Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
12836. dct_90 (válaszként erre: 12835. - Puszedli98)
2016. júl. 18. 10:05
Köszönöm! :) Semmi gond, azért is írtam ide, hátha itt előbb észre veszed :)
12835. Puszedli98 (válaszként erre: 12834. - Dct_90)
2016. júl. 18. 09:45
Bocsánat, most láttam csak az üzenetet. Válaszoltam ! 😉
12834. dct_90 (válaszként erre: 12833. - Puszedli98)
2016. júl. 18. 08:38

Szia!


Igen, pontosan ilyet kaptam én is, mint ahogyan Te is leírtad. Nem készültem géz lapokkal, mert eszemben sem volt, hogy vérezhet is, így nekem csak annyi van, amennyit beraktak.


Hajpántom és száraz samponom van nekem is, meg is kérdeztem, hogy ajánlott-e használni. Szerencsére egy hetet bír a hajam hajmosás nélkül, a 2. hét lesz a gázos.


Írtam Neked korábban privát levelet, megnéznéd kérlek? Lehet csak nem vetted észre :)


A hozzászólásod pedig köszönöm.

12833. Puszedli98 (válaszként erre: 12832. - Dct_90)
2016. júl. 17. 22:50

Szia!

Nekem is átvèrzett a kötés miután hazaértem. Gondolom akkor neked sem turbán kötést raktak fel, hanem sima "fejpántos" kötést!?? (Hálós fejpánt és gézlapok). Nekem is azt mondtàk, hogy ha átvérzik akkor ne vegyek ki gézlapot csak rakjak be plusz lapot. Ezt is tettem, de az már nem vérzett át. Pénteken voltam kötès cserén, és az árvérzés nem volt probléma, előfordulhat. Szóval ezmiatt ne idegeskedj! A fájdalom is teljesen normális, egyrészt mert műtöttek, másrészt a kötés is szorít. Az én orvosom a műtét után 1 héttel kötést cserél, 2 héttel utána pedig varratot szed. Es először nekem is azt mondta, hogy csak két hét múlva moshatok hajat, de mikor pénteken elmentem kötéscserére, azt mondta hogy moshatok hajat. Mert igazából csak egy darab géz van màr a fülemen, amit én is rátudok hajtani. A hajmosás helyett ajanlani tudok divatosabb fejpántot, illetve száraz sampont. Talán a sampon az első hétben mèg nem jó megoldás, de a másodikban igen.

12832. dct_90
2016. júl. 17. 19:26

Sziasztok!


Én most pénteken estem át a fülplasztikán, szívesen megosztom a tapasztalataimat, ha kiszedték a varratokat. Olvasgatok, olvasgatok.. és egyre inkább félek, hogy nálam valami baj történt. Amikor hazaértem, nem sokkal utána a kötésem elkezdett átvéresedni, először az egyik fülemen, utána a másikon is. Utána kerestem, hogy most kell-e félnem vagy sem, de igazából fogalmam sincs.. Azóta persze nem vérzik, akkor sem vérzett sokáig, de kicsit megijedtem. Valahol azt írták, hogy a műtét után valamennyi vérzés előfordul és fellépet szivárgó vérzés is, de sajnos láttam már olyat, hogy lehet elszakadt a varrat...A műtős hölgy mondta, ha átüt, tegyek rá gézt nyugodtan (gondolom a vérre gondolt, bár ezt már nem kérdeztem meg). Kicsit félek, azóta is fáj, bár szakaszosan és nem tudom eldönteni azt sem, hogy a kötés nyom vagy még mindig a műtét utáni fájdalom ez. Olyan plasztikai sebész végezte a műtétem, aki azt gondolom, hogy kiváló a szakmájában, rosszat soha nem olvastam róla, az elért eredmények képei is erre engednek következtetni. A műtét után mondta is, hogy nagyon szépek lettek, többször megerősítve ezt.. Teljesen kiborulok, ha újra össze kell varrni, mert szerintem már több, mint 10 éve vártam erre a napra. Valakinek járt már így vagy ismer valakit, akinél ez megtörtént? Most megyek csütörtökön kötés cserére, de már nem tudom, hogy mire készüljek.


A másik, ami kiborít, hogy nem moshatok hajat két hétig, én pedig nem ülhetek itthon ennyi ideig, ki sem mozdulva a lakásból.

12831. ear (válaszként erre: 12830. - Puszedli98)
2016. júl. 17. 17:29
1-2 héten belül felveszi a végleges alakját.
12830. Puszedli98 (válaszként erre: 12829. - Ear)
2016. júl. 16. 10:27
Tegnap voltam kötéscserén. Varratlazítás nem volt, péntek helyett pedig csütörtökön szedi ki az orvos a varratokat. Sajnos csináltam egy kis bajt. Bár a fülem tényleg nem fordult vissza, viszont a a hálós fejpántot annyira lehúztam a fülemre, hogy a fülcimpámat és az a fölötti részt előre tolta. Nem tudom, hogy mi lesz vele igy. Azt mondta az orvos, hogy most figyeljek rá jobban. Gondolom ez még hetek kérdése míg felveszi a végleges formáját. Nektek mi a tapasztalatok? 4 és 6 hét között? Làttam, hogy írtátok, hogy pár milimétert jön majd előre.
12829. ear (válaszként erre: 12826. - Puszedli98)
2016. júl. 14. 20:52
Szinte minden, amit leírtál, nálam is előfordult, szóval nincs semmi különös ebben. Csak a kötést kell kibírni...! Majd írj, légyszi, milyen lett! (Amúgy ez a topic idén lesz 10 éves, anno én hoztam létre. Eddig hol voltál...? :D)
12828. Puszedli98 (válaszként erre: 12827. - Beszterr)
2016. júl. 12. 16:25
Nagyon szépen köszönöm a választ, megnyugodtam tőle! 😊 Pénteken megyek vissza, de még "csak" varratlazításra, jövő hét pénteken pedig varratszedésre. Várom màr én is nagyon a végeredményt. 😊
12827. Beszterr (válaszként erre: 12826. - Puszedli98)
2016. júl. 12. 15:18

Szia! A kötés alatt én is úgy éreztem, mintha kifordultak volna a füleim, de hidd el, stabilan állnak azok. A doki biztosan neked is jól kipárnázta mögötte, és előtte is. Ez miatt van olyan érzésed mintha kifordult volna, mert nyomja ez a sok vatta, illetve a kötés.

A szúró fájdalom nekem még mostanában is jelentkezik, de csak pár másodpercig tart, és idő változáskor jelenik meg. De szerintem ez normális, akit valahol műtenek, az ott érzi meg az időjárást :D

Nagyon várjuk a kötéslevétel utáni eredményedet. Addig is kitartást :)))

12826. Puszedli98
2016. júl. 11. 19:14
Sziasztok! Tök jó ez a fórum, kár, hogy csak most bukkantam rá. Nekem pénteken volt a fülplasztikám. Én nem turbános kötést kaptam, hanem egy fejpántos kötést (gézlapok, és hálós fejpánt). Lenne két kérdésem. Úgy érzem, hogy mintha a jobb fülem "visszafordult" volna. Próbáltam belesni a kötés mögé, és a fülcimpám is olyan furcsán áll, viszont ez a fülem szinte egyáltalán nem is fáj. A bal fülemnél is próbáltam belesni, ott nem érzem ezt a visszafordulást, viszont úgyanúgy furcsán áll a fülcimpám. A furcsa az azt jelenti, hogy mintha az is vissza lenne fordulva. Viszont a bal fülembe még elég sokszor van szúró érzés, bár gondolom (remélem) ez normális. Érdeklődnék, hogy esetleg hasonló tapasztalata volt-e valakinek? Köszönöm a választ. :)
12825. indianerika (válaszként erre: 12820. - Bogyó 92)
2016. jún. 29. 10:35
Én szoliban kb. 1 hónap után voltam, de takartam a sebeimet a hajammal, mert érzékeny volt. A napsütésre is az még, ha huzamosabb ideig éri. Strandon nem voltam, de medencés nyaralóban 4 napig áztam :D a víz kifejezetten gyorsított a gyógyuláson, az összes sebem leszáradt. 6 hét után sebmentes vagyok, de érzékenyek és éjszakára is van még pántom, mert jól esik hogy van valami a fülem és a párna között.
12824. Beszterr (válaszként erre: 12823. - Schnikkancs)
2016. jún. 28. 14:17

Kedves schnikkancs !

A műtét ára 200e Ft már, viszont ezen felül nincs más költség. Ebbe benne van a konzultáció, műtét és varratszedés is. :)

2016. jún. 28. 10:47
Sziasztok! :) Augusztusban lesz konzultációm Jósvay doktorúrnál az istenhegyi és szeptemberben pedig a fülműtétem. Nagyon sok pozitívumot olvastam róla, de leginkább az érdekelne, hogy a műtéti áron (160) felül várható még bármilyen plusz költség?
12822. Setgo
2016. jún. 24. 01:35

Sziasztok!

Rég jártam erre gondoltam beköszönök! Nagyon jól elvagyok a fülecskéjeimmel azóta is mióta Jósvay doktor kétszer megoperált. Kicsit asszimetrikusak a cimpáim,de elvagyok velük. A fülemben műtét előtt több lyuk volt. De azok műtét után eltolódtak így újra kellett szúratnom. Ezt idén iktattam be. Mostmár szipiszupi minden. Tudnék még korrigáltatni rajta de nem hiszem hogy ez bekövetkezik. Remélem mindenki jol van akiknek most aktuális azoknak sok sikert meg kitartást! :)

12821. Eszti.K (válaszként erre: 12820. - Bogyó 92)
2016. jún. 23. 18:15
Én rákérdeztem a szoláriumra még műtét után, ha jól emlékszem 1 hónapot mondott, de őszintén, én ezt nem tartottam be, ezért nem is emlékszem pontosan.. :D és semmi bajom sem lett tőle :) Strandon is voltam már, mikor 1 hónap 1 hetesek voltak a füleim, nem ugráltam vízbe vele, vagy víz alá sem mentem, de nyugodtan játszottam labdával, stb. Persze vigyázni kell azért, hogy a nagy tömegbe valaki oda ne vágjon valamivel.
12820. bogyó 92 (válaszként erre: 12819. - Indianerika)
2016. jún. 22. 09:55

Köszönöm! :) :) Láttam a képeid, nagyon szépek lettek a füleid! :) Egyáltalán nem bánom én sem, hogy rászántam magam! Mindenkinek azt tudom mondani, hogy megéri!

Még egy kérdésem lenne! :) Strandra és szoliba mikor mehetek vele szerintetek? :/

12819. indianerika (válaszként erre: 12818. - Bogyó 92)
2016. jún. 21. 22:12
Szia! Én a varrat szedést követő napon mostam hajat. Nem igazán értem a füleimhez, de jól esett és nem volt érzékeny sem a meleg vízre, sem a hajszárítóra. Ma 5 hete műtötték, de még most sem nagyon merem piszkálni :) Nekem csak nagyon picit volt véres, ami a hajmosáskor majdnem le is kopott. A maradékot óvatosan vízbe mártott fülpiszkálóval törölgettem le. De pl.a felső ívet a mai napig nem mertem kitisztítani (mert nekem azt is a műtét alatt alakították ki). Az eddigi gyógyulás alapján tényleg kell szerintem 3-4 hónap mire nem lesz érzékeny (de nekem a doki is 4 hónapot mondott). Még a színe is picit sötétebb, de ez csak nekem tűnik fel :) Szóval türelem kell hozzá, az tuti. És nagyon gratulálok az új fuleidhez! :)
12818. bogyó 92
2016. jún. 20. 12:20
Sziasztok! Én még új vagyok a csoportban, pénteken lesz 2 hete, hogy műtöttek :) Csütörtökön vették ki a varratokat, de azóta még nem mertem hozzá nyúlni a füleimhez :( Érdekelne, hogy ti mikor mostatok utána hajat, és hogy? A füleitekről a vért letisztítottátok valamivel?
12817. Itszus (válaszként erre: 12816. - Joey)
2016. jún. 18. 22:08
Mik változtak?
12816. Joey
2016. jún. 17. 01:35
Én nem tudom hogy ez a kettő össze függhet e de mióta megműtötték a fülem ott "lent" is változtak a dolgok, valaki másnak is volt ilyen tünete ?
12815. Itszus (válaszként erre: 12813. - Cornelia)
2016. jún. 12. 08:31
Ajánlott a krém. Persze nem olyan ami puhítja. Nekem a doki varrat szedés után javasolta. Curiosa kifejezetten arra van,hogy a heg szép legyen és gyorsítja a gyógyulást.
12814. indianerika (válaszként erre: 12813. - Cornelia)
2016. jún. 8. 20:35
Én nem, a doki nem is ajánlotta, mert felpuhítja a hegeket a krém.
12813. Cornelia
2016. jún. 7. 23:10

Köszönöm szépen a választ.Nekem a dokim azt mondta,hogy csak a fül mögött lesz vágás,szóval eléggé csodálkoztam mikor mindkét fülemben megláttam a vágás helyét...remélem hamar elmúlik a heg.

Nekem a bal fülem érzékeny nagyon meg a felső része olyan mintha zsibbadna.A jobb fülem annyira nem állt el,talán mivel abból kevesebb porcot vett ki,azért nem fáj annyira.

Én is kezdem utálni a hajpántot,már fáj tőle a fejem.De még 2,5 hétig hordanom kell nappal is.De a cél és a szép fülek érdekében bármit :) Én éjszakára ilyen tépőzáras kozmetikai fejpántot rakok fel,az sokkal kényelmesebb,mint a gumisak.

Már nagyon várom,hogy nekem is eltűnjenek a hegek és összeköthessem a hajam.

Amúgy valamilyen kenőcsöt ti kentek rá,ami segíti a gyógyulást?

2016. jún. 6. 22:42
Ja! És tegnap megvolt az első "fül vissza pattanós" álmom. Valahol olvastam, hogy szinte mindenki túl esik rajta :) Reggel rohantam is megnézni, de neeeeem :) egyébként kB. tegnap sikerült végre valamennyire rá feküdnöm a fülikre, még mindig érzékeny. Lehet ezért volt az álom :) Apropó álom, jó éjt Nektek!!
12811. indianerika (válaszként erre: 12810. - Cornelia)
2016. jún. 6. 22:36
Szia! Az egyik fülemben nekem is van belül egy hosszú vágás :( Nem feltűnő, más nem is látja, olyan mintha a bőr lenne picit meggyűrve... de mivel nem számítottam rá, azért jobban örültem volna ha nincs ott. Ettől függetlenül imádom az új füleket, gyakorlatilag azóta mindig felkötöm a hajam, úgy élvezem! Nekem maj.17-en volt a műtét, de még duzzadt itt-ott. Szerintem meg két hét kell neki, hogy teljesen leapadjon, szóval türelem :) A fejpántot viszont rühellem, pedig nekem nem csuszkal. De még 2 hétig éjszakára kell :( reggelre mindig ossze-vissza áll tőle a hajam :D
12810. Cornelia
2016. jún. 5. 23:30

Nekem május 26-án volt a műtétem minden rendben zajlott,az eredménnyel is elégedett vagyok,csütörtökön kiszedték a varratokat meg a kötéstől is megszabadultam.Még 3 hétig éjjel-nappal fejpántot kell hordanom.Ami kicsit aggaszt hogy nekem a fülkagyló belső felén is van heg meg olyan púpos pár helyen a bőröm,bár a doki mondta hogy az visszahúzódik(a bőrből nem vágnak ki a műtétnél csak a porcból).

Volt valakinek hasonló tapasztalata?Mennyi idő után tűnnek el a hegek?

12809. Tarita (válaszként erre: 12806. - Itszus)
2016. jún. 5. 19:55
Nekem 5 hetig kellett hordani,de csak éjjel. Engem eléggé zavart. Reggelre mindig felcsúszott. 4 hétnél tovább nem bírtam. Utána nem hordtam. Pánt nélkül sokkal kényelmesebb a fekvés. A füleimre is rá tudok feküdni már minden gond nélkül. A pánt úgyis "csak" attól óv meg,hogy megsérüljön a fül. Ha kijjebb akar jönni,akkor sajnos kojjebb is fog,hiába a pánt :(
12808. Tarita (válaszként erre: 12807. - Joey)
2016. jún. 5. 19:51
1 hónapos fülinap:) Nem töltesz fel képet,hogy mindannyian megcsodálhassuk?
12807. Joey
2016. jún. 5. 13:04
Ma egy hónapja hogy :DDDDD bang bang :DDDD
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook