Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bsc képzés ad tanári diplomát? fórum

Bsc képzés ad tanári diplomát? (tudásbázis kérdés)

14. Eszterkee (válaszként erre: 11. - Fiatal nő)
2011. jún. 14. 20:58

Elég régi a fórum, én csak most tévedtem ide.

de ez komoly, hogy lehet Ba diplomával általános iskola alsó tagozatban tanítani???

13. dzsetta (válaszként erre: 12. - Fiatal nő)
2009. jún. 9. 18:01

Pont ezt szerettem volna én is hozzáfűzni...

Azért egy BSc elvégzését ne hasonlítsuk egy "gagyi" érettségihez...


Bár, nyilván intézményfüggő is, valószínű, nem ugyanannyit kell tanulni egy bármilyen "Lakzi Lajcsi Főiskolán", mint mondjuk egy Corvinuson vagy egy BME-n.


Elnézést, ha ez valakinek bántó, nem akarok én senkit megbántani, de ez az igazság.

2009. jún. 8. 09:05
A 3 éves képzés pedig egy főiskolai végzettséggel egyenlő, egy "érettséginél" többet ér! Ha valaki Msc-re megy, akkor lesz egyetemi végzettsége.
11. Fiatal nő (válaszként erre: 4. - D26dcc4363)
2009. jún. 8. 09:04
LEHET TANÍTANI. De csak általános iskola alsó tagozatban. A többihez már kell az Msc.
10. MelisUK (válaszként erre: 9. - D26dcc4363)
2009. febr. 17. 12:55

Most is egyértelmű. A "sima" diploma, amit három év múlva kapnak, az olyan, mint egy érettségi, semmire se való, esetleg magasabb fizura a munkahelyen (már amelyiken számít). A "mester" diploma, amit az utána következő két év elvégzésével kap az ember (amire újra felvételizni kell), azzal fognak olyan diplomát kapni, mint ami a régi rendszer szerint volt, azaz az jelent már szakmát.

Ezt a rendszert pusztán azért vezették be, hogy könnyebbnek tűnjön magasabb végzettséget szerezni, ergo érettségi után még többen tanuljanak tovább - hogy addig se kelljen az államnak munkát adni az embereknek. Ennyi.

9. d26dcc4363 (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. febr. 17. 12:24
Köszönöm szépen a segítséged. Én is erre gondoltam, de egyértelmű választ nem kaptam rá. Még a régi képzésben tanulok, ott nem volt ennyire bonyi. Egyértelmű volt, hogy vki a diploma megszerzésével milyen képesítéshez jut.
2009. febr. 12. 16:09
Remélem, h segítettem.
2009. febr. 12. 16:08

Egyébként pl én is vettem föl kulturális antropológia, magyar, közgazdaságtan és egyéb tárgyakat, ettől még nem taníthatom ezeket is, ahhoz az egész szakot el kell végezni, nem csak néhány tárgyat belőle.


Pl a pedagógia (tanítás) általában 40 tantárgy elvégzése, plusz a diplomamunka és a záróvizsga. Mivel a tantárgyak egymásra épülnek, ezért kell három év az elvégzésére.

2009. febr. 12. 16:06

Ahhoz, hogy taníthasson az kell, hogy egy vagy két szakból legyen mesterdiplomája (eggyel még nehezebb elhelyezkedni, szinte lehetetlen), plusz legyen meg a tanári végzettsége.

Szóval 1-2 szakból diplomamunkát kell írni, ami 80ezer karakter szóközök nélkül, plusz pedagógiából is kell 40ezer szóközös diplomamunka, ezeket meg kell védeni egy bizottság előtt és záróvizsgázni mindből.

Ha ezek megvannak, akkor kap az ember tanári képesítésű diplomát. (Gimnáziumi tanárit.)

5. MelisUK (válaszként erre: 4. - D26dcc4363)
2009. febr. 12. 16:02
Nem taníthat attól, hogy vannak tanári tárgyai. Az a diploma, amit kapni fog, az semmire se elég, olyan, mint az érettségi. Ha valamit kezdeni szerente, akkor szakosodni kell arra a valamire. Gondolom most ilyen általános bölcsészre jár három évig, ez egyenlő a semmivel, itt mindent tanul vegyítve, de munkához nem elég. Ezután mesterképzésre kell menni, hogy olyan értékű diplomája legyen (mesterdiploma), mint amit régebben kaptak. De persze ez se feltétlenül elég a tanításhoz. Én pl elvégeztem a szakom (5 év), plusz a tanárit (3 év) (de az öt éven belül csináltam meg a kettőt), plusz még egy egyetemi továbbképzést is megcsináltam plusz betétlapért - de ha nem kell tanár, akkor nem fogsz állást kapni... És utána a gagyi munkára se vesznek fel, mert túlképzett vagy... Szóval nagyon gáz... És persze az is számít, hogy milyen eredménnyel végzel, nem csak a diploma a lényeg! Még jó, hogy szinte kitűnő voltam végig az egyetemen.
2009. febr. 12. 15:56

Arra gondoltam h alapképzés után lehet e egyből tanitani pl, mesterképzés nélkül.


Ezek szerint nem.


A párommal vitáztunk össze rajta, szerinte ha megcsinál tanári tárgyakat, akkor taníthat.

Az én álláspontom pedig az volt, hogy ha mesterképzésre jelentkezik, akkor ezeket a tárgyakat elfogadtatthatja, és annyival is kevesebbet kell csinálni. De kell a mesterképzés.

2009. febr. 12. 15:56
Én is most fogom megkapni a mesterdiplomám, ami tanári - bár én még a régi kredites módszerben tanultam. Öt év szakirány és három év tanári képzés - így volt régen.
2009. febr. 12. 15:54
Persze, hogy ad, csak a három éves diploma után el kell menni a mesterképzésre.
2009. febr. 12. 15:45
Bsc képzés ad tanári diplomát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook