Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diapozitív metódus fórum

Diapozitív metódus (beszélgetős fórum)


11. 7130b15964 (válaszként erre: 19. - Juniperus)
2006. dec. 28. 23:29
Rezgetitek a gyereket, aztán csodálkozol, hogy nem bír nyugton maradni:)))
10. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - Juniperus)
2006. dec. 28. 22:59
Mondjuk ezen gondolom nem lepődtél meg nagyon:)) Mi lett volna, ha rendesen letakarjátok egy meleg takaróval?;)
2006. nov. 12. 17:45
Hol lehet ilyen kezelésre menni? ÉS hány éves kortól?
2006. okt. 30. 13:44

nagyon érdekes volt Mókica leírása a kezelésről.

csak az jutott eszembe, hogy mennyi fajta negatív hatás érheti az embert már születése előtt is! ezek után csoda, hogy akár egy egészséges, vagy ép elméjű ember is él a földön, hiszen olyan sok a kockázati tényező!

:)

7. emagdi (válaszként erre: 11. - Juniperus)
2006. okt. 30. 13:43
nade hanyatt feküdni már az újszülött is tud, nem?:))
6. bige
2006. okt. 30. 10:04
köszi! ez nagyon jónak hangzik!:-)
2006. okt. 30. 03:13

Érdekesnek találtam ezt a témát, na meg még én se hallottam róla...kicsit utánakerestem:))


DIAPOZITIV METÓDUS a fogantatás és a születés között rögzült stresszek felderítése és oldása

Ruga Istvánné – Zsóka (USUI Reiki mester) 2004. 07. 16.


Mit jelent a DIA? A láthatatlan filmszalag és a Pozitív az előjelek sokasága, ami jelzi a filmszalagon a rögzült stresszek időpontját és mélységét az elszenvedett fájdalmak vagy akár örömet is jelezhet.

Minél több a stressz annál rövidebb az élet. A rögzült stresszek meghatározzák a születendő gyermek egészségi állapotát, társkapcsolatát és anyagi helyzetét. Bármilyen hihetetlen sejtszinten rögzülnek az információk és testszinten betegségek formájában, hordozunk életünk végéig.

Bármilyen betegségünk van az első lépcső a gyógyuláshoz vezető úton a lelki oldás, hogy testi szinten javulás következzen be.

A magzat fejlődése szempontjából nem közömbös az anya terhesség alatti érzelmi élete és a külső befolyások. Vannak olyan események, amit nem lehet kivédeni pld.: környezeti ártalom, örökölt tényezők… A koraszülés okai között meg kell említeni az anya hajszolt életmódját a rohanó világunkban és az ebből keletkező stresszállapot, a dohányzás, alkohol, és sok esetben az agresszivitás családon belül.


Ez a módszer azért jó bárki megtanulhatja, kiválóan alkalmas házi használatra, mert nem igényel előképzettséget. Idősínen dolgozunk mély relaxációs állapotot idézve, ami nem hipnózissal jön létre lágy érintés beszéd nélkül. Az IDŐSÍN SZIMBOLIZÁLJA a GERINCOSZLOPOT ÉS MAGZATI ÉLETÜNK IDŐSZAKÁT.


A kezelés nyomán a gerincoszlop egyre jobban és jobban el tud lazulni a lazulás fentről, lefelé következik be, jobb lesz a vérkeringés, javul az anyagcsere fájdalommentes mozgást, tesz lehetővé fejünktől a lábujjakig, beleértve az állkapocsizületet is, egyenletes rugós járást biztosít. Kezelés után javul az iskolai teljesítmény a fogamzó képesség, a gyermek kihordásának esélye és születése.

Most kiemelnék néhány állomást. Az első legfontosabb pont a magzat életében a fogantatás pillanata.

Szeretetben-, szerelemben fogant gyermekek érzelmi élete stabil.

Érzelem nélküli fogantatás - pld.: nemi erőszak, lombik program, nem kívánt terhesség … - testi szinten megjelenhető egészségügyi probléma lehet: fejfájás, szexuális elutasítás (potencia zavar, frigiditás) agresszió hiperaktivitás.

A második fontos állomás a 8. hét, ami a nyaki hetessel áll kapcsolatban, ha itt éri stressz, akkor nyak-váll-kar-fül problémák jelentkezhetnek.

A nyolcadik héten tudatosul, hogy terhes, ha váratlanul éri bizonytalan megtartsa, ne tartsa máris bevitt egy stresszt kiváltó információt. Következmény önbizalomhiány traumaként éri az információ esetleg megpróbálja megszakítani a terhességet, következmény brutalitás, hiszen meg akarták ölni, meg kell védeni magát. A szülő nem érti, miért rossz a kapcsolata a gyermekével, pedig mindent megadott neki. Hát igen, az információt hordozza a gyermeke, de ő maga sem tudja miért nem, kötődik a szüleihez. Ezzel a módszerrel minden a helyére kerülhet és megoldódik a probléma. Sok ilyen embert láthatunk nap, mint nap a hajléktalanok, túlnyomórészt RATKÓ gyermekek, őket senki sem várta – senki nem akarta és bizony az anyák mindent elkövettek, hogy ne szülessenek meg: eredmény hajléktalan, cél nélküli emberek. Ha volt is egzisztenciájuk a szeretet nevében mindent odaadtak másoknak, akik kihasználták érzelmi gyengeségüket, mivel szeretnék, ha szeretnék őket.

Tehát érzelmileg gyenge emberek: isznak, drogoznak, ezzel okozva örömöt maguknak. Tehát a terhesség alatt bármilyen negatív információ éri az anyát azt a magzat megéli következmény gyenge immunrendszer.

Nem szabad a születendő gyermek nemét meghatározni. Pld, ha fiút akarnak és lány születik és fordítva önbizalomhiány a társkapcsolatban – meddőség-, potencia zavar… . Emeljük ki a meddőséget lánynak születik, de fiúnak várják sejtszinten meg akar felelni a szülőnek, de testi szinten nő, ezért nem tud teherbe esni. Biztosan van környezetünkben olyan hölgy, aki fiúsan öltözködik, fiújátékot játszik, férfimunkát végez, nincsen melle… ez fordítva is igaz szép férfi női munkát végez nőiesen, mozog, potencia zavara van. Gátlásos társkapcsolati problémái vannak, válik ez mind a két félre igaz.


Pánik betegség: pánikol az anya mi lesz, ha kiderül, hogy terhes, miből tartja el a gyermekét, fél, hogy elveszíti a munkahelyét, férj nem akarja a gyermeket ő, pedig igen, mi lesz, ha elhagyja a férje…


Félelem: brutális férj, félelem a magzat elvesztésétől, szüléstől, akció filmek, horror filmek…

A félelem gyengíti a vesét.

Következmény: vesekő, kéz-lábizzadás, állandó félelem.

Stressz-keringési problémák. Nincsen kitartása, mert gyenge az életeszencia. Minden embernél a probléma másként jelentkezik, mert minden ember egyéni genetikai kóddal rendelkezik. Ezért fontos, hogy olyan segítőhöz forduljanak, aki tud olvasni az idősínen.


A terhesség félidejében kapott stresszek: gyomor– szív-, epe-máj-lép hasnyálmirigy gyengítésében játszanak szerepet.

Azok a férfiak, akiknek a hátközépi rész túlságosan feszes- kemény. Ők hajlamosak a szívinfarktusra, mert hoztak és szereztek stresszeket, amit a szívzónára rögzítettek. Fontos az adott területet lazán tartani és a problémát oldani Diapozitív kezeléssel.

A nőknél ritkán fordul elő, hogy a szívre ők inkább a vesére rögzítik a negatív információkat.

Emésztési és székletürítési zavar lehet a következmény (szorongás, félelem az elengedéstől…).


Menedzser betegség: ez bizony egyre sűrűbben előforduló tünet, ami időben megszüntethető.


Bulémia: terhesség alatt túl sok evés-elhízás lelkiismeret-furdalás, majd hányás és a lelke az anyának megnyugszik, amit a magzat rögzít és adott helyzetben felszínre, hozza az információt és leutánozza


Anorexia: az anya karcsú akar maradni fél az elhízástól folyton kövérnek, látja magát, ezért diétázik, vagy nem eszik… Eredmény gyermeke anorexiás lehet.


Kiemelném még a születés pillanatát, ami szintén meghatározó tényező a gyermek számára. Idegen –hideg fényben úszó környezet, sok ember és bizony, ha zajjal is párosul komoly trauma lehet.

Fontos, hogy meghitt kellemes környezetben érkezzen a gyermek, hogy minél kevesebb negatív információt rögzítsen.

Járt hozzám egy fiatalember, aki évek óta szenvedett a zajoktól, valami történt az életében, ami előhívta a születés pillanatában megélt információt. A szülőszobában leesett egy eszköz, ami nyomot hagyott az idősínen és ez most komoly problémát idézett elő a kezelés hatására, törlődött az információ. A zajok már nem zavarják.


Tudatosan egy adott problémára nem lehet dolgozni, mivel a tudatalatti választja ki, a számunkra legideálisabb megoldást.



Kinek ajánlott a módszer?


0-100 éves korig mindenkinek, nincs olyan ember, aki ne rögzítene negatív információt.

Nagyon fontos lenne a kismamáknál, mivel magzatvédő hatása van. Esetlegesen bevitt negatív információkat azonnal lehet oldani – eredmény minőségi anyatej- egészséges nyugodt gyermek- erős immunrendszer.

Kisbabáknak, minél közelebb a születéshez annál gyorsabb az oldódás.

Rákos betegeknek lelki tényező stressztelenítése.

Hiperaktív nehezen kezelhető –tanulási zavarokban szenvedő gyermekeknek

Stressz-pánik betegség-depresszió esetén

Meddőség-frigiditás-potencia zavarok kioldására

Minden problémára megoldást hozó technika mellékhatások nélkül, azonnal érezhető a változással.

4. bige
2006. okt. 29. 23:37
..és ezt mennyi idősen lehet megcsinálnií kisgyerekkel is? - én tudom, hogy rengeteg stressz érte sajnos a kislányomat. bármit megadnék, ha ezt tényleg fel lehetne oldani benne
2006. okt. 25. 17:23

azt hogy érted, hogy megtudod?

azt érzed, amit akkor?

vagy a terapeuta elmondja?

2. emagdi (válaszként erre: 4. - Juniperus)
2006. okt. 25. 17:20

komolyan???

nem semmi!

1. emagdi (válaszként erre: 2. - Juniperus)
2006. okt. 25. 17:01

szia! nem írsz róla bővebben?:))

ha jól értem ez arról szól, hogy amikor én még meg sem születtem, stresszhatások értek az anyukám hasában, és most ettől vagyok zavart?:)

érdekesen hangzik. bár nem gondoltam hogy méhen belül stressz éri a gyerekeket. arról már hallottam, hogy maga a születés az stresszes élmény.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook