Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek, hogy köszön a 3-4 éves gyereke, mondjuk egy pénztárosnak, ha épp odaérünk? Köszön egyáltalán? fórum

Kinek, hogy köszön a 3-4 éves gyereke, mondjuk egy pénztárosnak, ha épp odaérünk? Köszön egyáltalán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. aug. 29. 18:26
Azóta az omniózus eset óta sok víz lefolyt a Dunán,és elmondhatom,hogy az ovodában is rákényszerített csókolomozás után,nem sziát,de egyáltalán semmit nem akar köszönni a kisunokám,főleg egy bizonyos ovónéninek,és a pénztárosoknak!Áprilisban 6 éves múlt,iskolába megy,és mégsem hiszem,hogy ott már bárminemű gondja lesz a köszönéssel.
115. salabakter (válaszként erre: 114. - Mothertiger)
2009. febr. 26. 15:43
Igen,így van,nekem is az a vélenényem.Ha tiszteletlen lesz a kisonokám,azt sem álljuk meg szó nélkül,de ez nem az a kategória.
2009. febr. 26. 15:39

Figyelj, én már ezerszer elmagyaráztam a fiamnak, hogy kinek hogy kell köszönni. Értelmes gyerek, ismeri a számokat meg a betűket, olyan szókincse és emlékezőtehetsége van, hogy sokan a csodájára járnak. S ezt nem azért mondom, mert az én fiam.

De ezt az istennek nem jegyzi meg, hogy kinek hogy kell köszönni.

Mint írtam: neki még minden ember egyforma.

Amúgy meg a tiszteletet ki lehet fejezni egy sziával is, meg egy csókolommal is, ahogyan magázódva is le lehet alázni a másikat, vagy semmibe lehet venni...


S ismét lentebbi írásomra hivatkozva: én nevelem a gyereket, a pénztáros meg csak pötyögjön a pénztárgépen. Ki-ki a maga dolgával törődjön. A tiszteletlenség nem ebben merül ki, hogy egy 3 éves gyerek sziával merészel köszönni.

113. SIldi (válaszként erre: 110. - Salabakter)
2009. febr. 26. 15:36
Szeretnem hozzafuzni, hogy nem volt szankdekomban szemelyeskedni, sertegetni, altalanossagban beszeltem, annak ellenere, hogy a topikindito temat hoztam fel parszor peldanak.
112. McKenzi
2009. febr. 26. 15:34

én még felnőtt fejjel is jöttem zavarba a köszönés miatt.

Apósom nem ajánlotta fel a tegezést (az unokái amúgy tegezik:))) így jó napottal köszöntem neki.

Megüzente, hogy őt ez bántja, mert csak idegennek köszönünk így, tehát azóta csókolommal kell köszönnöm, ami eleinte alig jött ki a számon. Ő tegez. És hozzá kell tennem nem egy ősz hajú bácsikáról van szó, hanem egy olyan férfiról aki lazán letagadhatna tíz évet a korából.


Szóval ez fura volt, de főleg azért mert egyszer a koliban csókolommal köszöntem a portásbácsinak, a barátom pedig rám szólt, hogy ne így köszönjek, mert a portás akkor rögtön arra gondol, hogy hol csókoljam meg............

111. SIldi
2009. febr. 26. 15:33

"Az a bunkó, aki elvárja egy 3-4 éves gyerektől hogy fújja az ilyen dolgokat. "


Szerintem ez reszben nem helyes. Ha "fujja az ilyen dolgokat" - ezen azt kell erteni hogy felnotteknek ne sziazzon, akkor ezt tulajdonkeppen nem a gyerektol kell elvarni, hanem attol aki a gyereket neveli. Mert a gyerek viselkedese annak a neveltetesnek a tukre, amit kap. Igen, meg mindig kicsi 3-4 eves korban, de ha a neveloje igenyeli, hogy ezt elmagyarazza neki, hogy felnotteknek nem sziazunk, akkor meg fogja erteni. Hiaba kicsi, nem kell kiemelkedo kepessegei legyenek, hogy ezt megertse.

Minden a neveltetestol fugg.

Ha a nevelo ugy tartja, hogy meg raer ezt megtanitani, akkor majd kesobb tanulja meg.

En mar csak azert is elmondanam neki, hogy ne adjak okot a bunko penztarosoknak, hogy kicsikemre rarivalljanak.

110. salabakter (válaszként erre: 109. - Bné Zsazsa)
2009. febr. 26. 15:32
De ez a kislány igen is jólnevelt,mert odaértünk a pénztárhoz,és Köszönt.Csókolomot meg a dédikéjének köszön,meg a hozzá hasonló idős embereknek.Egy fiatal,30asnak miért nem volt jó a szia?Lehet,hogy rád nézne,neked is rögtön csókolomot köszönne.
109. Bné Zsazsa (válaszként erre: 104. - Salabakter)
2009. febr. 26. 15:12
Én 50 éves vagyok, de annál visszataszítóbbat nem tudok elképzelni mithogy egy kisgyerek jónapot kívánokot köszönjön nekem! Akkor már százszor jobb a szia. De miért ne mondhatna csókolomot. Már ezt a kedvességet is kiöljük , amúgy is neveletlen gyerekekből!!!
2009. febr. 26. 15:12

Az a bunkó, aki elvárja egy 3-4 éves gyerektől hogy fújja az ilyen dolgokat.

Neki még minden ember egyforma, tehát mindenkit lesziáz. Ő még nem tud különbséget tenni gyerek-felnőtt-öreg között, ezért egész egyszerűen csak: szia.

Nálunk érdekes módon ez senkit sem zavar. Se pénztárost, se öreget, senkit. Aki ezen felakad, annak jobb dolga nincs az unalomnál, úgy tűnik.

Amúgy ha olyan helyzetben lennék, hogy a pénztáros leugat, mert a gyerekem sziát köszönt neki, azt biztos nem tenné zsebre, amit aztán kapna tőlem. Az én dolgom nevelni a gyereket, amit meg is teszek...

107. salabakter (válaszként erre: 106. - SIldi)
2009. febr. 26. 15:07

Köszönöm,már nem kell tovább ragozni:)

A tiszteletről is csak annyit,hogy ez MOSOLY jel,a másik is csak nevetés volt,nem röhögés.Olyan jel nincs!

106. SIldi
2009. febr. 26. 15:04

Hat kiderult hogy nemcsak en ertettem felre masok mondanivalojat, hanem masok is az enyemet.

Akkor megprobalom megint: ahhoz, hogy a gyerek TUDJA hogy hogy kell koszonni, a szulei kezbe kell vegyek es elmagyarazzak neki, hogy kinek hogy koszonjon. Elobb utobb, de minel elobb annal jobb. Igy elejet vehetjuk annak, hogy bunko penztarosnok rarivalljanak. Es 3-4 eves korban szerintem mar el lehet kezdeni, hogy kinek hogy koszonjon.

Es megha bunko is volt a penztarosno, elvarhatja azt, hogy ne sziazza le ot egy gyerek.

105. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 103. - Salabakter)
2009. febr. 26. 14:17
Tudom,én is azon akadtam fent.Így ebben az utóbbi formában oké a dolog igy kellett volna kezdeni:)
104. salabakter (válaszként erre: 94. - SIldi)
2009. febr. 26. 14:13
Igen,szándékomban áll többször is elmondani neki,hogy a felnőtteknek Jónapot kívánokkal kell köszönni.
103. salabakter (válaszként erre: 98. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 26. 14:08
Igen,de olvass vissza,hányszor írta,hogy ebben a korban tudnia KELL!!mi az illem.Majd megtanul különbséget tenni is,egyelőre örüljünk,hogy beszél,és KÖSZÖN!
102. salabakter (válaszként erre: 90. - 52d3e0b8a8)
2009. febr. 26. 14:05
Nem hiszem,hogy égett a képe a többiek előtt,mert mint a főnöknője mondta,azért tették mindig éjszakai műszakba,mert nem bír a vevőkkel viselkedni,aznap is du.6-tól dolgozott,vasárnap.És ez már az utolsó csepp volt a pohárban,bármit próbáltak nem tudott viselkedni.És nem égett a képe,mert neki állt feljebb.
101. McKenzi (válaszként erre: 100. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 26. 14:02

:))) ez jó:)


18 voltam mikor letegeztem egy lányt, akiről később kiderült, hogy 32 éves.. Mondtam is neki, hogy nem néz ki annyinak :)))

100. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 99. - McKenzi)
2009. febr. 26. 13:56

olyan ciki volt nekem sokszor,azt sem tudtam mit mondjak hogy mondjam,a csókolom már kellemetlen volt a jónapot idegenül hangzott egy ismerősnek,a sziát meg nem mertem mondani:))

Emiatt a rámköszönő tiniknek ha látom hogy motyog az orra alatt,azonnal szólok hogy szeretném a köszönést,és következőnek nem szokott gond lenne.Látom hogy nem azért nem köszön vagy alig mert nem akar hanem nem tudja hogyan...Az a korosztály vagyok ép akinek én sem tudtam tizenéveim elején hogy köszönni....

99. McKenzi (válaszként erre: 98. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 26. 13:53

Szerintem is, hisz az iskolában már egyáltalán nem tegezik a felnőtteket.


Később, tinikorban az lesz nehéz mikor megengedi a rég ismert felnőtt, hogy tegeződjenek - nekem alig ment :))))

98. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 97. - SIldi)
2009. febr. 26. 13:47

Ebben egyetértünk....miért nem ezzel kezdted?:D

Sokszor túlbonyolitjuk a dolgokat,így ebben a formában igazad van,előbb utóbb meg is szokták tanulni a gyerekek.

97. SIldi
2009. febr. 26. 13:45

Akkor mindeki egyetert azzal, hogy a gyerekek elobb utobb meg kell tanuljanak nem sziaval koszonni egyes fenotteknek?


Mert akkor igazan en ertettem felre

96. McKenzi (válaszként erre: 94. - SIldi)
2009. febr. 26. 13:28

Szerintem nem kell ebből ekkora tragédiát csinálni, mert egy 3-4 éves még kicsi. Egy három és fél éves gyerek egy vagy másfél éve tud beszélni. Egy év múlva már jobban fel tudja fogni, hogy nem lehet mindenkit sziázni.

Ha meg is tanulja három-négy évesen ezt, előfordulhat hogy időnként elfelejti, és mégis sziát mond.

Egyébként tényleg az a marha aki kiakad egy pici gyerekre ilyesmi miatt.

2009. febr. 26. 13:26
jaj ne csináld már nem erröl volt szó!igenis büszke hgy köszön az unokája és joggal, de ha nagyobb lesz valószinü ő sem sziát fog mindenkinek mondani!És igenis bunkó a pénztárosnő mert kedvesen is lehet mondani hogy szia,de legközelebb mond inkább azt nekem hogy csókolom:)
94. SIldi
2009. febr. 26. 13:23

De hat ha egyszer salabakter nagymama szerint minden rendben van? Sot buszke arra hogy igy koszon a kislany, es a penztaros no a hulye, hogy miert nem tudja elfogadni es meg emelett rarivallt...

Es ha egyesek felrugnak azt, aki nem fogadja el h a gyerek sziat koszon.


Hat akkor mi ez, ha nem az, hogy a gyerek igenis nyugodtan koszonheti a sziat es barkinek koteles ezt elfogadni.


salabakter nagymama: szandekotokban all elmondani a kislanynak, hogy a felnotteknek "csokolommal" kell koszonni, kivetel o es o?

93. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 91. - SIldi)
2009. febr. 26. 13:19
Nem mondta senki hogy nem akarják megtanitani de azt sem hogy a kislány nem helyesen viselkedett....mit nem értesz?vagyis miért nem?:(
92. SIldi (válaszként erre: 89. - Salabakter)
2009. febr. 26. 13:04

Sosem allitottam, hogy van gyerekem.

Sot azt is mondtam, ha az en szavamnak nincs sulya, akkor annak az anyuka szavanak lehet sulya, aki ugy tanitja a gyereket, hogy:


"ha en jo napot koszonok, te csokolomot koszonj, ha en sziat koszonok, akkor te is sziat"

91. SIldi (válaszként erre: 88. - Salabakter)
2009. febr. 26. 13:02

Nem is gondoltam volna, olyan olyan nehez parhuzamot vonni a vicc es az aktualis eset kozott.

Nem a terdrugdosasrol van szo, hanem arrol hogy a szulo legyint arra, hogy megtanitsa csemetejet viselkedni.


Probaltam maskepp is mondani: szomoru hogy nincs igeny a helyes viselhedesre: erre meg a valasz az volt, hogy lerohogtek.


Es mondtam azt is, hogy nem volt helyes az se, ahogy a penztarosno reagalt.

De akkor sem menti ez a teny fel azt, hogy egy 3-4 eves kislanyt a hozzatartozoi nem akarjak megtanitani arra, hogy nem lehet mindenkinek sziat koszonni. Mert ugyebar ez valtotta ki a cirkuszt.

90. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 29. - Salabakter)
2009. febr. 26. 12:32
Szerintem hagyd a fenébe! Ott helyben kiadtad a mérged, a pénztáros meg a saját szegénységi bizonyítványát állította ki...ha meg a főnök elnézést kért, biztos letolja/letolta. Sajnos vannak ilyen emberek, ez ellen nem lehet tenni! De ezért kirúgatni?! Hidd el égett a képe a kollégái és a többi ember előtt, akik ennek fültanúi voltak!
89. salabakter (válaszként erre: 79. - SIldi)
2009. febr. 26. 12:22
Most látom,hogy nincs is gyereked!Akkor milyen jogon prédikálsz arról,hogy hogy és mire kell a kisgyermekeket nevelni?Majd akkor mondj véleményt,hogyha felneveltél már 2-3-4 gyereket.Addig szerintem senki nem szólhat egy árva szót sem,de még az ovónők sem,akiknek általában rosszak a gyerekei,mert arra már nem marad energiájuk.
88. salabakter (válaszként erre: 83. - SIldi)
2009. febr. 26. 11:53

Hogy jön ez egyébként a sziát köszönéshez?

Én,mint nagymama,igenis büszke vagyok rá,hogy bárhogy is,de köszön.Ő olyan messze áll a térdrugdosástól,mint ég a főldtől.A köszönés eleve tiszteletadás.Nagyon is jól nevelt,tisztelettudó,illedelmes csöpp létére,és kikérem magamnak,hogy egy öregembert megrugdosó gyereket hozzál példának.Miért nem hozol a pénztárosnőre példát,aki bárkire is azt mondja(egy édes,sziát köszönő kislányra),hogy ne vihogj.Szerinted miért kért bocsánatot a főnöknője,és miért kapott azóta fegyelmit ez a nő?Biztos ő is úgy tudta az illemet,mint te!!És ezt nem viccesen írtam!

87. SIldi (válaszként erre: 86. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 26. 11:52

Egyetertek, hogy nem mindig minden feher vagy fekete, oka van ha foleg egy 8 eves nem koszon, amit nem szabad figyelmen kivul hagyni.


Az a "vénöreg bácsi...mindenki "sziamarcibácsija"", az bizonyosan elfogadja a sziakat meg gyerekektol is... es rendben van. Ha egyszer a felnott elfogadja akkor minden rendben, helyen valo a szia. En is -lehet hogy sokan azt hiszitek h megkovetelem a jonapotot vagy csokolomot- szivesebben fogadom el a sziat es erre biztatom korulottem levo kisgyerekeket.


De altalanossagban azon az elven vagyok, hogy a gyerek ne sziazza a felnotteket. Hogy tudja azt hogy "alapallapotban" csokolommal (jo napottal) kell koszonjon. De termeszetesen mindenhol letezik egy "sziamarcibácsi", kozeli felnott ismeros, akinek nyugodtan mehet a szia.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook