Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) fórum

Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) (beszélgetős fórum)


2012. febr. 24. 10:58

Sziasztok!

Akkor most mit is lehet édesség helyett enni?

Semmit:(

Én a grapefruit helyett kiwit eszem ezt a Sigfrid írta az egyik fórumon.Ez legalább nem keserű BRRRR.Úgy utálom el sem hiszitek....

Na valamit?....

1262. strigis (válaszként erre: 1261. - Brigus36)
2012. febr. 23. 23:38
Nem.Kukoricát sem ettem.
1261. Brigus36 (válaszként erre: 1258. - Strigis)
2012. febr. 23. 23:02
Bocsi még egy kérdés, mert eddig erre senki nem írt választ. Te használtad a kukoricás tejport?
1260. Brigus36 (válaszként erre: 1258. - Strigis)
2012. febr. 23. 23:00

Köszönöm, aranyos vagy, hogy visszaírtál. Én már kb 21 éve fogyózom, mindent kipróbáltam már, többször sikerült, de sajnos egy gyógyszertől feljött 10kg két éve (három hónapig szedtem azt a fogamzásgátlót) és azóta se megy le. Eszem rendesen egyébként, nem éheztetem magam. Remélem, hogy előbb utóbb beindul. Nekem is hiányzik az édes, de az itt olvasott zabkását kb kétnaponta megcsinálom, és hétvégén sütni is szoktam azért. Én az előző fogyókúránál gyümölccsel helyettesítettem az édességet, tehát ezt már megszoktam, így a grapefruit lett az édességem (mondjuk a fejemen nem ez látszik....váháháháááá savanyú mint az állat....).

Nagyon bízom ebben a kúrában, ez tényleg tartható. Köszi a biztatást!

Üdv. Brigi

1259. Bíborka2012 (válaszként erre: 1258. - Strigis)
2012. febr. 23. 20:10

Igen, ezt jó hogy leírtad, mert lehet hogy aki most kezdi esetleg félreérti mit lehet és mit nem.

Szerintem is 3 hónapig biztos hogy szigorúan be kell tartani, hiszen a kúra minimum javasolt ideje ennyi. Aztán már esetleg lehet lazítani, attól függően hogy kinek mennyire komoly a baja (vagy a súlyfeleslege).

És mivel ez a paleolit diétához hasonlít talán a legjobban, ott meg lehet ilyeneket enni.

Mielőtt a regenort elkezdtem, én is is mákos-répás sütiket csináltam, de mivel én csak kb. 1,5 hónapja csinálom a kúrát, így még betartom a legjobb tudomásom szerint legalábbis 100%-osan.

1258. strigis (válaszként erre: 1255. - Brigus36)
2012. febr. 23. 19:16

Tudom,aromát és xylitet sem lehet,illetve mákot sem.Az aroma kihagyható.Bio répalevet használok,amiben semmilyen adalék nincs.

Én az első 10 kg után kezdtem mákos tésztát enni /xylit+rizstészta/

Muszáj volt,mert kívántam az édeset és ez volt a legkevésbé káros.Persze ritkán kb 2 hetente ettem.

Inkább ilyeneket együnk,krémes helyett. :)

Szerintem az első 10-12 hét amikor tényleg be kell tartani.Nekem a fogyás a 4.héten indult meg,az valami csodás volt,reggelente éreztem,hogy megint fogytam.Szeptemberben vettem egy nadrágot, október végén már lötyögött rajtam.

Brigi!Jól csinálod,most fog megindulni,de egyél rendesen ha ennyit mozogsz mert nem fogod bírni.Én mozgás nélkül adtam le ennyit.

2012. febr. 23. 18:53
Sziasztok! Bocsi hogy beleszólok, de mákot nem lehet a regenor alatt enni, már aki 100%-as betartja, csak szólok.
1256. Zsuzsi13 (válaszként erre: 1253. - Strigis)
2012. febr. 23. 18:10
Hú, de fincsi lehet. Köszi a receptet. Én még iszom a regenort és tartom az étrendet! De múlt hétvégén elhatároztuk apával, hogy jöhet a kistesó. Így idővel remélem a baba érdekében fog a súlyom növekedni.
1255. Brigus36 (válaszként erre: 1253. - Strigis)
2012. febr. 23. 08:24

Szióka!


A múltkor én is akartam tenni aromát a sütibe, de nem lehet:


" Ha az alkoholokat savval hozzuk össze, víz lép ki, s észterek keletkeznek. Így keletkezik az ecetsavból és alkoholból a rumaroma".


A vanília aromám meg olajjal van vegyítve, az se jó. A vanília rúd lenne jó, csak az meg nagyon drága sajnos.


A répalevet veszed vagy csinálod?


Nem semmi, hogy 20kg-t fogytál. Én negyedik hete csinálom, 3kg-t fogytam csak pedig mindent betartok. Nem zabálok. Heti három edzésem van. Lenne miből leadni pedig, 96 kiló vagyok.....

Napi 3-3,5 liter folyadékot iszom, minden étkezésnél eszem a zsírt is, ráadásul napi 3x15ml regenort iszom....szerinted???


Várom válaszod!

Üdv. Brigi

1254. strigis (válaszként erre: 1251. - Járminé Ritus)
2012. febr. 23. 07:15

Igyál több folyadékot.

Xylitet csak ha ledobtad az első 10 kg,kb 2 hónap.

1253. strigis (válaszként erre: 1231. - Bondita)
2012. febr. 23. 06:54

Ne keseredj el,néha kell bűnözni.Én mindig csinálok répatortát ,ami szerintem teljesen megfelel a regenoros elveknek.20kg fogytam,nagyon lelassult a fogyás,szerintem már csak 4-5 kg kell.

Répatorta strigis módra

20dkg mák

10-20 dkg kókuszreszelék

5-10 dkg zabkorpa

5-10 dkg zabpehely

5-10 dkg zabliszt

Izlés szerint:fahéj,gyömbér,szegfűszeg (őrölt)

1 zacsi sütőpor

EZEKET EGy NAGY TÁLBAN ÖSSZEKEVERNI

6 tojást felverni nyirfacukorral,

aromákat:rum ,vanília,mandula tojáshoz önteni.

Olvasztani 3 kanál zsirt vagy kókuszzsirt,ez is mehet a tojáshoz,langyosan.

Kb 5-7 dl répalével + a tojással leöntjük a mákos keveréket,összekeverjük.Én géppel szoktam,a habverővel.

Lereszelek kb 50-70 dkg répát.belekeverem.

Ez egy massza lesz.

Mehet a sütőbe,én 180 fokon, 40 percig sütöttem légkeverésesben,de 3 tepsi lett belőle.

Az utolsó adaghoz tettem kakaóport,isteni lett

Ez a süti nem hizlal és mindig van nálad valami finom

2012. febr. 22. 14:06
Bocs REG-ENOR!!!
2012. febr. 22. 14:05

Sziasztok!

3. napja iszom a rer-enort ,még igazán nagy változást nem tapasztaltam.A n

gyomrom viszont egy kicsit mindig fáj.Pedig zsírt zsírral eszem.A mai ebédem is bőven tele volt zsírral.Vajon mi lehet ennek az oka?

Remélem megindul a fogyás és a bőröm is tisztulni fog, mert olyan ragyás vagyok 37 évesen ,mint egy tini.Hormon gondjaim meg nincsenek.Biztos a sok méreg-mert az édesség a gyengém,mindegy mi csak édes legyen.

Tudtok jó süti recepteket.Van xilitem az biztos jó édesíteni.A reggeli kávé simán megy édesítővel és tej nélkül,ami nálam nagy szó.

Ki kell bírni.Kitartást mindenkinek!

1250. bondita (válaszként erre: 1232. - Mgv88261)
2012. febr. 22. 10:16

Szia!

Köszönöm szépen a biztatást. Nagyon jól esik. Azt hiszem túl vagyok rajta. Most regenerálódom egy kicsit, hisz volt egy kis édesség. Sajnos nem tudtam elég erős lenni.

De ma már megint 100%-osan erősen vágok bele. Remélem hamar regenerálódik a szervezetem (vagyis visszafogyok) Nem sok ami visszajött, szerencsére általában 1-2 nap és minden rendben.


Helyreteszem magamban a dolgokat!

Még van egy kis süti a hűtőben, de ma már erős vagyok és ellenállok neki. (2 napja van ott) :-)

Már nem sokáig jó. A disznók fogják megenni. :-)


Édesség helyett grapefruitot szoktam manapság. Szerencsére nem nagyon hiányzik.


Szeretem ezt a fórumot olvasgatni. Jók a receptek és minden! :-)


Én a főzeléket rizsliszttel szoktam sűríteni. Nagyon finom és nagyon jó tapasztalataim vannak. Soha nem csomósodik!!! Olcsóbb mint a zabpehelyliszt vagy a tk. tönkölyliszt!

Sütiben még nem próbáltam, de előbb utóbb eljön az is. (Régen mikor a lányom még pici baba volt, akkor is főzelékekhez használtam)

1249. Etke75 (válaszként erre: 1248. - Brigus36)
2012. febr. 22. 10:06
Ha lesz időm visszaolvasom. Csak azért fordult meg a fejemben a dolog, mert hasonlít ez a diéta a paleolit diétára.
1248. Brigus36 (válaszként erre: 1243. - Etke75)
2012. febr. 21. 23:27

Szia, én úgy tudom, hogy nem lehet, de ha visszaolvasod a fórumot, írnak róla a többiek. :-)

Üdv. Brigi

1247. Brigus36 (válaszként erre: 1245. - Mumu8)
2012. febr. 21. 23:08
Szia Mumu! Én mindenbe zabpehelylisztet használok. Kenyérsütésnél a teljes kiörlésű rozslisztet, de sajnos már annyit elrontottam, nekem egyszerüen élesztő nélkül nem megy a kenyérsütés, se szódabikarbónával, se sütőporral, se kovásszal. Nagyon sok időm, energiám és lisztem ráment, úgyhogy már a Lipótiban veszem az élesztő nélküli kenyeret, egy hétig elég :-). Vettem bioboltba kukoricakeményitőt, kipróbáltam zöldbableves rántásához, mert szerintem a leveseknél fura lenne a teljes kiörlésű vagy a zabpehelyliszt, szóval ezzel a kukoricakeményítővel csináltam, érdekes lett, de jó, szerintem :-). Üdv.! Brigi
1246. Ancsi1971
2012. febr. 21. 20:53

Sziasztok!

Én nem akarok senkit elkeseríteni, de én 2. hónapja iszom a regenort több kihagyással. nagyon jónak tartom, DE NEM ETTŐL fog senki lefogyni. Nagyon jó a candiázis ellen, hiszen teljesen kitisztítja szervezetet. Nekem szépen kezelés nélkül elmúlt a körömgomba fertőzésem, amit korábban sikertelenül kezeltem több ezer ft.-ért. A megváltozott étrend viszont nagyon sokat segít. Én azóta reggel eszek egy szelet pirítóst zsírral megkenve.....csak zsírral főzünk és naponta 2 liter folyadékot iszok. Cukrot nem fogyasztok éstejet sem iszok, számolom a kalóriákat. Most 5 kg fogyásnál tartok és eddig semmi nem használt. Januárban kezdtem.

Szép estét mindenkinek.

1245. mumu8 (válaszként erre: 1239. - Brigus36)
2012. febr. 21. 17:45
Brigus, a muffinba fehér lisztet tettél vagy teljes kiőrlésűt?
1244. m.norcy89
2012. febr. 21. 17:06
Hát nekem nem használt a regenor pedig betartottam az előírtakat!!!!!!!:S
1243. Etke75
2012. febr. 21. 08:40

Sziasztok!


Ha minden igaz én holnap kapom meg a reg-enoromat.

A kérdésem az lenne, hogy nyírfacukrot sem lehet használni, erről mit tudtok?

1242. Brigus36 (válaszként erre: 1241. - Bíborka2012)
2012. febr. 21. 08:15

Szia Bíborka!

Köszi szépen a választ. A kukoricás tejport nem tudod véletlenül?

Üdv. Brigi

2012. febr. 21. 07:07
Sziasztok! Lehet enni kókuszreszeléket. Átolvastam a neten a Szabó úr kérdezz-felelek válaszait a női portálon, és ott írta le.!
1240. mumu8 (válaszként erre: 1239. - Brigus36)
2012. febr. 20. 19:41
Az a baj, nem tudom, hogy hol olvastam, de úgy emlékszem, hogy kókuszreszeléket sem lehet enni. Jó lenne, ha valaki megkérdezné Szigfridet, aki jár hozzá. Az a legbiztosabb...
1239. Brigus36
2012. febr. 20. 18:59

Sziasztok!

Én a kukoricás tejporban nem vagyok 100%-ig biztos, de itt azt irtátok, hogy lehet. Nekem három hét -3kg eddig. Jól bírom. A hétvégén itt már a sült szalonnától kezdve a tepertőig, minden bejátszott, egy év alatt nem ettem ennyi zsírt meg szalonnát mint most, váháhá.

Írok recepteket, hátha ötletet adok valakinek:


Muffin

25dkg liszt, 2 teáskanál sütőpor (ezt összekeverni), 12dkg libazsír, 3 tojás, 3 teásknaál folyékony édesítőszer, 1 teáskanál citromhéj, 6 evőkanál tej (kukoricatejporból) ezeket is összekeverni és hozzátenni a lisztes sütőpor keveréket. A sütőt 190 fokra előmelegítjük. Muffin papírba halmozzuk a tésztát. 190 fokon 30 percig sütjük.

Szerintem még kókuszreszelék mehetett volna bele, szoktam enni, mert itt olvastam, hogy lehet, bár én ebben sem vagyok 100%-ig biztos.


Tejbegrízt csináltam szintén a kukoricás tejporból, tönkölydarával, ebbe is tettem kókuszreszeléket, citromhéjat, édesítőt, fahéjat, nagyon jó lett.


Csináltam gombás rizst barnarizsből és sütöttem zabpehelyliszt + tojás (összekeverni) panírban egészben gombát (zsirban természetesen).


Bolognait is csináltam rizstésztából. A husos ragu: zsirban megsütöttem a darált húst + szalonnát, darált zöldség (gomba, répa, fehérrépa), zeller, füszerek, paradicsomital (saját, nem cukrozott).


Üdv. mindenkinek!

2012. febr. 20. 09:39

Igen közben rájöttem, csak akartam egy kis megerősítést is.

Na mindegy remélem menni fog, majd sűrűn olvasgatlak benneteket és majd az erőt ad!

1237. hodostoth (válaszként erre: 1236. - Járminé Ritus)
2012. febr. 20. 08:39
Rita! Tekintettel arra, hogy ezek olajos magvak, sajnos tilos.
2012. febr. 20. 08:14

Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok?

Ma kezdtem a Reg-enor kúrát és kérdésem az már lenne.

Olyat,hogy magvakat Pl:Dió, mogyoró,lehet enni?

Na erről még nem olvastam vagy csak még nem olvastam annyit vissza,hogy választ kapjak a kérdésemre.

Tavaly 3 hónapig paleoztam és fogytam 10 kg-ot,de a magam sütötte kenyerektől már szinte rosszul voltam, így kipróbálom most ezt a kúrát,háta ha segít.KB 15 kg-tól szeretnék megszabadulni.

Üdv Mindenkinek!

1235. gabcsibi
2012. febr. 19. 13:39
Sziasztok! 3 hete kezdtem a kúrát,ezalatt az idő alatt 2-2.5 kg-ot fogytam.Mindennap olvasgatlak benneteket,erőt ad,hogy nem egyedül csinálom.Sok jó receptet is találtam itt a fórumon.Mindenkinek kellemes vasárnapot kívánok!!
1234. petya0502 (válaszként erre: 1230. - Zsuzsi13)
2012. febr. 19. 09:24
Sziasztok!Olvasgatlak benneteket minden nap,de mióta nem iszom a regenort nem írtam,azóta is tartom az étrendet ,néha megeszem már azokat a dolgokat is amit nem szabad a kúra alatt.Üdv!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook