Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Most kaptam egy yukka pálmát. Hova tegyem ablakba? Árnyékba? Mennyit locsoljam? Átültessem? fórum

Most kaptam egy yukka pálmát. Hova tegyem ablakba? Árnyékba? Mennyit locsoljam? Átültessem? (tudásbázis kérdés)


10. erka08
2013. ápr. 5. 09:26
Sziasztok Lenne egy problémám..Van egy yukka pálmám eddig nagyon szépen fejlődött de most a tövénél 3 új kis pálma jött viszont a fő hajtásom folyamatosan megy tönkre...Szárad el de a kicsik meg fejlődnek...Mit tegyek válasszam le a kicsiket mert lehet hogy arra fejti ki a hatását???
2009. nov. 15. 19:50
A yucca egy igenytelen noveny kivetel a napot nem szereti,telen tiznaponkint kell ontozni alulrol tapot egy honapban egyszer,aprilistol hetente ontozni es tapozni .Naplomba fogok feltenni kepet az uzletben keszitettem es az enyemrol a szobaban.
2009. febr. 10. 13:23
Köszönöm a segítségeteket.
7. pmjudit (válaszként erre: 4. - Kriszto)
2009. febr. 10. 13:17
Nem gond neki - nálunk is ott a radiátor + az ablak , az a lényeg neki.
6. 2577cdcc12 (válaszként erre: 4. - Kriszto)
2009. febr. 10. 12:57
Ne ültesd át. Elég trauma neki az új hely :o)
2009. febr. 10. 12:26

Tök igénytelen. :DDD

Mármint jó értelemben.

Én nyáron kiültetem a kertbe, félárnyékos helyre.

Nem túl vízigényes. Átlagos.

Mivel nekem a szabadföldem elég agyagos, mindig keverek a lukba némi virágföldet.

Meghálálja.

Csak ne hagyd fagyoskodni. :)

2009. febr. 10. 12:25
Az a baj hogy ha ablak mellé teszem akkor ott a radiátortól nem megy tönkre?Ne ültessem át ?
3. Brad
2009. febr. 10. 12:19

Ablak mellé teheted!

Ez majdnem élősködő, úgy hogy ha megnő annyi darabban lehet elültetni amennyiben szeretnéd! :D

Az enyém 4 éve lett 5 felé eldarabolva, az anya hajtást meghagytam és már megint a plafont nyaldosssa. :D

Szívós növény.

2009. febr. 10. 12:16

A fényt szereti, de a huzatot nem.


Alulról locsold.

2009. febr. 10. 12:13
Most kaptam egy yukka pálmát .Szeretném ha leírnátok hogy hova tegyem ablakba?árnyékba? mennyit locsoljam? átültessem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook