Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Díjbeszedők fórum

Díjbeszedők (beszélgetős fórum)

20. kattyus (válaszként erre: 19. - 580dbd446c)
2009. febr. 17. 09:15
Jobbulást neked:) Közben járok tengeri boszinál, hogy adja vissza a hangod:)Remélem ha meggyógyulsz sikerül elintézned mindent.
19. 580dbd446c (válaszként erre: 18. - Kattyus)
2009. febr. 17. 06:20
Köszi! Sajnos még nem, ugyanis én annyira megbetegedtem, hogy 4 napja nincs hangom :S És nem úgy látszik, hogy vissza akar jönni :S A nagyobbik kialálta, hogy a tengeri boszorkány elvitte a hangom,mint a hableányba, a kicsi (1éves) meg nagyon nyűgös hogy nem tudok hozzá szólni, már a suttogás se megy. Ugyhogy nem tudom, hogy mikor jutok el az ügyfélszolgálatra. Arra gondoltam, hogy írok nekik egy levelet, de nem találtam még egy címet se, mert nem rendes számlánk szokott lenni, csak olyan leporelloról letépett befizetési jóváhagyás, vagy mi. Azon nincs egy levelező cím se :S Tudom, hogy mikor a bankba kellett közüzemi számla azt nem fogadták el ,pedig másunk nincs :S
2009. febr. 16. 19:37
Sikerült már valamit elérned? Ma az egyik ismerősömmel dumáltunk, feljött a téma. Szerinte is az átutalás a tuti. ( Ő a Vízműnél dolgozik)
17. kattyus (válaszként erre: 16. - 580dbd446c)
2009. febr. 12. 10:46
Remélem mihamarabb meggyógyultok. Jobbulást:)
16. 580dbd446c (válaszként erre: 15. - Kattyus)
2009. febr. 12. 04:47
Köszi. Mára a kisebbik is elkaphatta, most néztem ő is lázas :S Támad az influenza :S Így szokott lenni, végigmegy az egész családon. Így az ügyintézést is jegelnem kell egy időre :S
15. kattyus (válaszként erre: 14. - 580dbd446c)
2009. febr. 11. 20:36
Remélem a gyerkőckéd hamar meggyógyul:)
14. 580dbd446c (válaszként erre: 13. - Kattyus)
2009. febr. 11. 16:21
Ok. Sajnos most nem tudtam menni,mert reggelre belázasodott a nagyobbik gyerkőc. :S
13. kattyus (válaszként erre: 9. - 580dbd446c)
2009. febr. 11. 07:52
Ha valamit sikerült elintézni, tedd közhírré:)
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Kattyus)
2009. febr. 11. 04:23
No proplem.....:))
11. kattyus (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2009. febr. 10. 21:56
Bocsi nem figyeltem:::)))
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Kattyus)
2009. febr. 10. 17:05
Tudom,már elötte irtam:))
2009. febr. 10. 15:17
Van. A debreceni, meg a szoboszlói. Nem tudom, hova is tartozunk hivatalosan. Bár gondolom Szoboszlóhoz. Na, majd rászánok egy napot, hogy megtudjam, hogyan lehetne változtatni ezen a helyzeten.
8. kattyus (válaszként erre: 7. - 580dbd446c)
2009. febr. 10. 15:09
Biztosan van a környéketeken egy nagyobb város, ahová a ti vízművetek is tartozik.
2009. febr. 10. 15:06

Én azt se tudom, hogy hova mehetnék. Itt van egy vízmű, ahol az órát is átirattuk, de itt a díjbeszedő néni családja van, ahogy megtudtam. Férje a leolvasó, fia a szippantós, veje a vízórabekötő..stb.

Tavaly már nagyon ott tartottam, hogy a fogyasztóvédelemnek írok. Egyáltalán nekik kell? Nagyon nem értek hozzá! :S

6. kattyus (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2009. febr. 10. 14:52
Ez nem jogosítja fel arra hogy bárkit lejárasson.
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Kattyus)
2009. febr. 10. 14:42
Szerintem azért mondja hogy nem lehet csak igy,mert jutalékot kapa beszedett pénzek után...ebböl él....
2009. febr. 10. 14:15
Nálunk(városban)minden fizethető átutalással. Ehhez a díjbeszedőnek semmi köze.A szolgáltatónál jelzed a szándékod és a díbeszedő csak azt észleli hogy hozzád nem kell neki menni. Amúgy ahhoz tényleg nincs joga, hogy megalázzon bárki előtt.
2009. febr. 10. 14:02

Én nem tudom,hogy falun ez hogy müködik,nekem minden csekken jön...engem az dühit,hogy nem érkezik be a pénz 14 nap alatt,igy kifutok az idöböl és jön a felszólitás hogy fizesek,aztán a telefonon lógok egész nap,hogy én már kifizettem egyszer,ne fizessek már mégegyszer.....és akkor jön a döbbenet,kikapcsolják a netet meg ilyenek....azt miért csinálhatják meg?Én városban lakom,de szerintem probléma mindenhol van.

Szerintem rákéne szánnod egy napot és bemenni,hogy neked ez a fizetési mód nem megfelelö,talán tudnak segiteni,mert elvileg mindenre tudnak megoldást.Egy probát megér.A dijbeszedö meg csessze meg,hogy lejárat a fél falu elött,ami egyáltalán nem a te hibádból adódik!

2009. febr. 10. 14:02
Ezt én sem tartom jónak de nálunk is így van.
2009. febr. 10. 13:30

Kinek mi a véleménye a házhozjáró díjbeszedőkről pl. víz, Tv..stb?

Én a következő problémával állok állandóan szemben, és próbálok megoldás találni, hogy csekken kelljen a számláimat befizetni:

Házhoz jár a beszedő a vízért. Tavaly,amíg egy gyerkőc volt,reggel vittem a bölcsibe és mentem dolgozni, csak este értünk haza,( mivel másik városba kellett ezért felutaznunk)férjem Németországba dolgozott. Így sose voltunk otthon. Mindig kaptuk a felszólítást, hogy kikötik a vizet ha nem fizetünk. Mikor férjem itthon volt,akkor házhoz vitte az összeget és egy időre megint nyugi volt. Én nem tudtam házhoz vinni, mivel egyedül voltam egy kisgyerekkel és este már nem akartam gyalog elmászni a falu másik végébe egy hosszú nap után és egy nyűgös 3évessel, akkor még nem volt jogosítványom. A szomszédokat se ismertem, mivel friss lakosok voltunk. Egyszer történt, hogy reggel állok a buszmegállóban és a díjbeszedőnéni férje odakiállt nekem (nem is ismertem addig), hogy fizessem be a számlát, mert baj lesz, mert sokkal vagyunk elmaradva. Én nagyon felháborodtam, hogy mi köze van itt mindenkinek az én számlámhoz, miért kellett így közzétenni és megalázni az egész falu előtt. Na,akkor már nem tudtam kitalálni mást, becsöngettem egy szomszédhoz eset 8kor, mire hazaértünk, bemutatkoztam és megkértem, hogy vigye már el a beszedőhöz a pénz. Rendes volt megtette. Később mikor meglett a kisfiam már otthon voltam, így nem volt gond, amikor jött fizettem. Amúgy mindig kérdezzük,hogy nem lehetne-e csekken fizetni, vagy átutalással, de csak azt mondja, hogy ne akarjuk az ő munkáját elvenni. De most megint felháborodtam. Történt ugyanis, hogy átkértem a Gyest a helyi takarékpénztárhoz, hogy ne kelljen érte a városba felutazni. Megyek a pénzért, és ott áll a díjbeszedő. Szóval mikor családi stb. jön két napig áll a takarék előtt és nem enged ki senkit amíg nem rendezi a vízdíjat.

Másik ilyen díjbeszedő nálunk a kábeltévés volt. Neki az volt a szokása, hogy vasárnap járt, mi meg akkor voltunk templomba (és a falubol sokan is). Rájött ez nem jó szokás, így hétköznap jött este 8 után. Így rendezni tudtuk a számlát, de nagyon utáltam mikor, pl este 9kor felcsengette a gyerekeket,és altathattam vissza őket. Náluk se lehetett máshogy fizetni. Aztán megoldottuk, mert elromlott a TV-k és utána kiköttettük a kábeltévét, úgyis mindent neten nézünk.

Nincs erre valami jogszabály, hogy a szolgáltató köteles másféle fizetési lehetőséget is lehetővé tenni? Vagy csak én nem vagyok elég rugalmas és csak nekem probléma?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook