Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek menstruációs görcs ellen, ha a görcsoldókat kihányom, fogamzásgátlót meg nem akarok szedni? fórum

Mit tegyek menstruációs görcs ellen, ha a görcsoldókat kihányom, fogamzásgátlót meg nem akarok szedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. grizus
2016. ápr. 13. 14:47
Nem akarok senkit megijeszteni, de a menstruációs görcsök gyakran azzal vannak kapcsolatban, hogy az illető nő nem tud elfogadóan viszonyulni a saját menzeszéhez. Pl. tisztátalanságnak éli meg. Én soha nem éltem meg annak és szinte soha nem is görcsöltem, vagy alig. Most is, semmi előjele nem volt, hogy megjött. Nem kerül semmibe: próbáld megnézni, hogyan viszonyulsz a menstruációhoz, vannak-e vele kapcsolatban negatív érzéseid.
2016. ápr. 11. 22:49
Gyógyteák pl
2013. máj. 27. 10:11

Végezd folyamatosan az 5 tibeti jógagyakorlatot.

A Hoxán a fórumok közt keress rá!

A mozgás sokat segít.

2012. okt. 20. 14:02

Én a nyáron találtam meg számomra a legjobb görcsoldót. Amikor tudom, h meg fog jönni vagy már kezdődik (de még nem olyan erősen görcsöl), akkor szobabiciklire pattanok és nyomok egy kiadós tekerést (20-30 km) gyors tempóban nem nehezített fokozaton.


De ugyanígy előtte hatásos módszerként használtam a hasi légzést, mikor megvolt a nagyon erős görcs.


Előtte napokkal pedig semmiképp sem iszok/eszek citromos dolgokat (pl.: tea), mert attól lettek olyan görcseim, h még a gyógyszerért is négykézláb másztam ki. Szerencsére jó régóta nem kellett semmi szerhez nyúlnom, lényegesen csökkent a fájdalom. :)

54. Bibi25 (válaszként erre: 1. - Dorina22)
2012. okt. 20. 08:00
Ketonal forte. Mindenfele fajdalomra tokeletes.
53. babyyy (válaszként erre: 49. - Borosk)
2012. okt. 12. 22:38
Nagyon érdekes dolgokat írtál, ki fogok próbálni párat...
2012. okt. 12. 11:27
Megfigyeltem, hoyg ha almát eszem reggel, vagy sok paradicsomot magában.. (gonolom valami savas hatás miatt) akkor sokkal intenzívebb a fájdalom. A méz viszont segít! Nugytat és erőt ad :) A merisztin előbb nagyon leviszi a vérnyomásomat, ami szédüléssel és hányingerrel jár.. és csak utána enyhíti a görcsöket, ami nagy szenvedés kb fél órán keresztül minimum. Nekem a cataflam segít,a pihenés, a cickafark tea és a meleg ágy.. Ha nincs gyógyszer, akkor egy feles, vagy kettő :) Szóval igen, enni kell, de puha kedves, meleg és tápláló dolgokat, aztán pihenni. Ha előző nap túlhajtom magam, akkor is sokkal rosszabb másnap, úgyhogy előpihenni! :)
51. revi11
2012. szept. 3. 21:02
Homeopátia,sepia.....Nekem használt.
2012. szept. 3. 20:35
hát akkor semmit
49. borosk
2011. jan. 12. 18:00

Kifelejtettem két dolgot.

1. Enni és enni és enni kell.

Tudom, az ember lánya nem kívánja, sőt úgy érzi, ki fog jönni azonnal. Nyilván a nagyon hányós lányoknak ez nem jó tanács, de ha "csak" iszonyú görcseid vannak, az evés az egyik legjobb a vércukrod szinten tartásában és ez segít enyhíteni a görcsöket. Amióta gépiesen bedobok két szendvicset reggel (az első falatokat nagyon nem kívánom, de magamba tömöm), azóta tudom, hogy ez milyen fontos, mert sokkal jobb lesz tőle.


2. A Coca-cola.

Ez is véletlenszerű felfedezésem, 2 éve jöttem rá, hogy segít. A kólában rengeteg a cukor, mint tudjuk, menzesz alatt meg gyakran a vércukorszint nagyon lecsökken, és ez is a fájdalom egyik okozója. A koffein pedig stimuláló és fájdalomcsillapító, próbáljátok ki. Egy pohár kóla már nagyon jót tesz (egyébként én utálom a kólát, de ilyenkor mit számít az).


3. Ez is nagyon fontos: nagy dózisú (1000 mg) C-vitamin!!! Jobb, mint egy görcsoldó. :)


Ha csak egy embernek is segítettem, örülök. Sziasztok.

48. borosk
2011. jan. 12. 17:37

Sziasztok. Sok hasznos dolgot tanultam már fórumokat olvasgatva, most én is leírom a saját tapasztalataimat, hátha segíthet másokon. Csak az elmúlt öt évben tudtam normális életet élni menzesz körül, az első 10 év nagyon durva volt: földön, utcán (!) fetrengés, vizsga előtt a folyosón fetrengés, ájulás, vonaton vészfék… nem taglalom, szerintem értitek. Viszont rájöttem néhány dologra, és azóta sokkal elviselhetőbb az élet.

Ezek az én módszereim:

- magnéziumpótlás (naponta 1, menzesz alatt lehet 2 is, túladagolni nem lehet) Az izomgörcsöket oldja, és a vér is egyenletesebben távozik

- ligetszépe kapszula (én ezt PMS-re kezdtem szedni, mert menzesz előtt 10 napig iszonyúan fájtak a melleim és mindenre ugrottam idegileg) Amióta szedem, azóta csökkent a vér mennyisége, és görcsoldót csak az első nap kell bevennem, a második nap már nem vagyok rosszul, picivel kevesebb vér távozik (amit úgy értek, hogy nem ömlik belőlem 3 napig úgy, hogy a göcsök miatt felállni sem bírok, vagy elájulok)

- ha görcsoldó, akkor Algoflex M. Nekem nem használ már se Nospa, se Meristin, se semmi. Ha nincs Algofelx M, akkor a sima Algoflex is beválik.

- És a végére a bónusz. Lányok, biztos ismeritek azt, amikor egyszerűen semmi, SEMMI nem használ. Hiába szedtél magnéziumot, hiába a görcsoldó (tripla mennyiség), nem segít. Én is ismerem, hajjaj. Hát egyszer csak feltűnt nekem, hogy az összes ilyen alkalommal, amikor engem haza kell vinni taxival a munkahelyemről (görcsökben fetrengve), szakad az eső és vihar van. (Ne nevessetek ki.) Ezt összekötöttem azzal, hogy egyik ilyen este a híradó időjárás-jelentésében bemondták: „hidegfronti hatás érvényesül, migrén és egyéb görcsök felerősödésére számítsanak az érintettek”. Akkor megvilágosultam, hogy a front lehet minden bajok okozója. Elkezdtem fronthatás elleni szerek utáni kutatni, és anyukám egy Antifront nevű gyógynövényes kapszulájából vettem be próbaképpen. És nem hiszitek el, de bevált! Teljesen el voltam képedve, és sajnáltam magam az elmúlt 10 évemért, amikor a mellemtől a combomig csak egy nagy fájdalmas fadarabként emlékszem magamra, és amikor a metróban is odajöttek hozzám, hogy hívjanak-e mentőt. meg amikor egyedül voltam otthon a lakásban, és inkább kiszaladtam a lépcsőházba, hogy ha elájulok, ott legalább valaki megtalál… Ma már, amikor érzem, hogy menzesz elején kezd rossz lenni a helyzet, bedobálok néhányat (nem kell fél dobozzal bevenni, de kettős fronthatásnál, amikor érzem, hogy gáz lehet, azért 3-4-et be szoktam), és elmaradnak a nagy fájások. Talán ha egyszer, két éve volt utoljára egy kb két órán át tartó fájdalomhullámom, a régi elviselhetetlen fajtából, de akkor is dörgött-villámlott, és a frontellenes kapszulák aztán átsegítettek ezen.


Remélem, tudtam segíteni, és nektek is segíteni fognak ezek vagy hasonló módszerek.

2009. okt. 7. 10:02
A menstruációs görcsöt nem baktérium okozza, ezért nem értem hgy ez az újfajta betét hogy csökkenthette a görcseidet
2009. szept. 6. 14:41
húú rendben, ezt kipróbálom
45. judy47
2009. szept. 6. 13:01
Szia! Én is igy vagyok ilyenkor! Hasmenés és hányinger,néha hányás.Én mikor érzem,hogy meg fog jönni 1 evökanál ( gyerek) Nurophen löttyöt kapok be! Meglátod segit! De gyerek gyogyszert vegyél mert a felnött tablettába van és az is kijön!
2009. szept. 6. 11:20
Naprosyn tbl, nagyon ajánlom, próbáld ki, fog használni, meglátod!
2009. szept. 6. 10:51
A hányás nem normális, fordulj orvoshoz!
42. agis
2009. szept. 6. 10:35
Bár vényköteles, de nagyon sokat segíthet a Xilox granulátum vagy a Mesulid granulátum gyógyszer , mindkettő egy non-steroid gyulladáscsökkentő, láz és fájdalomcsillapító gyógyszer ami kiválóan enyhíti a mensturációs görcsöket. Kérdezd meg a háziorvosodat, de ha nem vagy allergiás a nimesulid hatóanyagra, szedheted bátran.
2009. szept. 6. 09:31
vegyél voltaren kúpot.
2009. szept. 6. 09:28
az tényleg jó! ^^ Bár az íze rossz, de hát így van ezzel a többi gyógynövény is. Amelyik a legrosszabb ízű, az a legjobb. Viszont mindig elfelejtem megcsinálni és mikor elkezdek görcsölni, fel sem birok kelni az ágyból...
2009. szept. 6. 09:19
Én mai napig a cickafarkfű teára esküszöm:)
2009. szept. 6. 09:14
Húha ezt a láblóbálást majd én is kipróbálom... a párna az már nem használ nálem, ráadásul most vigyek magammal suliba is párnát? XD
2009. márc. 4. 20:07
Egy indiai szakértő szerint az segít ha előtte kb 2 nappal egy szék támláját fogva,hogy el ne dőlj,kb.5-5 percig viszonylag nyújtott állapotban lóbálod a lábaid.Kipróbáltam,és ha már görcsölök akkor is használt.Igaz nehéz 5 percig ugyanazt a lábat lóbálni,úgyhogy sűrübben váltogattam,és hamar hatott.Remélem neked is beválik
2009. márc. 4. 14:14
Hát lehet, hogy megköveznek, de hatásos "szer" ilyenkor a rövidital (konyak, stb.), mert tágítja az ereket. Ezt nem én találtam ki, nekem is úgy ajánlották, sokfelől hallottam már. Persze aki vezet, vagy olyan helyen dolgozik, vagy egyáltalán nem bírja az alkoholt, annak természetesen ez kizárva. Nekem annó olyan iszonyú rendes főnököm volt (pedig állami, fontos hivatalnál dolgoztam), aki rendszeresített nekem a "nehéz napokra" konyakot:). Szóval ez is egy megoldás, de ahogy lentebb olvastam, a vashiány is valóban lehet oka. (Nekem nem az volt.)
35. 5464505f6a (válaszként erre: 20. - Moncicca)
2009. febr. 27. 15:41
Sztem kényelmesebb egy melegitős párna, azt még szabáloyzni is lehet.
34. petka
2009. febr. 24. 09:46
Az eredeti kérdésre válaszolva, vannak görcsoldók amit lehet kúp formájában is kapni, éppen azoknak akik hánynak görcsölés esetén.
2009. febr. 24. 09:29

A vashiányról csak annyit:nekem az utolsó vérvételek egyikén azt mutatták ki,hogy a vasam az átlagos értéknél több,ez meg is lepett akkor.És mégis ugyanúgy görcsöltem,görcsölök,ha nem szedem azt a pár szem f.csillapítót az elején.

Úgyhogy ez nem mindenkire igaz,biztos vannak olyan nők,akiknél ez az ok,de fölösleges általánosítani.

32. vbara
2009. febr. 23. 12:27

Sziasztok!


Egyetértek Unicornissal, érdemes elgondolkodni, hogy miért is görcsöl az ember hasa! Engem az gondolkodtatott el, hogy már fiatal tinédzser koromban is rengeteg gyógyszert szedtem a görcseimre több kevesebb sikerrel, de volt egyetlenegy alkalom, hogy nagy meglepetésemre nem fájt a hasam! Egy tábor alkalmával nem is volt nálam gyógyszer, és nagyon megijedtem, amikor megjött, mert tudtam, hogy gyógyszer nélkül nem fogom kibírni! Aztán nagy meglepetésemre nem is fájt a hasam! (Nagyon picit, és hamar elmúlt) Később gondolkodtam el azon, hogy rendeteg pezsgőtablettát ittunk a táborban, mert Balcsin ihatatlan volt a csapvíz. Szóval lehet ebben a vashiány dologban valami...

Mostanában B....cseppel (vas és ásványianyagpótlás), és b vitamin komplexxel próbálkozom, így kevesebb, néhány szem fájdalomcsillapító is elég. Ajánlom mindenkinek, akinek már nem használnak a gyógyszerek, vagy sokat szed. Persze lehet hogy ezek után újból megpróbálkozom a vastablettával is! :-)

És még egy fontos tipp, megfigyeltem, hogy a kávé és a fekete tea is fokozza a görcsöket, mensi előtt, de alatta mindenképpen érdemes vele leállni. Ez is összefüggésban van a szervezet mikoelem és (főleg B-) vitamin egyensúlyával!

Jobbulást mindenkinek!

31. MelisUK (válaszként erre: 30. - 55f2d2e142)
2009. febr. 17. 08:50

Ez egész jól hangzik, remélem sokaknak segítessz vele.

Én nap mint nap szedek vitamint, amiben a napi vas adag is benne van, szóval nekem nem a vashiány a kiváltó ok, de remélem, h sokan ennyivel meg tudják oldani a problémájukat.

2009. febr. 17. 07:42

Sziasztok!

Gondoltatok már arra, hogy mitől görcsöl aki menstruál? Az esetek nagy többségében a vashiánytól!

Ált. és közép suliban ájulásig rosszul voltam valahányszor megjött a menszeszem. Járni alig bírtam, olyan gyenge, erőtlen voltam. A dokik fájdalomcsillapítóval tömtek. Nem használt, ráadásul a mellékhatások is rosszak voltak. Aztán 18 évesen a nőgyógyász fogamzásgátlót írt fel, hogy majd az "rendben tartja" a menszeszt, vagyis nem görcsölök. Sőt, ha bepasizok, nem lesz "véletlen baba". (Milyen jó reklám ez a gyógyszeriparnak! Így kell kinevelni a jövő vásárlóit.) Igen, csak 1 idő után a fog.gátló sokba került még receptre is. Azzal is vígasztalt a nőgyógyász, hogy szülés után elmúlik a görcs, ez tuti biztos. Hát nem lett igaza!!!


Viszont a Patika Magazinban olvastam régen,hogy a vashiány a felelős legtöbbször a görcsök miatt. Akkoriban kezdték árusítani a különböző vitamonos, ásványianyagos pezsgőtablettákat. Pl. a VAS pezsgőtablettát is. Én "csak" a görcsöt veszthettem, így vettem VAS pezsgőtabit. Ittam az előírás szerint. 1. hóban mérséklődtek a görcsök, a 2.-ban tovább javult a helyzet, és a 3. hóban megszűntek egészen. Vagyis nekem vashiányom volt a vérveszteség miatt a menszesz napjaiban. (2 menszesz közt mindig jól voltam.) Azóta is, ha úgy érzem azokon a napokon, hogy gyenge/erőtlen vagyok, kevesebbet bírok azokon a napokon, akkor iszom a pezsgőtabit. De már nem a görcs miatt!! Ez lényeges különbség!

A tinilányomnak már nem hagyom, hogy görcsöljön! Nem is látta, hogy én rosszul lennék menszesz miatt, így ő sem fél ezektől a napoktól.

Szóval hülyeség az, hogy ez örökölhető, stb. A kiváltó okot kell megkeresni és kezelni! A görcs 1 tünet, valamit jelez. Ha elnyomom a tünetet, jelentkezik más formában. Ezen érdemes 1 perce elgondolkodni. :-D

2009. febr. 15. 19:49

Ajánlom ha nem megy le egy gyógyszer sem vagy kijön,próbáld meg a végbélkúpot.

Lehet hogy ijesztően hangzik egy kúp,de pl. a voltaren kúp nagyon korszerű és nekem pl. vesegörcs helyett is jobban használt mint az algopyrin nospa és kevesebb is a mellékhatása.

És jobban kiméli is a májadat mint a gyógyszer.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook