Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikorra kell egy kisfiú heréinek a helyükre kerülni? fórum

Mikorra kell egy kisfiú heréinek a helyükre kerülni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 12. 17:14

Sziasztok csajok!Latom reg nem irtatok,de azert engem erdekelne mi tortent azota a kisfiaitokkal?

Az en kisfiam 2 eves s a jobb oldali golyocskaja altalaban lent van de a bal oldali ritkabban.Holnap viszem a gyerekorvoshoz nagyon kivancsi vagyok mit mond...?nem szeretnem ha meg kellene muteni:(

2009. febr. 20. 11:30
Remélem semmi komoly bajotok! Nekünk is hol megvannak a golyók, hol nincsenek! :D De a lényeg hogy lent vannak és nem akadtak el sehol! :D
2009. febr. 19. 12:15
Teljesen változatlan :) Figyelgetem, hol megvannak hol nincsenek :p Próbálok nem aggódni annyira, másfél hónap múlva úgyis hivatalosak vagyunk egy kórházi látogatásra más ügyből kifolyólag, majd megkérdezem az ottani gyerekorvosunkat is. :))
2009. febr. 19. 10:18
szia! Fölhívtam őket, nem is kell időpont. Még nem voltunk, annyira azért nem rohanok a gyerekkel, szerintem még várunk. Ti hogy vagytok? Nálatok a helyzet változatlan? :D
2009. febr. 19. 07:32
Mi újság? sikerült időpontot kapni?
40. eb3745168d (válaszként erre: 37. - Perfi)
2009. febr. 12. 15:53
Örülök hogy minden rendben van! :D
39. eb3745168d (válaszként erre: 38. - Danica16)
2009. febr. 12. 15:53
Hát először is még időpontot kell kérni, majd megírom mikorra kaptunk! :) De nem aggódom, mert szerintem nincs semmi gond, úgy érzem! Nyugi neked is! :)
38. Danica16 (válaszként erre: 36. - Eb3745168d)
2009. febr. 12. 15:49
És mikor mentek? Majd írd meg mit mondtak, mert azért én is aggódom kicsit, annak ellenére, hogy a doki nem mondta, hogy baj lenne...
37. perfi
2009. febr. 12. 15:10

Sziasztok!


Ma mi is voltunk tanácsadáson. Állva nézte meg a dokink a heréket és azt mondta rendben van. Még csak megsem fogta. Mondtam, hogy ha fekszik, akkor mindig üres a zacsi, erre azt mondta, hogy nem baj. Ha ő mondja, elhiszem!

36. eb3745168d (válaszként erre: 35. - Danica16)
2009. febr. 12. 15:05
Megkérdeztem, de úgy igazából nem mondott semmit! Annyit, hogy kaptam egy beutalót a sebészeti ambulanciára. :S Ennyi, meg még annyit mondott hogy a bal oldali megvan, de a jobb oldaliból csak egy kicsi! Azt mondta vigyem el, majd ott elmondanak mindent!
2009. febr. 12. 09:35
Nekem erre mondta a doki, hogy akkor nincs baj, de azért kérdezd meg, ha ma úgyis mentek.
2009. febr. 12. 09:30
Tegnap az esti fürdésnél "megtaláltuk" a gyerek golyóit! :)) Az jó nem? De fürdetés után megint nem volt sehol! :(
2009. febr. 12. 07:31

Nekem sebész mondta, hogy előfordulhat, hogy ott adakt meg. Nagyobb valószínűsége van, hogy a lágyékban, de nekünk fenn áll a veszélye, hogy elhalt a here, ezért nincs.

De úgy tudom, hogy így is nemzőképes lesz. Ha valahol megakadt, akkor mindenképp be kell avatkozni minél hamarabb, mert fennállhat a rák kockázata.

Én 1 évesen biztos hogy viszem sebészhez, aztán lesz ami lesz. Állítólag náluk ez már rutinműtétnek számit és kb 2-3 napot kell bent lenni a korházban. Azért jó ilyenkor túl esni rajta, mert nem fog rá emlékezni a gyerek. Én minél hamarabb helyén akarom tudni a dolgokat.

32. mandulaszem (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 11. 20:51
Köszi az infót:)
2009. febr. 11. 19:40
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Akkor egyenlőre még van idő! :) Várunk! :)
2009. febr. 11. 19:13

1 éves koráig.

Amennyiben nem történik meg, orvoshoz kell vinni, mert a hasüregben maradva károsodhat.

29. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 22. - Mandulaszem)
2009. febr. 11. 19:08
Szerintem ez butaság. Köze sincs a gyomorhoz, a gyomor a hasüreg felső részében található, a here(testis) pedig az alsó részében fejlődik és később a canalis inguinalison keresztül száll le a herezacskóba(scrotum).
28. dorry
2009. febr. 11. 19:04
Vigyázzatok nagyon ezzel a dologgal, nem szabad elbagatelizálni. Nekem egy barátnőmnek a férjét 10 évesen műtötték( ingóherével), és úgy néz ki késő volt, szinte teljesen sterillé vált. mozgó spermaszáma 0. Az orvosok mondták, hogy az volt a baj, hogy későn avatkoztak be.Úgyhogy túl sokáig ne várjatok!6 éves kor után egy percet se várjatok!
27. zani
2009. febr. 11. 18:47
először is 1 éves korig nincs teendő. aztán különbséget kell tenni, hogy rejtettheréjűségről (nem is volt még lent) vagy ingaheréről van szó (olykor lent van a herezacskóban, olykor visszaugrika hasüregbe). Ingahere esetén lehet várni 6 éves korig is, hogy fixen lent maradjon. rejtetthere esetén kezelés szükséges, de nem feltétlen műtét, sok esetben hormoninjekció megoldja agondot. a gyermekorvossal azért mindenképpen meg kell beszélni. (védőnő vagyok)
26. era06 (válaszként erre: 22. - Mandulaszem)
2009. febr. 11. 18:32
Gondolom, még csak 14 éves vagy. :))
2009. febr. 11. 18:17
Nekünk azt mondta anno a védőnő hogy ha műtétet javasolnak kérdezzek rá hogy pl. hormonkezeléssel nem megoldható e.Az orvosok szeretnek egyből műteni...
2009. febr. 11. 18:15
Az én kisfiamnál is volt ilyen probléma.2 éves kora után kellett urológushoz vinni,aki megmondta hogy nincs semmi gond.Most 3 éves múlt,de még mindig van hogy "eltűnik".Ne idegeskedjetek!!!!
2009. febr. 11. 18:15
Az én kisfiamnál is volt ilyen probléma.2 éves kora után kellett urológushoz vinni,aki megmondta hogy nincs semmi gond.Most 3 éves múlt,de még mindig van hogy "eltűnik".Ne idegeskedjetek!!!!
22. mandulaszem (válaszként erre: 21. - Medina07)
2009. febr. 11. 18:11
Tulajdonképpen honnan száll le, hogy megakadhat a gyomorban?
2009. febr. 11. 17:50

Az én kisfiam bal heréje se szállt még le. 4 hónapos volt, mikor voltunk a sebészeten vele. Azt mondták, hogy 1 éves koráig várnak vele, hogy leszáll-e. Ha nem, akkor vissza kell vinnem és vagy műtét, vagy hormonkezelés.

Még a méhen belül le kéne szállnia, de lehet, hogy megakadt a gyomorba, vagy a lágyékba, de nekem azt is mondta a sebész, hogy lehet megcsavarodott méhen belül és elhalt.

Még nem tudok semmit, de én is rettegek a műtéttől. Májusba lesz egy éves, addig még várunk.

2009. febr. 11. 17:39
Születés elött, ez a magzat egyik érettségi jele ha ez nem történik meg rejtett heréjűségről beszélhetünk.
2009. febr. 11. 17:39
elött bocs
2009. febr. 11. 17:37
Születés után
2009. febr. 11. 17:17
az a hivatalos, hogy viszonylag hosszútávúra 6 éves korig kell leszállnia, de még sokszor aztán is eltűnhet, ami szintén nem jelent gondot!!! Pont most telefonálok anyuval, és neki ez volt az amit akkor egy doki mondott, ami miatt végül várt a műtéttel!!! Szóval ne aggódjatok! :)
2009. febr. 11. 17:13

Lányok.csak higgadtan.

Beszéljetek a párotokkal,sokszor még a felnőtt férfiaké is vissza szál akár meleg víz stb hatására.Nem eszik olyan forron a kását.

A szomszéd kis srác 5 éves és neki is néha eltünedezik,megnézték és nyugi van semmi műtét,van még ideje.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook