Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fülplasztika

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13240. Buksi742018-04-23 16:49
Raktam fel képeket az adatlapomra (remélem jól csináltam ,még elég kezdő vagyok) legközelebb már remélem a “végeredményt” is tudom fotózni

13239. Buksi742018-04-23 16:39
Köszönöm a jó kívánságokat a nevében is. Igen,rengeteget szenvedett már ovis kora óta,lehetett volna hamarabb is megcsináltatni,de én féltettem amiatt,hogy biztos nagyon fog fájni.. mondjuk az biztos számít kinek mekkora a fájdalom küszöbe. Nekünk fél éve telt be a pohár csúfolódás terén.. ő birkózik is kiskora óta,szóval elég kis izmos , addig bántották,hogy egy társát elég alaposan helyben hagyott a suliba. Azt senki nem firtatta Ő mit szenvedett..csak a végeredményt miszerint a fiam birkózó fogásokat alkalmazva “bántalmazta” szegény sértett felet..
Na ekkor telt be a pohár ,pszichológushoz vittem,hogy segítsen neki kezelni a csúfolódokat. Nekem segített a pszichológus nem a gyereknek,azzal,hogy ha módomban áll azonnal műtessem meg a fülcsikéjét,mert totál ki van a gyerek idegileg. Pedig már kérlelt a fiam,hogy csináltassuk meg... csak én balga rettegtem-féltettem
Hát ezt látva ,megélve nagyon bánom már,hogy nem hamarabb léptünk. Elég jól felkészített (engem) egy kedves Főnővér mindenre (előtte-utánna) teendőkre,amit használtam is.. talán ennek is köszönhető,hogy már a műtét 3 napján sem kellett gyógyszer .. ma meg az erdőből szedtem elő a “hősömet” ment tacskót sétáltatni,meg vadakat nézni.. gondolhatjátok majd infarktust kaptam ... turbánkötésel a fején bent a bozótban a gyerek.. a fehér kötése már csupa szutyok😂de mindegy,ez legyen a legnagyobb bajunk.

13238. ear2018-04-23 13:16
Gratulálok a fiadnak! Ő egy igazi hős. :) Nem csak azért, mert így végigcsinálta a műtétet, hanem azért is, amennyi csúfolódástt elviselt. De ennek vége, már csak egy rossz emlék marad, és kezdődik ez új élet. Mielőbbi gyógyulást és sok sikert kívánok neki! :) Azt pedig köszönjük, ha tanácsadóként segíted a fórumot.

13237. Buksi742018-04-21 20:13
Sziasztok ,12 éves fiamnak két napja volt meg a műtét. Mindkét fülét plasztikázták,mert nagyon elállt . Könnyek nélkül csinálta végig érzéstelenitve. Már az első este ráfordult álmában , este 10 kor elaludt reggel kelt fel. Ma már csak 1x kellett fájdalom csillapító . Amennyit szenvedett már a csufolodok miatt ,meg kellett volna hamarabb tennünk. Boldogan várja már a varratszedést ami egy hét múlva lesz. Teljesen ingyen csinálták,és kiváló körülmények közt a Honvédban. Ha tudok valakinek segiteni,vagy kérdés van,főképp anyukák részére ,nagyon szívesen segitek!

13236. ear2018-04-20 15:49
Igen, voltak, akiknek kellett második korrekció, de nem ez a jellemző.

13235. strange2018-04-19 18:11
Arra határozottan emlékszem, hogy nem kell turbán, mert visszakérdeztem a konzultáció végén, hogy akkor meddig kell turbánozni, és mondta, hogy csak fejpánt kell már max. 1 hétig. Ez a varrat-dolog igen új, egyáltalán nem volt róla szó addig, hogy maradandó van/lesz benne. Nemtom mit gondoltam :D Talán, hogy megtöri és magától úgy marad, nem hittem, hogy rögzíteni kell bármivel..A porcról nem volt szó, hogy hozzányúlna, de hát nem tudni, hogy októberig alakul e még ott valami? Neked vajon miért nem kell megvárni a teljes gyógyulást a fél évet? Hogyhogy már májusban lehetne korrekció?
Majd megírod, hogy mit mondott a konzultáción?
Nekem egyébként még mindig dagi a fülem felül ahol eláll és furácska..ráfeküdni egyik oldalt sem tudok.
(válasz Cukor8666 13234. hozzászólására)

13234. Cukor86662018-04-18 23:32
Nekem is ugyanezt mondta, de én úgy emlékszem, hogy megint lesz turbán... :( A hónap végén visszamegyek, és akkor kiderül, hogy májusban vagy szeptemberben korrigál. Elvileg a varratot teszi be újra, de nem vagyok benne biztos, hogy a porcból nem szed-e még ki. Én egyébként úgy gondolom, hogy most stabilabbra csinálja, és megmarad! :) Tuti hogy sokaknak van ilyen varrat, de nem is tudnak róla, mivel nem szakadt el. (Amúgy én sem tudtam, hogy van ilyen) Ha ennyi mindenki elégedett, akkor szerintem alacsony a kockazat, és sikerülni fog! Rákérdezek majd, hogy %-ban kifejezve mire lehet számítani!
(válasz strange 13233. hozzászólására)

13233. strange2018-04-18 19:37
Szia! Annyit mondott, hogy valószínűleg a belső varrat szakadt el (mert ugye megtörte és rögzítette), vagy a porc van eltörve, azért simul éjszaka a pánttól, és napközbe mászik előre. Illetve,hogy 1 hét fejpánt a korrekció után, turbán tutira nem kell. Nem részletezte, hogy utána mit kell tenni, vagy mi történik.
Neked is ennyit mondott csak, amit írtál, hogy pár hónap és korrekció?
Amúgy nagyon sokat olvasgattam a fórumot, páran vagyunk akiknek 2. korrekció kell, de nem ez a jellemző. Nyugtass meg, hogy második alkalommal minden rendben lesz :)
(válasz Cukor8666 13232. hozzászólására)

13232. Cukor86662018-04-17 22:24
Szia strange! Neked mondtak valami bővebbet a korrekcióról? Pl gyógyulási idejéről, vagy hogy mi lesz, ha másodjára sem sikerül?
(válasz strange 13230. hozzászólására)

13231. tru_davies2018-04-17 20:00
Sziasztok! Tegnap én is túl estem a műtéten. Győrbe csináltak. Nekem kb 2 óra volt. 1 óra/fül. Csak az első szurasokat éreztem utána semmit. Első éjszaka is viszonylag simán ment. Ma voltam kötés cseren. Én nem láttam még de a doki szerint Szép lapos. :)
Nektek is fájt a nyakatok? Hogy uljek fekudjek? Nekem nagyon beallt. Mondta az orvos hogy ne hajoljak.
Jovoheten kerül le a turban. Utána 5 hét pánt.
Remélem minden okes lesz.

13230. strange2018-04-17 18:43
Sziasztok. A Müllerben van kifejezetten hajpántos, hajcsatos részleg, a sima pánt amit a többiek írnak bőven elég.
Egyébként nekem korrekcióra lesz szükségem fél év múlva, (addigra gyógyul meg teljesen) nem igazán tudta megmondani a doki, hogy mitől áll el megint.. garanciába megcsin. 20 perces kis korrekció. Jó lett volna nyáron már szabadon szaladgálni, de hát ez van :)

13229. Cirmilla2018-04-16 05:51
Sziasztok. Nekem is a sima pantot választotta a doki. Fodrász kellekesben, 100ftos boltban, bizsusnal lehet venni.
Ma szedik ki a melyvarratokat :) kesobb teszek fel képeket még.

13228. Cukor86662018-04-15 18:01
Szia! Engem szorított a sportosabb pánt, és fájt nagyon, mert úgy éreztem hogy a vérkeringést is elszorította. A sima divatosabb fazon jött be, amiről korábban azt hittem, hogy túl laza lesz. (A doki is látta, és azt mondta, hogy teljesen jó.) Amíg turbánom volt, arra nagyon vastag, szinte már sapkaszerű pántot vettem, hogy teljesen eltakarja. Nem is vették észre a turbánt sokan, csak amikor 1-2× picit kilógott alóla, akkor kérdezték, hogy mi történt?

13227. tru_davies2018-04-13 19:30
szia! Lány vagyok. Én vettem a decatlonba ilyen teniszezőknek való pántot.
Mennyire jó ha szoros? Van ilyen sima fekete pántom ami annyira nem szoros ilyen sima rossmannos. Az is elég vagy legyen a szorosabb?
Köszi a választ. :)
(válasz Cukor8666 13226. hozzászólására)

13226. Cukor86662018-04-12 22:29
Szia! Az nemtől is függ :) Én csajos pinket a Clair's-ben vettem (meg terepmintásat, meg feketét meg még kb 100-félét), pasisat inkább a Nike-ban láttam. Magamnak is vettem Nike-t de nekem rohadt szoros volt (konkrétan fájt tőle, de nagyon) és inkább a lazábbak jöttek be, amik még leszorították, de nem fajt hordani. Az elején szelesebbeket hordtam, a végén már mondta a doki, hogy jó a kb 2centi széles is, csak picit "segítsen rá" a fül állására. Azzal már csak a felső részt szorítottam vissza, és simán mentem meetingre stb, mert kifejezetten jól nézett ki.
(válasz tru_davies 13225. hozzászólására)

13225. tru_davies2018-04-12 17:43
Sziasztok!
Hétfőn műtenek. Milyen fejpántot vegyek és hol? Teljesen meg vagyok lőve. Azt hittem egyszerű lesz de.... Mennyire legyen szoros? Boltot tudtok írni? Győri vagyok.
Köszi

13224. Cirmilla2018-04-11 19:22
Egyik jobban elallt mint a masik, teljesen mas minosegu volt a ket porc is. Egyelore elegedett vagyok igen, de rettegek hogy elore masznak majd :) elkepzelhetonek tartom hogy felulbiralja a 6 hetet annak fenyeben hogy gyogyul, de betartom sot amilyen paras vagyok ejszakara tovabb is lekotom majd. Nagyon izgultam hogy ne alljon ki se a teteje se a cimpa. Vigyazok rajuk nagyon. 28 evet vartam ra, mar most sokkal magabiztosabb vagyok. Ha ram neznek az utcan nem kapom el a tekintetem es bamulom a foldet. Alig varom hogy elhagyhassam a pantot nappalra :)

13223. strange2018-04-11 19:12
Szia! Nagyon szép :) 6 hét fejpánt? Nem értem, mindenkinek mást mondanak az orvosok.. de az tökjó, ha nem zavar :)
(válasz Cirmilla 13221. hozzászólására)

13222. ear2018-04-11 15:56
Nagyon szép, természetes formája van. A duzzanat majd felszívódik és akkor még szebb lesz. Te elégedett vagy?
(válasz Cirmilla 13221. hozzászólására)

13221. Cirmilla2018-04-09 22:40
Sziasztok. 6 nap utan lekerult a kotes es a borvarratokat kiszedtek. Egy het mulva a melyvarratok is kikerulnek. Toltottem fel kepet :) kicsit duzzadt meg. Nekem 6 het fejpantos idoszakot ajanlott a doki. Korabban is viseltem ugyhogy nem zavar. (Egyebkent Debrecenben csinaltak)

13220. strange2018-04-07 20:59
Én is hordtam a fejpántot folyamatosan 2 hétig ahogy a doki mondta. Lehet, hogy nem volt elég és amikor csak tudom még felvegyem? Lehet, hogy nem is ezen múlik és már úgysem marad a "helyén" :( mind1 visszamegyek amilyen hamar csak tudok.
Várom a beszámolód!
Kitartás! :)
(válasz Cukor8666 13219. hozzászólására)

13219. Cukor86662018-04-07 13:58
Pár mm-t mindenkinek jön előrébb, ahogy ear és a srácok is írták. Nekem is úgy volt, hogy a pánt szépen helyrerakta, de amikor levettem egy órára, egyből láttam, hogy eléggé megindulnak előre. :( Nyilván, ha valaki egyáltalán nem hordja, akkor nagyobb az esély erre, de én pl hordtam -max 1-2 órás szüneteket tartottam néha napközben- és mégis... Ettől függetlenül senkit sem szeretnék bepánikoltatni, mert elvileg ritka az, amikor ez történik, és az esetek nagyrészében csak picikét jönnek előre! Ezt a doki is mondta!

Pár szót viszont írok még erről, mert nem láttam hasonló beszámolót. A korrekció nekem ingyenes lesz, de min.3-4 hónappal a műtét után (megvárja a doki, hogy az első gyógyuljon és jól letapadjon a bőr, mert különben a 2. csak bazinehezen gyógyulna). Elvileg kisebb műtet, mert nem vesz ki porcot, csak egy varratot tesz bele (ez már elsőre is bent volt, de a kemény porc gyakorlatilag ledobta, ahogy a doki elmagyarázta) 1 hét turbán és min 1 hét pánt kell utána ugyanúgy. Én már szabit se veszek ki, csak kiugrok ebédszünetben (nekem az első se fájt egyáltalán, a melóban meg mindenki ismeri a storyt, szóval nem igazán parázom túl). A plusz egy hét turbán engem sem dob fel, de ha már egyszer elkezdtem ezt az egészet, akkor nem adom fel. Viszont ha másodjára sem sikerül, akkor 3.felvonást már nem szeretnék. Akkor sajnos így marad, és én leszek az ellenpélda :( Pár hónap, és beszámolok!

13218. strange2018-04-07 12:47
Egyébként nagyon sokat segített a fórum, hálás köszönet minden hozzászólónak :)
Én is arra bíztatnék mindenkit, hogy vágjon bele a műtétbe. A beavatkozás teljesen fájdalommentes, a szurik kicsit kellemetlenek de szerintem a fogorvosos fájdalmasabb :) Az 1 hét turbán nem egy leányálom, nekem főleg a végén volt agyhalál: meglazult a kötés, aggódtam, mert olyan érzésem volt mintha előre lenne hajolva a fülem a kötés alatt (persze nem volt), de semmi probléma nem volt csak már beképzeltem minden szörnyűséget, hogy vajon mi történik a kötés alatt :) A varratszedés is kellemetlen volt, de könnyek nélkül megúsztam :)
Szóval ha én végig tudtam csinálni akkor mindenki! Már az orvos- gondolatától felmegy a vérnyomásom, de a 34 év szégyenérzet legyőzte a félelmet a műtéttől és belevágtam. Még akkor sem bántam meg, ha esetleg 2. műtétre kerülne sor. Az nem a doki hibája ha kemény a porc és bármi oknál fogva még mindig eláll.. szerintem..
Köszönöm, ha végigolvastatok :)

13217. strange2018-04-07 12:39
Sziasztok! Nekem márc. 12-én volt a műtét, 1 hét múlva varratszedés és turbánlevétel. 2 hétig éjjel-nappal hordanom kellett a fejpántot, 4 hétig csak éjszakára. Azt tapasztaltam, mintha nap közben a jobb fülem, amikor nincs már rajtam a pánt, előre jönne és eláll (persze a környezetem szerint csak beképzelem), éjszakára felveszem a pántot és reggel megint normálisnak látom.. örökké nem hordhatom a fejpántot.. május közepén kellene visszamenni a dokihoz, hogy megnézze a végeredményt, de szerintem hamarabb visszamegyek, hogy megnézze ez normális e..Lehet, hogy nekem is 2. műtétre lesz szükség? :S Nem akarnék megint heteket kiesni melóból..

13216. Cukor86662018-04-07 11:21
Szia! Nekem is előrejött újra, dacára a kiszedett porcrésznek..visszamentem kontrollra (műtét után 1 hónappal), és a doki egy pillantás után már mondta, hogy akkor 2.műtét... Szerintem ha nem csak pár mm-ről van szó, akkor beszélj a dokival. Én mindenképpen ezt javaslom! Azóta amúgy eltelt egy újabb hónap és teljesen előrejött, és mindenki mondja is, hogy eláll... Elvileg az az oka, hogy túl kemény a porcom.
(válasz Mimic264 13212. hozzászólására)

13215. Cirmilla2018-04-07 10:45
Koszi a valaszt :) közben sokat enyhült, mar aludni is tudok. Beszeltem a dokival, ha nincs láz, váladék es szag akkor nincs baj. Nem szimmetrikus a fájdalom ezert a nagy különbség sajnos ez termeszetes. Hétfőn varratszedes, mar tűkön ülök :)
(válasz ear 13214. hozzászólására)

13214. ear2018-04-07 09:00
Igen, voltak, akiknek annyira bedagadt az arcuk, hogy enni is alig tudtak. De lassan elmúlt nekik. Nekem konkrétan nem volt ilyen, csak a fájdalom, meg az, hogy volt egy kis szivárgás, de az is elmúlt. Nem árt, ha felhívod a dokit, az a legbiztosabb.
(válasz Cirmilla 13213. hozzászólására)

13213. Cirmilla2018-04-06 04:49
Sziasztok! Uj vagyok itt, 3 napja mutottek a fuleimet es meg vagyok ijedve :( a bal oldali olyan nagyon faj hogy el nem tudom mondani. Nem verzett at de az arcom azon az oldalon picit feldagadt. Igazabol mintha jobban fajna mint az elso nap... Bele is nyilall a halantekomnal amit eddig nem csinalt. Szedek gyulladascsokkento fajdalomcsillapitokat. Kiprobaltam mar tobb felet. Leginkabb elalmositanak, a fajdalom alig tompul. Azt gondoltam ha nem folyik belole semmi akkor baj nem lehet es biztos a kotes nyomja de egyre jobban aggodom. Tolunk 100km-re van a doki, arra gondoltam felhivom es megkerdezem at kottessem-e a haziorvosommal. Mit gondoltok, nagy lehet a baj? :( A masik oldali nem faj mar egyaltalan. Volt valakinek hasonlo tapasztalata??

13212. Mimic2642018-04-04 16:18
Az a baj hogy mások is megjegyezték hogy még mindig eláll :/ Kiskoromban elvolt törve és pont azt szerettem volna megcsináltatni hogy ne álljon el a felső porc része.. Reménykedtem hogy a fejpánt még változtathat rajta kicsit :/
(válasz ear 13211. hozzászólására)

13211. ear2018-04-03 13:51
Nekem sem egyforma a két fülem, de csak én veszem észre a különbséget. Az emberek nem azt nézik. A lényeg, hogy már nem állnak el zavaróan.