Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A zöldtea tényleg olyan hatásos, és honnan tudom melyik az eredeti?Az olcsóbb filteres nem használ? fórum

A zöldtea tényleg olyan hatásos, és honnan tudom melyik az eredeti?Az olcsóbb filteres nem használ? (tudásbázis kérdés)


14. nagymacika (válaszként erre: 2. - 8c73a5832e)
2012. máj. 8. 13:25
Második hónapja iszom ,fogyni nem szoktam ,de legalább tudok járni wc-re
13. pintyőke72 (válaszként erre: 3. - 3cf80f2b78)
2009. jún. 16. 20:02
Elárulnád melyik az? Én nem vagyok teaivó, nekem is jobb a kapszula.
2009. jún. 16. 19:34
Hát, szomorúan olvasom, hogy én gagyit iszom... De nekem az is használ! Jó, persze nem a Tecsó gazdaságost veszem, hanem az 500-1000 Ft közötti filtereseket (Herbária, Teekanne, Twinings). Tw-ből 1-et, a többiből 2-t áztatok be 1 liter 60fok alatti vízbe, hagyom ázni, míg szép színe lesz, majd ízesítem 4 teáskanál mézzel. Ezt iszom egész nap. (Sajnos csak ennyit, de ennyit is csak azóta, mióta teázom.) És azóta jobb a közérzetem + nincsenek emésztési gondjaim. Akkor ez most hogy is van? Nekem ennyi is elég?
2009. máj. 12. 21:02
Az eredeti zöld teán rajta van a védjegy, az a kerek, csillogó, azt nem lehet hamisítani.
10. leveli_beka (válaszként erre: 2. - 8c73a5832e)
2009. máj. 12. 18:33

onnan tudod, hogy igazi, hogy relativ draga. Az igazi, Kinabol hozott minosegi zoldtea ara 100 grammonkent 2000-3000 forint. Ezeket a teakat kezzel szedik, valogatjak, szinte alig fermentaljak, hutoben kell oket tartani, mert hamar megromlanak.

Amit a filteres teaba raknak, azok altalaban az also levelek, alig van hatoanyagtartalmuk, szet vannak szaritva...

2009. márc. 27. 16:57
Én úgy tudom hogy a filteres teák nagyon lightosak. Inkább élvezeti szerek, mint gyógyhatásúak.
8. zani
2009. febr. 11. 10:47

egyébként én is szoktam zöld teát inni, és igen sajnos azt tapasztaltam, hogy az eredeti szálas kínai zöld tea sokkal inkább hatékony pl élénkítés vagy a "bélműkődés" terén, mint a filteres.

ez az ízén is érződik. a filtert áztathatod akár 20 prcig is, kellemes íze marad. a szálas dobozos ömlesztett már 10 perc után ihatatlanul keserű, hiába ízesíted.

7. zani
2009. febr. 11. 10:43

ez így van. ha csak pár csésze teától le lehetne fogyni nem lennének kövér emberek.

a zöld tea abban segít, hogy lúgosítja a szervezetet (persze ehhez is kell más életmódi változtatás is). és aki el van savasodva annak lassabb az anyagcseréje => nem megy úgy a fogyi

2009. febr. 11. 10:33

A fogyasztó hatásáról pedig annyit, hogy ha tea által szeretnél fogyni, akkor menj be egy gyógyszertárba vagy valamilyen herbáriába és kérj fogyókúrás ginzeng teát. Felgyorsítja az emésztésed és szinte minden kijön belőled, állandóan a wc-t fogod látogatni. Így garantáltan fogyni fogsz, csak bírnod kell annyit a mellékhelységre járni. Ezt munka mellett nem lehet csinálni...

De szimplán egy zöld teától ne várj fogyást.

Ha fogyni szeretnél, akkor inkább egyél kevesebbet, kenyérfélét csak reggelire, gyümölcsöt csak keveset és csak délelőtt, zöldséget annál többet és disznóhús helyett szárnyasokat, halat és marhát. Édességet csak reggel egyél és csak keveset, vagy teljesen hagyd el. És ami mindenképp kell, az a mozgás. Napi 20 perce mindenkinek van az esti tusolás előtt mozogni valamit. Így lehet egészségesen fogyni úgy, hogy a súlyod utána nem is szalad vissza. Ez nem sanyargatás, hanem egészséges életmód.

2009. febr. 11. 10:27
Az olcsó filteres teákkal az a gond, hogy abba minden mást is beletesznek, ilyen-olyan ízfokozókat és másféle teákat. Olyat érdemes venni, amik kifejezetten a szárított tealevelek. Persze ezek is lehetnek filterekben vagy tasakokban, ez márkától függ.
2009. febr. 11. 09:56

Szia!

Szerintem a Naturlandos a legjobb,én nem vennék ilyen olcsó sz@rokat,de a legjobb mégis a zöldtea levélből áztatott.

2009. febr. 11. 09:51
A zöldtea kapszula jobb,mint a tea szerintem!Persze abban is van jó,és rossz!!Én megtaláltam a megfelelőt,ami a gyomrot kíméli,97%-ban kivonták belőle a cathekin-t,és hatásos is!!
2009. febr. 11. 09:47
Csak a gyógyszertári a jó, vagy ugyanolyan a többi is, pl Tescós , mag amit az ÁBC-ben kapni? Használt valakinek,itt elsősorban a fogyasztó hatására gondolok...
2009. febr. 11. 09:45
A zöldtea tényleg olyan hatásos, és honnan tudom melyik az eredeti?Az olcsóbb filtres nem használ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook