Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed, ill. milyen tapasztalataid vannak? Kétnyelvű és az egynyelvű nyelvvizsgával kapcsolatba szeretnék érveket ill. ellenérveket fórum

Mi a véleményed, ill. milyen tapasztalataid vannak? Kétnyelvű és az egynyelvű nyelvvizsgával kapcsolatba szeretnék érveket ill. ellenérveket (tudásbázis kérdés)

6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Borsa)
2009. febr. 11. 20:27
Most akkor melyik is jobb?
2009. febr. 11. 14:26
Nekem is egynyelvű nyelvvizsgám van németből. ECL-es ezt nem csak itthon fogadják el hanem külföldön is. Szerintem ez jó,legalábbis nekem nagyon tetszik ez a rendszer ami az ECL-es vizsgáknál van.
2009. febr. 11. 10:24

Az egynyelvű nyelvvizsgákat több helyen elfogaják, mint a kétnyelvűeket. Pl ott a Rigó utcai nyelvvizsga, azt külföldön sehol nem fogadják el. Nekem van TIT-es és Goethe Institut-os nyelvvizsgám is, ezeket szinte a világ bármely pontján elfogadják.

És szerintem nem az a lényeg, hogy milyen minőségi fordítást írsz egyik nyelvről a másikra (kétnyelvű vizsgák), ez legyen csak a könyvfordítók dolga. Az a lényeg, hogy megértsd, amit a másik mond és tudj vele folyamatosan kommunikálni (ne akadozzanak a szavaid, úgy beszélj, mint ahogy az anyanyelveden is szoktál, szép folyamatosan).

2009. febr. 11. 09:57
Szia, egyértelműen normálisabb az egynyelvű nyelvvizsga. Messze jobb a vizsgáztatók hozzáállása, a hangulat, minden, míg az egynyelvűn a vizsgáztatók a kákán is csomót keresnek, hülyének néznek, és úgy is kezelnek. (nekem van mindkét fajtából több is - így ez "sokéves" tapasztalat)
2009. febr. 11. 09:24
Nekem egynyelvű nyelvvizsgám van, szerintem (hallomásból) ez a könnyebb. Németből tettem le pár éve az osztrák intézetben, szerintem egyszerű volt, könnyebb volt mint amire számítottam.
2009. febr. 11. 09:20
Mi a véleményed, ill. milyen tapasztalataid vannak? Kétnyelvű és az egynyelvű nyelvvizsgával kapcsolatba szeretnék érveket ill. ellenérveket

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook