Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió a közeledben fórum

Depresszió a közeledben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
167. 099c0bed40 (válaszként erre: 166. - 8559ed0e1b)
2009. nov. 25. 07:08

Szia, ha ennyire erőszakos, akkor nemár Neked legyen bűntudatod amiért nem szeretnél vele semmilyen kapcsolatot!!!!


Mindennek van határa, az ő esete már abszolút patológiás, kezeltetnie kéne magát, nem pedig Téged zaklatnia.

166. 8559ed0e1b (válaszként erre: 165. - 099c0bed40)
2009. nov. 23. 13:57

Megmondtam neki és most én érzem magam sz@rul.Olyanokat vágott a fejemhez ami igazságtalan.Mert én elhanyagoltam őt az elmúlt hónapokban...mondtam neki gondolkodjon már miken mentem keresztül..(terhességem végén meghalt a gyerekem) neki lett volna ereje más nyavajgását hallgatni?

Simán lebunkózott!

Most azzal szórakozik hogy felválltva csörgeti a mobilom és az otthoni telefont.Ez már sok nekem:(

Én tényleg szívesen beszélgetek bárkivel,de ez így sok...

165. 099c0bed40 (válaszként erre: 164. - 8559ed0e1b)
2009. nov. 13. 17:11

Szia, én mindenképpen elmondanám Neki szép finoman, hogy ha valaki a kisujját nyújtja egy másik embertársának, akkor annak a másiknak nem illik tőből leszakítani az egész karját akkor sem ha őneki ez így marha kényelmes és jó.

Persze ezzel nem azt mondom hogy nem kell vagy nem lehet segíteni, mert igenis kell és lehet, csak nem így.....ha valaki nem érti vagy érzi hogy "túl sűrű és tapadós", és hogy a másiknak is van olyanja hogy magánélet, akkor annak sajnos a tudtára kell adni.

2009. nov. 13. 13:40

Szeretnék véleményeket kérni,nem tudom hogyan kezeljem a kialakult helyzetet.

Van egy barátnőm aki depressziós.Felajánlottam neki hogy ha van kedve,akkor szívesen beszélgetek vele..Nos a helyzet az hogy éjjel-nappal hívogat,hétvégén szinte óránként!Ha nem veszem fel a mobilom akkor otthon hív.Nekem gyerekem,munkám,családom van de őt ez hidegen hagyja..például múltkor párom vette fel a telefont mert dolgoztam,és még ő volt kiakadva hogy miért mondtam hogy beszélgetek vele ha nem vagyok otthon?!A hangneme kritikán aluli volt...

Szóval nem akarom megbántani,de ez így nem mehet tovább...Ti mit tennétek?

Ma is hajnal 2-kor hívott a vezetékesen,gyerek felkelt,párom kiakadt...

163. 099c0bed40 (válaszként erre: 156. - Gabika-gabriella)
2009. nov. 8. 07:53

Mivel virtuálisan le lettem cseszerintve egy Kedves Fórumtárs által, íme a véleményem

1. Hagyd ott a mostani Párodat ha boldogtalan vagy vele

2. Ha depis leszel( vagy) akkor keress női barátokat akiknek kiöntheted a lelked bajait,

3. Ha ez sem segít, akkor pedig vágj bele egy újabb kapcsolatba, és ne mérlegelj.


Nem ismerlek egyáltalán, ezért nem tudhatom hogy számodra mi a helyes, azaz van-e az itt felsorolt lehetőségek között olyan ami megfelelne. Ha nincs akkor bocsánat, vedd úgy hogy nem szóltam semmit csak nehogy az legyen hogy Beléd rúgtam segítségnyújtás helyett.


Aki akar, az persze ebben a hsz-ben is talál kivetnivalót, találjon nyugodtan, teszek rá.

162. 099c0bed40 (válaszként erre: 161. - Anaxunamoon)
2009. nov. 7. 19:15

Már ne is haragudj, de nem rúgtam bele senkibe, csak annyit jegyeztem meg hogy a világ legnagyobb dőresége valakinek ismeretlenül "észt osztani", illetve megírni a frankót anélkül hogy ismernénk az illető személyiségét és konkrét stresszorait.


Ha úgy hiszed hogy ez--amit írtam, ráadásul nem is Neked-- belerúgás valakibe, akkor a fogalmaiddal kicsike baj lehet, nem érdemes tovább szót csépelnünk e témában ( sem), szia!

161. anaxunamoon (válaszként erre: 157. - 099c0bed40)
2009. nov. 7. 12:30
Már ne is haragudj,de hogy írhatsz ilyen levelet egy olyan embernek aki épp segítséget kér. Aki elesik abba rúgjunk bele még egyet?
160. 04d410066e (válaszként erre: 156. - Gabika-gabriella)
2009. nov. 6. 17:21
Az már önmagában szomorú, ha mindig mástól függ a boldogságod... El kellene gondolkoznod magadról...
2008. dec. 25. 21:45
Ismerek ilyen embereket.
2008. dec. 25. 21:25
Ezek az emberek között dolgozom, némelyik sajnálatra méltó
157. 099c0bed40 (válaszként erre: 156. - Gabika-gabriella)
2008. nov. 24. 20:48

szia, ne haragudj, de hogy gondolod azt, hogy Számodra "vadidegen" fórumozóktól hallasz majd frankó megoldásokat arra, amit Te magad---akinek pedig legjobban kellene ismernie saját magát-- se tudsz megoldani??????

Ez így kicsit( nagyon) abszurd, és ezzel most az istenért se szerettelek volna megbántani, nehogy félreérts.

2008. nov. 23. 17:09

Sziasztok!

Nem tudom,én is úgy érzem esek bele a depresszióba,újból.Sajnos már voltam az,nagyon súlyos eset.Magamtól gyógyultam ki,szóval hála egy új szerelemnek.Beleszerettem egy férfibe,és csak is érte voltam képes helyrejönni.Minden jól alakult köztünk,de egy ideje nagyon rideg,már vége mindennek,nem mondta de érzem én.Nagyon félek,és nem akarom elismerni,hogy már megint jönnek vissza a régi problémák.És ami a legrosszabb Őt érzem mindezért hibásnak .Ha úgy viselkedne mint a kapcsolatunk elején,újra annak a boldog nőnek érezném magam,úgy érzem most nem lenne ilyen bajom.De mit tegyek?Félek,nagyon félek,nem akarok újból az a régi ''szerencsétlen''nő lenni ki pár évvel ezelőtt voltam.Szerintetek hogyan lehet ezt legyőzni?A doktorok már sajnos nem segítenek,előző alkalommal sem segítettek.Szerintetek mi tévő legyek?Ez depresszió?És Ő az oka ?Vagy csak egy alapozatlan félelem az egyedül maradástól?

155. 099c0bed40 (válaszként erre: 148. - Summerr)
2008. nov. 21. 20:57

Csak akkor és úgy van kiút, ha "át tudod programozni" az agyadat lépésről lépésre Te saját magad.

Nem segíthet ebben se szakember, se gyógyszer, se semmi, se senki, csak magad tudsz segíteni magadon.

Ha nem tudsz, véged.

154. 099c0bed40 (válaszként erre: 153. - Castellina)
2008. nov. 21. 20:54

Semmit, végig kell nézned hogy elemészti magát.

Nincs segítség. Ha utál már téged is, ne közelíts hozzá---lehet hogy valóban jobban jár ha meghal.

2008. nov. 20. 19:47
Van egy barátom, aki állandóan depressziós. Utálja magát, utálja az egész világot. Képtelen ebből kilábalni. Fogalmam sincs hogy segitsek neki. Sok mindent megpróbáltam. Semmi se használt. Már engem is utál. Rossz nézni, már ott tart, hogy meg akar halni. Mit tehetek?
2008. nov. 15. 10:25
Gyorsan űzd el!! ha belekerülsz nagyon nehéz kimászni belőle. Tapasztaltam. Hál Istennek sikerült.
151. Summer3
2008. nov. 11. 16:40
Nem szeretnék gyógyszereken élni,fiatalon tönkreteszik a szervezetemet. A depresszió szintúgy. Nehéz dolog ez, mert önmagunk elől nem menekülhetünk.Sajnos
150. sabina74 (válaszként erre: 143. - Anett1976)
2008. nov. 7. 15:04

Szia Anett1976!

Én 8 éve önszántambol bevonúltam a zárt osztályra ha akkor nem teszem meg most nem írnák.Azóta is a külvilág bolondnak tart de nem foglalkozom velük, én őket tartom hülyének mert nem értik meg hogy egy embernek a lelke is lehet beteg!

149. sabina74 (válaszként erre: 148. - Summerr)
2008. nov. 7. 14:54

Szia!

Igen van kiút!Feltétlenül fordulj szakemberhez, mert minnél töbször esel vissza annál mélyebb lesz a depressziód és nehezebben tudsz belőle kijönni.

148. Summerr
2008. okt. 28. 22:26

Sziasztok!

22 éves lány vagyok, volt már pár depressziós epizódom, orvoshoz még nem fordultam. Semmi komoly problémám nincs/ volt, vagy egy rendes, szerető, jó anyagi körülmények között élő családom, van 1 társam, aki szeret, van 1-2 barátom, iskolába járok, dolgozok ,nem vagyok egy gnóm stb. Arra is gondoltam, hogy a gyenge idegrendszerem lehet a probléma, sokszor rágódom apróságokon, ideges vagyok , szorongok stb. Lehet, h kisebbségi komplexusom van. Félek, hogy soha nem leszek normális ember, mert a depresszió nem egyszeri probléma, időről- időre visszatér. Egy terápia megoldhatja a problémát hosszú távra is? Van ebből egyáltalán kiút???

2008. okt. 22. 13:55
jelenleg még nincs.
2008. okt. 21. 21:58

Ez a baj, hogy annyira kilatastalan minden, hogy akik kicsit is "gyengebbek" a foldbe tiporjak oket, meg idegileg kikeszulnek...

Hat nem lennek a parod novere helyeben sem..Brutalis, hogy mik tortennek.

Egyebkent, meg az a baj, hogy mi olyannyira elszoktunk a jotol, hogy az nem igaz..

Egy par hete tortent, hogy ket- harom napot SEMMILYEN problemank nem volt..Annyira amennyire, de erkezett penz a szamlara - fizettek a vevok, az auto ment, jo kedvunk volt, es elkezdtuk furan erezni magunkat, h nem tortent semmi baj, semmi rossz dolog..Lehet hogy nevetsegesnek tunik, de igy tortent.Boldogok voltunk attol, hogy arra a napra semmi rossz nem jutott..Brutalis, ha ennek kell orulni..

2008. okt. 21. 21:42
Sziasztok! A párom nővére depressziós. Egy nagyon kedves, rendkívül intelligens, tüneményes és segítőkész emberről van szó. Én csak 3 éve ismerem őt, előtte külföldön élt, de tudomásom szerint már legalább 5-6 éve diagnosztizálták a betegségét. Volt egy hosszabb (kb. 1-1 1/2 éves) tünetmentes időszaka, kb. 3 éve folyamatosan szed kedélyjavító szereket, nyugtatót csak mostanában kezdett el megint szedni (Rivotril (!) napi 3-4 szem orvosi javaslatra), mert az utóbbi hetekben megint rosszabbul van, ami szerintem nem is csoda, mert a párja több milliós adóssággal hagyta itt őt idén januárban és mostanra került anyagilag olyannyira a csőd szélére, hogy kezdenek összecsapni a feje fölött a hullámok. Nekem az a véleményem, hogy ebben a helyzetben nincs ember, aki előbb-utóbb ne omolna össze, viszont az erős gyógyszerektől csak még jobban megzavarodik és egyre kevésbé lesz képes tiszta fejjel döntéseket hozni, de nem tudom, mi lenne a megoldás? Azon kívül, hogy próbálunk segíteni neki anyagilag egyenesbe jönni és szeretjük őt. Minden véleményt és tanácsot jó szívvel fogadok!
2008. okt. 21. 14:55

Akik szednek nyugtatot: milyen reakciot valtanak ki?

Furcsallom, h a parombol kotoszkodest, veszekedest valt ki, es azt sem tudja h mit beszel, nem emlekszik kivel mit beszelt, ki mit mondott neki..Valamit elmondok neki 5 szor akkor 6.szor is megkerdezi ugyanazty a dolgot..

Addig tart amig szedi a nyugtatot.(Lorazepam)Ahogy abbahagyja ok minden..

Pl volt olyan is, h nem emlekezett, h elment e a konyvelonohoz, vagy nem..

2008. okt. 19. 20:32

Sziasztok! Most regisztráltam ide, és olyan emberekkel szeretnék megismerkedni, akiket szintén szorongásos depresszióval kezelnek. Jó lenne olyanokkal beszélgetni, akik nem csak egy "hülye embert" látnak bennem, hanem értik, hogy mi ez a betegség.

Köszönöm

142. buhu bahu (válaszként erre: 140. - 656c932396)
2008. okt. 17. 00:51

Koszonom..

Hal Isten az utobbi par hetben jol van, de sosem lehet tudni mikor jon elo ujra..

Az a baj, hogy o tenyleg semmiben sem ismeri fel a jot, mindig csak a dolgok rossz oldalai jutnak az eszebe..Ezert ahogy latom, hogy valami nem stimmel, rogton probalok egy kis "eletet" onteni bele, es felhivni a figyelmet a jo dolkora is..

udv mindenkinek, es koszi megegyszer a valaszodat:-)

jo ejt mindenkinek

2008. okt. 16. 16:28
Sziasztok én most írok először, és tanácsot szeretnék adni.Én évekig szenvedtem, nagyon nehezen,de sikerűlt kilábalnom belőle.A legfontosabb hogy, minden gondolatot jót rosszat ki kell mondani, legjobb egy szakembernek ő rávezet a helyes gondolatokra. A legfontosabb a pozitív gondolkodás, mindenben kell keresni valami jót.Nincs borzalmasabb érzés annál ha valakinek fáj a lelke.Sziasztok!
2008. okt. 16. 13:21
buhu, nagyon sajnálom a történteket, mindenképp keressetek fel egy szakembert, a barátnőd súlyos lelki problémákkal küszködik de tényleg. És hová tovább egyre rosszabb lesz. Tudom nem vagy könnyű helyzetben, sőt nehéz azt tanácsolni hogy forduljatok dokihoz ha ő maga önszántából nem akar, mégis próbálj meg vele beszélni, itt tényleg egy életről van szó. Tegyél meg mindent hogy kilábaljon ebből mielőbb mert nemcsak magát hanem Téged is tönkretesz vele.
139. sefo (válaszként erre: 138. - Pomi)
2008. szept. 23. 17:32

Szia Pomi!

Köszönöm a segítséget!A sportot szeretném én is kipróbálni és valamit még amiben kedvét leli és lefoglalja magát.Megköszönném, ha adnál egy természetgyógyász címet.Kipróbálom amiket ajánlottál.

Köszi szépen

:)

138. Pomi
2008. szept. 23. 15:39

Szia Sefo!

Szomorúan olvastam a leveled a barátnőd állapotáról. Lehet pont az antidepresszánsok váltják ki a tüneteit. Vigyázni kell a szedésükkel, mert súlyos mellékhatásai lehetnek!

Próbáljatok ki valami alternatív gyógymódot is a hagyományos mellett! Pld. egy természetgyógyászt keressetek fel! A minden napos meditációs zene hallgatása is segíthet. A sok mozgás, hétvégi kirándulás, talpmasszázs, gyógynövények - nyugtató teák. Sajnos a betegségek összefüggésben vannak a depresszióval szerintem, mert kihat a fizikai testre. Az összes betegséget mi teremtjük magunknak a negatív gondolatainkkal. Ebben is segít a meditáció!

Remélem tudtam valamennyit segíteni a véleményemmel! Ha kell egy bp-i természetgyógyászt is tudok ajánlani, aki rajtam is segített már.

Üdv Neked és sok kitartást a barátnőd ápolásához, neki most nagy szüksége van rád!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook