Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezhet, hogy ugyanazért a szabálysértésért (tilosban parkolás) két társaság is megbüntessen? Közterület felügyelet és Rendőrség. fórum

Létezhet, hogy ugyanazért a szabálysértésért (tilosban parkolás) két társaság is megbüntessen? Közterület felügyelet és Rendőrség. (tudásbázis kérdés)

24. semmi6
2010. aug. 18. 16:47
Az előttem szólóval egyetértek. Sajnos már én jártam így. De csak az egyiket kellet kifizetnem. nem emlékszem melyiket fizettem, de a másiknál a csekk ellenében törölték!
23. antaki (válaszként erre: 19. - Annaluca)
2010. júl. 27. 21:51

Képzeld! Nem kellett volna fizetned csak az egyiket (gondolom azt, amelyik előbb tette rá a cédulát). Ugyanis nem lehet ugyanazért a szabálysértésért két társaságnak is megbüntetnie!

Azt, amelyik időben először tette ki a cédulát, azt kifizettem, a csekkel viszont felkerestem a másik társaságot és ott helyben törölték a feljelentést.

22. szemmelver (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2010. júl. 15. 11:04

ez most volt:)

erre nem vonatkozik!

21. emagdi (válaszként erre: 20. - Szemmelver)
2010. júl. 15. 11:00
ez már egy ideje nem működik, változtatták a jogszabályt, az autó üzembentartója a felelős.
2010. júl. 15. 10:52
engem is megbüntettek a közterületesek, de nem fizettem, átadták a rendőrségnek ott meg arra való hivatkozással, hogy nam teszek vallomást ha magamra vagy a hozzátartozóm szmára ez káros:) így aztán megszüntették asz eljárást ismeretlen tettesre való hivatkozással:)
19. annaluca (válaszként erre: 18. - Antaki)
2010. júl. 15. 06:37
Ötletem nincs, sajna mi is fizettünk mind a 2 társaságnak :((
18. antaki
2010. júl. 14. 20:56
Nincs senkinek sem ötlete? :((((
17. antaki
2010. júl. 14. 14:33
Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem. Most el kell mennem, de jövök még ma estefele vissza. Hátha addig lesz, aki felvilágosít kicsit. Köszi előre is!
16. antaki (válaszként erre: 15. - SuzieQ)
2010. júl. 14. 14:27
Itt a papír! Megbüntet! :(
15. SuzieQ
2010. júl. 14. 14:25

én nem hiszem,h minda2 társaság megbüntet!

Ha létezik ilyen akkor szégyeljék magukat!

Döntsék el,h most az közterületeseké vagy a kiadták parkoló társaságnak!

14. antaki (válaszként erre: 1. - Dömam)
2010. júl. 14. 14:22

Ugyanez történt velem.


Megálltam egy pont megüresedő helyre. Az utca elején semmilyen tábla, aztán telefonfülke, és az mellé álltam. Kiszálltam, de csak hátrafele kerülve tudtam csak feljutni a járdára, mert szűk volt a hely. Ott körülnéztem, semmi tábla, és sehol egy parkolóóra. A boltostól kérdeztem, hogy merre induljak, mivel volt vagy 50 fok, ne mászkáljak hiába, ellenkezőleg.

Nem látszott a tábla a járdáról, ahonnan körülnéztem és beszélgettem, mert a telefonfülke és a várakozni tilos tábla közt EGY MÉTER, ha volt és az összes utánam következő autó tilosban parkolt - valószínűleg nekik sem tűnt fel.

Nem hiszem, hogy valaki, aki naponta azon a helyen parkol, vállalja, hogy két társaság is megbírságolja.

UGYANAZÉRT bírságoltak meg.

Mind a ketten, a Közterület felügyelet és a Rendőrkapitányság is!

Tudnátok esetleg valamit ajánlani, hogy kivédhessem, hogy ugyanazért kétszer ne kelljen fizetnem?

13. xrbk
2009. ápr. 23. 12:50
A közterület-felügyelő a 19/2005. Főv.Kgy. rendelet alapján a szabálytalanul elhelyezett gépjárműre kerékbilincset szerelhet fel. A kerékbilincs felszerelésének célja a gépkocsi távozásának megakadályozása a szabálysértést elkövető járművezető személyének azonosítása és a további intézkedés megtétele érdekében.A kerékbilincs alkalmazásának díja 14.400.-Ft. A felügyelő a bilincs leszerelésekor rögzíti az elkövető adatait és szabálysértési feljelentést tesz. A rendőri szabálysértési hatóság pedig pénzbírságot szabhat ki a feljelentés alapján. Igy kerülhetett sor 2 hónap múlva a pénzbírság kiszabására.
12. 7dea0ad493 (válaszként erre: 11. - Gpetra)
2009. ápr. 16. 10:39

Nem mondod :(((

Ez gáz

11. gpetra
2009. ápr. 16. 10:38
Létezhet. Engem az orvosi rendelő előtt, szakadó hóban (igaz, nem fizettem parkolási díjat, mert nem tudtam, hogy parkoló övezet) megbüntetett a Centrum, majd 10 percre rá - máig érthetetlen okból - a közterület felügyelet kerékbilincset tett az autóra. Nem álltam szabálytalan helyen, "csak" nem fizettem.
10. 7dea0ad493 (válaszként erre: 6. - Dömam)
2009. ápr. 16. 10:13
Ilyen nincs
2009. ápr. 16. 09:54

Velünk is hasonló történt.

Befordultunk egy behajtani tilos, kivéve célforgalom táblával ellátott utcáb Pesten, de mivel ott volt dolgunk, tovább hajtottunk. Kb 200m után behajtani tilos, kivéve BKV tábla következett, de megfordulni nem tudtunk, így továbbmentünk, és a célnál megálltunk a parkolóba.

Mire visszaértünk a kocsihoz, már lebilincselve várt szegény, de még elkaptuk a közterületeseket, és potom 16e Ft-ért leszedték a béklyót a nagykorú Wartburgról. Még mondták is, hogy örüljünk, hogy nem a rendőrök állítottak meg, mert akkor többe került volna.

Kb 2 hónappal később kaptam egy bírságot, mert tilosban parkoltam ugyanakkor a rendőrségtől.

Ez érdekes volt, mert az autó a szüleimé, és a párom vezetett, így kérdeztem, hogy sikerült nekem póstázni a bűntetést. Ők a közterületfelügyelettől ezt a nevet kapták meg, volt a válasz (én töltöttem ki a papírt,amíg a párom pénzt vett fel), tehát összejátszanak, és ott nyúlnak le ahol tudnak.

8. Dömam (válaszként erre: 7. - 115c013715)
2009. febr. 15. 14:27
Hát sajnos pedig a közterületfelügyelő ott helyben nyomta a bírságot a kezemben , miközben a rendőrök meg lekameráztak. Hát itt tart ez a csepp ország.Aljas ,alattomos dolog, mert miért nem állt meg és kérte Ő is a papirokat.
2009. febr. 14. 11:39
Szerintem nem lehet. A rendőrrség tilosban parkolásért büntet. Ahol tilos parkolni, ott a Közterületnek nincs keresnivalója.
2009. febr. 13. 11:52
35000 Ft-ba kerűlt a mutatványom. 30000 Ft-ba a Rendőrség 5000Ft-ba a Közterület, és mind a kettő ugyanarra a helyszinre és időpontra hivatkozott.Csoki. Hát nem szemétség?
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Nyta)
2009. febr. 11. 07:56
Én is igy tudom.....
2009. febr. 11. 07:50
Ez érdekes eset. Én is kiváncsi lennék!
3. nyta
2009. febr. 11. 07:37

attól függ,hogy melyik hatóság mire hivatkozik.

de a tv. kimondja hogy ugyanazon szenélyt ugyanazon tettéért nem lehet kétszer felelősség alá vonni (ne bis in idem elve)

2009. febr. 10. 13:18
Nekem még nem volt ilyen tapasztalatom, de mivel két külön "hatóság", előfordulhat.
2009. febr. 10. 12:13
Létezhet hogy egy ugyanaz szabálysértésért ( tilosban parkolás ) két társaság is megbüntessen? Közterület felügyelet és Rendőrség.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook