Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindent a Patchwork-ről... fórum

Mindent a Patchwork-ről... (beszélgetős fórum)


2014. márc. 11. 12:28
Én most szeretném magam beleásni ebbe a kreatív dologba. Varrni tudok, de ezt még nem próbáltam. Ajánlanátok újságot vagy könyvet, ahol az alapok ötletek le vannak írva, mintákkal stb? Jobban szeretem kezembe venni , mint az internetről olvasni! Köszönöm
2009. febr. 9. 07:23

Sziasztok!

Szeretnék a lányomnak egy falvédőt varrni. Láttam olyan mintákat, ahol nagyon szép állatok vannak felvarrva és úgy gondolom azok gyári matricák. A kérdésem az lenne: hol találok ilyen matricákat? Nagyobbak érdekelnének. Köszönöm előre is a segítséget

18. Hangyi (válaszként erre: 1. - Muci5)
2008. jan. 10. 16:19
Szia!Muci5. én nagyon szeretek patchworkozni,ujkori hobbim,nemrégóta üzöm e szenvedélyt.Nagyon sok örömöd lesz benne elhiheted!!én pesti vagyok,ha te is akkor még össze is futhatunk eszmecserére:)Hangyi ui:ja és kérdezz nyugodtan lehet tudok rá válaszolni.emil:hajnivarga@citromail.hu
17. zezsua
2007. dec. 26. 09:19
nekem is nagyon tetszik,olyan ágytakaróm van,imádom
16. Edit52
2007. nov. 3. 14:21

Kedves Foltvarrók! Mindenkit szeretettel várok az oldalamon, ahol bemutatkozom. Üdv Edit


www.editoldal.mindenkilapja.hu

15. kiralynemaria (válaszként erre: 8. - Rekus)
2007. jún. 19. 20:55

Üdv:

Kérlek,írd meg hol lehet Bp-en vásárolni maradék anyagokat,mivel én is foltvarró vagyok.Köszönöm:Marika

14. btrudy
2007. jún. 12. 21:53
Sziasztok, elég régen nem szóltatok hozzá!
13. elizaniko (válaszként erre: 10. - Bazsó)
2007. máj. 22. 13:19
A gépem 140 000,- Ft volt. Találkozók rendszeresen vannak az ország több városában. MŰV házakban, Ifjúsági Otthonokban érdems érdeklődni utána.
12. kerha (válaszként erre: 9. - Elizaniko)
2007. ápr. 3. 11:48

Én még nem próbáltam a foltvarrást, és nagyon tetszettek az "alkotásaid" elizaniko! Mióta foglalkozol vele?


Ami a legjobban tetszett, az az volt, hogy nem "csupán" összevartad a foltokat, hanem gyöngyökkel, és különböző öltésekkel tovább díszítetted a tárgyakat!


A képeket te találtad ki, vagy valahonnan szerezted a mintát hozzá?

11. istvanne.farkas (válaszként erre: 5. - Elizaniko)
2007. márc. 31. 21:22

Én már néhány éve foglalkozom a foltvarrással, Nagymama virágoskertje formában varrtam már több terítőt, és mivel ez apró, hatszögletű formákból van összevarrva, nehezen kapok hozzá anyagot, alig van karton anyag - abból varrom - az üzletekben.

Üdv. Mária

10. Bazsó (válaszként erre: 9. - Elizaniko)
2007. márc. 28. 12:17

Köszönöm a tippeket,sajnos a távolság miatt nem igazán tudok egy ilyen találkozóra elmenni.

Azt szeretném kérdezni a géped mennyibe került?

Nagyon szuper!

Köszi!

9. elizaniko (válaszként erre: 7. - Bazsó)
2007. márc. 27. 08:32

Szia! Az alapanyagon is sok múlik, bár eredetileg ez a kézimunka a hulladékok, maradékok, használt anyagok újrafelhasználhatóságából alakult ki.

Manapság pedig már egy egész iparág alakult rá.

Sajnos országunkban ez nem terjedt még eléggé el. De van 1-2 hely, ahol rá lehet lelni ilyen kereskedőkre. Elsősorban BP-en.

Pl: Mesebolt az Üllői u. 16/b címen,

a B+Zs Kft a Boglár u. 11. sz.

És gyakran vannak találkozók az ország lülönböző városaiban. Nálunk ( Kecskeméten) ápr. 14-én lesz. De lesz Bp-en is Szekszárdon is. Fel szoktam tenni a csoportunk honlapjára a tudomásomra jutott találkozók időpontját.

[link]

Ezen a honlapon vann egy Lelőhelyek-BP menüpont is, ott találsz további címeket.

Ha van kérdésed írj nyugodtan, szívesen válaszolok.

8. Rekus (válaszként erre: 7. - Bazsó)
2007. márc. 15. 10:53

Hali!

A sógornőm patchworközik, és én meg folyton ámulok, hogy milyen ügyes dolgokat tud összehozni:)

Ő Bp-en egy nagykerben szokott anyagokat venni, ott lehet nagyobb tételben (10-50 méter) előlre levágott végeket venni, de lehet kisebb maradék, hulladék anyagokat is venni (ha szerencséd van). Mivel nagyker nem vágnak neked kérésre méretre. Ha érdekel a cím, telefonszám szivesen elküldöm.

De ha nem tud eljönni Bp-re akkor Tatabányán helyben szokott venni annyagokat.

Elég sok boltban láttam foltvarráshoz jó anyagokat.

7. Bazsó (válaszként erre: 5. - Elizaniko)
2007. márc. 8. 21:01

Kedves elizaniko!

Gratulálok a munkáidhoz,rendkívül tehetséges vagy!

Ismerem a foltvarrást,sajnos csak nagyon amatőr szinten.

Kaptam egy könyvet ajándékba és abból próbálkoztam.Sajnos alapanyag nem igazán van ezekhez.Ha esetleg van tipped honnan lehetne maradék vagy hulladék anyagokat venni,megköszönném!

2007. febr. 13. 13:20
Ja, aki nem tudja: patchwork = foltvarrás.
2007. febr. 13. 13:19

Sziasztok!

Az én hobbim a foltvarrás. Van egy honlapom:


[link]


Itt én bemutatom miket szoktam készíteni. Van lépésről - lépésre menüpont is.


Ha kérdésetek van szívesen váalszolok.


Üdv.: Anikó

2006. dec. 30. 18:36
Engem is érdekel ez a téma.Minden olyan ami a kézügyességgel,kreativitással kapcsolatos.Már sokmindent próbáltam.Köztük a foltvarrást is.Igaz csak párnahuzatot készitettem.Szerintem nem bonyolult dolog.Egyszer szeretnék nagy ágytakarót is készíteni,de borzasztó időigényes.
2006. dec. 3. 08:38
errol a temarol en is szivesen hallanek tobbet. Engem is erdekel a foltvarras. Az internetrol, magazinokbol probaltam okosodni, de nem nagyon sikerult a dolog. Szoval ha van profi foltvarro... mar ketten varjuk jelentkezeset :)
2006. okt. 21. 20:57
lanyok... senki nem patchworkozik kozuletek???
2006. okt. 19. 22:33

Szeretnem olyanok segitseget kerni akik ertenek a foltvarrashoz, en holnap kezdek hozza az elso munkamhoz es vannak olyan reszletek amik nem vilagosak.

Ezen kivul ha van mas koztetek aki szereti es csinalja is, akkor cserelhetnenk otleteket kepeket, stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook