Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fülplasztika

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13004. szajber2017-07-23 13:45
Kösz a párnás tippet, valahol itthon van ilyen, a párom használt ilyet.
(válasz Rawin 13003. hozzászólására)

13003. Rawin2017-07-22 17:03
Az a terület eléggé érzékeny lesz, szóval álmodban is jelez a vészcsengő, hogy ne feküdj rá.

Vagy veszel egy repülőgépeken szokásos U alakú nyakpárnát /nekem nem jött be, de többeknek igen/, vagy oldalra fordulva a kezed háromszögben magad alá hajtod, és a kislyukba beleteszed a füled. Ez elég kényelmes.
(válasz szajber 12998. hozzászólására)

13002. Rawin2017-07-22 16:54
Bajusznál nincs turbán. Rugalmas hálós fejpánt van. El tudod rejteni kendővel, sapkával stb. A turbánhoz képest egy élhetőbb történet.

Korábbi kérdésedre válaszolva: fertőzés vagy gyulladásveszély sincs nála. Na jó.. max 1-2% az esélye, mert a bőrünkön is élnek bacik.

Azok, akiknek gyulladásuk lett műtét után, 80%-ban kórházas műtöttek /az orvosuk ott műt mert olcsó a műtő, lehet nekik ingyenes is mint kórházi dolgozók/. Ott együtt kezelik a beteg embereket az egészségesekkel, a levegő tele van bacikkal. Sok újsághír szól a kórházi fertőtlenítés hiányosságairól.

Magánhelyek esztétikai műtőiben nem operálnak beteg embereket, így arányaiban jóval alacsonyabb az elkapható fertőzés és gyulladásveszély. Bajusznál erre különösen ügyelnek, nem akárhogyan léphetsz ám be a "szentélybe"!

Az első napra készíts be a fagyasztóba valami jó kis zöldborsót, húst vagy 2 db pizzát.. Jól fog jönni! És itt nem gasztroélményes hasznosításra gondolok! :)
(válasz szajber 13001. hozzászólására)

13001. szajber2017-07-22 14:52
Köszi!

A műtét miatt nem izgulok, a turbántól sem zavartatom magam. Lassan telnek a napok, már csinálnám :)

Az én kollégáim sem sejtenek semmit, kíváncsi leszek a reakciókra, bár nem nekik, hanem magamnak csinálom az egészet.
(válasz Ludwig107 12999. hozzászólására)

13000. Ludwig1072017-07-21 22:15
Mint alábbiakban írtam,3.hét szabit ki vettem a műtétre,a munkatársaim semmit ne lássanak a gyógyulásomból,kötések,pánt,stb......
El jött a nagy Nap,fel kelett vennem a melót,ez éppen most szerdán volt.
Egyből észre vették,hogy az arcom,nem a régi!
Picit depresziós lettem,de 3 nap után azt érzem,hogy senkit nem érdekel,hogy a füleimet megoperálták.
Volt aki nevetett,de olyan is volt aki teljesen egyet értett a műtéttel.
Azt,hozzá kell tegyem,munkatársaimat nem készítettem fel,hogy plasztikáztatom a füleimet.Az eredménnyel,szabi után szembesültek.
Jól érzem magam köszönöm,még akkor is,ha valaki kuncogot az eredményen,
Minden csoda három napig tart!
(válasz ear 12997. hozzászólására)

12999. Ludwig1072017-07-21 21:57
Semmi izgalom szajber!Jobban fogod érezni magad,az új füleiddel,ez vezéreljen műtét közbe.Olyan szépen be kötik,esély nem lesz rá,hogy alvás közben le fog jönni.Kellemetlen lesz a "turbán",de,az eredményt nézd!
Sok sikert kívánok neked!

12998. szajber2017-07-21 13:45
Izgatott vagyok, csütörtökön megyek Szegedre, Bajusz doktor csinálja a füleimet. Múlt héten voltam nála, mindent megbeszéltünk, nagyon szimpatikus volt. Nálam lesz még egy kis plusz is, mert nekem bónuszban még Darwin-gumók is kihangsúlyozzák a füleim elállását, azokat is leveszi. A műtét ára lepett meg legjobban, (nem írok összeget, ha nem baj) ugyanis kevesebb mint amire számítottam. Nagyobb bajom sose legyen :)

A kötés ugye nem tud lejönni (pl. álmomban)? Össze-vissza forogva alszom.

12997. ear2017-07-20 09:11
Fülplasztika után az emberek szemébe mersz nézni és nem kell attól félni, hogy mindenki a füleidet nézi vagy kinevet miatta! Nekem ezt adta a műtét.
(válasz Ludwig107 12994. hozzászólására)

12996. ear2017-07-20 09:07
Varratszedés után nem igazán vérezhetne, ezért szerintem is jobb, ha megmuatod a dokinak. További jó gyógyulást kívánok!
(válasz Knelly57 12993. hozzászólására)

12995. Knelly572017-07-18 00:34
Igen,meg vagyok elégedve velük,nagyon szépek lettek :) Remélem neked is jól sikerült! És igazad van,mindenkinek csak ajánlani tudom a műtétet! Köszi a választ :D
(válasz Ludwig107 12994. hozzászólására)

12994. Ludwig1072017-07-17 22:25
Szia Knelly!
13 nappal korábban műtöttek,mint téged!-nagyon remélem meg vagy elégedve a fülikéiddel.
Igazából,nagyon meg változik,az ember önbizalma,és mondhatom azt,teljesen másképpen látja a világot.
Én is viselem még a pántot,mivel szerdán leszek 3 hetes,hogy műtöttek.
Nekem az orvos műtét után 2.hétre szedte ki a varatot,nekem ilyen,hogy vérzik nem volt.
Azt gondolom,semmi ok az aggodalomra,hiszen egy friss sebről van szó,egy hete hogy műtöttek,szerintem még a szövetek nagyon gyengén fortak össze,ez váltja ki a vérzést.
Azt tudom javasolni,konzultálj orvosoddal,szerintem meg fog nyugtatni,hogy semmi ok az aggodalomra.
Pántot viseld!!!
Sok sikert,és önbizalmat kívánok neked :)

12993. Knelly572017-07-17 19:35
Sziasztok! Ma 11 napja műtötték a füleimet :) már elég régóta tervezem a műtétet és örülök,hogy belevágtam! Az első pár nap a legrosszabb,de fájdalomcsillapítóval kibírható. Nekem csütörtökön volt a műtétem és érzéstelenítéssel csinálták,úgyhogy pár órával a műtét után hazamehettem :) Még aznap feltettek egy kötést és másnap már ki is cserélték,és az volt a fejemen egy hétig. Csütörtökig éjjel-nappal egy hajpántot kell viselnem, utána még két hétig,de akkor már csak éjszaka :D Az orvos,aki műtött,azt mondta,varratszedés után,hogy még egy ideig tegyek a fülem mögé egy kis gézt. A kérdésem
az lenne,hogy akinek már volt
műtétje,annak varratszedés után is pár napig vérzett a füle? Mert nekem még picit vérzik, a fülem mögött,csak minimálisan,de leginkább a bal fülem,mert azt több ideig műtötték,mint a másikat. Előre is köszönöm a válaszokat :)

12992. ear2017-07-09 22:12
Ma ünneplem a 7. fülinapomat! :D Kívánom mindenkinek ezt az örömöt!

12991. ear2017-07-07 08:56
A legnagyobb közösségi oldalon is jelen vagyunk, zárt csoportként. Ez azt jelenti, hogy csak azok látják, hogy benne vagy a csoportban, akik szintén tagjai a csoportnak. Várunk ott is mindenkit! FÜLPLASZTIKA

12990. ear2017-07-07 08:54
Gratulálok, és örülök, hogy pozitívan változott meg az életed, sokunkhoz hasonlóan. Nekünk, férfiaknak talán még fontosabb ez, mivel mi nem igazán tudjuk megnöveszteni a hajunkat, hogy takarjuk a fülünket. Örülnék, ha maradnál a hozzászólók között, és te is segítenéd jó tanácsokkal a műtét előtt állókat. :) (Én vagyok a topic indítója, idén 11 évesek leszünk :D)
(válasz Ludwig107 12985. hozzászólására)

12989. ear2017-07-07 08:51
Én úgy oldottam meg, hogy gumival összekötöttem a szemüveg két szárát és fel tudtam tenni. Így használtam, amíg a kötés fent volt. Kötéslevétel után pedig azonnal használtam.
(válasz geda1 12984. hozzászólására)

12988. ear2017-07-07 08:50
Nekem ugyan nem ő, de egy barátomnak Bajusz Huba műtötte a füleit és nagyon szuper jók lettek neki! Ezért merem ajánlani.
(válasz szajber 12982. hozzászólására)

12987. Ludwig1072017-07-06 22:14
Nem hari,de nem fogok ide,árat írni.Azt gondolom ez páciens&orvos közös eggyesége,de nem egy ökör ára.
Ne félj tőle,jobb lesz hidd el!
Műtét után,mikor ki megy az érzéstelenítő,picit fájni fog,nem veszélyes.
Én Cataflam Dolo 25mg-os fájdalomcsillapítót vásároltam,3.tablettát vettem be,24.óra alatt,és nagyon minimálisan fájt-ki lehet bírni.
Ami nagyon rossz,az számomra a kötés volt!
-1 hétig,az szigorúan rajtad van
Túl vagyok rajta,már a pántot viselem.Picit érzéketlenek a fülecskéim,de megérte!!!
Fel a fejjel,drukkolok neked!
(válasz szajber 12986. hozzászólására)

12986. szajber2017-07-06 16:59
Mennyibe került a korrekció?
Én jövő héten megyek konzultációra, és a hó végére lett a műtét kitűzve. Egyáltalán nem félek, akár holnap is vállalnám a műtétet.
(válasz Ludwig107 12985. hozzászólására)

12985. Ludwig1072017-07-05 22:42
Szia Mindenki!
Nagyon sokat olvastam,ezt a fórumot,erőt adott nekem,korigálták a fülem állását :)
Debrecenbe műtöttek,azt mondhatom 1.hét leforgása alatt.
Most ott tartok,le vették a turbánt a fejemről,és meg néztem a fülecskéimet......Boldog vagyok:)
Nem kell tőle félni,nem fáj az egész be avatkozás,ami kellemetlem,az a kötés 1.hétig szigorúan kell viselni.
Vége a kissebség érzetnek,holnap megyek fodrászhoz,éljen a rövid haj.
Valakinek tudok segíteni debrecenbe orvosba,az írjon privátot.

12984. geda12017-07-04 11:08
Szemüvegeseket kérdezném mikortól tudtátok újra hordani a szémüveget?

12983. geda12017-06-30 14:57
Úgyan így jártam :(a jobb fülem gyulladt be.A doki kinyomkodta,holnap nekem is meg kell megcsinálnom itthon.Antibiotikumot kell szednem,meg probiotikumot és vitamint.Hétfőn kontroll és varratszedés.
(válasz atir9 12954. hozzászólására)

12982. szajber2017-06-30 07:39
Sziasztok!

Azokat kérdezném elsősorban, akiknek volt fülplasztikájuk. Rászántam magam, hogy megoperáltassam elálló füleimet. Nem csak elállnak, hanem még ráadásul hegyesek is (darwin gumónak nevezik azt hiszem).

Szép fejhez simuló füleket szeretnék. Kutattam az orvosok között, és a szegedi Dr. Bajusz Hubá-ra esett a választásom, mert vele kapcsolatban szinte nem is találkoztam negatív véleménnyel, viszont találtam referenciákat a fülplasztikáiról.

Mit gondoltok, az elállás megszüntetésén felül a fülem csúcsosságát is meg lehet szüntetni.

Milyen buktatók jöhetnek, (tudom fertőzés, esetleges gyulladás), de ezen kívül milyen problémák adódhatnak?

Az orvossal kapcsolatban van esetleg valakinek tapasztalata?

Árak tekintetében csak régebbieket láttam, az erre szánt keretem 300.000 Ft kijön ennyiből a műtét?

Előre is köszi!

12981. Tarita2017-06-27 16:13
Dr. Pukancsik János egy nagyon jó szakember sok-sok éves szakmai múlttal a háta mögött. Én mindenképp hozzá mennék.
(válasz Pöttyösazigazi 12980. hozzászólására)

12980. Pöttyösazigazi2017-06-27 10:07
Sziasztok! Rengetek hozzászólást, ajánlást végigolvastam, mégis bizonytalan vagyok, a segtségetekre lenne szükségem. Kicsi korom óta zavar a fülem, a hajamat nem tudom úgy hordani ahogy én szeretném. Szóval eljött az én időm, júliusban vagy augusztusban szeretném megműttetni mindkét fülemet. (délután töltök fel képet róluk).
Jelenleg két plasztikai sebész között gondolkodom
- Imago Plasztika (Budapest): Dr. Bognár Gábor (160ezer Ft)
- Pukancsik Plasztika (Székesfehérvár): Pukancsik János (200ezer Ft)
Alapvetően a 160e Ft-os műtétet választanam. De Székesfehérváron lakom, és úgy gondolom ha bármi probléma adódna műtét után akkor egyszerűbb nem pestre felrohangálni. Legalább 4-5-ször kéne felmenni Pestre, de akkor már lehet jobban megérné ha itt helyben műtettném meg. Mi a véleményetek? Várom a segítő hozzászólásokat ! Köszönöm !! :)

12979. geda12017-06-26 11:10
Sziasztok.Június 23.-án volt a műtétem mindkét oldalon.Szorítókötés került a fejemre.A bal fülemmmel nincs is gondom de a jobb oldalon a hallójáratban érzek fájdalmat.Ez normális?A szorítókötés okozhat gyulladást,fájdalmat a fülben?

12978. ear2017-05-05 16:26
Gratulálok! Köszönjük az ajánlást. :)
(válasz Mucika24 12977. hozzászólására)

12977. Mucika242017-05-02 16:09
Sziasztok!

Én 04.21-én műtettem meg fülecskéimet Székesfehérváron Pukancsik János doktor úrnál és teljesen megvagyok elégedve az eredménnyel úgyhogy nyugodt szívvel tudom őt ajánlani bárkinek :)

12976. ear2017-04-29 13:27
Újra lehet műteni, kb. 1 év múlva. A porc ugyanis még alakul és kb. 9 hónap kell a regenerálódásához. Pontosabb választ a doki tud adni.
(válasz bgabe 12975. hozzászólására)

12975. bgabe2017-04-28 22:38
Sziasztok, volt valakinek olyan,hogy nem volt megelégedve a fül plasztika eredményével? Nekem kb 1 hónapja mütötték a füleim, szépek lettek csak szerintem nem elégé varták vissza . Főleg fent áll el. A doki azt mondta ez így jó mert van hely a szemüvegnek, de szerintem ezt jobban is vissza lehetne varni mert még most sem simul a fejemhez ahogy azt én szerettem volna. Mi ilyenkor a tehendö? Újra lehet műtettni?