretnék :)

12735. indianerika (válaszként erre: 12710. - Tarita)
2016. máj. 18. 12:14
Nekem abszolút asszimmetrikusak a füleim. Szerintem a tiéd is szép lett, én egyébként ilyen eredményt várok kB. Viszont ha zavar, természetesen beszélj a doktorral. Anyagi felelősséggel nem tartoznak, csak szakmaival, a további korrekció is fizetős sajnos. De én a te helyedben boldogan felkötném a hajam.
2016. máj. 18. 12:08

Beszámoló part2. Az éjszaka annyira nem volt kellemes, ez az " aludj 3 párnán hanyatt" dolog nem egyszerű. Első körben kB. 10-től aludtam 0:45-ig. Ekkor már éreztem egy kis szúró/nyomó érzést, és vettem be egy bogyót. A következő ébredésem 5:15 körül volt, de úgy tudtam igazán jól aludni, ha oldalra fordultam és a kezem a fejem alá tettem. Így a fülemre nem feküdtem rá. Összességében még mindig az elgémberedett nyak a legkellemetlenebb része ennek az egésznek. Fájdalomról továbbra sem tudok beszámolni, csak erős nyomó érzés van a füleimben.

@Pötyi88 milyen volt a varratszedés? Szépek a fülecskéid?!

12733. Rawin (válaszként erre: 12710. - Tarita)
2016. máj. 17. 23:05

Nagyon sajnálom, hogy rossz a kedved! Szerintem annyira nem lett tragikus a végeredmény, mint ahogyan azt te látod - én ettől még simán felfognám a hajam, másnak sem egyformák a fülei- , de azt is tudom, hogy milyen érzés mást kapni, mint amit várunk, és ha már fizetünk érte, az legyen korrekt munka.


Készítettem egy naplót (nyilvános), tettem bele pár képet, az elrontott fülemről is.

2016. máj. 17. 21:07

Na hello-bello Mindenki! "Túl vagyok rajta, már nem is fáj" :) de viccet félre téve, abszolút nem érzek még fájdalmat 3 órával a műtét után. Gyakorlatilag a műtét menetét már többen leirták, de én is megosztom röviden. 16:00-ra kellett mennem, számoltam a várakozással, de picit már kezdtem türelmetlen lenni. 17:30-kor mentem be.

Amikor megérkeztem az imádnivaló nővérke bekísért egy szobába. Ott elmondta, hogy vetkőzzek bugyira, kaptam egy műtős kis köppenyt, (amiben műtöttek is) fel kellett kötni a hajam és a fürdőben lévő fertőtlenítővel arcot és fület mosnom. Aztán fél óra múlva jött egy beleegyező nyilatkozattal. Utána várakozás. Fél óra múlva megjelent a doktor úr is. Megnézte a füleimet, készített képet róla és ő is aláiratott egy nyilatkozatot. Szóltam neki, Hogy kérek nyugibogyit. Kis idő múlva kaptam is a nővértől (fél szem xanax, én ajánlom, Hogy aki nagyon parás, vegyen be otthon is egy felet) mért egy vérnyomást, aztán újabb fel óra vàrakozás. Végre bementem. Először alaposan fertőtlenítik az arcot, utána jönnek a szurik (alig érezhető) és nekiesnek a fülnek. Végig hanyatt kell feküdni és úgy forgatják a fejed. SEMMIT NEM LEHET ÉREZNI!!! De komolyan. Igen, a hangokat rossz hallani, de csak azért mert agyban így nehezebb elvonatkoztatni attól, mi történik. Én elég nehezen bírom pl.a sebek, törések látványát, ezért az elején volt egy kis pánikom, izzadtam mint egy ló, zsibbadtak a végtagjaim, de ezt csak a pánik idézte elő. Megkérdeztem beszélhetek-e, mert úgy jobban el tudom terelni a figyelmemet. Onnantól dumáltunk, még vicceket is meséltünk. Most ez viccesen hangzik, de rendesen jól éreztem magam műtét közben. 1 óra volt a műtét, a másik fülem kezdetekor is jött egy kis pánik, de pár perc alatt elmúlt. Szóval SEMMI FÁJDALMAM NINCS! :) Lasan azért majd veszek be egy cataflant, mert azt mondta a doki, hogy akkor is vegyek be ha nem fáj. Van egy olyan hiú ábrándom, hogy nem is fog ettől jobban fájni, de majd beszámolók. A műtét után én is kaptam teát, de nem is tudtam meginni, már jött a doktor úr. Megkaptam a zárot, kifizettem a pénzt (felajanlotta, Hogy varratszedeskor is oda lehet adni). De mérhetetlenül boldog vagyok, legszívesebben ugrándoznék. És most még azt mondom, bármikor újra belevág(at)nék! :) remélem ez így is marad! A beszéddel és a rágással egyelőre óvatosan "bánok", mert ezektől érzem, hogy mozog a fülem és ha nem muszáj ne mozogjon még. De ennyi! Szerintem az alvás is fog menni, mert már most álmos vagyok...:) Na puszi! Töltök fel képeket is!

12731. Beszterr (válaszként erre: 12730. - Indianerika)
2016. máj. 17. 10:41

Nekem is nagyon sok erőt adtak az itt olvasottak, és annyira jó, hogy nem halt még ki ez a fórum és még a mai napig vannak friss infók.

Nagyon szorítok neked a műtéthez, és nagyon várjuk az eredményt ( a többiektől is) :))

2016. máj. 16. 21:53
Ja és persze mindenkinek köszönöm, hihetetlen milyen sokat számít egy-egy bátorító szó olyan emberektől akik tudják mi vár rám!!!
12729. indianerika (válaszként erre: 12727. - Pötyi88)
2016. máj. 16. 21:52
Mint egy nagy család :) Legszívesebben megvárnám a varratszedésed :) Te már túl vagy a nehezén, biztos csudiszép lesz az eredmény!
12728. Eszti.K
2016. máj. 16. 21:47

@indianerika Sok sikert a műtétedhez, és kívánom, hogy Neked is csak annyi kellemetlenséggel járjon, mint amennyivel nekem! :)


@ombree Akkor a varrat szedésem egy napon lesz a Te műtéteddel :) Lehet még látjuk is egymást :)

12727. Pötyi88 (válaszként erre: 12725. - Indianerika)
2016. máj. 16. 21:43

Sziiia!

Sok sikert!! A műtéted után lesz az én varratszedésem! Kérlek,nekem is szorítsatok!! Nagyon izgulok az eredmény miatt! :-) Kitartást mindenkinek!!

12726. ombree (válaszként erre: 12725. - Indianerika)
2016. máj. 16. 21:41
Szia. Sok sikert :D Én csütörtökön megyek szintén 16:00-ra :D
2016. máj. 16. 21:19

Kedves fórumozók!

Eddig abszolút látens módon voltam jelen, de hónapok óta olvasom a beszámolóitokat. A TI segítségetekkel "jutottam el" Jósvay doktor úrhoz. Holnap lesz a nagy nap!!! :) Úgy érzem viszonylagos nyugalommal állok a dolog elé, de azért most mégis úgy éreztem, kell egy pici bíztatás :)Csudi jó kis csapat jött itt össze, olyan jó hogy mindenki segítőkész és bátorítja a másikat! Holnap 16:00-ra vagyok kiírva, ahogy olvastam, azért némi csúszással kell számolnom. Picit félek azért a fájdalomtól, kár hogy nem lehet egy kis próba fájdalmat csinálni :D Szóval ha holnap lesz erőm beszámolok, addig pedig mindenki drukkoljon! Igyekszem majd képeket is feltölteni!

12724. Beszterr (válaszként erre: 12710. - Tarita)
2016. máj. 16. 19:51

Külső szemmel szerintem nem olyan vészes amilyennek te látod. A szemből lévő képen szerintem teljesen egyforma. Felül picit manós, nekem is ilyen, mert nekem is picit nagyobb méretű a fülem. Szerintem nyugodtan felfoghatod a hajad. Teljesen szimmetrikus füleket sajnos még a doki sem tud csinálni. De ha te úgy érzed, hogy még így sem tudnál emberek közé menni felfogott hajjal akkor természetesen menj vissza Jósvayhoz.

Ennyi pénzért legyen olyan az ember füle amilyet szeretne :))) Remélem sikerül majd megbeszélned a doktor úrral. Írj majd itt , hogy mik a fejlemények :)

12723. Eszti.K (válaszként erre: 12722. - Itszus)
2016. máj. 16. 11:01
Hát az nem, de remélem fájdalmasnak sem lesz fájdalmas :) Ez azért érdekes, hogy ilyen könnyen lejön a kötésed.. mondjuk valamennyit nekem is mozdult, mert már reggelre belepte a szemöldökömet a kötés :D de nem jött le, vissza hátrább húztam az egészet és ennyi. Szerintem jól megoldottad amúgy a helyzetet :) Múlt éjszaka én is rajta aludtam már, de kell idő, hogy megszokjam azt az érzés. Rámész a nevemre és az adatlapomra kerülsz, ott pedig megtalálod egyből.
12722. Itszus (válaszként erre: 12716. - Eszti.K)
2016. máj. 16. 10:52
Szerdán lesz,csak egy csomót vág el az orvos. Nem lesz nagy mutatvány. Éjjel megint lejött a kötés. Már vissza sem tettem. Fejpánt alá tettem steril gézlapot. Javul a helyzet. Kisebbedik a fülem. A doki javasolta,hogy feküdjek rá minél előbb. Nincs gondom a rajta alvással. Hol vannak a fotók?
12721. Eszti.K (válaszként erre: 12719. - Joey)
2016. máj. 16. 10:05
Tényleg.. Te nem szeretnél feltenni nekünk képet a füledről? :) Kíváncsi lennék :) Én egyelőre még csak az előtte képet tudtam feltenni, de amint lekerül rólam a kötés, teszek fel, illetve később a gyógyultról is szeretnék :)
12720. Eszti.K (válaszként erre: 12719. - Joey)
2016. máj. 16. 09:52
Akkor nem is lesz olyan sokáig foltos :) Nekem mikor még a műtét volt, és nem éreztem még a füleimet, autóba bekajáltam hazafelé szépen, hogy az ne fájjon legalább :) De akkor biztos varratszedésnél is így lesz, hogy hazafelé eszegetek :D Engem is a jobb oldalamnál lévő géz zavar néha-néha, mert az kissé véres, és ahogy meg van keményedve, bántja kicsit a fülem... Nekem szerintem nincs túlzottan rászorítva a kötés, mert azt úgy nem érezném, hogy nyomná. Amúgy varrat szedésre menet nem lehet nekünk itthon leszedni róla a turbánt? Gondolom nem, de tök jó lenne, ha nem bekötött fejjel kéne utaznom :D
12719. Joey (válaszként erre: 12718. - Eszti.K)
2016. máj. 15. 23:26
Picit a kék-zöld foltok már eltűntek :) de szerintem pár nap és a duzzanat is le megy.. én is úgy voltam vele haha.. mikor levették a kötést hazaértem első dolgom az volt hogy bekajáltam :DD igen felhívtam az orvost és megnézte azt mondta hogy a fülem mögött lévő géz megszívta magát és ahogy meg keményedet az miatt vérzett..meg nekem nagyon rászorította a kötést a fejemre ami miatt is lehet jobban fájt..
12718. Eszti.K (válaszként erre: 12717. - Joey)
2016. máj. 15. 23:16

Duzzadtak még a füleid? :) Én erre lennék kíváncsi még, hogy mikor lesz teljesen "vállalható" , sem duzzanat, sem lila/kék/zöld folt :)

Én is inkább olyan ételeket ettem most, amiket nem kell úgy rágni, legalább azzal sem bántom a sebet, illetve szívószállal iszok, hogy ne kelljen hátra dönteni a fejem :)

Ez azért elég durván hangzik, hogy vérzett a kötés alól... :O Orvoshoz mentél vele egyből, vagy mit csináltál?? Nekem a jobb oldali fülemhez tettek több géz lapot, és zavaróbb is, mert az szinte nem is szellőzik, illetve jobban zavarja a fülemet is.. és ugye a turbán alá néztem, azon az oldalon véres a gézlap (nem olyan vészesen), míg a másikon nem.. pedig a bal oldali fülem volt a zavaróan elálló.

Akkor jól el látott információval :D Én mondjuk szerintem lehet, hogy azt az 5 hetet is túl fogom lépni éjszakánként, biztos, ami biztos alapon :) meg max ha nappal olyat csinálok itthon, ami közben sérülhet a fülem, akkor is felveszem majd.

12717. Joey (válaszként erre: 12715. - Eszti.K)
2016. máj. 15. 23:08
Csütörtökön lesz 2 hete..:D hát nagyon kemény volt az a hét ahogy te is írtad enni nevetni stb de még beszélni is nehezen tudtam mert ahogy mozgott az állam nyomta a fülem és fájt arról nem is beszélve hogy a 3.nap elkezdett vérezni a kötés alól és nagyon megijedtem de nem volt semmi baj.. a fejpánttal kapcsolatban pedig csak annyit mondott hogy hordjam egy darabig de konkrétan nem mondta meddig is.. azért kérdeztem :)
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook