Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amniocentézis fórum

Amniocentézis (beszélgetős fórum)


11. bzsé
2009. febr. 12. 11:42

Most vagyok 15 hetes. hátfőn megyek a genetikára, akkor kapok időpontot amniócentézisre, ami a jövő utáni héten lesz szerintem.

Én nem csináltattam meg az egyik tesztet sem, mert a dokim azt mondta az a 60-80% nem sok, és ha ott kiad valamit, mindenképpen magzatvízvizsgálat, ezért ne dobjak ki feleslegesen annyi pénz, és ez legalább biztos. Én is szeretném. Nem félek tőle, volt egy kismama, mikor korházba voltam, azt mondta nem volt vészes, ott aludt egy éjszakát, és nem volt semmi probléma. A védőnőmet is kérdeztem, aki nemsokára nyugdíjba megy, és nem volt olyan a praxisába, aki elvetélt volna ezmiatt. Ettől félsz?

10. Dávidka2006 (válaszként erre: 8. - Bzsé)
2009. febr. 11. 16:20
bzsé!Mennyi idös terhess vagy?Neked sem voltak jók a kombinált és integrált tesztjeid?Drukkolok,hogy minden rendben legyen és majd ha hazajössz akkor kiváncsi vagyok a véleményedre ismét.
9. Dávidka2006 (válaszként erre: 8. - Bzsé)
2009. febr. 11. 16:11
Még nem kell mennem és még az sem biztos,hogy vállalom.Határeset volt a kombinált tesztem és most várom az integrált teszt eredményt utána majd meglássuk mit mond a doki.
2009. febr. 11. 14:35

Sziasztok!


Én kb 2 hét múlva megyek, annyit tudok, hogy itt aznap kell bent maradni egy éjszakát, amikor csinálják. Most még nem félek, mert mindenki azt mondja nem szörnyű, de akkor biztos nagyon fogok.

Dávidka, te mikor mész?

2009. febr. 11. 12:19

Szegeden be kellett feküdni előtte 1 nappal. Persze saját felelősségre én hazajöttem, hiszen előtte semmi értelme nem lett volna. Ha utána kellett volna maradni, akkor nem jöttem volna haza.

Ez mondjuk 3 éve volt, azóta lehet hogy változott a helyzet, és inkább 1 napos sebészet keretében csinálják.

2009. febr. 11. 07:39

Szia!

Picit kellemetlen, de teljesen elviselhető. Nekem sem kellett befeküdnöm. A MÁV Kórházban csinálták, előtte egy doki felvilágosított előnyeiről hátrányairól. Nyilatkozni kellett arról, hogy ennek függvényében vállalom-e. A férjem bejöhetett velem a vizsgálatra. Utána meg a folyóson ültem még 20 percet és úgy indultunk haza. A vizsgálat alatt mindenki nagyon kedves volt, hogy ne izguljak és nyugton tudjak feküdni. Otthon én 4 napig feküdtem. Viszont a 4. napon el kezdtem görcsölni, úgyhogy 2 napra befektettek a kórházba. Ott mondták, hogy megelőzés jelleggel napi 3x2 db Nospa-t szedhettem volna. Persze a vizsgálat utáni zárójelentésen csak az szerepelt, hogy Nospa szedése szükség esetén ajánlott, nem pedig az, hogy ezzel megelőzhetően az esetleges görcsök. Lehet, hogyha szedem én sem görcsölök be. Azóta egyébként megszületett a kisfiúnk, most 3 hónapos. Legjobbakat Neked, üdv.

5. Arika (válaszként erre: 3. - Bajusz9)
2009. febr. 10. 20:12

tényleg????:O neked be kellett feküdni??


én időpontra mentem, max 10-20 percet vártam ,,majd jöhettem is haza.

Igaz, hogy itthon jutott eszembe, hogy a pihenés az pihenés!!!;)

de én megkerestem a szülésznőmet, és a barátnőmet is , akit magas vérnyomás miatt befektettek az osztályra!;)

2009. febr. 10. 20:10

Szia!


nekem is volt, nagyobb volt a félelem előtte , mint ameddig az egész vizsgálat tartott.

Tényleg nem fájdalmas, egy picit kellemetlen.

Utána feküdni kell 2-3 napot.

Én már 2 nap után felkeltem, mert egyszerűen nem bírtam tovább feküdni!:(


ami nagyon rossz az a 3-4 hét várakozási idő mire az eredményt megkapod!!!:( az borzasztó!!!:(

2009. febr. 10. 20:09

Csatlakozok, nekem is volt, egyáltalán nem fájt. Inkább csak kicsit ijesztő a látvány. De cserében nagyon sokáig láthatod a kicsikét.

Meglepő módon előtte kell befeküdni egy nappal, és nem utána ott maradni. Én hazafele a kocsiban egy kicsit izgultam hogy baj lesz, kemányedett a hasam rendesen amíg lejöttünk 100 km-re. Úgyhogy tényleg nagyon kell pihenni utána!

2009. febr. 10. 19:59
Nem kell tőle félni, nekem 2X is volt. Inkább kicsit kellemetlen, mint fájdalmas.A vizsgálat után pihenni, feküdni kell.
2009. febr. 10. 19:40

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni kinek volt már amniocentézis vizsgálata,mi volt a tapasztalata

pro és contra!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook