Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, hogy mi annak a betegségnek a neve, ami önkéntelen fejforgatással jár? fórum

Tudja valaki, hogy mi annak a betegségnek a neve, ami önkéntelen fejforgatással jár? (tudásbázis kérdés)


25. erababa1111 (válaszként erre: 24. - Tobe86)
2010. jún. 13. 16:52
Nem lehet, hogy elalvás előtt csinálja? Mi arra jutottunk, hogy ezzel altatja magát. És tényleg nem lett belőle semmi baj! Nem vittem vizsgálatokra, és nem bántam meg.
24. Tobe86
2010. jún. 10. 16:38

Sziasztok!


az én kislányom 5 hónapos múlt és 4-5 napja vettem észre hogy ide oda oldalra rázza a fejét mintha "nem"et akarna mondani. Először akkor csinálta amikor etettem (cumisüvegből szoktam) és a kajcsi vége felé rázni kezdte. Azt hittem így jelez hogy nem kéri. Ettől kezdve minden ilyen etetéses helyzetben a vége felé csinálta. Majd 1 napra rá játék közben amikor a hordozóba ültettem akkor is észrevettem de akkor már jobban erőteljesebben hevesebben és kb 1-2 percig. Fel is vettem a telefonommal és amikor észrevette rám nézett és abbahagyta majd folytatta. Azóta ilyen hosszan nem csinálta csak 1-2 mozdulás erejéig. Néha amikor az ölemben van néha csak úgy.És 3-4 napja nyügi is nagyon. Felkel és 2 perc múlva szó szerint nyüszít mint egy kiskutya . Igaz hogy nagyokat pukizik (nagyon hasfájós) de én már nem tudom mire gondoljak. Mintha hirtelen rángatná az ideg vagy nem tudom. A dokim azt mondta vigyem először fülészetre aztán neurológiára majd végső esetben szemészetre. A "tic" es betegséget egyelőre kizártuk.A dokim szerint ehhez még nagyon pici. Azt tudni kell hogy az én bátyám 4 éves kora óta tic el és nem nőtte ki. Anyósom pedig fél fülére süket.. mellesleg a pici fekve szokott enni ami a füle gyulladásához is vezethet szóval széles a paletta de mindezek mellett csak reménykedni tudok benne hogy rossz szokás és hamar kinövi.. csak győzzük kivárni.Addig is hurcolhatom szegénykét vizsgálatokra. Holnap kezdünk a fülészeten hurrrrááá...

2010. máj. 13. 16:53

Semmi baja nincs, csak amit ide bemásoltam - szokása volt piciként.

Az orvos is megerősítette anno, nem kellett különösebben vizsgálni. Pár hónap múlva leszokott róla magától.

Köszi az érdeklődést! :)

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Erababa1111)
2010. máj. 13. 16:35
kiderült, mi lehet a gyermekeddel? Orvos vizsgálta?
2010. máj. 13. 16:11

most találtam:


"Fejrázás, éjszakai Elalvás közben, félálomban akaratlanul ritmikusan ide-oda mozgatja fejét némelyik kisgyermek, néha az egész mozgása kíséri ezeket a fejmozdulatokat. Nem áll a jelenség mögött testi betegség, de az sem egészen igaz, hogy mindenkor lelki zavar kifejeződése. Legtöbbször a késői csecsemőkorban kezdődik a szokás, több éven át megmarad. Látnivaló gyönyörűséget okoz a művelet, valószínűleg a ringatás örömét idézi fel vele a gyermek.

Nemritkán olyankor figyelhető meg a fejrázás, ha a gyerek nem kapja meg a kellő figyelmet, vagy ha korábban elkényeztették, s ez aztán megszűnt. Az unalom jele is lehet (a magányosok vigaszkeresése); olykor a normális mozgásigény nem elégül ki nappal, ezt pótolja ki az elalvás közben végzett mozgás. Az ember veleszületett örömét leli a ritmikus mozgásokban, ez az ösztönös igény keres magának utat.

Ha a szokás a gyermek elalvásának elengedhetetlen velejárójává válik, durva leszoktatás szóba sem jöhet, annál is kevésbé, mert idővel a gyermek minden külső beavatkozás nélkül is abbahagyja."


( [link]

2009. febr. 19. 00:51
nekem még az ICP jut eszembe, ha a mozgással baj van... Neurológushoz vele!
19. erababa1111 (válaszként erre: 18. - Dee)
2009. febr. 13. 12:05

Elnézést! Nem érzem, hogy bántó lettem volna. De igazad van: a csípőficamos tud járni. Arra próbáltam utalni ezzel a szerencsétlen mondatommal, hogy nagyon rosszul megy az az ember, akit láttam a fura fejforgatással. Az én egyik felnőtt csípőficamos ismerősöm is így megy-fejforgatás nélkül. Aki beteg, sajnos csak ezt az egy "rossz" mondatomat emeli ki... Így valóban bántó lehet...

Még egyszer: ELNÉZÉST! :(

18. dee (válaszként erre: 3. - Erababa1111)
2009. febr. 12. 18:45

Szia!

Én mozgáskorlátozott vagyok, és nagyon bántónak érzem az írásodat. A csípőficamos tud járni és nem csak "MINTHA".

Más ha sántít valaki vagy biceg és teljesen más betegség ha valaki dobálja a lábát. Mert olyan van, hogy valakinek pl. agyvérzés miatt lebénul a fél oldala. Egyéb idegrendszeri problémák esetén is lehet járásproblémája valakinek.

17. 0cec113ec4 (válaszként erre: 16. - Erababa1111)
2009. febr. 11. 22:13

Nem tudom mi köze van az arcomnak a tényekhez!?


A csípőficamos akkor is jár és nem MINTHA!!!!

16. erababa1111 (válaszként erre: 13. - 0cec113ec4)
2009. febr. 11. 20:08
ha elolvasod és értelmezed azt, amit írtam, akkor nem írsz te sem hülyeséget! a MINTHA szó jelent valamit számodra? egyébként a gyerek nem ül sem a monitor, sem a tv előtt... és sajnálom, hogy az arcodat nem vállalod a hozzászólásaidnál
15. erababa1111 (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2009. febr. 11. 20:03
még nem jár... a környezetemben lévő emberekről beszéltem, az ő külső tüneteikről...
2009. febr. 11. 05:26
4 és fél hónapos és jár???
13. 0cec113ec4 (válaszként erre: 3. - Erababa1111)
2009. febr. 10. 22:26

Ekkora hülyeséget még nem olvastam!

A csípőficamos tud járni!!!!!csak sántít egy kicsit!

Inkább vidd orvoshoz a gyereket, mint itt írogatsz!

Nem a monitor fénye zavarja a babát? Vagy a tv?

2009. febr. 10. 20:57
a szemészetről ne hagyd magad lebeszélni, valószínűleg ott lesz a bibi
11. katácskák (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2009. febr. 10. 20:51

Igen én is erre gondoltam.

Jobbulást.

2009. febr. 10. 20:49
köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat. jövö 7en megyünk doktornénihez
2009. febr. 10. 20:00

szia!

nem igazán tudom a leírt tünetekről hogy pontosan mit csinál a babád, ellenben én amikor ennyi idős voltam, olyan volt a fejmozgásom, mintha folyton azt mutattam volna h "nem", tudod, amikor úgy rázzák a fejüket a gyerekek.

Folytonos ez a mozgása vagy csak néha csinálja?


Nekem a járásommal nem volt gond, max az állandó fejrángatás miatt néha bizonytalanul láttam a teret...


Vittek neurológiára meg mindenhova, és fél évvel később derült ki h a szememmel volt baj, nisztagmus a neve, ez az amikor a szemgolyó "rezeg", ezt nem feltétlen látod rajta így simán, van akinél ha egyenesen néz nem is jelentkezik, csak jobbra vagy balra nézésnél.

a fejmozgásával próbálja a gyerek kompenzálni a szemmozgását, így egyenesbe tartani a képet amit lát.

ez egyébként kezelhető, én pl kinőttem 3 éves koromra, nagyon nagyon komoly esetben műteni szokták, de azt azt hiszem csak akkor ha ez kancsalsággal is párosul.

mindenképp kérdezz meg egy orvost!


lehet nem értettem jól, de azt írtad a járása is rendezetlen, bár ezt gondolom a felnőtt emberekre írtad, 4.5 hónaposan még nem járhat a babád :)


szerintem vidd el szemészhez, sose lehet tudni, bár lehet rá abszolút nem jön be, de így hirtelen a furcsa fejmozgásnál erre tudtam gondolni.

sok sikert nektek!!

2009. febr. 10. 16:41
Ha babáról van szó, nem tudom. De én az idegzsábára gondoltam.
2009. febr. 10. 15:47
tikkelés-nem?
6. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - Erababa1111)
2009. febr. 10. 15:41

Bátran hívd fel a védőnőtöket vagy a gyermekorvosotokat ezügyben.

Szerintem nincs különösebb gond,ebben a kórban kezdenek igen aktívan érdeklődni a környezet iránt,ebből lesz majd később a megfordulás,csak mivel ezmég nem megy neki a fejével próbálgatja.

2009. febr. 10. 15:37

Netán:tik, tikkelés?

Ez az akaratlan mozgás.

Kérdezd meg a védőnőt és az orvost.

Már csak azért is mert remélhetőleg feleslegesen aggódsz!

2009. febr. 10. 15:35
nem parkinson kór, mert az remegéssel jár, itt meg időnként fellépő fura jobbra, balra, illetve össze-vissza mozgatást láttam 2 férfinál is
2009. febr. 10. 15:32
A járásban is tapasztalható az összerendezetlenség. Olyan, mintha nem tudna járni az ember. Mint egy csípőficamos... Ezt elfelejtettem a tünetekhez leírni.
2009. febr. 10. 15:30
Ilyenről még nem is hallottam, vagy nem a parkinson kórra gondolsz?
2009. febr. 10. 15:27
4 és fél hónapos kisfiam furán mozgatja a fejét. Ezt pár napja tapasztalom és egy kicsit félek! Láttam ugyanis olyan embereket a lakókörnyezetemben, akik így forgatják a fejüket, és megijeszt az, amit nem ismerek. Segítsen nekem valaki a kétségeket eloszlatni! Hol tudok utánnanézni a betegségnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook