Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek menstruációs görcs ellen, ha a görcsoldókat kihányom, fogamzásgátlót meg nem akarok szedni? fórum

Mit tegyek menstruációs görcs ellen, ha a görcsoldókat kihányom, fogamzásgátlót meg nem akarok szedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. MelisUK (válaszként erre: 27. - Miss Angel)
2009. febr. 15. 19:37

Ez a fogamzásgátlási módszer sem teljesen biztonságos, mint ahogy a többi, viszont a fogamzásgétlási praktikák közül ez a legbiztonságosabb. A gyógyszerektől pl. azért biztonságosabb, mert a gyógyszert ugye elfelejtheted bevenni, fontos az is, hogy ugyanabban az időben vegye be az ember, stb. Ennél a szernél nem vagy kitéve ennek, tehát sokkal kisebb az esélye a teherbeesésnek.


Nos igen, évekig benne van az emberben, de káros hatása nincs. Gondolom elolvastad, hogy milyen mellékhatásai lehetnek, azok közül valami előfordulhat, más "káros" hatásáról nem hallottam, az orvos se mondott semmi rosszat róla, sőt, kifejezetten ajánlotta. Olvastam rengeteg véleményt róla angolul olyanoktól, akik használják, meg vannak vele elégedve - sőt, mikor kiszedetik, akkor tetetik is be a következőt, ha nem szeretnének még/már babát.


Beültetés után elvileg 24 óra múlva hatásos, de nekem azt mondta az orvosom, hogy szedjem be a maradék tablettám az a haviból a szuper biztonság kedvéért.


Azóta voltam kontrollon is, megfogdosták a karomban, kérdeztek a menszeszről (nagyon meg voltak elégedve azzal a néhány cseppel és a totális fájdalommentességgel), plusz megmérték a súlyom és citológia tesztet csináltak. (Itt három évente kell.)


Szóval összességében ez a módszer sokkal biztonságosabb mint a többi, olcsóbb, és kényelmesebb.


Magából a betételből egy pici pont látszódik, olyan, mint egy pici oltás helye. Gondolom kivenni is itt fogják (bár lehet, h addigra teljesen láthatatlan lesz), itt ejtenek egy 1mm-es vágást és kiszedik - és akár teszik is be a következőt. Magából a pálcikából semmi nem látszódik, azt úgy kell kitapogatni, hogy hol van.


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen válaszolok.

2009. febr. 13. 18:49

Sajnos tényleg így van:nem kezdik elég korán a felvilágosítást.És ez nem helyes,mert a fiatalok egyre korábban kezdenek nemi életet élni...

És anno,mikor beültették ezt neked,mit mondtak,teljesen biztonságos?Mármint úgy értem,mivel évekig benned van,nem lehet vmilyen káros hatása a szervezetre?

Hát....én is szedtem már 2 féle fogamzásgátlót/eg.ügyi okokból/,tényleg drágák.....

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Moncicca)
2009. febr. 13. 10:57
Egyetértek:))
25. agis
2009. febr. 13. 10:27
Vicc nélkül, egy fél konyak. Nagyon rossz íze van, de gyorsan hat :)
24. MelisUK (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2009. febr. 13. 10:25

Van Mo-on is ez a termék, ahogy utánanéztem 30ezer forintba kerül. Ezért írtam, hogy harmada annyi kb, mint a gyógyszer. Nekem a gyógyszer ára három hónapra 6-7ezer forint között volt, ami három évre 72ezer-84ezer forint közötti összeget jelent, szóval kb a harmadába kerül, csak épp egybe ki kell fizetni és tudom, hogy nem tudja bárki megtenni, hogy egyben kifizesse azt a 30ezret. De akkor három évig biztonságban van, nem kell félni mint a tabi mellett, mert elfelejted esetleg bevenni, vagy nem szakad el, mint az óvszer, stb. Nincs vele állandó gond, hanem egyszer beteszik, majd három év múlva kiszedik és a kiszedéskor egyből lehet újat betetetni.

Ez egy kényelmes módszer fogamzásgátlás és görcsölés ellen. Sőt, a vasveszteség ellen is, mert nem vérzik annyit az ember.

Én csak ajánlani tudom ezt mindenkinek, aki megteheti, hogy egyben rááldozza a pénzt - így spórolva az összkiadáson -, mert nagyon megéri, levesz rengeteg apró terhet az ember válláról és a közérzet mindig tökéletes tőle.


Mo-on azért nem hallani róla túlzottan, mert olvastam egy cikket, amiben egy orvos is nyilatkozta, hogy nem hinné, hogy elterjedne ez Mo-on, mert ugye egyben nagy összeg és - állítása szerint - a magyar nők többsége közösüléskor nem is gondol arra, hogy esetleg besikerül a baba, rengetegen egyáltalán nem védekeznek. Ez a vélemény "kicsit" erős, de az tény, hogy nem nagyon védekeznek az emberek. De épp ezért kéne szerintem Mo-on ingyen adni. Sok fejlett országban a gumit is ingyen adják, már az általános sulikban is ingyen óvszer automata van sok helyen a biztonság kedvéért.

Jó lenne, ha ez Mo-on is elterjedne, nem lenne annyi abortusz probléma.

Sőt, a sulikban se igazán tartanak felvilágosítást és a szülők is általában elkésnek vele. Mi is még nyolcadikban kaptunk az osztályfőnöktől a menszeszről tájékoztató füzetet és betét mintákat, mikor már ötödik környékén mindenkinek megjött... Nem is beszélve a nemi betegségekről, arról középsuli végén tartottak előadást nekünk és a védekezési módokról, szépen elkéstek vele, mert rengetegen már általános suli felsőben is nemi életet éltek...

2009. febr. 12. 21:19

Aha,te nem Mo-n élsz.Lehet itt még nem is alkalmazzák ezt a módszert?

Vagy csak én nem hallottam róla eddig....könnyen meglehet.

De nem hangzik rosszul,főleg azok számára,akik semmilyen megoldást nem találnak erre a problémára.

Biz sokan nem bírják a fájdcsill-kat,fog gátlókat,és tényleg meg tudja keseríteni az ember életét ez a fájdalom,még akkor is,ha csak havonta egyszer jelentkezik:)

22. MelisUK (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2009. febr. 12. 20:45

Ez a rugalmas pálcika egy fogamzásgátló mód, amit abba az alkarodba tesznek be egy nagy injekciós tűvel, ami ellentétes az író kezeddel. 3 évig megvéd a teherbeeséstől és nem kell naponta szedni, mint a tablettát - és máshogy működik, mint a tabi, így azok is használhatják, akik tablettát nem szedhettek valamilyen okból. Ha mégis szeretnél korábban babát, akkor ki kell szedetni, várni egy mensit és kezdődhet a babaprojekt.

Ettől nagyon keveset menstruál az ember, kb évi 3 alkalommal és akkor is csak nagyon keveset, nekem kb 3-4 csepp jött első alkalommal és 5 napig tartott. Totálisan semmit nem éreztem belőle, szóval még jó, hogy ilyen kevés jön. :P

Jóval olcsóbb, mint tablettát szedni vagy óvszert használni, stb. és sokkal biztonságosabb. Én előtte ugye gyógyszert szedtem és annak harmada ára, csak épp egyben kell kifizetni a három évre. Még szoptatás mellett is lehet használni, csak meg kell beszélni az orvossal.

Nekem az volt a szerencsém, hogy itt Skóciában támogatja az állam, totálisan ingyen van.

Egyébként egy francia ismerősömtől hallottam erről a dologról, az ő lányai is ezt használják, ők még most kezdték a nemi életet.

De a legeslegjobb mégis az benne, hogy tényleg teljes értékű ember maradok a mensi idején is. :D

21. Miss Angel (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2009. febr. 12. 20:18

Jajj,szegény,mennyit szenvedhettél addig:(

De most már jobb,ez a lényeg:)

Beültették a karodba??esküszöm,erről a módszerről még sose hallottam,biztos azoknál a nőknél alkalmazzák,akiknek semmi nem használ/?/.

Hogyan történt ez a beültetés,mi ez a pálcika,hogyan működik,hogy fejti ki hatását,stb...mesélj róla kicsit,mert nagyon kíváncsivá tettél:**

2009. febr. 12. 18:31
Melegíts meg egy jénait vagy öveg tálat a mikróban jó melegre utána menj be a szobádba és tedd rá a hasadra..Nekem ez mindig segít:D
19. MelisUK (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2009. febr. 12. 15:21
Szerencsére én is rátaláltam az én megoldásomra, az Imlanonra, de ezt még csak december óta használom, vagyis akkor ültették be az alkaromba ezt a kis rugalmas pálcikát. Sajnos eddig a fogamzásgátló se nyújtott tökéletes fájdalommentes napokat, nekem csak 25 éves koromra sikerült megtalálnom az "igazit".
18. Miss Angel (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. febr. 12. 14:06

Én is nagyon örülök,hogy "rátaláltam",tizenéves korom óta szedem,nagyon bevált.

A meristinnel voltam úgy,hogy erős hányingert okozott:S.

17. MelisUK (válaszként erre: 15. - Miss Angel)
2009. febr. 12. 10:06
Én is szedtem Apranaxot is, nekem sajnos nem volt elég. Aztán ahogy abbahagytam a fogamzásgátlót, újra jöttek a fájdalmak, itt ahol élek jobbára csak Panadolt kapni, abból eleve kettő kell egyszerre, de semmit nem ért. Az Apranax jó volt 1-2 alkalommal, de utána mintha hozzászokott volna a szervezetem. A Nospa pedig kezdettől fogva nem hatott. (Általános és középsulis koromban szedtem ezeket, én jó sokat beszedtem, mert nem hatott, de sajnos hiába.) Örülök, hogy neked segít a gyógyszer.
2009. febr. 11. 18:53

Sziasztok!

Én is hányós voltam. Kipróbáltam a Paramax gyógyszert, csodálatos. Olcsó és nagyon gyorsan hat. Íze nem nagyon van, a számba is oldódik amikor beveszem. Kb. 10 perc alatt elmúlnak a görcseim. Második napon is hasfájós vagyok, olyankor már nem veszek be gyógyszert. Meggymagos párnát szoktam melegíteni és a hasamra tenni. Kb. 2 melegítés és nem is fáj.

2009. febr. 11. 18:18

Az a véleményem:ha vki gyógyszert szed a mensi 1.napjaiban,még nem biztos,hogy kényes,vagy puhány.Én egyáltalán nem vagyok kényes fajta,egész jól tűröm a fizikai fájdalmat.

Én se egyből a gyógyszerrel kezdtem,próbáltam sok más módszert,nem váltak be,így kötöttem ki az Apranaxnál,amit nem "százszámra tömök magamba",csak néhány szemet az első két-három napon.ÉS ez a mennyiség még egyáltalán nem káros a szervezetre...

14. Borsa (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2009. febr. 11. 14:27
Azt én is tapasztaltam, hogy piri alatt nagyobb a fizikai teherbíró képességem - pedig azért a mensi is meríti az aksit rendesen.
13. MelisUK (válaszként erre: 12. - Borsa)
2009. febr. 11. 12:28

Nos, igen, kinek mi válik be. Mindenkinek más a szervezete. Te írtál egy példát, ami neked bevált, én írtam rá ellenpéldát, hogy az nekem nem volt jó. A kérdést indító több véleményt is láthat és többféle módszer közül választhat majd, ez a lényeg.


Egyébként azt tapasztaltam, hogy mensi idején (amikor a fájásokon már túl voltam) sokkal jobban bírtam sportolni. Pl alig éreztem valamit abból, hogy futottam - gyorsabban is ment és fájni se fájt semmim. Valahogy a nagy hasgörcs után mindig hatalmas erőre kaptam. Ez most hiányzik az életemből, de nem sajnálom, végre nincsenek görcseim.

12. Borsa (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2009. febr. 11. 12:10

Furi, nekem tényleg bevált, hogy nem voltam már olyan puhány.

Amint a mellékelt ábra is mutatja, mindannyian mások vagyunk. A fő, hogy megoldódott a problámád, és az Implanon is bevált.

2009. febr. 11. 11:55

Azt kihagytam, hogy a hatalmas görcseim mellett hasmenésem és állandó hányásom volt aznap, ilyenkor totál kiürült a szervezetem.

Vannak, akiket tényleg nagyon meggyötör a mensi. Emlékszem, a biológia tanár állandóan azzal jött, hogy nem is fáj az a poci, csak kényesek vagyunk...

De nekem az Implanon bevált, azóta semmi fájdalom, teljes értékű ember vagyok minden egyes nap.

És nem kell százára tömni magamba a gyógyszereket. :D

10. MelisUK (válaszként erre: 8. - Borsa)
2009. febr. 11. 11:52
Én sportoló voltam, minden este még házi edzésem is volt, minden nap 3x70 felülést csináltam és havi egyszer 1000-et egyhuzamban, meg se kottyant, extra kockás hasam volt és mégis hatalmas görcseim voltak. Sportolóként sokmindent kibírtam, mindenféle izomfájdalmat, de a hasgörcsöket nem...
2009. febr. 11. 11:42
Ilyenkor erősen kell masszírozni a vádlidat. Úgy, mintha tésztát gyúrnál. Hidd el, használ!
2009. febr. 11. 11:42

Erősítsd a hasizmaidat - na jó, ez most itt hirtelenjében nem segít, de már legközelebbre jobb lehet. Nekem bevált.

Ja, és jobbulást!

2009. febr. 11. 11:40

Kíváncsi lettem volna,milyen gyógyszereket próbáltál már.

Én régóta az apranaxot szedem,nagyon jól csillapítja a fájdalmat,enélkül kibírhatatlan görcseim lennének.Nélküle sztem már nem is élnék:D.

Nekem semmi más nem használt.

2009. febr. 11. 11:33

Nekem is hatalmas menstruációs görcseim voltak régen, ami egy teljes napig kegyetlenül fájt. A görcsoldók semmit nem értek.

Ami gyorsan segített, az az Algopirin és Nospa vegyítése injekció formájában. Pár perc múlva megszűntette a görcseim. A párom nővére, aki ápolónő, ő adott ilyet nekem, ők is ezt adják be maguknak a munkahelyen, hogy tudjanak dolgozni.

Persze ezt mindig nem kaphattam, olyankor melegítettem sót egy edényben, betettem egy zsákba és a hasamra tettem. Lefeküdtem és próbáltam elaludni. Volt, hogy egy ilyen elég volt és elmúlt, volt, hogy újra kellett melegíteni, de másodjára mindenképp elmúlt.

De szörnyű volt, mert ilyenkor a suli ki volt zárva azon a napon és nagyon gáz volt, ha ott jött meg, alig tudtam hazamenni...


Én ezután fogamzásgátlót kezdtem szedni, az nagyjából helyrehozott, csak kicsit fájt mensi közben de minden napján és egy pici görcsöt egyfolytában éreztem minden egyes nap, szóval nem volt az igazi.


Most Implanont használok, ezt beültették az alkaromba. Ettől észre se veszem, hogy megjön a mensi, totál semmi fájdalmam nincs. Mensi idején napi 3-4 csepp vér távozik, szóval még vashiányom se lesz. És egy évben kb 3 alkalommal van tőle csak mensije az embernek, isteni. Ez olyan jó fogamzásgátló szer, hogy még olyan is használhatja, aki tablettát nem szedhetett valamilyen okból.

Meg vagyok vele elégedve és ami lényeges, hogy extra olcsó bármely más fogamzásgátlóhoz képest. Harmada ára van, mint amibe a tablettáim kerültek.

2009. febr. 11. 11:31

Én mindig meleg ülöfürdöt vettem,meg citromos teàt ittam.

Sokat segitett

2009. febr. 11. 11:31
Melegítő párna a hasra állitólag az is jó. Persze ha suli, vagy meló alatt ez nem kivitelezhető. Nekem volt egy és ez is rá van írva többek között...
2009. febr. 11. 11:29
Írtam privit
2009. febr. 11. 11:29
Szia,milyen görcsoldókat próbáltál eddig?
2009. febr. 11. 11:24
Mit tegyek menstruációs görcs ellen, ha a görcsoldókat kihányom, fogamzásgátlót meg nem akarok szedni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook