Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Koldusok, kéregetők fórum

Koldusok, kéregetők (beszélgetős fórum)

1 2
42. 408020f45e (válaszként erre: 41. - Bella 13)
2014. jún. 26. 15:38
Én most jutottam el arra a szintre, hogy félve megyek le a boltba, mert nap mint nap kéregető felnőtt vagy gyerek állít meg. Bevallom nem szoktam adni, mert annyit nem tudok amennyiből tényleg tudna ennivalót venni. Amúgy pedig, nem részletezem, de van akinek adjam családon belül. Szóval nagyon kínos, de nem kezdek el magyarázkodni nekik, hogy miért nem adok.
2012. febr. 4. 18:56

Én már egyedül nem is szívesen megyek bevásárolni nagy áruházba, mert mindig azon parázok, hogy mikor jön oda hozzám egy kolduló, koszos, büdös nő vagy férfi. Vagy esetleg egy beteg gyereknek kéregető. Még ki sem szálltam az autóból, már látom, hogy felém sietnek. Rosszul vagyok tőlük!

Ha mégis megtalálnak, már a köszönésnél közlöm, hogy nálam nem jó helyen kopogtatnak, és menjenek szépen a dolgukra!

Nem hiszem el, hogy ezek az áruházak nem bírnak tenni valamit annak érdekében, hogy elzavarják ezeket az embereket!

De volt olyan is, hogy a buszpályaudvar környékén jött oda hozzám egy kb. 10 éves kisfiú, hogy adjak neki buszjegyre 250 Ft-ot, mert az iskolában hagyta a tárcáját és nem tud hazamenni. Szó nélkül adtam. Olyan hálás volt, nem győzött hálálkodni. Ezt sose felejtem el.

2012. febr. 4. 18:46

Nálunk helyzetfüggő. Szoktunk adni néha szimpi embereknek, de akin látszik, hogy léhűtő, vagy szemtelen, annak nem. Én is jártam már úgy, hogy a boltban megvett élelmet felháborodva vette ki a kezemből a kis c.gyerek, aztán morogva elment.

El kell mesélnem még azt is, hogy a minap könnyekig meghatott egy bácsi. Picit kopott ruhában, de rendesen felöltözve, angyalian őszinte arccal kérdezett meg minket, a ráncos kezében szatyrot szorongatott, benne kenyér darabkák. Éhes lehetett, mégis sugárzott róla a jóság. Mivel aznap már nem ő volt az első, először azt válaszoltuk, hogy sajnos nincsen. De meglepetésünkre megértően bólogatott, majd szomorúan azt mondta: sajnos nem vagyunk most olyan helyzetben, megértem én. Annyira megrázó volt, hogy még ő sajnált meg minket, hogy összedobtunk neki 200 Ft-ot, amiért úgy áldott, mintha egy aranyrögöt kapott volna. Olyan kis alázatos volt, szívem szakad meg, közben a nagyapám lehetne.

39. Estefani (válaszként erre: 37. - Emily32)
2012. febr. 4. 18:43
Igen hozzám is odajöttek már, hogy nem-e tudnám támogatni a ma esti lerészegedését...
2012. febr. 4. 18:31
Fellökték a részeg férfit koldulás közben(1999.06.20) [link]
2011. máj. 30. 23:20

Velem megesett,h.úgy jött oda,h."kizárólag alkoholra kérek"...(legalább őszinte?)


De olyan is volt,hogy odaért hozzám egy,mondtam,h kaját tudok csak adni(volt egy fölös szendvicsem),elkérte,látszólag örült.A visszapillantóban meg láttam,h.jó messzire elhajította...

36. 3ee1927bc4 (válaszként erre: 34. - Anyuci91)
2011. máj. 30. 22:57
de az ő hibájuk
35. 3ee1927bc4 (válaszként erre: 30. - 5464505f6a)
2011. máj. 30. 22:56

Undorodom a kéregetőktől,koldusoktól.

Koszosak,büdősek,lusták elmenni dolgozni.

Az összes koldust kiüldözném az országból.

2011. febr. 26. 22:29
Sajnos szomorú és lesujtó ez a téma egyre több lesz a koldusok és kéregetők száma és az ezzel járó szegénység megnövekedése. Részben nem az ő hibájuk csak, hogy idejutottak, hanem a rendszerváltás miatt történt az a vezetőinket terheli ez a felelősség. Én a Blikk Nők ujságban olvastam, hogy sokan nem merik bevallani mennyire megromlott az egészségi állapotuk, mennyire betegek. A Civil szervezetek próbálnak valamelyest segíteni, de valahogy hatékonyan kellene az illetékeseknél reklamálni. Hozzáteszem, mivel nincsenek munkahelyek hol dolgozzon a lakosság? Szerencsés napot, szép álmokat jóéjszakát. Ágnes
33. **Rita** (válaszként erre: 30. - 5464505f6a)
2009. ápr. 21. 14:58
Én kivétel vagyok, engem nem hat meg
2009. ápr. 21. 14:57

Tény hogy egyre több a hajléktalan,nemcsak nagyvárosokban,hanem vidéken is,Lehet azonban látni melyek azok az emberek,akik valóban rá vannak szorulva a segítségre,az erőszakos átkozódok,biztosan nem!

Én is szoktam segíteni néhánynak,de egyre kevésbé engedhetem meg magamnak a jótékonykodást,aztán meg ott van az,hogy nem is én,nem is a mi dolgunk lenne az hogy javítsunk a helyzetükön,koldusok országa lettünk,ez a helyzet.

2009. márc. 15. 20:45

Beszélgettem sokszor hajléktalanokkal, mert érdekelt, hogy hogyan is kerültek ide, és meglepő módon, az egyik fiatalabb (35 körüli) megmondta, hogy lenne hova mennie, de nem akar, mert így érzi jól magát, mert nincs semmihez kötve.

Valamint volt többször, hogy mikor már tényleg kinyíltak, és őszinték voltak, megmondták, hogy jobban "keresnek" nálam (akkor 700 Ft-os órabérben voltam), és hülyék lennének 700/óráért dolgozni, ha kéregetéssel több pénzhez jutnak.


Érdekes megismerni őket, furcsa egy világ.

30. 5464505f6a (válaszként erre: 24. - 200a1d39d3)
2009. márc. 15. 20:27

és egy 4éves gyereknek chipset és kólát kell venni szted?

egyébként, undoritónak tartom,ha vki a gyerekét kihasználva koldul, mert főleg a nők, kivétel nélkül adakoznak az ilyeneknek!

2009. márc. 13. 15:01
Velem az történt nem is olyan régen,hogy a bevásárló központ előtt oda jött hozzám egy jól öltözött fiatal férfi,először elemeket akart eladni mindenképpen,miután ez nem jött neki össze,pénzt kért,arra hivatkozva,hogy ő még ma nem evett.Rendkívül erőszakos fellépése miatt eszembe sem jutott meg sajnálni,ezen felül nem látszott hajléktalannak,vagy olyannak akinek valóban kenyérre van szüksége,és mert nem kapott pénzt,mindenféle átkokat kiabált utánam.
2009. márc. 13. 14:46

Erre,pont ma volt egy jó példa.

A kórházban voltam látogatóban és kért egy férfi tőlem egy szál cigit.Mikor látta,hogy nyúlok a táskámba,már kettő,háromra kért.

Mondtam neki,hogy az ilyet nem szeretem!

Egy szálról volt szó!

2009. febr. 14. 21:07
Köztük is van mindenféle.
2009. febr. 14. 01:38
elhúzok mellettük, rájuk se nézek ha a közelükbe érek...
25. RoniSize (válaszként erre: 24. - 200a1d39d3)
2009. febr. 13. 20:33
Ilyen is van, de sajnos gyakoribb az ellenpélda.
2009. febr. 13. 17:13
Viszont volt,akin látszódott,hogy tényleg örül egy kis pénznek,de nem piára kell neki,nyakában lógott egy pici gyerek..és mikor adtam neki pénzt(mindegy mennyit,nem sokat),nagyon hálás volt érte...és mikor távolabbra került tőlem,akkor is mondta,köszöni...
2009. febr. 13. 17:10

Múltkor megállított egy enyhén alkoholfelhőben úszó nő,és egész hosszan akarta ecsetelni,hogy miért is adjak neki kölcsön holnapig 260 ft-ot...röhejes volt..és éppen késésben voltam...

Nem vagyok szívtelen,de ami sok,és pofátlanság,az már az...

22. 200a1d39d3 (válaszként erre: 21. - 9c8432d068)
2009. febr. 13. 17:09
Igen,hallottam róluk,elszégyellhetik magukat,sóher banda!!
2009. febr. 13. 17:08

Nem hallottatok még a milliomos "hajléktalanokról?"

Én már igen. Kéregetnek,közben van lakásuk,és millióik a bankban.

Ezt nem én találtam ki.

20. RoniSize (válaszként erre: 18. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 13. 09:32
Persze, pl. betaniitatlan munkásnak.
2009. febr. 12. 19:18
Egy tv műsorban láttam:egy fiatal hajléktalan (koldulásból éldegélő)férfinek felajánlották, ha leköltözik vidékre, kap szállást és munkát. Felháborodva mondott nemet. ŐŐŐŐ? Vidékre???
18. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 12. - RoniSize)
2009. febr. 12. 19:12
És tudod hova?
2009. febr. 12. 18:07

Egyszer megszólított az utcán egy anyuka. Két alig tipegő és egy babakocsiban tolt babával volt.

Röviden vázolta, hogy nagyon nehéz körülmények között élnek, pénzt kért.

Minössze 500 ft volt nálam, odaadtam neki.

Soha életemben nem láttam olyan hálás tekintetet, nem hallottam ennyire szívből jövő hálálkodást.


Hogy mire költötte?


Őszintén megmondom nem érdekel.


Jól esett a lelkemnek, hogy adhattam, még ha a gondjait nem is oldottam meg.

16. RoniSize (válaszként erre: 14. - Rebeka74)
2009. febr. 12. 11:46
:)) Jajj, hát az ilyenek nem is merek nagyon beszólni.
15. kattyus (válaszként erre: 12. - RoniSize)
2009. febr. 12. 10:24
Na, az ilyennek nem adnék.
14. rebeka74 (válaszként erre: 12. - RoniSize)
2009. febr. 12. 10:09
Jaaj ez a "szakmával" jár. Mert ha esetleg felhívnád rá a figyelmét hogy el mehetne dolgozni,meg tudjon verni:-)))
13. rebeka74 (válaszként erre: 11. - Psycheee)
2009. febr. 12. 10:06
De nem gondolod komolyan hogy tényleg a rászorulóknak gyűjt?Tapintaaaat?? Látja hogy 2 gyerekkel kászálódok ki a kocsiból,(szóval van kire költenem) Az egyiket még ki sem vettem,de már adakozzak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook