Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Első osztályos kislányom ótvart kapott! Volt már valakinek ilyen, mit tehetünk? fórum

Első osztályos kislányom ótvart kapott! Volt már valakinek ilyen, mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)


24. moncsi720404 (válaszként erre: 23. - Petiandi)
2009. febr. 13. 18:47

Nem muszály. Csak ha olyan helyen van, hogy esetleg összekennéd a ruháját vagy az ágyneműt.

Küldtem privit.

Ja! és reggel, este csináld meg a kezelést.

23. petiandi (válaszként erre: 22. - Moncsi720404)
2009. febr. 13. 18:45
Nagyon rendes vagy hogy segítesz! Annyira kész vagyok minden féle fertőzéstől! ha leáztatom, leszedem és bekenem betadine-nal, akkor be kell fednem valahogy?
22. moncsi720404 (válaszként erre: 21. - Petiandi)
2009. febr. 13. 18:43

Fertőtlenítőd van?

Akkor nincs gond. Lefertőtleníted és mondom mégegyszer, hogy le kell szedni a pörköt a seb tetejéről. Aztán bekened Betadinnal. ha nem elég a betadin akkor Curiosa jöhet. Elocom valóban nem jó erre.

21. petiandi (válaszként erre: 20. - Moncsi720404)
2009. febr. 13. 18:40
hát, kenőcsöm nagyon nincs, elocom és curiosa. a curiosát használjuk ha apró sebek vannak a gyereken. az elocom meg ekcémára való krém. más nem nagyon van, talán még a betadine-ban van egy kevés. Tudod egy olyan településen, ahol már délután 4-kor nincs kenyér, már nincs ügyelet, nincs ügyeletes gyógyszertár nem sok jóra számíthat az ember.
20. moncsi720404 (válaszként erre: 19. - Petiandi)
2009. febr. 13. 18:36
Én kisváros közelébe lakom de ügyelet azért van, meg a kórház gyermekosztályán is fogadják az ilyen betegeket.Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. A doki elég baj, hogy nem írt fel külsőleg semmit. Milyen kenőcsöd van otthon?
19. petiandi (válaszként erre: 18. - Moncsi720404)
2009. febr. 13. 18:32
hát lássuk. ügyelet nálunk csak és kizárólag sürgősségi esetben van, amúgy nem jön házhoz, az ügyeleten nincs betegellátás. gyógyszertár csak hétköznap van, ügyeletes gyógyszertár 15 km-re ami nem volna baj, de az antibiotikumos kenőcsök vény kötelesek. szóval ez egy nagy hátrány a városokkal főleg budapesttel szemben
18. moncsi720404 (válaszként erre: 17. - Petiandi)
2009. febr. 13. 18:29
Kell bizony kenőcs is. Ügyeletre nem tudod vinni? Hétfőig sok idő van még. vagy próbálj meg kérni valamit gyógyszertárban.
2009. febr. 13. 18:24
Ezek szerint nem elég az antibiotikum, hanem kell kenőcs is? már csak hétfőn tudok feliratni, remélem nem lesz késő. Az megoldás hogy addig nem áztatom a sebet az arcán?
16. holorka (válaszként erre: 8. - Petiandi)
2009. febr. 13. 18:15
Előszöris elvittem orvoshoz, mert nem tudtam, hogy mivel állok szembe. Ő mondta, hogy mit kell csinálni, és írt fel kenőcsöt is.
15. petiandi (válaszként erre: 14. - Moncsi720404)
2009. febr. 13. 18:06
azért gondoltam domestosra, mert első sorban azt nem szeretném hogy rajta további sebek jöjjenek ki. nagyon féltem, mert amúgy ekcémás is, és az asztmája miatt naponta használjuk az inhalátort meg asztma spray-t is. Az immun rendszere nincs a legjobb állapotban ezért duplán féltem a szövődményektől is
14. moncsi720404 (válaszként erre: 12. - Ae12cc5be5)
2009. febr. 13. 17:56
A Domestos szerintem is túlzás. Ha szedi az antibiotikumot meg kezelitek akkor nem kell parázni meg fog gyógyulni és nem is terjed el jobban.
13. daroki (válaszként erre: 1. - Petiandi)
2009. febr. 13. 17:55

Szia!


Én sajnos nagyon otthon vagyok az ótvarban és nem azért,mert koszos lakásban élek:(Egy pókcsípéssel kezdődött a középső gyerkőmnél még évekkel ezelőtt,nyáron.Megcsípte az orrát és abból a csípésből alakult ki az ótvar.Ez mivel fertőző,ezért elkaptuk mi is.Nekem a lábamon jött ki,a kislányomnak is a testén 1-2 helyen:(

A nyarunk úgy telt el,hogy nem tudtunk olyan helyre menni ahol víz volt:(

Aztán a rákövetkező nyáron is így indítottunk,de akkor hamar lecsengett a dolog.Most már két éve nem jött elő rajtunk szerencsére!

A kezeléséről írok priviben,nem szeretnék reklámozni semmit:)

12. ae12cc5be5 (válaszként erre: 9. - Petiandi)
2009. febr. 13. 17:54

Ja, és Domestos helyett nem tudnál valami kíméletesebb fertőtlenítőt venni? Nem tudom, de biztos létezik még a Neomagnol, vagy a gyógyszertárban biztos tudnak ajánlani valamit.

Anyum mindig tesz a mosogatóvízbe 1-2 csepp Domit, de én úgy félek tőle, hiszen maró hatású, és jó kis bevonatot képez rajta, nem is tudom, én utálom!

11. ae12cc5be5 (válaszként erre: 1. - Petiandi)
2009. febr. 13. 17:51

Szia!


Én azért elvinném egy másik orvoshoz is, mindenképp olyanhoz, akinek a környéken jó híre van, még ha fizetős magánorvos is, szerintem érdemes.

10. moncsi720404 (válaszként erre: 9. - Petiandi)
2009. febr. 13. 17:48
A száján vannak a sebek? Vagy máshol is?
9. petiandi (válaszként erre: 5. - Moncsi720404)
2009. febr. 13. 17:46
azt találtam ki hogy amiből iszik, amivel eszik, és amiből eszik azt evés után beteszi egy mosótálba amibe előzőleg már domestos-os vizet öntöttem. Egy kérdés: a fogkeféjét a szájához veszi. azt tudom fertőtleníteni hogy ne fertőzze tovább magát vagy az már mindegy?
8. petiandi (válaszként erre: 6. - Holorka)
2009. febr. 13. 17:44
mikor kezdted a kamillás áztatást? Briginek a szája szélén is van amire azt hittük hogy "kipállott" a szája. ez is annak a tünete vagy tényleg kipállott neki?
2009. febr. 13. 17:43

kapott aktil duot, de nem tudom hogy az iskolában valakinek van e hasonló betegsége. Brigi eckémás is, tudom hogy ez is egy rizikó faktor.

még nem sikerült beszélnem a tanító nénivel ez ügyben, de folyamatosan próbálom hivni, mert azt hiszem ez a legkevesebb hogy tájékoztatom azonnal.

6. holorka (válaszként erre: 1. - Petiandi)
2009. febr. 13. 17:41
Ez egy nagyon fertőző betegség, az én fiamnak is volt tavaly. Nem tudom hogy kapta el. Kamillás vízzel le kellett áztatni a felső kemény réteget, és utána bekenni.
5. moncsi720404 (válaszként erre: 1. - Petiandi)
2009. febr. 13. 17:41

Baci okozza. Nem feltétlenül függ össze a higiéiával. Bőrgyógyászhoz nem tudtok elmenni?

Antibiotikumot kell szedni de csak ha nagyon kiterjedt. Ha nem akkor elég ha fertőtlenítőszerrel letisztítod ha van rajt vastag pörk azt is le kell szedni( alatta vannak a bacik és a kenőcsök sem hatnak ha rajt marad) Aztán antibiotikum tartalmú kenőccsel kell bekenni.

Családtagokra úgy tudsz vigyázni, hogy másik törölközőt használ és nem tapizzátok a kisgyerek sebét. Nem cseppfertőzéssel hanem érintés utján terjed. gyermekközösségekben terjed inkább.

4. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Petiandi)
2009. febr. 13. 17:41
Nálunk az oviban volt. Szerencsére a lányom nem kapta el, pedig közös szekrényük van, azzal aki bevitte a fertőzést. Fertőtleníteni kell minden ágyneműt, törölközőt, amit használt. Mossatok nagyon sokszor kezet, arcot. Főleg a kis sérüléseknél, apró sebeknél jut be. Bárki bárhol elkaphatja egy másik embertől. Ha "el akartátok kapni" akkor már úgyis megvan, de egyáltalán nem biztos. Az oviban is sikerült megelőzni, hogy elkapják a többiek.(szerencsére)
2009. febr. 13. 17:36
azt írja a net,hogy orvoshoz kell vinni aki ír fel antibiotikumot.
2. e71af41436 (válaszként erre: 1. - Petiandi)
2009. febr. 13. 17:35
iskolában másik gyerektől esetleg?
2009. febr. 13. 17:34
Sziasztok! Első osztályos kislányom ótvart kapott. Először azt hittük herpesz, de nem múlt el és az orvos azt mondta ótvar. Azt olvastam a legtöbb helyen hogy a rossz higéniás környezet miatt van. Nálunk ilyen probléma nincs, de akkor vajon hol,hogy kaphatta el? tud nekem valaki segíteni? Akinek volt már hasonló tapasztalata kérem segítsen a tanácsaival a kezelésben, és hogy mi a biztos védekezés hogy a családtagok ne kapják el. Köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook