Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit gondolsz, létezhet béke és szeretet a világon? fórum

Mit gondolsz, létezhet béke és szeretet a világon? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
21. 5464505f6a (válaszként erre: 19. - Pp)
2006. dec. 30. 20:26
Hogy ezt lássák gondolkodni kellene.
20. 5464505f6a (válaszként erre: 19. - Pp)
2006. dec. 30. 20:26
Hogy ezt lássák gondolkodni kellene.
19. pp
2006. dec. 30. 19:02

Arra nem gondol senki, hogyha béke lenne, akkor összeomlana a gazdaság? Valószínűleg éhenhalna mindenki...

A háborúk java nem "gonosz emberek" miatt van, ahogy a oviban hiszi még az ember (sőt ahogy látom egyesek később is rendíthetetlenül... )

2006. dec. 30. 14:44
Sajnos arra még sokat kell várnunk!Hiszen az biztos, hogy pont ennek megtanulására és megteremtésére születtünk le a Földre.De mindaddig mig az útolsó embercsoport is meg tanulja,hogy mi az IGAZ ÉRTÉK a létezésünkben, addig még sokat le kell születnünk!
17. Ekka
2006. dec. 30. 13:47
Ki van csukva!!!!!!!
2006. dec. 30. 13:16
nem, mert mindenki mást akar.....de törekedni kéne rá...
2006. dec. 30. 10:06
a világon biztosan létezhet... de itt a Földön?! :))
2006. dec. 30. 10:05
...miután az emberiség elpusztította önmagát...biztosan!
13. Rumino
2006. dec. 29. 22:11
Sajnos az én meglátásom szerint ez szép lenne de sosem fog megvalósulni.Az emberekbe,mióta világ a világ benne van a féltékenység,és az irígység,és ez soha nem fog a Békéről,és a Szeretetről szólni sajnos.Gondoljunk csak vissza mondjuk a Fáraók világára,meg ilyesmi.Mindig voltak,és lesznek akik felsőbbrendűnek hiszik magukat,és úgy gondolják,hogy mások csak alárendeltek lehetnek.Soha nem volt az hogy két ember egyformának vallotta volna magát,az egyik mindig több akart lenni.Persze ezért is igaz amit zena01 írt hogy a pénzről szól minden,mert amíg az egyiknek telik mindenre,addig a másik csak egy kis pont lehet.Hiába lennénk sokan akik a Béke,és a Szeretet mellett voksolnánk,mások a pénzt választanák.Pedig ezt a két dolgot nem lehet pénzért megvenni,mégis azt hiszem ebben a csatában alul maradnánk.Na és persze a pénzen kívül vannak sajnos más dolgok is!(Lehet,hogy a Fáraók kicsit tulzás de ez jutott eszembe,hiszen régen is csak a hatalomról,és a pénzről szólt minden.)
2006. dec. 29. 21:16
igen, a másvilágon.
11. Droma (válaszként erre: 8. - Hedvig40)
2006. dec. 27. 19:42
Sajnos igazad van!
2006. dec. 27. 15:40

Igen, mindannyiunkban bennünk van !

Csak...

2006. dec. 27. 11:41
Egyszer talán, de mi azt nem érhetjük meg!
2006. dec. 27. 02:14
Ez egy szép álom de nem több...
2006. nov. 3. 19:04
Szerintem igen.Csak minden azon múlik, hogy ki mennyire akarja.Ha a saját környezetedben meg tudod valósitani, akkor az kihat a tágabb környezetedre is.Csak akarni kell, és hinni!!!
2006. okt. 31. 11:29
Elviekben igen, de gyakorlatilag sose. Mert amíg két ember él a földön, béke nem lesz. Természetesen mindenki azt szeretné, ha nyugalom lenne, béke, szeretet, de ez a mai rohanó, pénzközpontú világban teljességgel lehetetlen. Már a szomszédokkal is nehéz kijönni, ha azok nem az un. normális kategóriába tartoznak. Sajnos napjainkban erősen kifejlődött az agresszió. Háborúk pedig mindig voltak, sajnos. Mert ez is csak a pénzről szól. Béke és szeretet csakis önmagunkban található meg.
5. Fantomas (válaszként erre: 4. - Mese)
2006. okt. 20. 14:17
Köszönöm szépen kedvességed!
4. mese (válaszként erre: 2. - Fantomas)
2006. okt. 20. 14:09
Nagyon jó dolgot írtál, nem butaság!Legelőször saját magunkat kell elfogadnunk, hogy mások is elfogadjanak minket, és mi is elfogadhassunk másokat. Ezt azért írtam, ert említetted,nem vagy valami jóban magaddal, és írtó klassz, hogy ezt felismereted!Mert ez az elsődleges, és lgfontosabb dolog:)
2006. okt. 20. 14:02
Ha kevesebb ember lenne kevesebb idióta lenne aki háborúzni akarna és lehetőleg mindenkinek jutna mindenből amit szeretne. Nem?
2006. okt. 20. 14:01

Az egész világon nem! Kis közösségekben igen.

Mert eltérő vallások eltérő értékrend. Még ha lényegében ugyan azt is hirdetik mindegyik máshogy probálja meg elérni azt. Ahhoz hogy elinduljunk a jó uton magunkban kell rendet tenni. De egy ember kevés hogy megváltoztassa a tömeget. Hiába probálja az ember a jót meglátni a világban nem sokáig működik. Mert belefáradunk. Az emberi önzőséget át kell hogy vegye az önzetlenség, s akkor talán elindulhatna valami. Én már annak is örülnék ha önmaggammal megbékélnék, de ez sem megy igazán.


Remélem nem irtam nagy butaságokat.

1. mese
2006. okt. 20. 13:50
Kiváncsi vagyok, mások hogyan látják ezt a témát.Az én véleményem, hogy mindig is volt és lesz is, csak nem akarjuk észrevenni, mert valami miatt félünk tőle és azt hisszük a rossz dolgoktól tartunk, de szerintem ez nem így van.Ha valóban félnénk a rossz dolgoktól, nem keresnénk azt állandóan, és nem ez lenne a majdnem mindennapos téma.De mikor hallunk bárhol is oly gyakorisággal a békéről és szeretetről mint a rossz dolgokról? Szerintem, csak meg kellene változtaniuk az embereknek a nézőpontját.Ugyanazt látnák, csak pozitívan, és teljesen másnak tűnne.Ami rossz, mindet megpróbálom pozitívan értékelni, mert az életünk nem a szenvedésről, hanem a boldogságról szól.Hiszek abban, hogy egyszer mindenki észreveszi, a szépséget a világban, és akkor lehet a legnagyobb béke és szeretet a világon.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook