Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) fórum

Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
11943. Livia1990 (válaszként erre: 11942. - Vikinca)
2018. febr. 13. 15:23
Nahat, gyogyszertarban lehet kapni?
11942. Vikinca (válaszként erre: 11941. - Livia1990)
2018. febr. 13. 15:07
En is nagyon édesszaju vagyok,de amióta szedek kromot azóta kordában tudom tartani,max egy kocka cukormentes etcsokival bűnözők.
11941. Livia1990
2018. febr. 13. 14:57

Sziasztok. Megosztanam veletek az eddigi tapasztalataimat es par kerdesem is lenne. Nekem holnap lesz 5 hete, hogy regenorozok. Az elso harom hetben fogytam 4 kilot, azota stagnal a dolog. Igyekszem maximalisan betartani az etrendet,semmi feher liszt, semmi cukor es olaj. Igazabol az en nagy problemam az edesegekkel van. Neha annyira megkivanom, hogy mar-mar majdnem feladok mindent egy darab csokiert. Az edessegvagyamat cukormentes ragogumival szoktam csillapitani, csakhogy erezzem az edes izt, es talaltam a Dm-ben egy fajta napolyszeletet ami rizslisztbol van, edesitoszerrel..hat borzalmas az ize, de neha jobb mint a semmi :)))

Ti mivel oltjatok az edessegszomjatokat? Sult gesztenyet szabad enni? Van, hogy neha nagyon fepuffadok, ennek meg nem ertem az okat. Ti tapasztaltatok hasonlot?

11940. Kör0
2018. febr. 13. 05:47
Fél liter rizstej - bocsi....becsúszott a d...
11939. Kör0
2018. febr. 13. 05:46
Sziasztok! Felező Kovászkából csináltam tegnap palacsintát - sajnáltam kidobni - bubis víz, 4 evőkanál kukoricaliszt, a többi fehér liszt, 2 tojás, 2 evőkanál folyékony zsír, Kovászka > töltelék rizstejből puding > 0,5 dl rizstej, 2 tojássárgája kikeverve 1 evőkanál stívia porral, 2 evőkanál fehér liszt (a rizsliszt túl szemcsés lenne hozzá, nem lesz olyan krémes) egy fél vanilia rúd, felfőzni, és mehet a palacsintába :) Regenoros jó étvágyat :)
11938. usibub
2018. febr. 10. 10:50
Sziasztok :) Van valakinek esetleg 2-3 üveggel eladó ? Köszike szép napot :)
11937. Kör0 (válaszként erre: 11934. - Asparagus)
2018. febr. 9. 19:03
Szívesen :)
11936. bondita (válaszként erre: 11923. - Asparagus)
2018. febr. 9. 18:45
Köszönöm! Akkor 3 hónap volt, de már a 3.hónap nem volt 100%-os az étrend. Valami akkor a végén bezevart... Programok... nem tudtam tartani az étrendet. De most teljes lesz. :-) Kitartok! Kényelmesednek a nadrágok! :-)
11935. asparagus (válaszként erre: 11931. - Wolfman1)
2018. febr. 9. 14:18
Írom üzenetben.
11934. asparagus (válaszként erre: 11933. - Kör0)
2018. febr. 9. 14:17
Na, én meg éppen így szerettem volna, köszi!!!!! :D
11933. Kör0
2018. febr. 9. 13:38
Bakker - bocsánat, hogy ilyen hosszasan írtam le a kenyér sütési folyamatot - teleregény - ne riadjatok vissza, nem bonyolult tényleg (ha esetleg meg el is rontod mekkora nagy költség - csak idő ráfordítás, és tapasztalat). Nekem sem sikerült egyből, volt egy pár sikertelen kenyérnek látszó veszélyes valami próbálkozásom :P
11932. Kör0 (válaszként erre: 11926. - Gabrielsi)
2018. febr. 9. 13:35
Svájci bicska lemaradt:) női táska rejtelmei :P
11931. wolfman1
2018. febr. 9. 13:29

Sziasztok!


Ma-holnap valamikor-bármikor Reg enor est lesz?

11930. Kör0
2018. febr. 9. 13:28

Kovászka akkor lesz érett a kenyér készítésre, ha már elmúlt legalább 14 napos :) és legalább 1x kiszökik az üvegből (kifut etetés után). Utána már bármikor nekiláthatunk kenyeret sütni :) Én megjártam, mert türelmetlen voltam és 1 hetes kovásszal próbáltam rögtön kenyeret sütni - na hadd ne mondjam mi lett belőle :(

Az anya tészta ugyanaz mint a kenyérlángosnál - 30 dkg liszt, 18-20 dkg Kovászka, ízlés szerint só, langyos víz - szintén kalácsos tészta jelleget kell kapni. Lisztezett tálban, folpakkal a tetején konyharuhával letakarva mehet pihizni. Amikor duplájára kel, lehet megcsinálni a kiegészítő tésztát, de ezt már keményebb állagúra - 20 dkg liszt (a másod tésztát szoktam keverni ha keverem -rozslisztel általában) langyos víz, só - jól összedolgozom, ez is lágy tészta, de nem annyira mint az anyatészta, de jól ki kell dagasztani (nem egy vasziszdasz 5 perc az egész) és pihenni kell hagyni 1-2 órát - majd pihentetés után összedolgozzuk az anyatésztával, ezzel is jól kidolgozzuk, dagasztjuk (vagy hajtogatjuk) - lisztezett tálban kelesztjük amíg szépen majdnem duplájára kel (az idő függ a hőmérséklettől is)Majd az előzőekben írtak szerint sütöm - nedves agyagedényben kelesztem a végén, így már csak egy vágással fület vágok neki, nedves ecsettel egy picit megcsapkodom a tésztát, hogy az is nedves legyen, és mehet sülni :) Még csiszolnom kell a technikát, kezdő szinten vagyok, de a családnak nagyon tetszik egyenlőre :)még csak a zablisztes-fehér lisztes változattal próbálkoztam (Bl55) de le is ragadtam nála, mert fiiinom :) sajnos ...Érdemes próbálkozni, mert összehasonlíthatatlan a bolti kenyerekhez képest - és igazán kovászos kenyeret horror összegekért adnak, pedig szerintem nem indokolt - sőőőőt...Ha valaki sütöget szintén kenyeret, szívesen vennék útmutatót :) Regenoros Szép Napokat :)

11929. Kör0
2018. febr. 9. 13:03
A maradék kovászt etetgetni kell tovább - ha hígabb, akkor több lisztet kell adni neki, ha ecetes illata van, szintén etetgetni kell - ne legyen folyós túlzottan (palacsinta tészta szerű nem jó - a nokedli tésztája, és a palacsinta tészta közötti legyen) Ahogy érik Kovászka, úgy rövidülhet le a kelesztési idő - úgy szoktam megoldani, hogy este keverem be a kenyérnek valót, mert így reggel még egy dagasztás, és mehet az agyag edénybe (ez adja nekem a formáját, még nincs szakajtóm) - majd kb. délutánra lehet is sütni - az agyagedényt langyos vízbe teszem egy 10 percre, közben felmelegítem a sütőt, és mehet be a kenyérke, a fülvágás után :) így meg van oldva a párásítás is, de eleinte az őzgerinc formámban sütöttem, és alulra egy kis lábasban tettem be vizet párologni...Csak az őzgerincből mindig kiszökött :P kifolyt...így megpróbáltam az agyagedénnyel - nekem ez vált be....kb. 10 percig magas hőfokon, majd mérsékelve (kb. 200 C, nem tudom, én nem mérem, csak szemre a gázlángot a sütőben) 30-40 percig a lassú tűzön készre sütöm. Ki mennyire szereti sötét színűen, annyi ideig kell sütni - nekem így a kettő között van, nem "hóka", de nem is koksz :) A következőben írom a kenyér receptet...
11928. Kör0
2018. febr. 9. 12:48

Atyaég de hosszú lett - most látom :)

Nem olyan bonyolult mint aminek látszik, sokkal több leírni szerintem mint megcsinálni :) Nem lehet elrontani. Csak az első kelesztésnél kell türelmesebbnek lenni, mert lassabb mintha élesztővel sütne az ember > ez nem olyan kitalálomkikapomsütöm dolog - érdemes előre tervezni - nálunk már megszokták, hogy valamilyen kenyér lángos (bodag) a héten van egyszer - ez általában maradékos napra esik, hogy legyen mit rátenni :)

11927. Kör0 (válaszként erre: 11925. - Asparagus)
2018. febr. 9. 12:45
Kovászom karácsony óta van (a beiglit nem mertem kipróbálni vele, mert ekkor még csak ismerkedtünk kovászkámmal :) - folyamatosan etetgetem, szóval ezt nem kell csinálni csak egyszer, utána meg "életben kell tartani" :) Annyi az egész, hogy fogsz egy 9 dl befőttes üveget, vagy csatos üveget, 3 evőkanál sima fehér liszt (a hétköznapi használatost) és 3 evőkanál langyos vízzel simára kevered (érdemes az üveget forróvízzel kiöblíteni előtte, hogy az üveg ne vegye el a meleg víz hőjét, mert az a kezdeti hő a "szikra" :) egy szalvétával letakarod az üveg tetejét, és hagyod "megfoganni" :) Másnap, kb ugyanabban az időben mint amikor elkészítetted, megint megeteted - ha esetleg melegebb a konyhád, a 24 órás altatási időben is nézz rá, keverd meg, ha esetleg acetonos, vagy enyhén ecetes illata van, nyugodtan etesd meg újra a dózisával (3 evőkanál liszt, 3 evőkanál meleg víz) Úgy kb. 4-5-6 nap körül (kinél milyen alap hőmérséklet van) beindul az erjedés, és picurka buborékok képződnek - innentől kezdve kell egy kicsit jobban odafigyuzni, mert szökik :P kifuthat az üvegből. Ha az üveg 2/3-nál jársz, érdemes felezni kovászkát - a fele marad az üvegben, és őt nevelgeted tovább, a kivett részt, meg annak függvényében, hogy mennyi elkevered liszttel és vízzel, olyan jó kalácstészta keménységűre (ekkor már egy csipet sót bele kell tenni) > a tésztát lisztezett tálba teszed, egy folpacot, vagy egy tiszta zacskót terítesz a tetejére (ne zárd bele!) majd szépen betakargatod egy vastagabb szövésű konyharuhával, majd enyhén meleg helyre elteszed, és kb 24 órára el is felejtheted (az arányokat én úgy oldottam meg, hogy előbb mérlegbe kimértem 10 dkg lisztet, erre adagoltam evőkanállal az üvegből kovászkát, mert így tudtam azonosítani azt is, hogy 1 evőkanál kb. hány dkg. 30 dkg liszthez 18-20 dkg kovászkát teszek - a 6-ik napnál már bőven lesz ennyi, nem baj, ha kevés marad az üvegben - oltványnak teljesen jó) - Majd másnap 20 dkg lisztet - ez már lehet kevert, is rozsliszt, (rizslisztet még nem próbáltam) kukoricaliszt fele fele arányban - ebbe már csak kb. 4-5 evőkanálnyi kovászkát tettem - ezt egy evőkanálnyi zsírral, sóval langyos vízzel, szintén egy lágy kalácsos tésztát készítettem - mehet pihizni ez is legalább 1-2 órát. Majd amikor az anyatésztának letelik a 24 óra (mivel fiatal kovászból készül, lehet, hogy több idő is kell neki esetleg) duplájára nő, akkor a fiatalt összegyúrom az anyatésztával, kinyújtom, hajtogatom, 4 rét , és mehet újra pihenni kb. 2-3 órát meleg helyre - így a végére kb. egy 70 dkg tésztát kapunk, ebből 2 nagy gáztepsinyi kenyér lángos lesz > csak kézzel nyújtogatom meg a tésztát a tepsiben, majd jó forró sütőbe kb. 10-12 percig sütöm - csak addig, amíg kérgesedik a tészta, hogy a feltéttől ne ázzon el - amíg sül a tészta pirítok szalonnát, kolbászt, vagy maradék pörkölt, sült hús, de pirítottam már káposzta,hagyma,répa verzióban sonkával, ez megy a tésztára, a tetejére hajdinatejporból kevert tejben elkevert rizsliszt (mintha tejföl lenne) , 1-2 tojás, só, fűszerek (bazsalikom, oregánó, zsálya, kakukkfű, kinek mi tetszik) és ezzel a katyvasszal meglocsolom a tetejét, erre a fűszeres öntetre még rákanalazom a zsírt ami kisült a szalonnából, kolbászból :) majd készre sütöm 12-15 per (sütőfüggő) > családi közkívánatra az öntetre ráütök tojást pluszban, ez úgy sül meg mintha tükörtojás lenne - szemes bodag:) Regenoros Jó étvágyat :)
11926. gabrielsi
2018. febr. 9. 09:09

Három napra kilépek a biztonságos komfortzónámból.Biztos nevetnétek,ha belenéznétek a táskámba;

Citromok,Pötyi,tepertő,zsír,kenyérpirító..hát nem a hagyományos női nesszeszer..pár év múlva már tuti másképp lesz..Nem néznek ufónak egy étteremben,ha másképp kérsz valamit.

A hurka most sül,viszem azt is.Nem tudja valaki a reg-enor barát mustár receptjét?Majd meggebedek utána.

Pár nap múlva beszámolok,mikbe futok bele és mit felejtettem el kiküszöbölni:-)

11925. asparagus (válaszként erre: 11924. - Kör0)
2018. febr. 9. 08:09

Szerintem nagyon jó ötlet!!

Leírnád részletesen hogyan csinálod, a kovásztól a sütésig?

Sokfélét kipróbáltam már, de nekem igazán még nem sikerült olyanra, mint a képeken.

Sokunknak segítenél ezzel.

Köszönjük!

11924. Kör0 (válaszként erre: 11922. - Asparagus)
2018. febr. 9. 05:17
Szia :) Hajrá, hajrá :) Eltiltottam magam a mérlegtől, centitől - legalább 4 hónapra :) és közben elkezdtem saját készítésű kenyeret sütni saját nevelt kovásszal - nagy a csábítás, hogy a frissen sült kenyeret kenjem sült zsírral, de eddig megálltam, és a külön pirítás nem marad el - így legalább tudom, hogy mi van a kenyérben valójában - viszont rákaptam a kenyér lángosra - az alja olyan ropogósra sül a sütőben mintha pirítós lenne - szerinted így azért mehet, a mehet? (a felező kovászt sajnálom kidobni, így kb. 4-5 naponta van belőle kenyér lángos) Szerinted? Regenoros Szép Napokat :)
11923. asparagus (válaszként erre: 11918. - Bondita)
2018. febr. 8. 22:05

3 hét alatt 2 kiló az indításnak nagyon szép eredmény!

2 hónapot regenoroztál csak 6 éve?

Az alap kúra 4 hónap, ugye tudod?

Kitartás és betartás :)

11922. asparagus (válaszként erre: 11919. - Gabrielsi)
2018. febr. 8. 21:59
Hajrááá Császárszalonna :D
11921. asparagus (válaszként erre: 11920. - Wolfman1)
2018. febr. 8. 21:58

Hoppáhoppááá!!!

Naugye hogy nem kellene mérlegre állni :D

11920. wolfman1
2018. febr. 7. 11:11
-7 kg
11919. gabrielsi (válaszként erre: 11912. - Asparagus)
2018. febr. 7. 10:45
Köszönöm,hogy itt vagy,megtisztelő a válaszod,végigolvastam a fórumot a kezdetektől és az egyik legjobb segítője voltál itt az embereknek.Most is sokan kezdték és kezdenek,egy nagy hullám van indulóban,és szinte mindenki boldog,támogatjuk egymást.Hajrá tepertő!😁
11918. bondita
2018. febr. 6. 19:01
Köszi a válaszokat. Most hétvégén fogok saját májkrémet csinálni először. Vettem tonhalat saját levében. Régen imádtam. Most újra előveszem. Bejött nekem még a nyers répa (ha csak rágcsálnék valamit 2 étkezés között) kb 2 kg-nál tartok 3 hét alatt. Mindig is lassú volt a fogyásom. 6 éve szintén regenorral 2 hónap alatt 5 kg ment le. Most azért tovább szeretném csinálni és többet fogyni. Kitartás... :-)
11917. Mária Veres (válaszként erre: 11910. - Gabrielsi)
2018. febr. 6. 16:13
Köszönöm
11916. peonia53 (válaszként erre: 11914. - Asparagus)
2018. febr. 6. 15:37
köszönöm
11915. asparagus (válaszként erre: 11902. - Bondita)
2018. febr. 6. 14:29

Elég gyaktan eszem tőkehalmájat sok citrommal.

Olyat lehet csak, ami saját olajában van.

11914. asparagus (válaszként erre: 11907. - Peonia53)
2018. febr. 6. 14:28

Lehet, de nincs értelme.

Ha zsírban sütöd, két legyet ütsz egy csapásra, mert nem eszel tiltott dolgot, és a zsírbevitelt is megoldottad.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook