Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztika tapasztalatok fórum

Fülplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
13106. TheOne (válaszként erre: 13105. - Ritike01)
2017. nov. 1. 13:49

Hajmosás ugye javasolt egyből a kötés levétel után, de 1 héttel rá már minden gond nélkül érheti víz is, maximum érzékenyebb lesz a kelleténél. A sportolásra azt szokták javasolni, h inkább 1 hónapig kerülendő, legfőképp az olyanok, amik vérbőséget okoznak a fejben.


Kimozdulni szerintem simán lehet, nem lesz semmi baja, esetleg arra figyelj, h este amikor hideg van, vagy fúj a szél, inkább legyen nálad valahol a pánt vagy sapka, h tudd védni őket, ha úgy érzed.

13105. Ritike01
2017. nov. 1. 13:00
Egyébként mi a véleményetek, mennyire mozdultatok ki a műtét utáni időszakban fejpánt nélkül? pl szórakozóhelyre. valamint pl futásra mennyire lehet már visszatérni két héttel műtét után? Én félek a hajmosástól is, hogy mennyire érheti sampon meg víz. (ezeket majd megkérdezem a doktor úrtól is.)
13104. Ritike01 (válaszként erre: 13098. - Rawin)
2017. nov. 1. 12:54
Ennek örülök, igen nekem valahogy gyorsan kiment az érzéstelenítő és fúú az nehéz volt utána, de ahogy szedtem a fájdalomcsillapítót sokkal jobb volt, aztán napról napra egyre kevesebbet vettem be nem is akartam túl sokáig szedni. Az alvás az még valahogy ment, reggel azért volt, hogy fájdogáltak. Szerintem ahogy elaludtam volt, hogy elfordulhatott a fejem akaratlanul és azt egyből megérzi aztán az ember.
13103. Ritike01 (válaszként erre: 13096. - TheOne)
2017. nov. 1. 12:50

Igen biztosan közrejátszik a kötés.

Köszi már a nehezén túl vagyok, holnap varratszedés és várom, hogy szépen gyógyuljanak.

13102. ear (válaszként erre: 13101. - Sunflower)
2017. nov. 1. 12:39
Nekem 2011 júliusában.
13101. Sunflower (válaszként erre: 13088. - TheOne)
2017. nov. 1. 09:44

Ugyan már, nagyon szépek lettek a füleid, úgy szemből, mint oldalról. ;) A doki biztos neked is mondta, hogy 1 év mire véglegesnek tekinthető a pozíció, türelem. :)


Ear, neked mikor volt a műtéted?

13100. ear (válaszként erre: 13098. - Rawin)
2017. nov. 1. 09:30
Igen, itt inkább a fül kicsinyítéséről van szó szerintem, nem az elállás korrigálásáról. Ahogy látom, nekik nem voltak elállóak a füleik, "csak" nagy volt a méretük.
13099. ear (válaszként erre: 13094. - TheOne)
2017. nov. 1. 09:24
Persze, még látszik a duzzanat, és a színe is el fog halványulni. Ugyanakkor nagyon szépen kialakította az ívet mindkét füledben, nagyon természetesnek hat. Nincs okod panaszra :)
13098. Rawin (válaszként erre: 13095. - Ritike01)
2017. nov. 1. 02:23

De jó, hogy másnak is van pozitív tapasztalata vele! Nekem szinte szóról szóra hasonlóak a tapasztalataim, kivéve, hogy egyáltalán nem fájt semmi a műtét után. Gondolom az előző operáció miatt érzéketlenebb lett nekem az a terület.


Egyébként már van egy teljesen új műtéti eljárás, vagyis igazából csak hazánkban nem elterjedt: amikor kivágják a felesleges porcos részt és úgy kicsinyítik az egész fület. Az oroszok csak ezt nyomják.


Képek:


[link]


[link]

13097. Rawin (válaszként erre: 13088. - TheOne)
2017. nov. 1. 01:44

Én azt gondolom, hogy a tiéd valóban túlzottan feszesre lett varrva hátul-felül, lehetett volna "átlagosabbra" csinálni.


De elkeseredned sem kell, mert nem történt semmi katasztrófa: ezzel a formával simán lehet élni (annyira nem tragikus, mint ahogy érzed, inkább szokatlan neked a látvány), de ha nem tetszik, akkor sem őrülten nehéz kicsit korrekciózni rajta. Szerintem ezt meg tudjátok beszélni az orvosoddal, korábban más is javíttatott vele, és ő nem zárkózott el tőle.


A füled színe ezzel a műtéti eljárással tök normális, ha kicsit pirosas-lila. Át lett nyomogatva, le lett szorítva stb...ha visszatér a normál keringés, normális színe lesz.


A dokiddal nem volt mindenki elégedett, már több elégedetlen fórumozó írt nekem privátban és voltak másnál korrekción. Olyan is, akinek a korrekciója sem sikerült nála. Már csak az objektivitás végett.

13096. TheOne (válaszként erre: 13095. - Ritike01)
2017. okt. 31. 22:57

Szia!


Szuper, h ilyen részletesen leírtad! Igen, általában a nagy turbán miatt nekünk nehéz volt az evés, mert én nem tudtam kinyitni teljesen a számat. Elég furcsa volt. De amint levették a kötést azonnal megszűnt szerencsére.


Gratulálok, h túl vagy rajta, mielőbbi gyógyulást kívánok! :)

13095. Ritike01
2017. okt. 31. 22:44
Sziasztok! Sokat olvasgattam a fórum hozzászólásait sőt rengeteget, én nemrég estem túl a műtéten. Dr Bajusz Huba doktor úrnál csináltattam a füleim (Szeged), mivel sok jót vagyis csak jót olvastam róla. Nekem kicsit összetettebb is volt mint az átlag. Kissé elálló fül, plusz felül a Darwin gumók miatt elég manós volt és így azt is korrigálni kellett. Engem főként ez zavart, de a két fülem sem volt egyforma. Mindig takargattam és már évek óta terveztem ezt a műtétet, az anyagi része miatt halogattam igazán, plusz most volt rá időm, hogy itthon legyek huzamosabb ideig, mert így azért nyugodtabb. Végül rászántam magam bár nagyon féltem az egésztől, de néhány közeli barátom és a családom biztatott. A konzultáció után még gondolkodtam de utána eldöntöttem, hogy túl esek rajta. A műtét teljesen jó hangulatban telt a doktor, és egy kedves műtős hölgy társaságában, zene mellett. Az érzéstelenítés nekem nagyon fájt az elején, de utána gyorsan elmúlt minden érzés a fülemben. Maga a műtét elég gyorsan lezajlott bár az enyém több időt vett igénybe az átlagnál azért, a doki mondta is, hogy kicsit speciálisabb eset voltam, de nem negatívumként. A hangok tényleg furik voltak és agyaltam mi történhet éppen, de csukva tartottam a szemem. Én nem kaptam hatalmas kötést. A füleimet géz lapok fedték a fülem mögött is volt ugye, és erre jött egy hálós fejpánt. Teljesen viselhető volt nem szorította el a fejem. A műtét után ment ki az érzéstelenítő már elég hamar és akkor nagyon fájt az egész mire hazaértem már szörnyű volt, de vettem be cataflamot és onnantól 3-4 napig szedtem. Nem voltak már komoly fájdalmaim persze kényelmetlen volt meg húzódott, de túléltem. Nekem nem egy hétig kell viselnem a kötést, hanem egy hét után kötés cserém volt ami azt jelentette, hogy egy jóval kisebbre cserélték. A nagy gézlapok lekerültek, meg tudtam nézni a füleim. Nagyon szépek, de még picit dagadtak de se nem lila se nem kék semmi. A fülemben elől vannak még pici szivacskák azok maradtak, és kaptam egy picike vékony gézlapot még rá és vissza a fejpánt. A műtéttől számított Kkt hét után pedig varratszedés és onnantól ugye még fejpánt hordása szükséges. Nekem az evéssel sem voltak problémáim már első nap szinte ugyanúgy ettem, max kicsit finomabban rágtam. Hosszú ez a két hét, közben mégis jó, hogy nem rögtön lekapták az egészet hanem még van ideje gyógyulni, mert azért ez nem kis "trauma" a füleknek, ha hozzájuk érek érzéketlenek még. Hajat szabadna mosnom de nem merek még bajlódni vele, majd ha minden lekerül úgy nyugodtabb szívvel teszem, már nagyon várom! Néha még most sem hiszem el, hogy túl vagyok rajta, nagyon jó érzés elképzelni, hogy ezentúl bármilyen frizurát hordhatok majd, strand stb nem lesz probléma. Szerintem sok ember a műtét után lehet, hogy túl kritikus, ami érthető mi már máshogy látjuk ezt, de szerintem mindenképpen kell időt hagyni, hogy gyógyuljanak, és beálljanak a maguk módján.
13094. TheOne (válaszként erre: 13092. - Ear)
2017. okt. 31. 19:30

Küszönöm Ear! :)


Igen, nagyon nagyon türelmetlen vagyok. :D De csak most, az életben egyébként nagyon türelmes.. :)


Tettem fel még két képet oldalnézetből, azért ez még tényleg be van dagadva és a színe sem oké, igaz?

13093. ear (válaszként erre: 13088. - TheOne)
2017. okt. 31. 18:21
Még valami: azért húzzák a dokik a fület hátrébb a kelleténél, mert tudják, hogy még jön előbbre, és akkor lesz jó.
13092. ear (válaszként erre: 13088. - TheOne)
2017. okt. 31. 18:17
Azt mondom erre, hogy nekem sem látszik a fülkagyló külső széle, és éppen ez a jó. Nekem ilyen kell, hogy legyen. Egyrészt mindenkinek más az ideálja. Másrészt megvan a határ, hogy egy adott fülből mit lehet kihozni. Ezt a fül anatómiai jellegzetességei nagyban befolyásolják. Ezt figyelembe kell venni. Jósvay nagyon tehetséges ember, de nem Isten... Alakul még sokat a füled, légy türelmes :)
13091. Orecchio (válaszként erre: 13090. - TheOne)
2017. okt. 31. 14:18
Na tessék, ha ezt előbb tudom :) Szerencsés vagy. Hogy bírod ezt a hátonfekvést , mert nekem kikészül a hátam tőle, akárhogy is fekszek. Néha már úgy érzem magam, mint valami vén öregasszony :D
13090. TheOne (válaszként erre: 13089. - Orecchio)
2017. okt. 31. 13:54

Na, mutathattátok volna előbb is. :D Nem kellett volna futós fejpánt után kutatnom 6 ezerért. :D

De igazából rajtam éjszaka már nincs is pánt, ugyanis egyáltalán nem mozdulok meg éjjel és semmi esély, h a füleimre feküdjek. :D

13089. Orecchio (válaszként erre: 13087. - Sunflower)
2017. okt. 31. 13:51

Ne is mondd, már számolom a napokat :) Kíváncsian várom majd az élménybeszámolót, nekem pénteken kell 10re mennem, nagyon várom. Én kozmetikai fejpántot, ezt a tépőzárast itt rendeltem: [link]

Műtét előtt még kipróbáltam, nagyon jó, annyira kényelmes, hogy csak na 

13088. TheOne (válaszként erre: 13084. - Ear)
2017. okt. 31. 12:32

Köszi ear! Megondom őszintén egy nagyon nagyon kicsit el vagyok keseredve, mert egy picit szebb végeredményt vártam a híres Jósvaytól. Lehet tényleg az a baj, h még nem gyógyult meg és még csak 8 napja került le a kötés, de én úgy gondolom, h lehetne ennél picit természetesebb is. Pont ő jött azzal a szöveggel, h az a jó műtét, amiről nem lehet megmondani, h műtve volt. Szerintem az enyémről nagyonis meglehet, hiszen kicsit olyan érzésem van, mintha hátra ragasztották volna. Tehát szemből nem látszik a fülkagyló külső íve semennyire. Ezt nagyon furcsállom, h így csinálta meg, és bár tény, h így egyáltalán nem áll el, de ez meg már így úgymond negatívba megy át.

Szerintetek? Mit mondotok erre? Köszi!

13087. Sunflower (válaszként erre: 13086. - Orecchio)
2017. okt. 31. 12:17

:D Ja, mintha szorítóban lenne a fejünk...:) Akkor megynyugodtam. Már nagyon várom a csütörtök reggelt! :D Még csak kettőt kell aludnom! Neked is csak 3-at, a nehezén már túl vagy. :)

Majd jövök a beszámolóval ha megszabadultam a turbántól. :)


Hol találtatok tépőzáras kozmetikai kendőt? 2 fodrászkellékesnél is néztem, de mindenhol ilyen normál pántot lehet kapni, egy olyant már vettem.

13086. Orecchio (válaszként erre: 13085. - Sunflower)
2017. okt. 31. 11:31
Nekem is, már a homlokom is kezd dagadni, jó szoros ez a kötés. Nekem még a szemeimet is lenyomta, tisztára mufurc a kinézetem 😄Szerintem nincs miért aggódnunk 
13085. Sunflower (válaszként erre: 13084. - Ear)
2017. okt. 31. 08:06
Nektek is volt duzzanat a nyakatokon míg rajtatok volt a kötés? Tokás lettem...:D Ha volt, mikorra múlt el?
13084. ear (válaszként erre: 13083. - TheOne)
2017. okt. 31. 06:23
Nyugi, nagyon jó lesz, ha lemegy a duzzanat. A füled még kicsit jön előbbre, akkor lesz pont jó. Nekem is nagyon lelapult még, amikor kivették a varratokat. Fe nem kellett két hónap. 8-10 nap múlva már elfogadható volt. Persze mindenkinél más. Egyébként hogyan reagált a környezeted?
13083. TheOne (válaszként erre: 13082. - Ear)
2017. okt. 30. 19:09

Köszi ear!


Egyébként én nem akartam, h ennyire hátralapuljon, még mondtam is a dokinak, mikor kérdezte, h na akkor teljesen simuljon hozzá a fejhez, mondom neem kell, maradjon kb. természetes.


Szóval végül furcsállottam, h így csinálta meg, ezért nehéz megszokni, mert így tényleg nagyon nagy a változás.


Kíváncsi vagyok, h ahogy gyógyul mennyire változik meg, meg az ív amit csinált belül, az most mennyire van megdagadva és milyen lehet majd a végleges. Nagyon lassan gyógyul annyi biztos. :) Két hónapot mondott a doki, h szerinte minden duzzanat annyi idő alatt megy le.

13082. ear (válaszként erre: 13069. - TheOne)
2017. okt. 30. 16:35
Elképszetően jók lettek a füleid, nagyon látványos a változás. Gratulálok! Happy new ear :D
13081. ear (válaszként erre: 13079. - Reni8906)
2017. okt. 30. 16:29
Én már a műtét napján tudtam hordani :) Érdemes egy gumival összekötni a szemüveg két szárát és máris felteheted. A gumi annyi nyúlik, amennyit a kötés megkövetel. (Egyébként utána váltottam kontaktlencsére:)
13080. Sunflower (válaszként erre: 13074. - TheOne)
2017. okt. 30. 16:28

Az első 2 éjszaka felpockolva, utána fokozatosan csökkentem a párnák számát. :) Legutóbb nagyon jól aludtam, csak 1x ébredtem fel.


Nektek lehúzódott a duzzadás az állatokra? Rendesen tokám lett tőle...:D

13079. Reni8906
2017. okt. 29. 22:20
Szemüvegesek😊Mikortól tudtátok újra hordani a szemüveget???
13078. Reni8906 (válaszként erre: 13076. - TheOne)
2017. okt. 29. 15:15
Köszönöm szépen!!!😊😊
13077. Orecchio (válaszként erre: 13073. - Sunflower)
2017. okt. 29. 15:10
Bizony, bizony egy nap eltéréssel :) Gratulálok a műtéthez! Ugyanezt érzem én is, oldalt egyáltalán nem tudok feküdni, én is így fekszem,mint ahogy Te is, nekem néha már a nyakam áll be. Sosem szerettem háton aludni, de most megszeretem azt hiszem :D Ma már nekem is csak minimális a fájdalmam néha picit szúr még, de ez már tűrhető. Ez a bedugulás érzés is nagyon fura, de lassan megszokom valahogy :) Amit én néha érzek egy olyan fura érzés, mintha folyna le valami a fülemen, de igazából hideg érzés, az is lehet, hogy nem is folyik csak én érzékelem annak, a kötésem teljesen tiszta, szóval nagy baja nem lehet...:)
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook